Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nagyon finom muffin recept-Cupcake hab? fórum

Nagyon finom muffin recept-Cupcake hab? (beszélgetős fórum)


2010. nov. 26. 19:15

Na ezt próbáltam ki valamelyik nap, fincsi volt, elfogyott hipp-hopp :) Én csak csokit tettem bele első körben, hogy az alap tészta ízét érezzem.


Muffin:


Hozzávalók:25 dkg ráma margarin (1kocka ráma)

4 db egész tojás

25 dkg cukor

25 dkg liszt

csipet só

kiskanálnyi sütőpor

1-2 csomag vanília cukor

+ bármi, ami eszedbe jut!


Elkészítés: A cukrot, tojást, vajat, vanília cukrot egy tálba tesszük és habverőgéppel jól elkeverjük. Rászórjuk a lisztet, és a sütőport, majd ezzel együtt keverjük, míg olyan jó masszává nem válik. Muffin sütőbe teszünk kis papírkosárkákat, és belekanalazzuk mindegyiknek kb a 3/4-ig a masszát. 180-200*C-os sütőben kb. 10 percet sütjük!

Tanácsok: Én holland kakaót és banánt szoktam tenni bele legsűrűbben. Finom még instant kávéval is... Amit csak kitalálsz! Tényleg a legjobb! Anyukámtól tanultam!


Elkészítési idő:20 perc

Felvitte:weberkitti (Köszi :)


Legközelebb másikat próbálok, úgyhogy jöhetnek az ötletek.

8. PöttömPanna (válaszként erre: 5. - 5819723512)
2010. nov. 23. 08:06

köszi, megnéztem, és ezt is kipróbálom. :) most gyűjtöm a recepteket, és elkezdem a tesztelést, hátha megtalálom karácsonyig a legfinomabb receptet :D Aztán akkor jöhet a díszítés.

Karácsonyi bulira szeretnék készíteni, a munkahelyre.

7. PöttömPanna (válaszként erre: 3. - Cullinan)
2010. nov. 23. 08:02

olyan, mint a muffin, csak a teteje díszített, pl jó sok habbal :)és emiatt nagyon jól néznek ki, és sokfélét lehet készíteni, csak a fantáziára van bízva.

Pl:

[link]

2010. nov. 22. 23:21

hab alá:

2bögre liszt

1bögre cukor

1bögre tej

1cs. sütőpor

1,2bögre olaj

1tojás


összekevered, mehet bele gyümölcs, tört csoki, de simán is finom.

5. 5819723512 (válaszként erre: 1. - PöttömPanna)
2010. nov. 22. 22:16
Épp most írtam a naplómba :) ha gondolod kukk be ;)
2010. nov. 22. 22:09
két tojásfehérje, egy kiskanál citromlé és 25 dkg porcukor. így kell felverni a habot. Ezt tudod színezni későbbiekben ételfestékkel. tehetsz rá ehető gyöngyöket, virágokat, drazsét blablablabla
3. cullinan (válaszként erre: 1. - PöttömPanna)
2010. nov. 22. 22:08
mi az a cupcake?
2. dubadri (válaszként erre: 1. - PöttömPanna)
2010. nov. 22. 21:29
andi konyháján van egy pudingos muffin,az nagyon fincsi! :)
2010. nov. 22. 21:22
Hogyan kell elkészíteni a cupcake habját? Illetve nagyon finom receptet is keresek muffinhoz, a hab alá :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook