Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Négy vacak kiló fórum

Négy vacak kiló (beszélgetős fórum)


1 2
2008. márc. 11. 08:36

Jó ötlet, hogy leírjuk, ki mit evett és hogyan gondolja a dolgot. Tegnap sikerült tornáznom, igaz, csak olyan fél órát, de az pont elég, a végére fel is ébredt a kisfiam. Csináltam Hoxa féle túrótortát, nagyon finom, meg bírnám enni az egészet, meg lencsés husit római tálban, a receptet innen vettem a receptek közül. Az lesz a mai ebéd. Reggelire szokásos zabkását csináltam korpával, fagyasztott eperrel.


Franci_mama! Lehet, hogy túl keveset eszel és lassú az anyagcseréd, pont az a baj? Szerintem nyugodtam írd le, miket eszel, akkor tudunk valamit kiokoskodni.

2008. márc. 11. 08:19
Szerintem épp ott a gond,hogy nagyon keveset eszel.És amit megeszel azt a szervezeted tartalékolja.Egyél napi 5x normális kajákat (teljeskiőrlésű dolgokat,alacsony szénhidrát tartalmú kajákat) folytasd a tornát és meglátod,beindul a fogyás!
2008. márc. 11. 07:29

sziasztok! en is ilyen minusz negy kilos vagyok... illetve inkabb hat hogyha a terhesseg elötti sullyomra sikerülne visszajutni. (56kg)

en minden nap biciklizek a kislanyom az utanfutoban csücsül amig elmegyünk a bölcsiig (kb-4-8 km attol függöen hogy nekem kell-e hazahozni is). szoktam jarni fitnessz studioba is ha van ra energiam, de eleg rendszertelenül. alig kajalok valamit, inkabb ide sem irom a napi adagomat... es megis, nem birok megvallni attol a franya maradek par kilotol... ja, a kislanyom masfel eves mar, tehat mar nem annyira vagyok szülesutan :-) a fitnessröl most olvastam hogy allitolag nem jo sulyt emelni ahol "haj" is van az emberen mert a vegen ugy nezünk majd ki mint a MrErösEmber. hanem inkabb kitartast edzö futast meg ilyeneket kell gepezni... en mondjuk csinaltam eddig mind a kettöt, kb masfel oran keresztül alkalmankent. de eszrevettem hogyha a Crawford-os tornat csinalom itthon, annak sokkal nagyobb hatasa van. ( nekem a Cindy van meg dvd-n, azt nyuzom mar evekota. meg van powerYoga azt is nagyon szeretem)

olvastam valahol hogyha az ember ugymond "vastag" akkor könnyebb leadni az elsö 20 kilot. ha meg vekonyabb akkor az sokkal nehezebben megy le az a par kilo. nem tudom mennyi igazsag lehet ebben...


szoval latjatok, en viszonylag sokat mozgok, alig kajalok es MEGSEM megy... :-((( SEGITSEG!!!


örülök hogy nyitottatok egy ilyen topikot, remelem igy együtt hamarosan megtalaljuk a megoldast :-) ... es akkor jönnek en is ha befogadtok! ;-) a.

2008. márc. 11. 06:48

Sziasztok!

Csütörtökön lesz egy hónapja hogy rendszeresen tornázok.A combom már keményebb,és érzem az oldalsó hasizmaimat is.Heti 4-5 alkalommal tornázok Béres A. dvd-ire,vagy taposok. Egy tornám 45-60 perc.

Nekem inkább az étkezéssel vannak gondok.Mindig elcsábulok és így a kg-k sem mennek lefelé. De erősnek kell lenni.

Akkor kezdem is a mai kajámat:

Reggeli: teljeskiőrlésű kenyér,paprikás szalámi,sajt,paprika

Tízórai: 0%-os cukormentes joghurt

Ebéd: steak, zöldségköret,pici burgonyapürét is tettem mellé

Uzsonna: -

Vacsora: saláta

15. timi,,
2008. márc. 11. 06:40

Sziasztok,én is ebbe a 4-5 kiló minuszos fogyásba lennék!Nagyon jó lenne ha sikerülne!!Megvallom őszintén,hogy tornázni nem nagyon szeretek,de most megpróbálom én is!!!!Itt már vagyunk páran ugyhogy motiválljuk egymást remélem!

Azért néha osszuk meg azt is ki mit evett,vagy tornázott!Nem??????

További szép napot!

2008. márc. 8. 09:22
Akkor mostmár vagyunk egy páran, hát el is kezdhetjük szerintem. Én már tegnap tornáztam kb. fél órát dvd-re. Nagyon jól esett, most van is egy kis izomlázam. Kipróbáltam reggelire a zabkorpás zabkását és tök finom! Még sose mertem zabkorpát belerakni, régebben csak búzakorpával kísérleteztem, de az nem ízlett. Azt hittem, ez is olyan. Pedig teljesen olyan, mint a tejbegríz.
13. devill
2008. márc. 7. 18:46

Sziasztok!


Én 5-6 kg-ot szeretnék fogyni, de sajnos nincs meg az akaratom. Irigylem a párom, ő minden reggel már fél hatkor tornázik (lovaglógép, gimnasztika)Valamit pedig már tenni kell, mindjárt itt a nyár. Lehet, hogy lusta vagyok?

12. Margitt (válaszként erre: 3. - Sitecom)
2008. márc. 7. 18:20

Hááát.... gratula a mínusz negyven kilóhoz! De el kell mondanom, szerintem nem a leadandó kilók száma teszi elsősorban nehézzé a dolgot. Az elhatározást nehéz megszokni, meg az akaraterőt összeszedni.

Talán kevesebbet kéne nyafognom... és egyszerűen belevágni.

11. a9e1c02a7b (válaszként erre: 9. - D4c5dd9803)
2008. márc. 7. 14:02

Mordor! Szerinted van olyan nő, aki magabiztosan lejt a strandon a bikiniben? Lehet, hogy lassú az anyagcseréd, azért nem mozdul a dolog. Nekem most evésrohamok ellen bejött a C-vitamin, de lusta anyagcserére is jó. Tegnap óta eszem és nem zuhanok rá annyira az édességre. A tegnapi napot pl. egész jól kibírtam. Ebédre csináltam sajtos sonkás töltött fasírtot (itt olvastam a receptek között, rizst a páromnak, én nem ettem rizst hozzá, csak sóvizes uborkát. Vettem még egy Norbis somlóit, úgy jól laktam, hogy na! Este anyósoméknál túrós csusza volt, imádom, de nem ettem csak almát. Nem is esett nehezemre.


Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de mondja már meg valaki, mi ez a :P meg :d meg hasonló jelölések???

10. a9e1c02a7b (válaszként erre: 8. - 27525d0da6)
2008. márc. 6. 14:20
Az jó, ha szereted, akkor biztos meg is lesz az eredménye. A kajáról is eltereli a figyelmet, azon kívül, hogy kalóriát éget.
2008. márc. 6. 13:42

Sziasztok!


Én is úgy kb 5 kilót szeretnék leadni,de nem megy.Pedig nem eszem sokat, nincsenek evés rohamaim,mozgok is,nem tudom miért nem akar lemenni. :(

jó lenne egy olyan nyár amikor magabiztosan lejthetek a strandon a bikinimben :P

2008. márc. 6. 13:22
Egyáltalán nem voltál hosszú.Biztos hogy le fog menni az a kicsi felesleg.Én is nekiálltam három hete az otthoni tornának heti 4-5 alkalommal.Nagyon szeretem csinálni!
7. a9e1c02a7b (válaszként erre: 6. - 27525d0da6)
2008. márc. 6. 13:20

Tervben van az is, bár még nem kezdtem el. A szoptatás miatt ugrálós mozgás nem jöhet szóba, vmi könnyű alakformáló torna, esetleg. Van néhány dvd-m, az egyik szülés utáni visszaváltozás, erre szeretnék tornázni. Volt idő, amikor többet ugráltam, mint amennyit nyugalomban voltam, aerobik oktató is volnék, ugyanis. De azért kell nekem is a noszogatás a dvd-ről, mert különben abbahagynám, amikor már nehéz. Meg mostmár el is vagyok lustulva.


Amúgy szerintem a lényeg, hogy legyen egy terv, amihez tudjuk magunkat tartani. Ami nem annyira szigorú és bonyolult, hogy ne lehessen betartani, de azért hatásos legyen. Második fontos dolog, hogy ha véletlen mégsem úgy jön össze egy-egy nap, ahogy szerettük volna, ne legyen lelkiismeret-furdalásunk, mert az a program feladását vonja maga után - úgyis mindegy alapon.


Ha ti főztök, az előny, mert bármit meg lehet csinálni diétásan is, csak előre kell gondolkodni és előre vásárolni. Nekem kedvencem a Pataki tál, abba belepakolok húst zöldséggel vagy savanyú káposztával, gombával stb. és megsül magától. Nem bonyolult, nincs sok mosatlan vele és diétás. Mindenhez savanyúság, diétás kompót vagy saláta.


Sütök kenyérsütőben diétás kenyeret, azt akármikor lehet enni sonkával, túróval, házi szendvicskrémekkel. Szeretem reggelire a zabkását, láttam, az itt fórumozók zabkorpával eszik, én még azt nem próbáltam, de érdemes lenne, mert jól telít. Változatosan szoktam elkészíteni diódarabokkal, aszalt áfonyával, vagy ami van itthon. Fagyasztott málnával is csináltam, nagyon jó volt.


Még fontos: sok folyadékkal és megfelelő mennyiségű vitaminnal feltölteni a szervezetet, mert akkor nem lesznek éhségrohamok.


Bocsi, ha hosszú voltam.

6. 27525d0da6 (válaszként erre: 5. - A9e1c02a7b)
2008. márc. 6. 10:18
És a mozgással hogy állsz?
2008. márc. 6. 10:11
Én 6 kilót szeretnék fogyni. Van két kicsi gyerekem. A nagyobbik születése után rajtam maradt ez a 6 kiló, azóta is itt zavarog. Most eldöntöttem, hogy leadom a felesleget. Egyébként én is stresszevő vagyok, ráadásul szoptatok, úgyhogy a vitamin szintem is alacsony lehet. Szopi miatt nincs fogyókúra, csak a már ismert életmódváltás. Majd írok, hogy hogyan, de most itt az ölembe a baba, így nem tudok rendesen írni.
2008. márc. 6. 07:44

Sziasztok!

Nekem 5 kg-tól kellene megszabadulnom. Jelenleg 60 kg vagyok, és nyárra 55 szeretnék lenni. Úgy érzem nehéz menet lesz,kicsiből nehezebb fogyni!

2008. márc. 6. 07:15

én hobby evö voltam..zabáltam ha kellett,ha nem..

akaraterö kell hozzá..foglald le magad valahogy..tereld el a gondolatodat a kajárol..

viszont szerencsés vagy..neked csak 4kg..fölösleged van!!!nekem 40 kg volt:)))))és sikerült leadnom!!!

2008. márc. 6. 07:00
én a stressztől ponthogy fogyok. "annakidején" egy nagy szerelem után lettem újre 63 kg :D
2008. márc. 6. 02:04

Új vagyok itt és ötleteket keresnék a tapasztalt fogyókúrázóktól.

Négy vacak kilótól kéne megszabadulnom. Az utóbbi időben nagyon stresszes volt az életem, és persze mi mással vigasztalódtam volna, mint evéssel... Aminek meg is lett az eredménye. Utálom, hogy a kedvenc nadrágom szűk lett.

25 éves vagyok, egészségem kb. rendben. Sportolni szoktam is, szeretek is, de egy bizonyos határon túl sajna a mozgás nem "törli" a plusz kalóriákat.

A kérdésem röviden: mi a legjobb módja hogy rövid úton megszabaduljak ettől a négy kilótól, és ráncba szedjem az étkezésemet? Van valaki, aki sikeresen megszabadult a "stressz-evés" szokásától?

Köszönök minden tanácsot!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook