Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Most jöttem rá, hogy a párom alkoholista. Hogy segíthetnék neki? fórum

Most jöttem rá, hogy a párom alkoholista. Hogy segíthetnék neki? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
66. csikil4ny (válaszként erre: 64. - Tuksika)
2015. nov. 3. 15:12
A volt férjemnek is ez a diagnózis: alfa típusú alkoholizmus, az érzelmeket csak alkohol hatására képes megélni. Ha nem megy szakemberhez, sőt még el se jut ahhoz, hogy felismerje, hogy alkoholista akkor megfeszülhet a másik fél, vagy csomagolhat. Meg kell próbálni minden lehetőséget, de ha nincs más megoldás lépni kell, inkább vesszen egy ember, mint az egész család.
65. 3b097083af (válaszként erre: 1. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 15:06

Hogy segithetnel neki??

Melyikotok csomagol?

64. Tuksika (válaszként erre: 59. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 14:58
Érdekes ez is, hogy miért felszabadultabb és nyíltabb ilyenkor? Lehet nem képes máshogy kifejezni ezeket az érzelmeket... Ez persze nem felmentés, csak hangosan gondolkodom. Ezen kellene dolgoznia, nem a könnyebb és egyben keservesebb utat választani.
63. csinoska2012 (válaszként erre: 61. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 14:48
A 3 éves már fel fogja és érzékeli a körülötte lévő körülményeket,lépj idejébe nehogy sérüljenek a gyerekek!
62. csikil4ny (válaszként erre: 61. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 14:21
Akkor tényleg kicsik, minél hamarabb érdemes megoldani a helyzetet, míg nem okoz nagy traumát a dolog nekik. Sok erőt kívánok Neked hozzá, remélem sikerül észhez térítened, de ha nem, akkor se hibáztasd magad, ez nagyrészt az ő harca!
61. krisztinauj (válaszként erre: 55. - Csikil4ny)
2015. nov. 3. 14:19
az egyik 3, a másik 1 éves... kicsik még.
60. csikil4ny (válaszként erre: 59. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 14:19
dehogynem, a gyerek nem hülye, csak gyerek. Ő is pont úgy ismeri az apját, mint ahogy te, csak ők még feltétel nélkül szeretik és egy ideig úgy fogajdák el ahogy van, de mély nyomot hagy bennük a dolog s ehhez hozzájön a te feszültséged. Édesapám is ivott amíg kicsik voltunk, de ő visszajött a lejtőről, viszont vannak dolgok amit nem tudunk elfelejteni, s megbocsájtani sem neki. (Persze ez más történet).
59. krisztinauj (válaszként erre: 51. - Pzm3)
2015. nov. 3. 14:16
igen, bár ők sem érzékelik az apjukon, nem veszi észre, csak az, aki felnőtt és jól ismeri. Olyankor egyszerűen csak nevetősebb, érzelmesebb, és persze dől belőle a pálinkaszag:(
2015. nov. 3. 14:15
Addig nem tudsz segiteni,míg ő be nem láttja,hogy alkohol függő.Amíg nem nézz szembe a próblémával, semmi nem fog változni,bármit teszel is :(
57. csikil4ny (válaszként erre: 56. - Pzm3)
2015. nov. 3. 14:11
A lelkiisemeret furdalás keltéséről volt szó, amikor a társát kezdi el nyaggatni, hogy szálljon le a témáról.
56. pzm3 (válaszként erre: 53. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 14:09
Miért ne lenne hibás?Ő döntött úgy,hogy iszik!Szerintem senki nem kényszerítette rá!Én a drogosokat sem tudom sajnálni,nekik is saját döntésük volt,hogy elkezdtek anyagozni.
55. csikil4ny (válaszként erre: 47. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 14:07

felnőtt ember, maga választja. Mennyi idősek a gyerekek?


Én is így gondolkodtam, egészen addig amíg áprilisban már egészségügyi problémáim voltak, akkor döntöttem úgy, hogy felelős vagyok a gyermekemért, inkább egy ép anyukája legyen, mint két idegbajos.

54. Tuksika (válaszként erre: 46. - Csikil4ny)
2015. nov. 3. 14:07
Talán még másodjára nem tűnne komolytalannak, de annál többször már valószínűleg. Onnan már ideje cselekedni.
53. krisztinauj (válaszként erre: 44. - Csikil4ny)
2015. nov. 3. 14:07
igen, már volt, hogy elgondolkodtam, talán én vagyok a hülye, elvégre más tényleg minden nap a kocsmában ül, ő meg nem... aztán megráztam magam, hogy nem én vagyok hibás... és igen, nem is ő, ő csak beteg
52. Tuksika (válaszként erre: 45. - Pzm3)
2015. nov. 3. 14:06
Igen... Én a saját páromat sem kedvelem ha részeg :D, amikor bulizik. Ez az állapot nem tud kedvező lenni, akárhogy is nézzük...
51. pzm3 (válaszként erre: 47. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 14:06
A gyereknek meg semmi szülsége egy részeg embert nézegetni nap mint nap!Hidd el tudom mit beszélek!Életre szóló nyomokat hagy!
50. krisztinauj (válaszként erre: 43. - Kartakata)
2015. nov. 3. 14:06

ez volt a gépszíjas alkoholizmusról:

[link]


ez meg a teszt:

[link]

49. csikil4ny (válaszként erre: 45. - Pzm3)
2015. nov. 3. 14:06
Ismerek egy nőt aki a 3 gyermekkel tette meg ezt a lépést és csodák csodájára a férje ráeszmélt, hogy elveszít mindent és 3. éve tiszta.... a volt férjemnél sajnos nem jött el ez a megvilágosodás, tudomásul vette, hogy elveszítette a családját. Még mindig nem érti, hogy miért hagytam el, mert neki az ő életformája tökéletesen megfelel.
48. Tuksika (válaszként erre: 47. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 14:05
Igen, ezt is mérlegelnie kell. De ha már nem vagy vele, és elindul a lejtőn, annál inkább nem a Te gondod lesz már... Tudom ezek kemény szavak de az elkoholizmus egy olyan betegség amit saját magának választ az ember. Innentől kezdve vállalja a többi következményt is!
47. krisztinauj (válaszként erre: 42. - Tuksika)
2015. nov. 3. 14:04
félek, hogy ha elhagyom a gyerekekkel együtt, megállíthatatlan lesz a lejtőn. De tény, hogy ultimátumot fogok neki adni.
46. csikil4ny (válaszként erre: 42. - Tuksika)
2015. nov. 3. 14:03
Ez megoldás lehet, de csak egyszer elég mondani egy komoly beszélgetés során - ha többször ismétli az ember elveszíti a komolyságát, úgy érzékeli, hogy csak mellébeszélsz.
45. pzm3 (válaszként erre: 42. - Tuksika)
2015. nov. 3. 14:03

Igen én is hasonlóan cselekednék.Egyszer max. kétszer figyelmeztetném,aztán otthagynám.Lehet,hogy most még kedves részeg,de ki tudja milyen lesz ha ez már minden napossá válik?!

Meg eleve egy részeg ember nem szép látvány,egy részeg ember már nem az az ember aki józanon!

44. csikil4ny (válaszként erre: 41. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 14:02
Ez érthető, ez a tagadás fázis: ha valamiről nem veszek tudomást, akkor nem is létezik. A következő még nehezebb: amikor téged kezd hibáztatni, megpróbál lelkiismeret furdalást kelteni benned, mindezt csak azért, hogy hagyd békén. Fontos, hogy te ne őt hibáztasd, ez a betegség tünete.
43. kartakata (válaszként erre: 41. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 14:00
melyik volt az a cikk a gépszíjas alkoholizmusról? Meg a teszt? Nem találom az origón:(
2015. nov. 3. 14:00

Én a helyedben megmondanám neki egyszer, maximum kétszer, hogy ha nem változtat, akkor kénytelen leszel elmenni, mert nem szeretnél mellette idegroncs lenni. Mert hogy ez garantált. :(

Ha felfogja, minden oké, de ha nem vesz komolyan, csak fogd a cuccod, még időben.

41. krisztinauj (válaszként erre: 38. - Laprincipessa)
2015. nov. 3. 13:59
még mindig azt hiszi, hogy azért, mert nem iszik minden nap, ő milyen tutin bírja az alkoholt... és hogy akkor nem alkesz, hiába mutattam meg neki a cikket, el se akarta olvasni
40. csikil4ny (válaszként erre: 37. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 13:58

4 évig kínlódtam, aztán feladtam. Hamarabb kellett volna lépjek, de pici gyerekkel nem akartam (most 3 éves) és reménykedtem, persze tök feleslegesen.


Sajnos minden rajta áll. Én is elolvastam mindent amit összeírtak, beszéltem szakemberrel, ez az egy megoldás létezik. Itt arról is van szó, hogy te miként érzed magad mellette, magadra is vigyázz, mert a lelki egészséged rámehet. Ha neki nem okoz gondot, ez egyelőre csak a te problémád.

39. krisztinauj (válaszként erre: 35. - Pzm3)
2015. nov. 3. 13:55
én se tűröm, még akkor sem, ha nem agresszív, nem akad a nyelve, nem beszél hülyeségeket... de érzem a pálesz szagát és bizony, másnap nem mindig emlékszik, hogy miket mondott, kikkel beszélt stb.
38. laprincipessa (válaszként erre: 37. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 13:54
A parodnak nem tűnik fel, hogy ha 8 napig nem bírja abbahagyni az ivast az elég nagy gond?
37. krisztinauj (válaszként erre: 29. - Csikil4ny)
2015. nov. 3. 13:50
igen, mindenütt ezt olvasom, hogy ha nem alakul ki a betegségtudata, akkor nem lehet mit csinálni vele... mennyi idő után váltál el? Nagyon nehéz lehetett mellette, ha pszichiátriára is került...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook