Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A karácsony nálatok fórum

A karácsony nálatok (beszélgetős fórum)


1 2
36. Bokatica (válaszként erre: 34. - Jasmine)
2009. dec. 20. 20:19

...hát nem értem, nekem tutira bejött, dobozban azóta sem volt. tegnap fűztem fel cérnára, olyan puha volt mint sütés után sem... lehet hogy számít a lakás páratartalma is..?

vagy lehet hogy más-más minőségű alapanyagokból készítettük. sajnálom hogy nem sikerült, én ezt a receptet el is tettem,olyan jól bejött..

egyébként én 8 percig sütöttem őket kis hőfokon...

2009. dec. 20. 17:03
Egyébként én is rájöttem,hogy tavaly,mivel szakácsönyvből csináltam,nem volt benne a szódabikarbóna,és az volt a gond.Biztos,hogy nagyon sokat segít.
34. Jasmine (válaszként erre: 32. - Bokatica)
2009. dec. 20. 16:12

Nem tettem bele olyan sokat plusszban! De azt hidd el, lehetetlen lett volna nyújtani v bármit csinálni vele, mert annyira de annyira ragadt, h a javarésze már a deszkán és a nyújtófán volt, felszedni alig volt esélyes még lissztel is nehezen jött le. Ezt így kizárt, h el lehet dolgozni. A képen a csajnak gyönyörűen elvált az edénytől. Hát Nekem egyáltalán nem, SŐŐŐŐT!

Így, h tettem a dobozba almát, már elég jól megpuhultak, már utánaolvastam, h ez szódabikarbóna függő, szóval az meg lett benne bőven így nem lesz gond úgy néz ki. De ott is elrontottam, h egyből dobozba kellett volna tennem, nem aszalni az asztalon...de azt hittem a lakásban lévő páratartalom miatt puhul majd meg. De csak keményedett, amíg zárt dobozba nem tettem. Majd alakul még karácsonyig! :-)

2009. dec. 19. 19:12
Sziasztok.Én fent vagyok egy másik fórumon is,ahol a lányok nagyon profik,és én is ott hallottam az almás megoldást,hogy félbevágott almát kell a sütik mellé tenni,és légmentesen lezárni.Mi hétfőn fogjuk csinálni a mézeskalácsokat,hát kíváncsi leszek,mert tavaly olyan kemény volt,mint a kő.
32. Bokatica (válaszként erre: 31. - Jasmine)
2009. dec. 19. 17:35

hát pont ez az! Jó ha ragad a tészta, a kezedet meg a sodródeszkát lisztezd! A tésztát nem szabad, azt írja is a mire ügyel részben!!!! Ez a lényeg, jól össze kell dolgozni a tésztát. Ha utána dolgozol bele lisztet, akkor Száraz lesz!!

Azt hiszem az már csak a karácsonyfa dísznek lesz jó..nem fog megpuhulni! Az az arány ami abban a receptben van, tuti! Én kipróbáltam, még most is puha, már egy hetes...nekem is ragadt, de jól aláliszteztem, nem beledolgoztam!!

31. Jasmine (válaszként erre: 21. - Bokatica)
2009. dec. 19. 12:41

Megcsináltam és a füleket is néztem de ez a tészta úgy ragadt, mint állat. Nem tudom mégis mit ronthattam el de plusszban kellett hozzá liszt, különben dobhattam vna ki a tésztát. :-(((

Mitől puhul meg? Zárt dobozba kell tenni? Olvastam almás megoldást is, h még azt is jó a dobozba tenni. Most ezzel próbálkozom! Alig sütöttem de a levegőn 1 napot volt kint és eléggé összeszáradt...

2009. dec. 17. 17:54
nálunk fehér szinü a fa és csak kék diszek és kék égö van rajta!mi szertjük!
2009. dec. 17. 13:52
Azt találtam ki, hogy fehér filc anyagból készítek angyalkákat, és ha jön a baba, akkor a kiságy fölé fel tudom tenni, hogy vigyázzanak rá... mit szóltok?
2009. dec. 17. 13:50

szerintem nagyon szépeket lehet készíteni is:


[link]


images.otthonoktatas.multiply.multiplycontent.com/.../0/.../Angyalka.ppt?...

2009. dec. 17. 12:45
hát én ettől a gyártótól szoktam venni: Lindt
2009. dec. 17. 11:24
Sziasztok.A fehércsoki angyalkára én is kíváncsi lennék,hogy hol lehet olyat kapni.Én most vettem habkarikát a gyerkőcök kóstoltak belőle/én is.../,hát elég édes.Sok vízzel lecsúszik.
25. knezsu (válaszként erre: 23. - Bokatica)
2009. dec. 17. 10:35
nálunk általában szokott lenni habkarika, de most nem tudom, mert tavaly valakinek nem tetszett...
24. Jasmine (válaszként erre: 23. - Bokatica)
2009. dec. 17. 09:07
Ez a fehér angyalka tök jó ötlet!! Meg a mézeskalács is a fára! Hol lehet ilyen fehércsoki angyalt venni? Mikor a mézsekalácsot fára készíted, akkor még melegen átszúrod az akasztó miatt, v lehet kihűlten is?
23. Bokatica (válaszként erre: 20. - Jasmine)
2009. dec. 17. 09:00

Szerintem nem kellene unnod az arany és pirosat, hiszen ezek leginkább a karácsony színei... próbáld meg inkább feldobni harmadik dologgal, én mint írtam minden évben teszek rá még fehér-(arany)angyalkákat. Igazán széppé és meghitté varázsolja a fát! Egyébként fehér angyalkákat tudsz készíteni mézeskalácsból is, fehér cukorhabbal gyönyörűen ki tudod diszíteni..

apropo, habkarikákat még készít vagy tesz a fára valaki?

22. Bokatica (válaszként erre: 18. - Jasmine)
2009. dec. 16. 20:24
Nekünk idén lesz utoljára kettesben a karácsony, jövőre már a picivel együtt...húúú már nagyon várjuk! Valami csodálatos romantikus ünnepet tervezünk, család és barátok (és sajnos idén bor) nélkül...övék idén az ünnepek közti időszak lesz...A karácsonyfára mint ahogy már írtam, gyönyörű mézeskalácsokat teszek, és csodaszép szaloncukrokat is készítettem,arany és piros színben. Minden évben fehér csokiangyalkákat veszek, és idén először égők is lesznek rajta..
21. Bokatica (válaszként erre: 18. - Jasmine)
2009. dec. 16. 20:15

én gyönyörűeket sütöttem, és nagyon finom puha lett! A neten találtam a receptet, gondoltam kipróbálom...tuti jó recept! Átküldöm a lapot, ahonnan néztem, de olvasd el a "mire ügyelj" fület is! Én fele adagot készítettem, nagyon sok lett belőle...

[link]

20. Jasmine (válaszként erre: 19. - Loveee79)
2009. dec. 16. 10:09
Én eddig arany-pirosba öltöztettem a fát de most picit unom, pedig jól megy a ház falaihoz, mert mediterrán színeink vannak...nem tudom mit kellene újítani...lehet csak piros lesz! De az arany-fehér is tetszene!
2009. dec. 16. 09:53

Én most próbálom kitalálni mi legyen a menü :)

Nálunk: 24én délelőtt a párom összerakja a fát, Én többnyire főzőcskézek ilyenkor rendet rakok. Délután már az estére készülünk, összedobok valami vacsorát, szenteste nincs felhajtás ebből, aztán fát díszítünk a lányaimmal, közben karácsonyi cdk mennek, hu de jó lenne egy zongora, na a kisebbik lányom zenetagozatos, úgyhogy van rá esély a jövőben, most épp zenéket nézek, mert még nem sikerült venni, normális karácsonyi cdt, úgyhogy inkább kiírom magam.

Aztán elmegyünk sétálni, vagy az emeletre, és addig megy a csempészkedés, első körben a nagyobb lánykám, aztán én teszem ki, és utána a párom, persze mindenki eljátsza hogy wcn volt, meg hasonlók. Ha ez megvan kb 5 perc, és nézzük már meg mi volt ez a hang a nappaliból stb...Átjönnek a férjem fiai, megkapják ők is az ajándékot.


Nemrég bevezettem azt a szokást, hogy nálunk van megtartva a családi karácsony. Mert nagyon fárasztó volt, gyerekekkel végigjárni a rokonságot. Úgyhogy 26án idejönnek anyósék, anyuék, húgomék, párom gyerekei és nálunk van a családi ebéd. Az egyszerűség kedvéért úgy oldjuk meg, hogy anyu is segít, idén ő csinálja a töltött káposztát és elhozza, emellett ő a bejgli felelős is. Anyós általában vadast hoz, mert ő évek óta vadast készít ilyenkor, de idén kimarad. És én készítem a javát, előételek, leves, sült húsok, stb. Ilyenkor szeretek főzőcskézni, mert mindig valami mást készítek. Most a wellington bélszínnel szemezek..Meg sajttorta, az elengedhetetlen, és aprósütemény.

Ebéd után kettéválik a társaság, a szülök beszélgetnek, a többiekkel meg társasozni szoktunk, általában activity, de most beszereztem a beugrót. Kipróbáljuk.


Karácsonyfa, régen minden évben más kombinációt használtam, de 2 éve már mindenféle színű :) Össszeillenek a színek, de olyan nagy a fánk, hogy képtelenség minden évben újramegvenni a díszeket, így kb az van, hogy minden évben hozzáveszek még egy passzoló színt. Idén a türkizt keresem de sehol sem láttam még, ha végképp nem találok, magam fogom befesteni őket :D

2009. dec. 16. 09:34
Mézeskalácsot szeretnék sütni de olyat ami TUTI puha lesz! Tavaly anyukám olyat csinált, h ablakot lehetett vna törni vele. :-))) Aki tud király receptet, kérem ossza meg Velem! Ja és milyen színű lesz a karácsonyfátok?
17. Ely10
2009. dec. 15. 20:56
Egész karácsonykor úton vagyunk a Szüleimmel,mi megyünk mindenkihez.Nagynénémékhez és a szüleim nászáékhoz megyünk,tesómék is ott vannak ilyenkor a gyerekekkel(6 és 2 éves fiúk).Mindhárom napra jut valami,na meg a 2ünnep közti idöszakra is.
2009. dec. 15. 15:55

Még biztosan nem tudom, de nem fogok Szentestére több ezer fogást készíteni. Hárman leszünk, amit a fiúk szeretnének.

25-én jönnek Édesanyámék, főzök egy finom levest, krumplipürét kértek, hgoy készítsünk, sütök pogácsát, ill. mákos gubát is. A többi ételt Ők hozzák, így beszéltük meg.

Nem vagyk híve a fejetlen "hammolásnak"....

2009. dec. 15. 14:03
Mi lesz a menü karácsonykor, lányok?
14. knezsu (válaszként erre: 10. - Sünsanyi)
2009. dec. 14. 20:29

az én szüleim is elváltak már régen, így anyukám ezeken a karácsonyi ünnepléseken nem volt ott...(apukám anyukája és apukája tartott szép karácsonyt)

Azóta sajnos nagypapám meghalt, helyette én kísérem az énekeket. és mi díszítjük a fát közösen unokatestvérek. (csak a lányok)

Nektek is szép karácsonyt!

2009. dec. 14. 16:18

Köszönöm az együttérzéseket, igazán nem azért írtam hogy valami sajnálatot váltsak ki :D Hát sajnos ez az év most így jött össze. Idén váltam, a gyerkőc a volt férjemnél lesz, és hát igen, egyedülálló anyaként kicsit átértékelődött a dolgok prioritása, főleg hogy a normális mindennapos megélhetés reményében igyekszem diplomát szerezni :D

És mindenkinek Áldott, Békés Ünnepeket kívánok!

12. doboska.p (válaszként erre: 6. - Hokifli)
2009. dec. 14. 16:07
Ó te szegény!! Ez nem igazán karácsonyi program!!!!
11. Sünsanyi (válaszként erre: 6. - Hokifli)
2009. dec. 14. 15:55

Tudod Hokifli ebben is van valami jó, mert gyanítom, hogy még nagyon fiatal vagy, ha vizsgára készülsz...

Ezzel voltam én is néhányszor, de aztán leszoktam róla és minden vizsgát eltettem Karácsony környékéről....

Sikeres vizsgát kívánok Neked!!!

10. Sünsanyi (válaszként erre: 5. - Knezsu)
2009. dec. 14. 15:52

Knezsu szívből mondom, hogy irigyellek.

Nekem nem igazán volt nagyon szép karácsonyunk, mert rossz volt a szüleim házassága....

Ám már nekem is van saját családom, igyekszem mindent nagyon meghitté és széppé tenni.

Ám a zongora!! Az pótolhatatlan! Sajnos senki nem tud játszani hangszeren nálunk, hellyel-közzel egy szép CD is megteszi.

Szép Karácsonyt kívánok!!!

2009. dec. 14. 15:45

Először egyedül, elhunyt a párom 6 hónapja.

Gyerekekhez megyek de csak első nap.

Szenteste had legyenek együtt, ne az én bánatomat lássák.Jobb lesz így.

Mióta felnőttek az unokák, mindenki a saját családjával tölti a Szentestét.

2009. dec. 14. 14:50

Sziasztok.Nálunk három gyerek van,így minden ünnep nagyon jó,és hát a karácsony is egy nagyon várt ünnep.

Nálunk úgy szokott lenni,hogy szenteste a gyerekekkel együtt díszítjük a fát,az asztalon gyönyörü asztaldísz,és almás fahélyas illat van.Karácsonyi dalokat hallgatunk,és énekelünk.Amikor kész a fa,akkor felgyújtjuk az izzókat,és az csodálatos.A gyerekek na meg mi is tapsolnak.Utána a férjem átviszi a gyerekeket egy másik szobába,és egy nagyon jó mesét kapcsol be,és nézi velük lehetőleg hangosan.Addig én a sok ajándékot behordom a fa alá,és amikor kész,akkor egy csengővel csilingelek.A gyerekek visítva rohannak ki a szobából,én meg megjátszom,hogy "hallottátok a csengőt,pont ettem" és én is meg a férjem is megyünk be.És az öröm az arcokon a sok ajándék láttán...És aztán csak játszanak,játszanak...Másnap pedig nálunk van ebéd,ahova jönnek a nagyszülők és a keresztszülők.Az is nagyon jó szokott lenni.Finomakat eszünk,iszunk,jókat beszélgetünk,és ajándékozunk.Nagyon jó az egész.

2009. dec. 14. 13:33
Karacsony szenteste,az ocsemeknel lesz megtartva.Mivel,itt 1 napos a karacsony,25-en nalunk lesz a nagy karacsonyi ebed.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook