Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Naponta kb. hány hajszál kihullása normális? fórum

Naponta kb. hány hajszál kihullása normális? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. okt. 1. 17:56
Én is úgy tudom,hogy a 100 a határérték.
2007. okt. 1. 16:00
100 kürül írták valamelyik újságban..., szerintem.
2007. okt. 1. 15:59
Én is napi 100 szálra emlékszem, a barátnőm folyamatosan ezt a számot mondogatja, amikior panaszkodom, h túl sok hajat fésülök ki, bár mondjuk nekem nagyon erős és sűrű a hajkoronám, még az a 100 sem árt neki :-))
2007. okt. 1. 15:53
20-25-ről tudok.
2007. okt. 1. 15:45
Nekem ezelőtt 6 évvel egy fogyókúra alatt elkezdett hullanai a hajam.Nagyon megilyedtem és elmentem egy bőrgyógyászhoz, aki csinált hajszál analízist.Ez alapján kiderült,hogy milyen vitamin hiányom és hormonproblémám van.Így azt tudtuk kezelni hajszesszel és gyógyszerrel.Én akkor valahol azt hallottam vagy olvastam,hogy napi 100 szálig "normáis"a dolog.De nekem amúgyis kevés és vékonyszálú, puha hajam van.De azt sehol nem írták, hogy hány napig normáis a napi 100 szál ha kihukkik.Pláne akinek kevésből kell, hogy hulljon:(
2007. okt. 1. 15:14

"Gyakran azt olvashatjuk a magazinokban, hogy napi 50-60 hajszál kihullása még normálisnak számít, nem utal kóros elváltozásra, míg máshol napi 20 szál elvesztését minősítik már kórosnak. Fontos tudnunk, hogy a megadott hajszálszámok átlagértéket mutatnak.


Nyilvánvalóan egy dús, vastag szálú hajzatú embernél napi 60 szál kihullása még nem utal kóros belső szervi elváltozásra, de egy gyér, gyenge hajnál napi 60 szállal már ajánlott hajanalitikushoz (trichológushoz) fordulni, hogy a komolyabb következményeket megelőzzük, és még időben tudjuk orvosolni. Ha valaki úgy érzi, hogy erősen hullik a haja – ami esetleg kóros elváltozásra utalhat –, akkor feltétlenül trichológushoz kell fordulni. Függetlenül attól, hogy 20 vagy 80 szál hullik ki naponta."


Ezt találtam egy cikkben:)

2007. okt. 1. 15:05
Naponta kb. hány hajszál szabad kihulljon?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook