Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyobb /1-2 év körüli/ babánál a babakocsihoz tartozó lábzsákot használtok vagy másmilyet? fórum

Nagyobb /1-2 év körüli/ babánál a babakocsihoz tartozó lábzsákot használtok vagy másmilyet? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 18. 09:02

Én a nagyobbik kisfiammal külön vettem egy lábzsákot, ami nem a mi babakocsinkhoz való, hanem bármilyen babakocsihoz jó. Meleg, thermo anyag belül, van egy nagy hátrésze, amin lyukak vannak az övnek, illetve van az első, rövidebb rész, amit le lehet zippzárazni is. A hátrész mindig fent volt, amikor hideg volt, feltettem az elejét is, hogy a zsákban melegedjen. A pléd nekem sem vált be, lecsúszkált és a sáros hóban ez nem valami szerencsés.

Most is így tervezem használni a picivel. Annyi talán, hogy ha most vennék zsákot, olyant keresnék, ami kívül orkán szerű anyag, mert az vízlepergető. A miénk pihe-ouha, meleg bundikás zsák, de hóesésben nem praktikus, akkor kell sajna az esővédő mindenképp. Legalábbis ha tovább kint vagyunk, mert ha nem is ázik át teljesen, de a külső része az igen. Most már nem veszek újat, de aki kérdezi, ez a véleményem/tanácsom/tapasztalatom.

11. Lexike
2008. dec. 20. 19:25
A mi babakocsinknak van lábzsákja. A fiam 20 hónapos nem zavarja, mondjuk már nagyon ritkán használjuk a kocsit, elsétál bárhova.
10. vikasz (válaszként erre: 9. - Antalirma)
2008. dec. 20. 19:11

Ha alszik betakarom. Amúgy meg kétszer annyi ruha van rajta mint rajtam.

Viszont, ha tiltakozik nem tuok mást csinálni, ha nem akarom, hogy végigüvöltse az utat. Inkább leveszem a télizsákot.

9. antalirma (válaszként erre: 8. - Vikasz)
2008. dec. 9. 17:01
Azért ülve szerintem kevésbé mozog,jobban fázik,mint mi felnőttek mászkálva...és ha elalszik azért jóleshet egy kis meleg...
2008. dec. 9. 16:58

A mi babakocsink téli zsákja is ilyen. És mi is már lehajtva használjuk a lábtartót. Ráadásul ha rárakom a kocsira a kislányom nem lát kis és végignyüglődi az utat. A múltkor is úgy visított, kénytelen voltam leszedni és betakarni egy pléddel.

Viszont, ha overálban van és melegen öltöztetve, akkor miért van rá szükség?

2008. dec. 9. 16:55
Én vettem külön,igaz nekem nem volt eredetileg a kocsihoz,és míg kisebb volt megfelelt egy jó meleg pléd,nyirkos időben plussz az esővédő.Mikor nagyobb lett és rugkapált,a pléd nem maradt meg mindíg lecsúszott,ezért vettem egy meleg bundabéléseset,az melegitette a hátát is és nem kellett takaró mellé.Hátránya hogy kizárólag akkor volt jó ha nem tettem le a gyereket a földre,csak beleraktam és mentünk,tiszta cipővel....
2008. dec. 9. 16:52
Aha, értem! Illetve nem egészen, mert nem tudom elképzelni hogy hogyan van pontosan, de azért sejtem:) Lehet hogy akkor érdemes lenne venni egy másikat, bár ilyenkor már nincs annyira szükésg a lábzsákra, hiszen már nagy baba.
5. Jéghegy (válaszként erre: 4. - Pemete)
2008. dec. 9. 16:49
Olyan okosan van megcsinálva, hogy csak felhajtott lábrésszel normális. Ha lehajtom, húzódik az egész mindenség, a gyerek nem tud előre hajolni, ha meg nem hajtom le a lábrészt a gyerek nem marad meg:(
2008. dec. 9. 16:46
Nekünk jó a babakocsihoz tartozó lábzsák. Nem értem, hogy nektek mi vele a probléma. ÚGyis tök kényelmesen elfér benne a gyerek lába csizmával együtt, ha le van hajtva a lábrész.
2008. dec. 9. 16:43
szenvedlyek=szenvedjek (bocsánat):)
2008. dec. 9. 16:43
Nem tudom, hogy érdemes lenne-e külön lábzsákot venni (ami a hátát is melegíti) v. szenvedlyek a babakocsihoz tartozóval. Múlt évben ugye még jó volt, de most, hogy lehajtjuk a lábrészt elég szerencsétlen az egész, lányomnak sem túl kényelmes.
2008. dec. 9. 16:41
Nagyobb /1-2 év körüli/ babánál a babakocsihoz tartotozó lábzsákot használtok v. másmilyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook