Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műfogsor árak fórum

Műfogsor árak (beszélgetős fórum)


2013. dec. 20. 03:45
A porcelán fog is eszméletlenül drága, lagalább is nekem !!!
2013. dec. 11. 14:52
Az akril fémvázas mennyibe kerül?? Tudja valaki???
27. babo78
2011. szept. 9. 14:23
Sziasztok!Ha van köztetek technikus akkor tőle kérdeznék.Hozzáfogtam csináltatni a fogaimat.Felül,elöl ki kell húzni hármat.Kérdésem az,hogy lehet e olyan műfogsort csináltatni,hogy az első 4 vagy 6 porcelán és a többi az olcsóbbik fajta?Mert az én orvosom azt mondja nem csinálja meg mert az úgy csúnya.Teljes porcelánt ajánl alulra és felülre is de nekem ez így nagyon drága lenne.Keressek másik orvost?Köszi ha válaszol valaki.
2011. máj. 3. 07:39

Sziasztok!! Most találtam ide, és kérdeznék valamit.

Olvastam hogy van köztetek technikus is.Ki kellett húzni az osszes felső fogamat és alul is csak 6 db maradt elöl középen. most már begyógyult,jöhetne a fogsor, de már remeg a lábam hogy mennyibe fog ez kerülni :)) Porcelánról nem is álmodom, tudna valaki egy kb árat mondani? Csak megközelítőleg mennyire lehet számítani?? Köszönöm!!

25. Pocok:) (válaszként erre: 24. - 8fbc6fca58)
2009. jún. 29. 17:31

Tudom mit csinál a fogorvos és mit a technikus mert az vagyok.

Én nagyon jóban vagyoka technikusommal..ha bármi nem stimm szól kér újat,mint ahogy én is.Van h egy egy javitásra,korrekcióra, alábélelésre engem kihagyva is meg tudom kérni de nem kész fogsorokról van szó.Pláne kombinált vagy rögzitett munkáknál.

De úgy gondolom mindenki a saját dolgát végezze és ezt nem bántó értelemben gondolom.

Én is tudnék sok techn. lépést csinálni de nem teszem mert nem vagyok az és nem tudom olyan jól mint akinek a munkája.

Én nem azt mondtam h a technikus rossz munkát csinál egyedül csak azt h nem helyes kihagyni az orvost.

És technikus is legalább van annyi sarlatán mint orvos...sajnos....

24. 8fbc6fca58 (válaszként erre: 22. - Pocok:))
2009. jún. 29. 15:35

Én pedig tudok jónéhány olyan elrettentő példát, amikor NEM hagyták ki a fogorvost,:(( Nagyon nagyon sok gányolt munkát láttam, rossz csiszolást, rossz lenyomatot és rossz harapási magasság beállítást. Nagyon ritka a jó fogorvos, nagyon meg kell nézni, kihez megy az ember. 12 éve vagyok fogtechnikus, (bár én nem dolgozom szájban) és bizony egy kezemen meg tudnám számolni azokat a dokikat, akinek kinyitnám a számat.

Az a helyzet, hogy a fogorvos lenyomatot vesz, a technikus pedig csak a lenyomatot látja, arra tud dolgozni. És nagyon nagyon sokszor sz*r a lenyomat. :(

Az lenne az ideális, ha a technikus is találkozhatna a beteggel.

Persze vannak roszz technikusok is, ezért kellene egy olyat keresni, aki már ismert és szép munkái vannak, tapasztalt, más is ajánlja esetleg jó, ha lát tőle az ember 1-2 munkát.

Én egész közelről ismerek olyat, aki gyönyörű pótlásokat csinál és közvetlen kapcsolata van a betegekkel, szóval bármikor vissza lehet menni hozzá a fogsival egy kis igazításra, ha pl összébbsorvadt az íny vagy nyom valahol. Természetesen nem mondok nevet, mert ez nem a reklám helye, de biztos minden városban van szépen dolgozó, megbízható technikus.

2009. jún. 28. 10:37
Igen, belátom, hogy ebben igazatok van, de miért nem vihetem én a technikust? Jó, persze azért, mert minden dokinak megvan a maga embere. De ha minden egyebet Ő csinál, csiszolást, mintavételt stb. Ha tegyük fel barátom, rokonom akárkim lenne a technikus, akkor mi van? Mellesleg jegyzem csak meg, hogy úgy húzta ki a fogaimat, hogy előtte meg sem röntgenezte, amit azért annyira nem bántam, (erről lejjebb), bár szerintem kellett volna. Egyszerre húzott ki 2 fogat + a koronát az alatta levő 2 csiszolt foggal. Előtte szóltam neki, hogy ez nem lesz nekem jó. A fogmosás is kész tortúra, mert hányingert kapok tőle, és eddig még minden kezelés alatt is rám tört. Ezért is olyanok a fogaim, amilyenek. Baromira nem érdekelte. Rosszul is lettem, azt mondta a fiam, hogy azt hitte, ennek orvos lesz a vége. Jól nézhettem ki. Ezek után azon is gondolkodom, hogy vissza merjek e menni hozzá, vagy keressek mást. Szóval ez nálam nagyon nem egyszerű.
2009. jún. 28. 09:42

tudok 1-2 elrettentő példát ha az orvost kihaggyák:(

Ha csak új fogsort kellene csinálni(olyat mint amilyen van csak újat)akkor azt mondom nana..(magam ellen beszélek)...de igy h a fogadhoz is hozzá kell nyúlni nem ajánlott....

2009. jún. 28. 09:37

azért kell csiszolni, mert a csiszolt fogra fogja ráhúzni a koronát.

Ha később probkéma van, kihez mész majd vissza? a fogdokihoz, vagy a fogtechnikushoz? Mert ott azért komoly gyulladások lehetnek, röntgenezni kell stb. Semmiképp nem javaslom a fogorvos kihagyását!!!!!! Nem véletlenül léteznek ők!

20. 1eb84e4bad (válaszként erre: 9. - Nyuce)
2009. jún. 28. 09:35

nem igazán javaslom, hogy kihagyd a fogdokit!!! Ő mégiscsak orvos! és egy idegentest kerül a szádba! ne kockáztass, ha már ez ah elyzte, enniyt megr sztem.

Anyámnak porcelán fogsor felső 200ezer, van saját foga is ami rögzíti.

2009. jún. 27. 16:08
ÁÁÁ!! Helyesen helyzetet. Bocsi!
2009. jún. 27. 16:07
Sziasztok! Most találtam ide, és egy kicsit én is belekotyogok. Nálam is aktuális lenne a fogpótlás. Felül 2 fogam marad, alul talán 3, ez majd még kiderül. A doki azt mondta, hogy kivehető lesz a felső fogsor, az alsó meg valami rápattintós. Ennek ellenére csiszolni is akarna, és kb 250 000-be fájna. Momentán nincs ennyi pénzem, így húzódik a dolog. Arra gondoltam, hogy ha lesz, akkor felkeresek egy technikust, és kikérem a véleményét. Tanácstalan vagyok, mert van aki azt mondja, hogy kihagyható belőle a doki, és akkor anyagilag is jobban járok, és van aki meg azt, hogy ki ne hagyjam. Én meg arra gondoltam, hogy sokkal jobb lenne egy személyes kapcsolat, mert ha valami nem stimmel, akkor személyesen hozzá megyek vissza, és nem a dokihoz, mert azzal csak az idő megy, a technikus meg nem is látja, hallja, hogy mi az esetleges gondom. Vagy rosszul látom a hejzetet? Ti mit gondoltok?
17. babo78 (válaszként erre: 15. - Nyuce)
2009. jún. 27. 15:32
neked is köszönöm.bár már túl lennék rajta!
16. babo78 (válaszként erre: 14. - 8fbc6fca58)
2009. jún. 27. 15:31
köszi szépen!
15. nyuce (válaszként erre: 14. - 8fbc6fca58)
2009. jún. 27. 15:27
Pontosan... :)
14. 8fbc6fca58 (válaszként erre: 13. - Babo78)
2009. jún. 27. 15:26

A fogorvosnak nem az az érdeke, hogy kihagyják a fogsorkészítésből. :)

Szóval, mond meg neki, hogy most csak a szükséges fogakat húzza ki, majd később csináltatod a fogsort, ha pl lesz rá pénzed, vagy kitalálsz valamit... Utána elmész a technikushoz, a dokinak nem is kell tudnia róla.

13. babo78 (válaszként erre: 12. - Nyuce)
2009. jún. 27. 15:22
és ha keresek egy technikust(ismerek egyet amúgy)akkor a fogorvosnak nem kell mondani,hogy nem ő fogja befejezni az egészet hanem az álltalam kiválasztott technikus?
12. nyuce (válaszként erre: 11. - Nyuce)
2009. jún. 27. 15:20
Illetve akkor kell csiszolni, ha kombinált fogsort kérsz, akkor sajnos nem nagyon hagyható ki a fogorvos.
11. nyuce (válaszként erre: 10. - Babo78)
2009. jún. 27. 15:18

Persze, a húzást a fogorvos csinálja, ha kivehető fogpótlást kérsz, akkor nem kell fogat csiszolni.

A húzás után megkereshetsz egy technikust, persze ez nem a hivatalos útja, mert elvileg technikus nem nyúlhat szájba, de sokan csinálják (nem mindenki). Szóval a technikus vesz lenyomatot és csinálja tovább....

10. babo78 (válaszként erre: 9. - Nyuce)
2009. jún. 27. 15:16
de teljesen nem hagyhatom ki a fogorvost mert ő húz meg köszörül.nem?
9. nyuce (válaszként erre: 7. - Babo78)
2009. jún. 27. 15:12

Ha kihagyod a fogorvost és keresel egy ügyes fogtechnikust, úgy sokkal olcsóbb. Kivehető akril pótlás a legolcsóbb, ha a technikus csinálja közvetlenül, kb 100.000-ből megvan az alsó-felső.

Ha orvoson keresztül csináltatod, akkor 200.000 minimum.

8. babo78 (válaszként erre: 6. - Nyuce)
2009. jún. 27. 15:10
ha a bölcsesség fogat nem húzzák akkor kb.4-5 maradna
7. babo78 (válaszként erre: 3. - Nyuce)
2009. jún. 27. 15:07
uh!nem is tudtam,hogy ennyi féle van.árba ne legyen nagyon sok de szép legyen.úgyhogy nem tudom.csak kb.árat szeretnék.
6. nyuce (válaszként erre: 5. - Babo78)
2009. jún. 27. 15:06
Hány fog maradna kb?
5. babo78 (válaszként erre: 2. - 1eb84e4bad)
2009. jún. 27. 15:05
hát nem is tudom.szreintem volna mihez rögzíteni,mert nem kell mindet húzni.
4. nyuce (válaszként erre: 3. - Nyuce)
2009. jún. 27. 14:49
A fémvázas helyett úgy értettem, hogy fémlemezes. Bocsi. :)
3. nyuce (válaszként erre: 1. - Babo78)
2009. jún. 27. 14:39

Milyet szeretnél? Kivehető vagy rögzített? Akril, fémvázas, kombinált vagy Valplast- ha kivehető.

Vagy porcelán, cera, zirkon, esetleg K+B (bár ezt már nem nagyon csinálnak.)

2009. jún. 27. 14:35

húha

nagy mértékben függ a fogászttól és az anyagtól.Kivehetősre gondoltál? komplett kivehető fogsor?

2009. jún. 27. 14:33
valaki meg tudná nekem írni,hogy mennyiért csinálnak alsó-felső műfogsort?köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook