Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem bírom!!! fórum

Nem bírom!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
60. fb85cf2fe7 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2013. nov. 5. 11:56

Szia!


Pár nap pihenő jót tenne neked, de mivel kis gyermekes anyuka vagy, ugye 10 hónapos a kicsi, nem hinném, hogy lenne rá úgy sok lehetőség, tehát az adott szitut kellene tudni jól megoldani.

Minden nap csak egy házimunkát jelölj ki magadnak, meg a gyerekeknek egy szoba ahol kupizhatnak kedvükre és este apuka 1-2 szabad órával igazán be segíthet neked, még akkor is ha dolgozik.

Legyen előre heti terved, mikor ki alszik, mikor mit lehet..egy jó idő beosztás sokat segíthet és az a 1-2 óra szabadidő meg magadra legyen fordítva, esetleg ülj bele egy forró fürdőbe.


Nem dől össze a világ ha kupi és kosz van, 3-om örökmozgó gyönyörű egészséges kis gyermek mellett, ember legyen a lábán aki makulátlan rendet biztosít vagy milliomos és futja neki bejáró nőre.


Apropó bejárónő, ha úgy álltok anyagilag, miért is ne? Ha csak havi 1-2-er engedheted meg magadnak az is valami, addig sem te csinálod.

Azonban sokszor sok minden a jó szervezés kérdése. Szóval amíg a kicsik is picik, ne akarj világ megváltást és ne hidd, hogy másnál tisztább minden. Viszont a 6 és 4 éves nyugodtan kupizhat egy szobába és nyugodtan megtanulhatja el pakolni a játékait vagy azt, hogy a helyiség egyéb területei nem játék tárolók...


Sok sikert mindenben és jó egészséget !

59. AnnaTimianyukája (válaszként erre: 58. - Ginevra01)
2013. nov. 5. 11:17
Köszönöm! Lesz, akinek még megmutassam ezt...
2013. nov. 5. 11:09

Ajánlom figyelmebe Vekerdy Tamásnak az alábbi írását:



"...– Hogyan segíthetünk a gyerekeinknek, hogy leküzdjék ezeket a frusztrációkat?

– Ha tudatában vagyunk, már az is nagyon sokat számít. A kérdés, hogy hozunk-e valamilyen, akár anyagi áldozatot is a gyerekekért. Van-e egy anya, aki kemenceszerűen otthon van, aki jókat főz, aki beszélget, aki este jelen van a gyerek számára, vagy egyformán fáradt szülők zuhannak be, és csak mindenkinek arra van ereje, hogy lerogyjon a tévé elé.


– Mit üzenne az édesanyáknak, mit tegyenek, hogy gyermekeik boldogok legyenek?

– Próbálják meg jól érezni magukat, mert az nagyon fontos a gyereknek. Tudjuk, hogy a gyerekek kiszívják a vérünket, rágják a húsunkat. Ez így van, ezért meg kell néha szabadulni tőlük. Időként kell, hogy anya is szabadon lélegezzen, elmenjen a férjével vacsorázni, moziba, hogy aztán a gyerek újra egy pihentebb, rághatóbb anyát kapjon vissza. Nagyon fontos, hogy az anya jól legyen. Hogy tudjon örülni az életnek és a gyereknek, és ne csak szenvedjen tőle és a rengeteg tennivalótól.


Könyörögve kérem az anyákat, hogy ne vasaljanak, mert a vasalás egy pokol. Nem lehet úgy háztartást vezetni, mint régen, amikor nagycsaládok éltek együtt, és amikor háztartási alkalmazottak voltak. Legyen rendetlenség a lakásban, legyen kedély az otthonban, lustálkodjon, pihenjen az anya. Ne adja át magát ezeknek a hajszolásoknak, amit a külvilág és nem egyszer, mi férfiak szeretnénk kipréselni a nőkből. ..."


A tegnapi napunk igen jó példa erre. Apa reggel 6-ra ment dolgozni és hulla fáradtan ért haza szó szerint. Anya, (én) délutánra mentem dolgozni vagyis éjfélre értem haza szintén csak haza estem. Még szerencse, hogy nem volt suli tegnap és így együtt lehettem velük még egy kicsit.

Nem keseregni akarok, de az emberek és gyerekeik csak kiégnek a mindennapi megfelelésekben. A gyerek a suliban, a szülők a munkában. Ha valakinek nincs valami hobbija vagy tényleg nem pihen (lustálkodik egy picit) és hagyja, hogy a lakás egy kicsit kaotikus legyen akkor megőrül.

Évek óta harcolok a rendért (nem a tisztaságért, mert az alap) csak jó lenne ha minden élére állna és nem lenne rendetlenség, de ki bírja ezt? hát én sosem érem magam utol.



A facebookon volt az eredeti cikk, A címe valami ilyesmi volt: Ne vasaljon!!!


érdemes olvasgatni tőle.. érdekes dolgokat tanít :)) Mióta próbálok az iránymutatásai szerint élni-egyedül nevelek 3 gyereket-azóta sokkal jobb.


Sok sikert!!!!

57. AnnaTimianyukája (válaszként erre: 53. - 6b006fc769)
2013. nov. 5. 10:31
Jól teszed... :-) Nem cserélünk? Csak egy picit... :-P
56. AnnaTimianyukája (válaszként erre: 54. - Gribedli***)
2013. nov. 5. 10:30

Jaja, minden vili. A gond csak az, hogy egyben van a konyha a nappalival, mondhatni a konyha egy pult egy ficakban, ahova pont elfér a hűtő, meg a főzőfelület a pulton és csókolom. Asztal is a nappaliban van, ahol eszünk.

A baj igazából nem is ezzel van, hanem hogy magyarázok, példát mutatok, tiltok, kérek, kedves vagyok, szabályokat foganatosítok, mindent megteszek, ideig-óráig van foganatja, majd minden kezdődik előlről. És még ezt is elviselném valahogy, csak az egész tetejébe ne kapnám az ívet még nagymamitól is. :-D

2013. nov. 5. 10:11

Azt akartam kihozni az egeszbol, hogy a masik haziasszony sem porszivozik naponta 5x, csak lehet, hogy naluk betartjak azt a szabalyt, hogy csak a konyhaban esznek, igy megussza heti 1-2 porszivozassal es megis, a koztes idoben sem latsz morzsat.


Szoval nem ugy kell elkepzelni, hogy ahol patent rend van, ott okvetlenul 8 orat takaritanak, inkabb, hogy a rendet megtartjak

54. gribedli*** (válaszként erre: 52. - AnnaTimianyukája)
2013. nov. 5. 10:07

Ez rajtad mulik, nem kotelezo a konyhabol kijutni a kajanak. Ha megmondod kereken, hogy nincs kiflizes a nappaliban, akkor nem lesz morzsa.


En csak a konyhaban hagyom oket enni, az asztalnal. Egyetlen kivetel a fiam reggelije, amit o a szobajaban eszik mert 6:30-kor kel es tevezik egy kicsit, de soha nem eszunk a divanyon, vagy egyaltalan, nem hordozunk kajat mindenhova. Jonnek a hangyak is, szoval ezt megertik az enyemek, egy fiokban tartok amerikai teritoket, alateteket. Ez minden gyereknek elerheto magassagban van. Amikor uzsonna van, nem erik fel a tanyeros szekrenyt (a fiam igen, de ha o nincs), viszont kiveszik az alatetet, megeszik az uzsonnat es mennek tovabb jatszani.


Ezeket a szokasokat te alakitod ki, szoval ha te hagyod oket enni egesz nap es morzsazni a lakasban mindenhol, akkor logikus, hogy negyedora mulva a porszivozas nem latszik. Korlatozd a konyhara! De mutass peldat, szoval tegyel egy erofeszitest, hogy te se egyel mashol, kulonben oda a tekintely, es ok sem fogadnak szot!

53. 6b006fc769 (válaszként erre: 48. - AnnaTimianyukája)
2013. nov. 5. 09:51

Ilyenkor duplán imádom az édesanyámat.

Sajnálom, hogy ilyen kritikus a tiéd, nagyon megterhelő lehet.

52. AnnaTimianyukája (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2013. nov. 5. 09:44

Köszi a tippeket. De tényleg.

Amúgy lehet, hogy feleannyira sem lennék kiakadva, ha egyrészt legalább pár nyamvadt óráig lenne látszata annak, amit csinálok (mondjuk porszívózás befejezése után 15 perccel ne legyenek már kiflimorzsák a szőnyegen), másrészt meg nem csak a pampogást kapnám állandóan, hogy mennyire szarul csinálok mindent.

51. gribedli*** (válaszként erre: 48. - AnnaTimianyukája)
2013. nov. 5. 09:35

Bevallom, en regen nagyon sokat vasaltam, de ha nincs segitseged, 5 emberre ez irtozatos melo, en eloszeretettel helyettesitem a vasalast a szaritogeppel. A ruhakat kint szaritom (mert az ingyen van es nem parasitok bent), es mikor mar szarazak, vagy epphogy egy picit nyirkosak, bedobom egy korre a szaritogepbe. 20 perc alatt atforgatja, gyonyoru puhak, meg melegen osszehajtom, ugy nez ki, mintha vasalva lenne. Ez kulonosen gyerekruhakon, alsonemukon, torulkozokon es pluss melegitokon latszik, anyad sem szolna ra semmit, a ferfiingeket pl azota is vasalom es a kenyes cuccokat. Na de ez mar tenyleg olyan keves, ami marad vasalni valo, hogy siman meg lehet vele birkozni:)


A sajat cuccaimat meg igyekszem mindent mikroszalast venni, azokat sem a szaritoba tenni, se vasalni nem kell, csak hajtogat es kesz!

50. gribedli*** (válaszként erre: 45. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 5. 09:24

Ez igaz, amiota kertesben lakunk, azota elvezem en is, hogy csak kizavarom oket az udvarra jatszani, meg ugye a helyhiany sem problema mar. De masban sem, alap dolgok, mint teregetes...most van hely es meg is szarad mindig minden:)


Azert azt hiszem, most meg igy is kevesebb cuccunk van, mint anno a lakasban volt, mert en tovabbra is lomtalanitok

2013. nov. 5. 09:15

Sziasztok!

Nahát, akkor sok anyuka van hasonló cipőben...nekem is 3 van. A legkisebb 1 éves, már nem érdekel a kupi és úgy általánosságban már kiakadni sincs erőm (akkor te még előrébb jársz, mert van erőd bosszankodni...) elfáradtam én is. Csinálom mindennap ugyanazt, de hányszor...újra és újra. Ez van, mi vállaltuk. Én is egyedül vagyok, egész nap. Szinte eltelik a nap, mire apa haza ér. Majd az idő megoldja ezeket a problémákat és majd vissza sírjuk ezeket a " boldog gyerekekkel töltött fiatal éveket"

48. AnnaTimianyukája (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2013. nov. 5. 09:04

Sziasztok!

Hát akkor... először is minden elismerésem. Nekem "csak" 2 lányom van (3 és 6 évesek), de sokszor a hajam kihullik tőlük és attól, amit csinálnak. Mindez megspékelve a saját anyámmal, aki ugyan 160 km-re lakik tőlünk, de ha alkalmasint nálunk van, rögtön azt vizslatja, hogy mibe köthet bele (nincs kivasalva gyerekek bugyija, nincsenek elrakva mosogatás után 2 percen belül a száraz edények, kupi van a gyerekek szobájában, úgyhogy ne mondjam már, hogy én magam raktam ott rendet reggel óta negyedszer és még sorolhatnám). A csajok persze imádják, ha a "mamika" nálunk van, én meg lassacskán csak 3x0,5 Xanaxszal bírom elviselni és ha itt van, óránként összeveszünk, mert nekem nem lehet szólni semmiért, én mindenen felkapom a vizet. Ha elviszi a lányokat vidékre néhány napra, mindig úgy köszön el, hogy most majd "talán lesz időm megcsinálni, amivel el vagyok maradva". Soha, amióta megszülettek, egy bátorító szót nem kaptam tőle, hogy te marha, talán nem csinálod nagyon szarul, amit csinálsz, viszont kritikákat bőven, már ami a gyereknevelési elveimet és módszereimet illeti. Mindemellett, ha otthon vagyok, mást sem csinálok, mint mosok-főzök-takarítok (de minek???) és úgy általánosságban nagyon tele a csuprom.

Szóval eszedbe ne jusson szégyenkezni, vagy bűntudatot érezni! Még ha (akár hangosan) kiakadsz, akkor sem.

Mindazonáltal nem egy rossz dolog, ha valaki segít az embernek rendbe rakni a fejében a dolgokat...érted, mire gondolok.

47. gribedli*** (válaszként erre: 43. - Anya4005)
2013. nov. 5. 08:44

Ilyet en is szoktam, nekunk a jatekok a padlasterben kialakitott jatszosban vannak es keveset lehozhatnak a nappaliba. Amiket elpakolaskor a mosokonyhaba kell vinni, 1 dobozba ami befer, annyi lehet lent. Ezt a doboznyit szoktam csereberelni a padlasteri jatekokkal.


Nalunk eros motivalo meg az is, hogy este bejonnek 1 orat jatszani a kutyak es ha barmilyen jatek vagy kis targy lenne itt-ott, azonnal szettepnek, vagy lenyelnek, ezert mindenkinek fontos, hogy ne legyen kupi.


A padlasterem szuper, matricat es feliratot tettem minden szekora, hogy milyen jatek van ott (puzzle, lego stb). Ezt kis szobaban is meg lehet valositani, de nem eleg a feliratozas, a jatek nem megy a helyere egyedul, muszaj befogni a gyerekeket, mert az ovek a jatekok.

46. gribedli*** (válaszként erre: 41. - Koma*)
2013. nov. 5. 08:36

Koszi! Nem ment egyszerre, es nem volt mindig igy. Amikor meg csak 1 gyerek volt, konnyeden "kiszolgaltam", mit sem aggodtam a jovon, hogy az ilyen gyerek lusta lesz. A kozepso, aki nagyon pici volt mikor elkezdtem fly ladyzni, o teljesen mas, es latszik, hogy mar ebbe nott bele. Ezert mondom, van ertelme, de a nagyobbiknal is volt, csak ha ezt tudom, hamarabb kezdem el nala is.


A fiamnak van 2 osztalytarsa, fiuk, akiket ilyen szellemben neveltek az anyukaik, es oket el lehet kuldeni taborozni, mert felelosek, osszecsomagolnak ok, ehhez a fiam meg keves. De rajta vagyunk az ugyon, visszafele mar nem lepunk!:)

45. 4c1a787e8f (válaszként erre: 44. - 91d4989ab9)
2013. nov. 5. 08:28
Igen, ez nagyon nem mindegy. Mi kis helyen lakunk, és városban, nagyon sokat számít. Remélem hamarosan megyünk kertesbe. Ott se lesz még évekig rend, az bizti, de az, hogy ki tudnak menni a levegőre anélkül, hogy egy kilómétert gyalogolnánk előtte 3 gyerek fölött már nehezen nélkülözhető.. Már azért is "rosszak" sokszor, mert megőrülnek idebent, én mindig rájuk szólok olyan dolgokért is, amiért egyébként nem szólnék, csak elég zajos a ház, háklisak a szomszédok... Az egyik ráadásul az orruk előtt üvölt velünk, a gyerekek meg sírnak esténként, hogy miért utál bennünket a néni? Szóval nagyon nem mindegy a lehetőségek tekintetében, hogy hol vagyunk..
2013. nov. 4. 21:41
mekkora a ház? lakás? van elég szekrény, polc, doboz, rakodóhely minden helységben. gyerekszobában a játékoknak legjobb a kockapolcrendszer a hozzáillő kihúzható dobozokkal.
43. anya4005 (válaszként erre: 40. - Gribedli***)
2013. nov. 4. 20:11

Hát,nálunk még minden tovább tart,ha besegítenek a fiúk,de nálunk már 1 éves koruk óta ők pakolják el a játékokat.

Nálunk az időkorlát még nem használható,mert a nagyfiam 2 játék elrakása után 10 percig képes matyizni a harmadikkal,de mindig időben szólok,mert tudom,milyen.

Ha hatalmas kupit csinálnak,lefelezem a játékokat,és kiviszem a garázsba a felét. 3-4 hónap után úgy örülnek neki,mintha új lenne,olyankor a többiből viszek ki párat,persze az alvós maci,meg a nagy kedvencek maradnak.

42. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Nyecsus)
2013. nov. 4. 19:15

Az ismeroseid fly ladyznek? Akkor azert!:) nem kell megbolondulni, sokszor a patent rend csak azon mulik, hogy a felesleges holmikat kidobod, eladomanyozod, es a kevesebbet gyorsabban, konnyebben rendben tarthatod!


Epp ez az, hogy aki azt gondolja, hogy tokeletesnek kell lennie, az szokott a leghamarabb elveszni. Akinek meg jo a kicsit feluletesebb, "nem tokeletes, de megcsinalom", annal tenyleg mindig szep lesz minden, mert nem egesz nap teszi, de napjaban tobbszor picit elpakol, elmosogat stb

41. koma* (válaszként erre: 38. - Gribedli***)
2013. nov. 4. 19:14
Le a kalappal!:-)
40. gribedli*** (válaszként erre: 34. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 4. 19:08
Igen, en is konkret dolgot mondok, mert kulonben nem ertik mindig, hogy mit is akarok. Es ha nincs kedv, en beallitom nekik a timert 5 percre es megigerem, hogy ha sipol, akkor abbahagyhatjak, ami marad, azt majd en elteszem. Es valahogy sikerul, ritka, hogy 5 perc utan is maradjon valami kupi. Olyan keves kell tenyleg. Amikor kozosen csinalja az ember a dolgokat, negyedannyi idobe telik!
39. gribedli*** (válaszként erre: 37. - Anya4005)
2013. nov. 4. 19:04
:)
38. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2013. nov. 4. 19:02

Be kell oket fogni. Nagyon idoben vagy, a 6 evessel is. Mindegyik gyereknek meg kell mondani, hogy elpakol. Amit levett, visszatesz. Legyen ez kozos elfoglaltsag, nyomtass ki egy szep szines tablazatot, es tedd ki a falra!


A 6 eves is be tud agyazni, sot, a kozepso gyereked is, es a szennyest a szennyestartoba tenni, a jatekokat elpakolni. A legkisebb toluk latja majd. ahogy csinaljak, ugy legyen jo, hagyd ugy, mert nem szabad kritizalni. A koszos zsepiket kidobni, az asztalt megteriteni.


Nem mondom, hogy soha nem kell erte veszekedni, mert azert kell, ez egy folytonos ismetles es ismetles. De pl az 5 eves lanyom ezeket csinalja, viszonyitaskeppen: beagyaz (nem szep, de majd lesz), elpakolja a jatekokat, a ruhait a szennyesbe szin szerint dobja, a tanyert eves utan a mosogatoba, es idonkent osszehajtogatja a ruhait es ujra elteszi, ha osszevissza van a szekrenye(ezt viszont gyonyoruen). Ezenkivul hagyom mosogatni neha nem torekeny cuccokat es tud vecet pucolni kefevel. Ez furcsan hangzik, de ezek egyike sem megerolteto, viszont onallosagra nevel. A te fiad is meg tudna csinalni, az enyem kisebb is, es az elpakolas, agyazas, ruhakikeszites mar 4 evesen is ment.


A 10 eves fiam ugyanezt megcsinalja, annyi kulonbseggel, hogy kikesziti maganak a reggelit is az agya melle (a kozepsonek nem hagyom, mert ejjel megenne:D). Plusz o mar lomtalanit is, regi dolgait kidobalja, es enni ad a kutyaknak este (reggel en). Amint latod, nem tud sokkal tobbet a kozepsonel, mert nem akarodzik annyira neki, de nekem ez boven eleg ahhoz, hogy tenyleg jol essen szetnezni. Gyereknek utaltam, hogy anyam mindent velunk csinaltatott. Most ugy latom, csak igy lehet. Nem vallalhatod magadra a martirszerepet es nekik meg kell tanulni alad dolgozni. Es ne szegyellj kerni! Es ne kritizald, ha kicsit benabban csinaljak nalad!:) ettol amugy nem leszel kevesbe hazias sem, mert marad melo eleg, csak nagyobb orommal csinalod, mert van miert, van kis csapatmunka!

2013. nov. 4. 18:58

Kedves fórumindító!

Nekem csak 2 fiam van,3 és 1,5 évesek,de néha nekem is sok. A nagy ugyan jár oviba,de többet van itthon,mint bent,mert mindig összeszed valamit. Viszont,ha sikerül bemenni vele,én aznap rögtön takarítok,főzök,előkészítek kajákat másnapra,harmadnapra,hogy lehetőleg ezzel ne akkor kelljen foglalkoznom,ha ketten vannak. Amikor a pici délután alszik,akkor meg olvasok,tévézek,kozmetikázok,vagy bármit,ami rólam szól. A párom hétfőtől vasárnapig dolgozik (vállalkozó,így gyakran éjjel itthon is papírozik),tőle nem várhatok segítséget,sőt,ha itthon van inkább próbálom tehermentesíteni. Nálunk is kupi van,mert mindent szétpakolnak a fiúk,de ebéd és esti fürdés elött ők pakolnak össze. Amíg ebédelnek,gyorsan felporszívózom a szobájukat,2-3 naponta mosom csak fel,de még így sem borzasztó. A többi helység takarításába őket is bevonom,bár így nyilván tovább tart,de legalább leköti őket,és meg is tanúlják.

36. ina87
2013. nov. 4. 18:40
A férjed be láthatná h segitenie kellene,ha már vállaltad a 3gyereket hát nem most kéne meg hátrálni,az élet semilyen formába se könnyü ezért kellene egy rendszer amit be kell tartani.amugy bocs de mit vártál 3 gyerek h mindég minden rendbe lesz és h nap 24 orábol lesz szabad 5percet.hát ezt jól benézted.
35. nyecsus (válaszként erre: 33. - 8c40921157)
2013. nov. 4. 18:07
:D:D:D
34. 4c1a787e8f (válaszként erre: 31. - Nyecsus)
2013. nov. 4. 18:07

Tényleg lehet kéne egy kis pszichológusi segítség is, azért, hogy ne kerülj még lejjebb. Én abból tanultam sokat, hogy az egyik gyerekem autizmussal él. Neki a működéshez szükség van a szoros napirenre. Le van írva, rajzolva, és kifüggesztve a falra, hogy 6:00 vacsora, 6:30 fogmosás, stb... Ez a többinek is sokat segített az esti széteséseknél.. Persze ebben az a nehéz nekünk, hogy akkor bizony 6:00-ra kell lenni vacsinak.. Szóval magunkat is kell nevelni, meg változtatni, de a rend, illetve nevezzük rendszernek szokott segíteni.


Meg az, hogy konkrétan meg kell nevezni, mit várunk tőlük. Tehát nem azt mondjuk, hogy "jaj rakjatok már rendet", hanem azt, hogy Zolika, a legókat légyszíves rakd be a rózsaszín fedelű ládába. Sőt, ha neki ez nehéz, de teljesíti ki lehet kisebb jutalmakat tűzni egy-egy elvégzett munka végére..

33. 8c40921157 (válaszként erre: 31. - Nyecsus)
2013. nov. 4. 18:03
Elhiszed a férjednek, hogy rend van, és egy darabig nem nézelődsz:)
32. 4c1a787e8f (válaszként erre: 29. - Invisible)
2013. nov. 4. 18:01
Egy frászt. 4 pasival? Óriási kupiba is tudnak nagyon szeretni. Legfeljebb a nőnek lenne kicsit nagyobb rendre igénye, de ezt egy idő után leadja...
31. nyecsus (válaszként erre: 30. - Zamila)
2013. nov. 4. 17:58
igazad lehet...jajj, miért látom borzasztónak ezt az egészet? Miért nem tudok ellazulni? Ráparáztam erre az egészre...lehet nem kéne túllihegni...csak már zuhanok lefelé...férjem azt mondja, rend van, de én nem látom...lehet, h már annyira depis vok h mindenben hibát keresek? Ilyenkor mi segít? Mi az ami jobbá teszi a hétköznapokat?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook