Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nálatok hogy zajlik egy hajvágás, kb. 3 éves gyermeknél? :-) fórum

Nálatok hogy zajlik egy hajvágás, kb. 3 éves gyermeknél? :-) (beszélgetős fórum)


17. micsu
2011. szept. 16. 13:24

Sziasztok!

Nálunk is minden ok. igaz mi már 1 éves kora előtt vittük ismerős fodrászhoz és nem volt gond mondjuk előtte,már lelkiekben felkészítettem,h hova visszük mi fog történni hasonlók!

2010. márc. 15. 20:00

Szia! Az én fiam is 3 éves.

kipróbálhatta milyen hangja van a gépnek. ölembe ül, és a rosszat fogja!

2010. márc. 15. 16:19
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek. Az előbb megnyírtam a haját, néztünk együtt egy videót, hogy hogyan vágja az anyuka a kisfiának a haját ollóval. Nehezen, de belement, hogy én is levágjam a haját. A végén már nehezebben ment, akkor már megunta...! :-) Próbálkozunk továbbra is majd.
2010. márc. 15. 14:28
Kisfiamnak a haját én vágom. Amikor mondom neki, hogy picit vágok a hajadból, már szalad is az ollóért... én meg utána:). Nagyon szereti, leül a székre, meg sem moccan.
13. jooeva (válaszként erre: 9. - L.Niki18)
2010. márc. 15. 13:45

Az én fiacskám már 5 éves és büszkén ül a fodrász székében.

Másfél évesen vittem először fodrászhoz, beígértem neki egy kinder tojást, ha végigüli, vágás közben pedig cukorkát kapott, így elviselte, a dolgot.

Aztán én is vettem egy hajnyírót és 1-2 éven át otthon vágtam, szintén jutalom ellenében.


Lánykám 1 évesen volt először fodrászná., mert egy lányfrizurát nem olyan egyszerű megcsinálni....első 2 alkalomnál sírás volt, hiába igértem bármit....

Most 2 éves és boldogan megyünk Ági nénihez, vágás alatt pez cukorkát eszeget és ügyesen tartja a fejét :))

Az evés jó elfoglaltság, nem arra figyel, hogy mit csinálsz a hajával!

Vagy adj kezébe valami nagyon izgi, de számára elérhetetlen dolgot :számológép, telefon, valami kütyü.

Lehet énekelni vagy épp a kedvenc meséjét nézze közben.

12. Anda39
2010. márc. 15. 13:45

Én simán le tudtam vágni a csemetéim haját.

Amúgy az a tapasztalatom, hogy a gyerekek idegennek nem mernek úgy hisztizni, nyafogni, mint otthon anyunak. Meg a hely sem mindegy: csináltam frizurát kislánynak otthon, ahol alig bírtam befejezni, mert nem maradt nyugton, és ugyanez a gyerkőc nálam úgy végigülte a hajvágást, mintha odaragasztottam volna a székhez.

11. 2c2de63135 (válaszként erre: 8. - L.Niki18)
2010. márc. 15. 13:42
még annyit akartam hogy, ne ismerős vágja le, mert annál rángatózni fog...
10. 2c2de63135 (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2010. márc. 15. 13:41
szia! az én kisfiam iszonyú hizstis úgy alapból is, gondoltam nem lesz egyszerű ez a hajvágás téma. mi úgy csináltuk, hogy apával elmentek a fodrászbácsihoz, először apa haját vágta le gyorsan a fodrász, majd ő is beült a székbe, megforgatták, kapott fésűt, pamacsot stb, és közben a fodrász hipp-hopp lenyírta. mivel ismeretlen volt neki a fodrász bácsi nem mert ellenkezni, rá is szólt, ha nyavajog, vagy ugrál, véletlen bele fog vágni a fülébe, és az nem lesz kellemes. Második alkalommal is aggódtam, ok az első ment, de mi lesz most, már nem újdonság. mikor hazajöttek apával, kérdeztem, na hogy viselte? párom mondta, hogy simán hagyta az egészet és szépen tartotta a fejét, igaz otthon már az első alkalom után dicsérgettem, milyen ügyes volt, és majd apával mennek megint. Azóta büszkén jár a fodrász bácsihoz, az oviban is minidg megdicsérik, milyen szép a fejecskéje...szóval mi beszélgetünk róla, és látom ez jól esik neki, ráadásul ez egy közös fiús program lett, csak kettesben apával...most lesz 3,5éves, és tényleg nagyon hisztis, de ezt valahogy jól megúsztuk, valahogy próbáljátok megtalálni azt a módot, ahogy hagyja(pl nálunk a fodrász megengedte, hogy kipróbálja hogyan "brümmög" a nyírógép, na lehet ez jött be neki nagyon...meg hogy látta apa haját is ezzel vágják, és innentől nem félt tőle, előtte félt, ha én csináltam neki itthon..)
2010. márc. 15. 11:46
Majd még ma itt leszek, remélem kapok még ötleteket és tanácsokat. :-) Köszönöm előre is!
8. L.Niki18 (válaszként erre: 7. - 3028c90783)
2010. márc. 15. 11:37
Nálunk nénjém próbálta meg levágni a haját, de annyira ordított, és rángatózott, hogy lehetetlen lett volna menyírni. :-(
7. 3028c90783 (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2010. márc. 15. 11:34

Az én fiamnak, amikor ilyen kicsi volt csak egy módszer vált be, ha hajvágá után a fodrász picit bezselézte a haját (este úgyis meg kellett mosni). És persze dicsérgetni kellett, hogy milyen jó lett a frizurája, milyen nagyfiús, hogy be van zselézve. Milyen ügyes, hogy hagyta levágni.

Az első egy-két alkalommal még volt bírkózás, utána már egész jól tűrte. Várta, hogy mikor zselézi már be a néni a haját.

6. L.Niki18 (válaszként erre: 4. - Mankusz)
2010. márc. 15. 11:32
Irigyellek. :-)
5. L.Niki18 (válaszként erre: 3. - Hannah87)
2010. márc. 15. 11:32
Mi is próbálkozunk ilyenekkel, hogy ha hagyod, akkor kapsz ezt vagy azt...de nem akkor sem...!
2010. márc. 15. 11:29
az én 2 éves kislányom szereti:)
2010. márc. 15. 11:26

Az én hajamat sem lehetett vágni, még idősebb koromban sem, pedig akkor már a térdemig ért. :))


Öcsémnek is nehéz volt, de hogy ne nézzen ki úgy mint egy kislány, azért Anyu néha megküzdött vele. Jutalmakat kapott. Hajnyírógéppel vágta Anyu a haját és minden sikeres nyírási mozzanat után kapott tesóm egy cukorkát vagy más édességet, ha pedig kész lett a mű, kapott egy doboz kisautót. (jah, mondjuk akkoriban még nem voltak ilyen veszett játékárak)

2010. márc. 15. 11:23
*hajvágást
2010. márc. 15. 11:23
Nekem a kisfiam nem szereti ha megnyírjuk, nagyon nehezen tudjuk megigazítani a haját amikor fürdik de közben nagyon el kell terelni a figyelmét. Gondolhatjátok...! Ti is ilyen, vagy hasonló cipőben jártok? Hogy szerettessem meg a hajváságást kisfiammal? Nagynénjém fodrász, neki sem engedte az üzletbe de otthon se, hogy megnyírja a haját. Most rendeltem egy Just a trim hajvágót. Kíváncsi leszek, de szerintem azzal sem fogok sikerrel járni. :-( Segítsetek! :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook