Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem akarok újra kövér lenni és odáig jutottam, hogy... fórum

Nem akarok újra kövér lenni és odáig jutottam, hogy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

27. Linduckó85 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 23. 16:21

Szia!

Mozgás és megfelelő étrend. Én szülés után igen sokat felkaptam magamra. Eljött az a pont,amikor azt mondtam elég.... találtam egy hihetetlen jó csoportot,ahol jó receptek,és edzésminták vannak. Ezzel le is dobtam magamról közel 20 kg-t. Azóta ia sportolok és a kalóriabevizelre is figyelek. Általában sikerül betartanom a napi 1600 kalóriát. Persze ehhez nagyon oda kell figyelni,mit és mennyit eszek.

26. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 07:31

Hogyan állsz, mi újság nálad?

Mesélj, mit sikerült eddig kideríteni, és sikerült-e valamilyen támogató, segítő étrendre találnod, kialakítanod? Mesélj, jó tanácsokat, módszereket szívesen fogadunk.

25. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 20. 16:14
Csak egy "lehet, hogy...", de érdemes lenne utána járnod: kérj pajzsmirigy vizsgálatot. Amennyiben kiderülne, hogy alulműködésed van, annak eredménye a lassuló anyagcsere, amiből következik, hogy gyarapszik a testsúly... Van rá gyógyszer, amivel szinten lehet tartani, vannak ételek, amelyek célszerű kerülni, és mások, amiket érdemes előnyben részesíteni... ha a vizsgálat azt mutatja, hogy azzal nincs baj, akkor legalább ez a gond kilőve!
24. Csillagszem38 (válaszként erre: 23. - Miss Angel)
2023. aug. 19. 12:01

Igen, emiatt ment fel a pumpam nekem is, pedig én nem voltam vékony, hanem kövérségrol fogytam le.


Ez a mindenki hibás csak én nem típusú megközelítes részéről.

23. Miss Angel (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 19. 11:34

nem tudom,honnan az a tévhit,hogy minden vékony ember annyit zabálhat,amennyi csak belefér és akkor se hízik,ez a kijelentésed rosszmájúságra és irigységre vall.Azt szoktam ilyenkor mondani,hogy aki irigyli az alakomat,azzal együtt irigyelje,amit megteszek érte,mert nekem se a szél hordta össze!!!


Én a 45 -47 kilómat igaz, több mint tiz éve tartom,de keményen odafigyelek a bevitt kajamennyiségre,és azért amennyire lehetöségem van,sportolok is.Ok,nálam azelőtt is a max súly 53-55 kg volt,a 160 centimhez,de az már rajtam sok...meg igy vagyok elégedett magammal!

és hozzá kell tennem,én bizony van mikor éhes vagyok,mégis megállom,hogy nincs több kaja,ha már megettem annyit,ami egy napra a megengedett.

ha szinte sose vagy éhes ,akkor nem értem,mi a probléma??? nem szendvedsz különösebben ,akkor se,ha diétáznod kell,szóval ezzel pl előnyben vagy!!

az is igaz ,hogy számít az anyagcsere sebessége,de az a ritkább,mikor valaki turbó sebességű anyagcserével rendelkezik és bármennyit eszik sem hízik.Mert ezt is úgy jelented ki,mintha rajtad kivül mindenki ilyen lenne!

és a sporttal bizony lehet kalóriát égetni,nem keveset,de a fogyás sose gyors,ha már egyszer valaki meghízott.Sokszor még akkor sem,ha csak pár kilót akarsz leadni!

22. aszparagusz (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 19. 09:53

Fogyni úgy lehet, ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit felhasználsz.

Ennek egyik formája a mozgás is. - Persze megfelelő mennyiségben és minőségben.

21. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 19. 09:51

Hány éves vagy?

Mert a korral sajnos lassul az anyagcsere.

20. aszparagusz (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 19. 09:50

29-es BMI? Ez tényleg sok.

Olyan, mintha a 170 cm-es magasságomhoz 84 kilót nyomnék.

Vagy egy 160 cm-es 74 kilót.

19. Myra
2023. aug. 19. 09:39
Javaslom próbáld ki az AIP étrendet, és nézess hormonszintet, hasnyálmirigy ill. Mellékvese funkciót. Akár a Synlabnál is. Nálam 2 évig nem jöttek rá mi a probléma, végül kiderült 2 db hormontermelő bélpolipom volt.
2023. aug. 19. 07:00

🤣🤣🤣🙈🙈🙈🙈


Megmondó ember? 🙂 A hat után éves a legnagyobb tévhit. :)


Ha komolyan érdekel ez az egész, hogy tarsd megal a súlyos, szívesen linkelek pár oldalt, ami segít az alapinfokat összerakni a fejedben. A többi rajtad múlik.


(A megmondoember 10.5 éve fogyott 22-kgot és azóta is tartja😜)

2023. aug. 19. 06:57

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣


Jujjj ez meredek volt azért. Mèg mindig ledobbenek, hogy ilyen gondolkodás és tudatlanság létezik. Súlyos.


Ja, ha zabalsz és 5000 kalóriát eszel egy nap az 1700 helyett, nem is fogsz fogyni.

16. Ágio8405 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 18. 23:16
Sporttal kalóriát égetsz. Viszint a zsírégetést valami 20 perc után indul be, vagy valami ilyesmit mondanak
2023. aug. 18. 21:27

Azt pedig még a hülye is tudja, hogy tornával nem lehet FOGYNI.


Formásodni, izmot építeni igen, de fogyni nem lehet tornázgatással.

2023. aug. 18. 21:25

Szerinted jelenleg mi a fenét csinálok? Hányszor kell leírnom, hogy SOKKAL kevesebbet eszem mint előtte, este 6 után semmit és semmi kalóriadúsat nem eszem?


Nem vagyok hajlandó holmi megmondóemberek miatt visszahízni.

2023. aug. 18. 21:19

Hát el foglak keresiteni, de ha helyrejossz, életmódváltás nélkül vissza fogsz hízni.


Kezd el tornázni és egyél normálisan.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - 55Judit)
2023. aug. 18. 20:36
Nálam sajnos más nem használ, mint az, hogy a lehető legkevesebbet egyek, este 6 után semmit és messzire kerülök mindent ami kalóriadús. Pláne ha olyan időszak van amikor nem vagyok annyira aktív. Az a 11 kg is a 2020-as karantén alatt ment fel. Elkövettem azt a hülyeséget, hogy ugyanannyit és ugyanazt ettem mint előtte, meg is lett az "eredmény". Persze a kakaóscsigazabáló, 100 métert se gyalogló 52 kg-os nagyasszonyok gondolom akkor se híztak egy dekát sem 🤬
11. 55Judit (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 18. 20:29

Bizony, jól tudod hogy az anyagcsere sokat számít. Ahogy telik az idő felettünk, sajnos többünknél lassul.

Én olyasmiket eszek amik serkentik az anyagcserét. Sajnos hízékony vagyok én is, oda kell figyelnem mit rakok a számba.


1 év leforgása alatt 11 kiló szerintem normális. Azt olvastam, egészséges embernél beáll a helyes testsúly. Sok féle betegség van ami hízásra hajlamosít, és ilyen a lelassult anyagcsere is. Így tudom.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Csillagszem38)
2023. aug. 18. 20:19

Bocsánat, félreértettem.


Április végére "sikerült" 11 kilót fogynom (1 év leforgása alatt), úgy, hogy nem csináltam semmit. Persze, hogy azt hittem, rákos vagyok. De a kivizsgálások szerint nem. A súlycsökkenés is megállt.


"Csak" egy vékonybél-baktériumfertőzést mutattak ki. Nem hinném, hogy attól fogytam . Mindenesetre nem szeretnék újra 29-es BMI-vel létezni...


Egyébként a terhességekkel felszedett 16 illetve 17 kiló is lement mire 1 évesek lettek a gyerekek, magától. Ebből a szempontból szerencsés vagyok, csak éppen akarattal nem tudtam fogyni soha, max. 4-5 kilót, mikor még fiatal voltam.

2023. aug. 18. 18:27

???

A lelkiismeret furdalás fog elmulni a kajalas miatt. Mióta vagy vékony?

2023. aug. 18. 17:34
Több rokonomat is a kövérség okozta betegség vitte el, szóval nem, nem fog elmúlni mert amellett, hogy gusztustalannak tartom magam dagadtan, nem akarok az ő sorsukra jutni.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Nemer Eszti)
2023. aug. 18. 17:31
Még hogy az anyagcsere sebessége nem számít? Akkor miért zabálhat más életvitelszerűen 2 kakaóscsigát cukros löttyel reggelire, a nap többi részében meg hasonló kalóriabombákat, úgy, hogy a s.gge alól ki nem esik az autó (nesze neked testmozgás) és mégse hízik? Én meg ha nem gyalogolok 4-5 kilométereket naponta (nem sport célból, csak elég sokat jövök-megyek) teljesen normális mennyiségű, minőségű, étellel, már fel is megy 1 kg a semmiből?
2023. aug. 18. 13:08
Majd elmúlik ez az érzés, évek alatt, de elmúlik :D
2023. aug. 18. 09:43

Az evés után jelentkező bűntudat nálam akkor jelentkezett, amikor hoztam egy döntést, hogy mit eszem meg, megettem és rájöttem, hogy ezt azért nem kellett volna. Vagy azért mert rosszabbul voltam fizikailag, vagy azért mert előre féltem a következményektől, a hízástól.

A bűntudat egy igen kellemetlen állapot, ezért a saját egészséged érdekedben hozz egyre gyakrabban tudatos döntéseket. Az első döntésedet kérdőjelezd meg. Tényleg megegyem? Kell az nekem? kérdésekkel és lassan adott válaszokkal. Amiről döntöttél, vállald fel!

Ha nem vállalod fel, akkor a bűntudat belerángat egy ördögi körbe. Azaz újra és újra rosszul fogsz dönteni és éppen azt éred el, amit nem akarsz: hízni fogsz.

Az anyagcserével kapcsolatban én úgy tudom, hogy igen kis mértékben határozza meg a sebessége a súlyunkat, a döntő kérdés az, hogy mit eszünk. A mozgás? A kalóriadeficithez, a szinten tartáshoz vagy a kalóriatöbblet eléréséhez a mozgás is egy eszköz. Lehet vele kísérletezni.

4. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 18. 09:24

Az "újra" azt sugallja, normál testsúlyod van most. Ezt megőrízni sokkal könnyebb, mint egészségesen lefogyni. Persze ha nagyon keveset eszel, attól mindenképpen lassul az anyagcseréd és ha aztán kicsivel többet, attól biztos hogy hízni fogsz.


Nekem kicsit nem árt fogyni, de nem fogyózom. Szép lassan így is megy lefelé a pulssz. Egyre lassabb az anyagcserém, mert nem vagyok már fiatal.

Én ügyelek arra hogy nem eszem gyorsan felszívódó szénhidrátot ha esetleg nem tudod kik ezek, glikémiás index táblázatban nézzél utána. Sőt, szénhidrátféleséget alapból keveset eszem. A napot korom ellenére rendkívül aktívan töltöm.


Rá kell érezned mire hogy reagál a szervezeted, és akkor nem hízol vissza.

3. tien (válaszként erre: 2. - Tulipán***)
2023. aug. 18. 09:16

Szóljál nekem is.🙂

Bár , mostanában jönnek fel a kilók.

De ,még kell kb.öt kiló.

2023. aug. 18. 08:50
Na én átvennék tőled pár kilót mert én meg nem tudom, hogy mások hogy hÍznak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook