Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mozgásterápia fórum

Mozgásterápia (beszélgetős fórum)


2016. aug. 25. 11:47
tanulási képességet vizsgáló bizottság előtt voltatok? Vagy korai fejlesztő központban, ott általában kijelölnek valakit, aki megvizsgálja a lányod, hogy milyen terápiára van szüksége, ha van, illetve a suliban kérdezd meg, kik fejlesztik az odajáró gyerekeket. Van valami papírotok arról, hogy szüksége van rá? mert azt már akkor le kellett adni, amikor jelentkeztetek a suliba
2016. aug. 25. 10:48

Budapesten elvileg sok hely van. Gyakorlatilag az összes központot felhívtam, e-mail-eket írtam, amit lehet, megpróbáltam. De úgy látszik, mégsem elég, mert több hónapos várólista van, de a 90%-a elhajtott, hogy nem is tud vállalni minket, mert telített létszám. :-(

Szóval most reménykedem, hogy a Nevtan végre indít csoportot, ami egyébként tudtommal kötelessége lenne, miután szakvéleményt állít ki. Hónapokig jó sok pénzt fizettünk ki, csak mert ők sem tudtam férőhelyet biztosítani.

De remélem, ti sikerrel jártok.

6. eca713f6a2 (válaszként erre: 5. - Bekacomb)
2016. aug. 25. 10:33
Persze attól is függ, hogy ahol laksz milyen terápia érhető el. Vidéken élek és helyben nincs szakember, meg a nevtanban ingyenes lehetőség. Azt tudom, hogy alapozó meg TSMT van a szomszéd városban, de még nem néztem utána. Majd ha indul a tanév. Ha elkezdünk valamit, majd beszámolok róla.
2016. aug. 24. 14:54

Nekem most kezdi a kislányom az ovi középső csoportját. Már kiscsoportban elküldtek minket tornára. Az enyémnek Ayres (Írisz) tornát javasoltak, de az később is nagyon jó lehet. 5-6 éves kortól alapozó terápiát szoktak javasolni. Nem kell tőle megijedni. Fejleszti az idegrendszert, nagyon jó kis torna. Az Ayres-nél például nagyon sok az egyensúlyt fejlesztő mozdulatsor,illetve az olyanok, amik a két oldal egyenetlenségeit korrigálja. Az alapozót nem ismerem, de lehet, már Bogi is érett lesz rá, a Nevtan-hoz fogunk járni szerintem, mert már nem lesz a hölgy akihez eddig jártunk, és a Nevtan indít egy nekünk megfelelő ingyenes csoportot. Boginál beszédértési problémákat mondtak, illetve a mozgása kissé rendezetlen, sokat ugra-bugrál, hadonászik, folyton mozgásban van.

Jó lenne, ha tapasztalatot cserélnénk még ez ügyben. :-)

2016. aug. 24. 14:06
A figyelemmel van baj, nem hivatalos vizsgálat volt, csak javasolta az óvónő. Köszönöm trapiti és józsi.38 a válaszokat. A heti több alkalmat én sem tudom elképzelni, de hallottam alapozó meg tsmt terápíéát is. Ha kevesebb alkalommal tudom vinni, akkor is ér valamit? Esetleg van itt szülő, aki hasonló cipőben jár?
3. trapiti (válaszként erre: 1. - Eca713f6a2)
2016. aug. 14. 15:32

Pontosan mit találtak az iskolaérettségin?


A mozgás az idegrendszer érését nagymértékben befolyásolja ill. az idegrendszer éretlensége, vagy bizonyos részképességekben való elmaradás speciális mozgásterápiákkal nagyon jól fejleszthető.

Ennek azonban már az óvoda utolsó éveiben meg kellene kezdődni, alapozó terápiát pl. 4 éves kortól lehet már kezdeni, egy-két év alatt már látható eredménnyel. De ez pl. heti 2-3x másfél órás tornát jelent, egyénileg ill. csoportban, elképzelni nem tudom hogy a magyarországi első osztály napirendje, követelményei stb. mellé egy nem egészen iskolaérett, problémákkal küzdő gyerekkel ezt hogy lehet végigcsinálni. Sokkal hamarabb kellett volna elkezdeni, vagy halasztani az iskolakezdést.

2016. aug. 14. 13:30
első körben mit ajánlottak egyáltalán? A mozgás és a tanulási képességek összefüggenek egyébként. Egy dolgot nem értek: megnézték a lányod egy vizsgálaton vagy csak rámondták, hogy kell egy torna? Nem mindegy
2016. aug. 14. 10:43
Kislányom szeptemberben kezdi az iskolát és anyaként kicsit meg vagyok kavarodva mert azt monták az iskolaérettségi vizsgálaton, hogy mozgásterápiára van szüksége. Én nem tudom hogy mit segít a mozgás a tanulásban majd, és fogalmam sincs, hogy ezt most komolyan vegyem. Soroltak nekem több fajtát is, de azt sem tudom mi a különbség. Van tapasztalatotok?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook