Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Művi meddővé tétel nőknél. Mik a feltételei? fórum

Művi meddővé tétel nőknél. Mik a feltételei? (tudásbázis kérdés)


1 2
15. a5e77950a3 (válaszként erre: 14. - 14775640c4)
2008. aug. 5. 14:21
Tényleg,azt én sem tudom,hogy kell-e fizetni érte?
2008. aug. 5. 14:19

sziasztok!

ez az egész engem is érdekelne.

ugyanis van két gyerekünk és tutti hogy nem akarunk mégegyet.

én jómagam 36 vagyok, igy szerintem elég érett arra hogy eldöntsem mit szeretnék.

akinek volt ilyen műtéte ,mondja már el hogy ez az egész csak a műtét része mennyi idő és hogy vágzik el a műtétet?altatás, vagy helyi érzéstelenítő, esetleg vágnak?

vagy milyen folyamat megy olyankor végbe?és mennyibe kerül?köszi

13. Donyta
2008. aug. 5. 11:59
Én is úgy tudom, hogy csak három meglévő saját gyermek után lehet kérni a műtétet. A kor is befolyásolhatja és egyéb olyan betegség, amiben nem ajánlatos a további gyermek vállalása.
12. a5e77950a3 (válaszként erre: 11. - Efa181b264)
2008. aug. 5. 11:36
Szerintem semmi.Bár nagyon nem értek hozzá.Amit te írtál az a méhkivétel esetén van.Az ennél sokkal drasztikusabb(gondolom)
11. efa181b264 (válaszként erre: 10. - A5e77950a3)
2008. aug. 5. 11:31

Hupsz!

Ezt tényleg jól félreértettem.

Akkor is érdekelne hogy mi a következménye egy ilyen beavatkozásnak,azon kívűl, hogy nem lehet többé gyermeke az embernek.

10. a5e77950a3 (válaszként erre: 9. - Efa181b264)
2008. aug. 5. 11:26
Szia!Félreérted a dolgot!A petevezetéket kötik el,így nem jöhet létre terhesség!A menstruációs ciklushoz ennek semmi köze.
2008. aug. 5. 11:24

Sziasztok!

A kérdés és a válaszok kapcsán felmerül bennem egy csomó kérdés!

Ha valaki tud kérem válaszoljon!

Ha valaki elvégezteti a műtétet, akkor már soha sem fog menstruálni és soha nem eshet teherbe?

A hormonháztartás nem borul fel, ha idő elött történik meg a meddőség?

Értem úgy, hogy ha hamarabb lesz a szervezetünk nem aktív nem fog úgy viselkedni mint ha már öreg lenne?

Tehát fáradékonyabb, betegesebb, izzadósabb, fejfájósabb...stb

Vagy, ha elvégezik ezt a beavatkozást akkor az minden egészségügyi bajra megoldást jelent?

Vagy mi a lényege?

8. a5e77950a3 (válaszként erre: 7. - Hpkati)
2008. aug. 5. 11:22
Köszi!Need mennyi ideje csinálták meg?Olyat is hallottam,hogy valakinek megcsinálták és utána mégis terhes lett!Bár én nem vagyok az a könnyen teherbe eső fajta(bár ha nem akarnám rögtön sikerülne).Viszont így az ember nyugisabban ellenne,mert én nem akarnék már több gyereket viszont ha véletlen összejönne ,nem tudnám elvetetni,akkor inkább megtartanám.
7. hpkati (válaszként erre: 6. - A5e77950a3)
2008. aug. 5. 11:05

Szia!

Nekem a második császárnál meg kellett csinálni, mert az előző császár hege majdnem szétnyílt! Pár kötőszövet tartotta a méh hegét!

Amikor a kórházban voltam, többen kérték a 3. császár után az elkötést! Szülés előtt megbeszéled a dokiddal, papírt aláírod és a 3. császár alatt megcsinálják!

6. a5e77950a3 (válaszként erre: 5. - Cucus7)
2008. aug. 5. 10:52
Köszi!Még nincs 3 gyerekem csak (remélhetőleg)február végén lesz:)Úgy akarom,hogy a harmadik császármetszésem közben csinálja meg az orvos.
5. Cucus7 (válaszként erre: 4. - A5e77950a3)
2008. aug. 5. 10:49
Már két gyerek után is megcsinálják, sőt ha elmultál 40 éves akkor gyerek nélkül is, gyerek miatt és egészségügyi okokból is megcsinálják, neked mindkettő fenn áll, mivel császáros vagy és 3 gyereked van. Nem kell a kórházba bent lenni, csak műtét előtt egy nappal, vizsg. és altató orvos miatt, no meg hogy ne zabálja magát tele az ember stb. - főleg nálam - én már tul vagyok rajta,40 éves elmultam, egy gyermekem van 36 évesen szültem. Simán minden zok szó nélkül, és azt hallottam most mégkönnyitettek is rajta. Beszéld meg az orvosoddal előtte, hogy csinálja meg és tul leszel rajta. Sok sikert. Évi
2008. aug. 5. 10:41
Sziasztok!Jelenleg harmadik(egyben remélhetőleg utolsó:)gyermekemet várom,és arra lennék kíváncsi,hogy kérhetem-e az orvost ,hogy műtét közben végezze el a meddővé tételt?Ez lesz a 3. császármetszésem.Akinek van ilyen tapasztalat az írjon.Előre is köszi!
2008. aug. 5. 10:40

Ha már van 3 gyereked csak után lehet csináltatni, és beszélgetés van előtte.

Azt hiszem kórházban kell tölteni 1-2 napot.

Ha már nem akartok több gyereket, akkor ált azt szokták javasolni, hogy inkább az apa menjen kés alá. Nála ez kb. 20 perces beavatkozás, persze az is végleges, de semmi problémát nem jelent a későbbiekben, nem csökken a szexuális étvágya sem, csak ezekután vaktölténnyel fog lövöldözni. Ja és ambulánsan végzik, persze azt hiszem itt is feltétel a 3 gyerek, de ez nem biztos. Úgy tudom nálunk ez egyszerübb.

2008. aug. 5. 10:36
Ez nagyon drasztikus döntés. Visszafordíthatatlan. Valahol olvastam hogy 2 vagy 3 gyerek kell hozzá. Meg be kell jelentkezni nőgyógyászhoz. Ott elbeszélgetni és pár hónap gondolkozási idő után csinálják csak meg. Hogy ne hirtelen felindulásból döntsön a páciens.
2008. aug. 5. 10:34
Művi meddővé tétel nőknél!Mik a feltételei?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook