Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nálatok milyen a Karácsony? fórum

Nálatok milyen a Karácsony? (beszélgetős fórum)


14. o.andi
2009. nov. 17. 18:46

MEghitt..békés...és áldott!!

Remélem az idei is ilyen lesz:-)

2009. nov. 8. 22:53
sziasztok! Én olaszországban élek a családommal itt dec 8 án már diszitik a lakásokban a fát és jan 6 ig élvezheti minden gyerek a karácsonyfát.Persze én is alig várom már a kislányommal együtt de nekünk az igazi karácsony majd dec 24 -én jön el amikor hazautazunk magyarba a családhoz és együtt ünnepelünk . üdv mindenkinek!
12. Gabim
2009. nov. 3. 21:35

Karácsony?

A párom már évek óta 24.-én 24 órában dolgozik, ez most sem lesz másként mert már megint rá esik. Ilyenkor mi már 23.-án fát díszitünk, nálunk akkor van a szentesti vacsora. Aztán Én 24.-én reggel kimegyek anyumékhoz, de ez sem lesz olyan mint azelőtt mert apukám nem lesz velünk. Aztán a párom 25.-én jön utánam, este haza jövünk, 26.-án anyósomékhoz megyünk. Ajándékozás nincs mert nem futja rá sajnos csak a húgom két kicsi gyerekének veszünk ajándékot. Megszoktuk már mert gyerekkoromban is így volt, de legalább együtt volt a család, de sajnos ez most már a második év mikor apukám nélkül ünnepelünk. A nagyszüleink sohasem voltak velünk mert, már sajnos nem ismerhettük meg őket, csak apukám anyukáját de ő az élete nagy részét kerekes székben töltötte teljes ellátásra szorult, 300 km-re a lányával élt, de már ő sincs közöttünk. Ilyenkor érzem mennyire kitolt velem az élet, mert hát sajnos még gyermekünk sem lehet, de hálát adok az égnek mert legyőztem a rettegett kórt, s van egy családom ami összetart. Hát nálunk ilyen lesz a Karácsony! Talán ezért ragaszkodom a fa állításhoz is, pedig alig leszünk itthon.

2008. nov. 13. 10:53

szép lesz,mert már itt van velünk a kislányunk is!előző nap takarítok,24-én fát díszítek,sütök,készülődök estére,amikor jön a család,rokonok.vacsora(halászlé),sütikézés,és ajándékátadás.

szép,meghitt a karácsonyunk.

2008. nov. 13. 10:34

Nekem most lesz az első olyan karácsonyom, amit már a párommal együtt töltök a közös otthonunkban. én már szent este elött pár nappal elkezdem gyártani a sós sütiket és nasikat. Aztán 23.-án este a krémes sütik is jöhetnek. 24.én reggel, míg fő az ebéd, addig feldíszítjük a fát, majd az ajándékokat alá tesszük. Este mivel az anyósomék az alattunk lévő lakásban laknak, így ők feljönnek és koccintunk, átadjuk az ajándékaikat. Aztán lemegyünk hozzájuk és ott is koccintunk és átvesszük a mi ajándékainkat. 25.-én anyuék jönnek hozzánk látogatóba. Most látják a lakást elösször. Koccintunk eszünk, beszélgetünk. Itt alusznak szerintem. 26.-án mi megyünk hozzájuk, mert a nagyobbik öcsém is meg kell köszönteni és szerintem anyuék komájáék is jönnek és ott is koccintani kell és az ajándékainkat is át kell venni.

IMÁDOM a karácsonyt. Már türelmetlenül számolom vissza a napokat. Már azt is várom, hogy az első gyertyát meg gyújtsam a koszorún.

Minden nap elő veszem a díszeket és már most azt tervezem, hogyan díszítem fel a lakást és a fát.

Ez a legszebb és meghittem ünnep az Életben

2007. nov. 30. 09:53

ha kell valakinek a számláló kódja szóljon küldöm ;)

privit írjon

2007. nov. 30. 09:52

Hát igen nem sokára karácsony :)

nekem akkor van a szülinapom dec.24-én! 33éves leszek!

én nagyon várom a karácsonyt mert fiammal feldiszitjük a fát ,és ez olyan jó!!!!!!!!!!

párom meg csak nekem főz halászlét (borral)

isteni finiiii!!!!!!!

az adatlapomnál meg van karácsonyi számláló(visszafelé számol ;)

:)

2007. nov. 27. 12:42

Én nekem a legkedvesebb ünnep a Karácsony, tetejében még december 25-én is születtem. Én már advent 1 első vasárnapján meggyújtom az ádventi gyertyát, és így szépen sorban meggyújtom a többit vasárnaponként. A lakást feldiszítem (nem giccsesen, hanem szépen), ezt nem igen bírom kívárni, így már 2-3 héttel karácsony előtt megtörténik a diszítés:)))

A fát viszont mindig 24-én diszítjük a férjemmel együtt, illetve ő nézi és kötözi a szaloncukrot.

Az idén szenteste mi vendégeljük meg a szüleimet, átjönnek hozzánk vacsira (rántott hal és majonézes krumpli lesz, majd valami sütit keresek addigra és persze bejgli). Ajándékozás, gyertyafény, halk zene.

25-én az én szüleimhez megyünk.

26-án a férjem szüleihez.

Nálunk így telik a Karácsony:)))

2007. nov. 6. 13:57
Mi már dálután feldíszítjük a fenyőfát,majd megcsinálom a halat,megyek letusolni és várom a fiamékat.A lányomékhoz karácsony első napján megyünk az ajándékokkal,mert nekik még a Jézuska hozza a fát és az ajándékokat.Nálam rakja le a csomagokat a Jézuska és így kerülnek az ajándékok hozzájuk.
2007. nov. 6. 13:38
Én 23-án lefektetem a lányomat és utána díszítem fel a fenyőfát hajnal felé elkészül.Reggel már nem lehet bemenni a nagyszobába,elmegyünk sétálni a városba karácsonyi vásáron szétnézzünk,majd a betlehemhez megyünk ami a Dómban mindig csodaszép.Utána hazamegyünk,4 órakor nálunk van ajándékosztás,majd az egész család átmegy a nővéremékhez,ott is ajándékozás,majd a szüleimnél zárul az este vacsora és ott is ajándékosztás.
2007. aug. 28. 19:49
Mindig 23.-án diszítjük a fát.Ez még akkor alakult ki,amikor a lányok még kicsik voltak.Unokaöcsém jött segíteni a páromnak.Én addig készítettem a süteményeket,ajándékot csomagoltam.Mire Ádám fiunk megszületett,11-14 év van közte és a lányok között,addigra a lányok vették átt a fadiszítését."24.-én reggel megjön a Jézuska,ajándékok nélkül,délután pedig ajándékozunk.Este családi vacsora.Most már két unoka is örül a Jézuskának.Vacsi után tévézés,beszélgetés.Aki ébren marad az megy éjféli misére.Az év legszebb ünnepe!
2006. dec. 11. 05:30
reggel mindenki lustálkodik (kivéve anya,aki főz)és várom hogy a bátyám vagy apám behozzák a fát.mindenki sürög forog de jó hangulat uralkodik.A kistesóm segít a fa öltöztetésében,vagyis dugiban eszi kifele a szaloncukrot a csomagból:D /karácsonyi zene szól/ Délután jönnek a rokonok akik felköszöntik a névnaposokat és leülünk enni.regeteg a sütemény és édesség,na meg a karácsonyi menü.bon-bonhegyek,14 féle sütemény!:D majd este felé leülünk tévézni és és mire körbenézünk magunkon már a fa alatt ott is vannak az ajándékok. Egyszerűen kivánni se tudnék szebb és jobb karácsonyt!
2006. dec. 9. 17:11

Délben ebéd a szülőknél( Halászlé) Gyertyagyújtás ajándékozás. Utána otthon még minig csengőszóra. karácsonyi zene mellett ajándékok kibontása. Gyertyafényes vacsora: Baconba göngyölt csirkemáj, sült krumpli, kukorica, majonézes mártás, csokis banán.

Másnap: Éva nappal egybekötött nagy családi ebéd

2. nap: Pihenés

2006. dec. 9. 16:37

Sziasztok! Én nagyon Télapó és Karácsony őrült vagyok. Iszonyatosan várom mindig mindkettőt.

Az egyik legrosszabb élményem, amit a mai napig nem felejtek el, amikor a Keresztmamám elmondta, hogy nem a Télapó és nem a Jézuska hozza az ajándékokat. Olyan jó lenne még mindig ebben a rózsaszín felhőben élni. Nekem azok voltak az igazi ünnepek, amikor még hittem bennük. Azóta is nagyon szeretem, de valami meghalt bennem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook