Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mozgássérültként lakás Németországban fórum

Mozgássérültként lakás Németországban (beszélgetős fórum)


2020. febr. 27. 20:12

Nagyon szépen köszönöm. Már vagy 200 hirdetést átnéztem, volt pár, ami még jó is lett volna, de vagy nagyon sok a jelentkező és végül nem minket választo

Anak, vagy vmi "Premium" kell hozzá, h egyáltalán tudjak érdeklődni. Lehet, h muszáj lesz vennünk.

2020. febr. 20. 13:46
Ha lenne kérdésed a kitöltéssel kapcsolatban, nagyon szívesen segítek.
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Royalniki)
2020. febr. 20. 13:35

Itt próbáld meg, megadod a paramétereket, és akár e-mail értesítést is kapsz.


[link]


(A Kaltmiete az a fűtés nélküli lakbér, a Mietwohnung a bérlakás. Épp látok egyet 645 euróért, két szobás, földszintes.)

2020. febr. 20. 12:57

Offenbach am Main. Itt keresgél7nk. Nem azért nem írtam, mert nem akartam elárulni, csak nem volt eszemben, h írjam.

Földszinti lakást nézünk, káddal, lifttel. Ezeket nyilván tudom, tudom a határaimat.

De sajnos ilyenből nagyon kevés van. Ami van, az már nekünk drága (1000 € fölött).

2020. febr. 20. 12:45

De még a térséget sem árulod el soha, pedig így nehezebb segíteni.

Berlinben pl. támogatott a kerekesszékes lakhatás. Másutt mások a lehetőségek.

2020. febr. 20. 12:43

No meg, vagy földszintes legyen, vagy liftes házban...

És maga a lakás is lehetőleg egy szintes legyen.

2020. febr. 20. 12:42

Nem csak a kerekesszékes közlekedés számít, a vízcsapok sem min degy, hol vannak...

De lehet találni kifejezetten kerekesszékes lakásokat is, itt is van egy ilyen keresőfelület:


[link]


Persze a helység sem mindegy, úgy hallom, pl. Köln városában több a lakáskereső, mint a megüresedett lakás.

2020. febr. 20. 12:31

Sziasztok!

Párommal lakásokat nézegetünk Németországban. Ő fél éve kint van, azóta folyamatosan dolgozik. Nemrég megkapta a szükséges papírokat a lakáskereséshez. Ő egészséges, én mozgássérült vagyok. Ismerősök azt javasolták neki, h ne mondja meg a jelentkezésnél, h kerekesszéket használok,mivel ott nem szívesen adják ki a lakásokat mozgássérült embereknek. Féltik a járólapot, és a lakást amblokk.

Nekem ez nem tetszik. Nem lenne jobb előre tisztázni? Kifizeti a 3+1 hónapot, aztán, mikor kimegyek és kiderül, h mi a helyzet, akkor meg ki kell költözni.

Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook