Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Negyedik gyermek! Ti bevállalnátok? fórum

Negyedik gyermek! Ti bevállalnátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
154. Kiss Mária (válaszként erre: 153. - 480b578442)
2010. dec. 2. 17:36
Mintha nekem címezted volna...De mindegy fogadjuk el nem vagyunk egy véleményen. Hálistennek
153. 480b578442 (válaszként erre: 151. - Kiss Mária)
2010. dec. 2. 17:34

Ez mitől lenne személyeskedés?

Vagy magadra vetted?

2010. dec. 2. 17:28
Nekem spec. fontosabb a gyermek, mint a pénz, más a fontossági sorrendem
151. Kiss Mária (válaszként erre: 150. - 480b578442)
2010. dec. 2. 17:27
Nem vagyok korlátolt, de nem kéne személyeskedni...
150. 480b578442 (válaszként erre: 145. - Kiss Mária)
2010. dec. 2. 17:26

Semmi különös nincs a gondolkodásmódomban.

Mellesleg ezt a 2 bejegyzést 2 különböző embertől linkeltem be és még van jó pár hasonló tehát vagyunk páran akik látják a fától az erdőt.

149. Kiss Mária (válaszként erre: 146. - Tücsimücsi)
2010. dec. 2. 17:22
Akkor hogyhogy van gyermeked?
2010. dec. 2. 17:11
Én még azt kérdezném.hogy akinek nincs gyereke miért él??Mi a hajtóenergiája?A pénz pénz és a még több pénz,hogy felesleges kacatokat tudjon vásárolni!!??
147. hugika00 (válaszként erre: 145. - Kiss Mária)
2010. dec. 2. 17:08
Én meg veled értek egyet!
146. tücsimücsi (válaszként erre: 145. - Kiss Mária)
2010. dec. 2. 16:50

Miért?

Én maximálisan egyetértek vele.

145. Kiss Mária (válaszként erre: 143. - 480b578442)
2010. dec. 2. 15:51
Elkezdtem valamit írni aztán kitöröltem. Nem biztos, hogy nyomdafestéket tűrő lett volna. Iszonyat furcsa gondolkodásmódod
2010. dec. 2. 14:19

Pedig ezek sem az én gondolataim tehát más is látja amit én.


A fiatalabb, jobban mondva még aktív korosztály tényleg teljesen ellehetetlenül. Olcsóbb a nyugdíjast alkalmazni. Meg az anyák, kisgyermekes családok is egyre csak ellehetetlenülnek. De nem baj, szüljenek csak. Majd jövőre már az abortusz is tilos lesz. Tegnap meg azt láttam a tévében, hogy egyre több újszülöttet hagynak a kórházakban. Ők így is, úgy is az állam nyakán maradnak, szegénykéim! :-(

Egyszerűen nem tudok mit mondani, mélységesen fel vagyok háborodva!

143. 480b578442 (válaszként erre: 141. - Martin3)
2010. dec. 2. 14:18

Hú hát most szépet szóltál és így kellene lennie valóban csak nagyon nem így van ám.

Azt értem, hogy gyerek kell mert a jövő generációjának nem lesz nyugdíj, nem növekszik a népesedés de azokat fel kell nevelni.

Nagyon kevés MÁR MOST az a réteg aki az alapvető szükségleteket biztosítani tudja és lehet, hogy én élek a föld másik végén (bár nem hiszem) de én ezt látom.Én pld a 40-hez közel első munkahelyről lettem az idén munkanélküli, sokféle tanfolyamom, nyelvismeretem van mégis hónapok óta lendületlenül keresek munkát és ha minden igaz most sikerült találni de ezt is csak azért mert dolgoztam itt és már ismertek.Ha arra gondolok, hogy majd mit kezd magával egy 50-60 éves jó ha magának meg lesz a betevője pár év múlva akkor nagyon elgondolkodom ,,normális" e aki most sok gyereket vállal.A nyugdíjkérdést nem fogja 12 gyerek sem megoldani csak magunkkal meg a gyerekkel tolunk ki sajnos.

Belinkelnék szintén egy másik forumról vett hozzászólást és ez már most jelen valós probléma.

2010. dec. 2. 10:25

Oké.Látom,h nagyon megoszlanak a vélemények!Egyikünk sem egyforma.Milyen lenne akkor a társadalom? Nem igaz?Csak érdekelt mások véleménye! Ennyi!!! Úgyis én döntök!!! Vagy így,vagy úgy!!!!!Köszi a hozzászólásokat!

Mindenkinek szép napot kívánok:-)

141. martin3 (válaszként erre: 135. - 480b578442)
2010. dec. 2. 09:34
pedig épp ezért támogatják most a nagycsaládosokat, ráadásul azokat, akik nem a segélyért szülnek, próbálnak több gyereket "termelni" hogy valaki eltartsa majd a társadalmat....(bár állítólag 7gyereket kellene ahhoz szülni, hogy a mi korosztályunkat eltartsa a következő generáció, na ennyi nem lesz, de a 3-4 még mindig több, mint az 1 vagy a 2 , a nullánál meg pláne több)és olyan családból kerüljön ki, ahol a munkát látja, nem a naplopást, munkakerülést...
140. Kiss Mária (válaszként erre: 135. - 480b578442)
2010. dec. 2. 09:14
Nálunk már rég elromlott ez a dolog, aki maszeknál dolgozik, már régóta rosszul jár. Az állami cégek még egy darabig tudják finanszírozni a plusz pénzeket, de a kis Kft-k Bt-k már rég nem adnak semmi külön juttatást
139. Orsi86 (válaszként erre: 137. - Hugika00)
2010. dec. 2. 06:57
Teljesen egyetértek veled!
138. Orsi86 (válaszként erre: 133. - 480b578442)
2010. dec. 2. 06:56
De mennyi pénzt kéne félre rakni? Ha valaki 60 évesen nyugdíjba megy és ne adj isten él még 30 évet. Azt ne is számoljuk bele,ha esetleg magatehetlenül. Szerintem pont a gyerekeid lesznek akik majd elfognak tartani és négy gyereknek könyebb, mint kettőnek.
2010. dec. 2. 06:20
Ráadásul nemrég néztem egy dokumentum filmet és az v olt a lényege hogy a mai nők nem szülnek gyerekeket és ezért nem lesz 50 év múlva munkásréteg aki adózzon és ezért nem lesz nyugdíjunk mert nem lesz aki finanszírozza szóval magunk alatt vágjuk a fát.
2010. dec. 2. 06:13
Nem csak mi nem fogunk kapni nyugdíjat a nagymamám egész életébe dolgozott és ötvenezer forint nyugdíjat kap és szerintem ez se elég sokra.
135. 480b578442 (válaszként erre: 134. - Martin3)
2010. dec. 1. 23:55
Ez így van és most egyetértek veled kivéve, hogy nem számíthattunk az államra. Azért eddig számíthattunk, ha dolgoztál, GMK-tál volt értelme mert tudtál spórolni, a megtakarításokra busás kamatokat adtak nem pedig lenyúlni készültek a remény most foszlott el szerintem rajtam kívül még igen sok emberben és a fekete leves csak ezután jön. Valóban jól látod el voltunk kényelmesedve.A mi korosztályunk se forradalmat se háborút semmi komolyat még nem élt meg és pont ezért nem támogatom most a nagycsaládos elvet mert én azt gondolom mégsem mindegy, hogy 1 vagy több gyerek éhezik.
134. martin3 (válaszként erre: 133. - 480b578442)
2010. dec. 1. 22:07

na igen, látod, okos ember már ezt csinálja jópár éve, évtizede, nem kell ehhez tőzsdei továbbképzésre járni...miért ki gondolta itt, hogy a mi korsztályunk még értelmes nyugdíjat fog kapni? már rég nem számíthatunk az államra, és ez nem csak Mo-on van így, hanem az egész világon, főleg az olyan társadalmakban, ahol kevesebb a gyerek...magadnak kell boldogulni, úgy ahogy tudsz és már most összehozni azt, hogy öreg korodban meg tudj élni valamiből, akár lesz válság, akár nem

amúgy baromira el vagyunk kényelmesedve, azt sem tudjuk mi az a háború, milyen szegénység van akkor...szerintem még megtudjuk..sajnos..és akkor az egy gyerekes is éhezni fog, nemcsak a 4gyerekes, hogy a te szavaiddal éljek...

2010. dec. 1. 20:59

Nagycsaládot tervezőknek ajánlanám figyelmébe egy másik fórumon írt bejegyzést( nem az enyém).De valószínüleg én vagyok még sokad magammal együtt túl pesszimista:)


,, Sokan még mindig nem fogják fel, hogy mi történt. Tegnap voltam tőzsdei továbbképzésen, és ott az előadónk elmondta, hogy ugye mindenkinek leesett, hogy most vették el a nyugdíjunkat??? És hogy magadnak tegyél el annyit amennyit csak bírsz, hogy megélj majd ha vége a munkádnak. Kicsit olyan lesz mint a munkanélküli, vagy utána a szoc. segély. Egy minimális összeg, ami a havi fűtésszámlára sem lesz elég."

132. Veronika27 (válaszként erre: 118. - Hugika00)
2010. dec. 1. 19:52

Ebben igazad van, régen az emberek örültek, hogyha házra futotta, mellé esetleg autóra, netán tv-re!

Persze a mai világban ez már természetes, kérdés kinek mi a luxus! Tv is lehet luxus, ha lcd meg ilyen, meg olyan, ruhából is van drága árkategória stb stb.

Nekem, ha gyerekem lesz, sem fogom agyonra abajgatni meg kényeztetni. Persze mindent megadok neki, amit tudok, de ez nem azt jelenti, hogy hülyeségekre (vagy ami szerintem hülyeség) adunk ki pénzt.

Sajnos látom én is a környezetemben (nem kell messzire menni, férjem öccsére elég gondolni), hogy a szülők a mostmár egyedüli otthon lévő gyerekre költenek, ami nem lenne baj, de minden hülyeséget megkap, olyat, ami nekem már a luxuskategóriát súrolja...

2010. dec. 1. 19:40
Én nem vállalnám,és rohadtul nem önzőségből!
130. Kiss Mária (válaszként erre: 128. - Gabyanya)
2010. dec. 1. 19:39
Úgyis te döntesz, ne törődj senki véleményével. Sőt szerintem már döntöttél, azt hitted megerősítést kapsz, de ne várj ilyet sajnos. Annál szebb és örömtelibb nincs, mint amikor két kicsi kar átölel és azt mondja anyu...
129. Kira88 (válaszként erre: 128. - Gabyanya)
2010. dec. 1. 19:37
Kifejtenéd,hogy miért is önzőek a nők?
2010. dec. 1. 19:29

Nem tőled/tek,fogok ilyen v.olyan döntést hozni,csak egyszerűen kíváncsi voltam!!!Ennyi!!!!

De mostmár tudom,h igenis a nők többsége rohadtul önző!!!!

127. 480b578442 (válaszként erre: 123. - Martin3)
2010. dec. 1. 17:59

Tévedés! Nem lettetek összemosva.

kevés a magasan iskolázott... (amire válaszoltam nem én írtam)való igaz és azért mert azok talán okosabban átlátják.De az is igaz vannak mindenhol kivételek én nagy általánosságban beszéltem.

A kérdező azt kérdezte kinek mi a véleménye mert ő az anyagiak miatt nem tudja eldönteni.

Nos ha valaki már itt tart igenis azt gondolom felelőtlenség ilyen helyre még 1-et bevállalni.

Tudod akinek pedig nem inge ne vegye magára!

126. ancsa31 (válaszként erre: 44. - Vanessa2006)
2010. dec. 1. 17:50
Nem tartom bátornak magunkat,se felelőtlennek.megtehetjük hogy többet vállaljunk,és ezért ne ítéljen el senki.ha attól félne mindenki hogy majd mi lesz ekkor vagy akkor,akkor nem szülnénk egyet se.Te tényleg fontold meg hány gyereket szülsz!
125. hugika00 (válaszként erre: 123. - Martin3)
2010. dec. 1. 17:09
Igazad van!!!!!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook