Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Most jöttem rá, hogy a párom alkoholista. Hogy segíthetnék neki? fórum

Most jöttem rá, hogy a párom alkoholista. Hogy segíthetnék neki? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
96. o.andi
2016. ápr. 3. 23:15
nehéz kérdés...lehetetlen küldetés!!szerintem
2015. nov. 11. 14:07
Drasztikus, de egy ismerősömnél bejött: Amikor a férje elkezdett egyre jobban borozgatni, és csinált is bort magának, egy szép napon a feleség kiöntötte. Az udvarra, a földre, mindet. Óriási veszekedés, ..., de aztán a férj belátta, hogy tényleg közel volt az alkoholizmushoz. Már 60-70 évesek, és nincs ital azóta sem. Ehhez az kellett, hogy belássa. És az, hogy iszonyúan a sarkára álljon az asszony, mert innentől sokáig bizony vásárolni sem ment egyedül a férj.... de ehhez valóban kell, hogy belássa, hogy baj van, és megpróbáljon segíteni magán, segítséget kérni.
2015. nov. 6. 09:56

Az alkoholizmus nem gyógyítható, csak tünetmentessé tehető. Az első pohár megivásáig..

Vagy megszoksz, vagy megszöksz. Persze a döntést befolyásolja az,hogy hogyan hat rá a szesz, van-e közös gyerek stb. Minden esetre hosszú távon megmérgezi a lelkedet,a gyerekek rossz példát látnak maguk előtt ha vele maradsz, ha amúgy "jó ember" akkor meg ott lesz a bűntudat...

Megmenteni, meggyógyítani nem tudod. Neki kell jobban szeretnie a családját az italnál és összeszedni minden akartaerejét.

93. Érdekes73 (válaszként erre: 91. - Kartakata)
2015. nov. 6. 00:42
Senki se segíthet azon aki önmagán nem akar segíteni :(
92. csikil4ny (válaszként erre: 91. - Kartakata)
2015. nov. 5. 12:54
Nem könnyű együtt élni egy alkoholistával, azt se lehet elítélni aki vergődik mellette. Én pl. azt nem tudom felfogni, amikor az alkoholista párja is évekig tagadásban él (amikor még a gyerekével is szembefordul: "nem igaz, hogy alkoholista, csak szegény fáradt vagy így ereszti le a fáradt gőzt, stb.)
2015. nov. 5. 12:24
krisztinauj, nagyon köszönöm a linkeket, nagyon jók a cikkek meg a tesztek, sokat segített! nekem sajnos apukámnak vannak alkoholproblémái:((( Mindenkinek el kéne olvasni ezeket, a Tehet-e róla valaki, hogy ő alkoholista? c. cikket pl. szívesen anyukámék orra alá dugnám, akik csak elítélni bírják aput meg szidni meg kutatni utána... pedig így nem segítenek, sőt. A teszt is nagyon hiteles!
90. csikil4ny (válaszként erre: 82. - Krisztinauj)
2015. nov. 5. 07:38
Voltatok?
89. laprincipessa (válaszként erre: 86. - MZsanett)
2015. nov. 4. 22:35

Közel sem olyan ritka a dolog. Egyik ismerősöm kint éjszakazott télen részegen. Nem halt meg ugyan, de maradandó karokat okozott a szervezeteben. Masik ismerősöm balesetet szenvedett, ő is kis híjan rajta vesztett. Mindkét esetben sorsfordító volt az esemény, többet egy kortyot sem ittak.

Sajnos tudok olyan példat is, ahol nem volt ilyen szerencsés a delikvens. :(

88. Érdekes73 (válaszként erre: 82. - Krisztinauj)
2015. nov. 4. 22:23
Te is mész ?
87. Érdekes73 (válaszként erre: 81. - Krisztinauj)
2015. nov. 4. 22:22
A lehetőség eddig is megvolt... Amíg tagad nem fog változtatni. Ha jót akarsz magatoknak rövidre zárod a történetet. Még kicsik a gyerekek legalább őket megkíméled.
2015. nov. 4. 21:05
Szerintem akinek nincs betegslégtudata, azt csak valamilyen sokkhatás tudja felébreszteni. Az egyik rokonom kő kemény alkoholista volt, minden nap piával kelt, piával feküdt, mellette dohányzott. De egyszer annyira rosszul lett, hogy mentőt kellett hívni és úgy megijedt, hogy soha többet nem ivott. Jó, ez elég szélsőséges példa, de érted. Csak az téríti észhez, ha megijed, például attól, hogy elhagyod.
85. MILKA7
2015. nov. 4. 20:58

Sajnos nálunk is van a családban alkoholista.

Komoly köztiszteletben álló ember (volt), aki a munkahelyén soha egy kortyot sem, aztán otthon mindent bele. Ha túlságosan szétcsúszott, másnap nem ment be...Nagyon sokáig "győzködtük" hogy lássa be, hogy gond van...mindig másokra mutogatott...Amikor azt kértük, hogy hagyja abba, mondjuk egy fél évre, simán belement, de elbukta...akkor volt hajlandó segítséget kérni.

Szép idők következtek, kb 5 év. Aztán újra inni kezdett és már hiába ment bárhova...simán hazudott a dokinak, a csoport társainak és midig mutogatott a lepukkant emberekre, hogy ő nem ilyen, tehát nem beteg...De sajnos az évek teltek és ő sem lett fiatalabb...mára kőalkesz...egy megkeseredett (eleinte cukipofa volt piásan) ember és tagad és tagad...mikor nyilvánvaló...

84. Csipkerózsika (válaszként erre: 82. - Krisztinauj)
2015. nov. 4. 15:50

Ez így van, a függőségeknek nincs közük az akarathoz, hisz ha lenne, senki nem válna függővé. Ki az, aki AKAR pl. alkoholista lenni?? Ugye nincs senki. Az érzelmekhez viszont jó sok köze van, ha megengeded, ajánlok egy könyvet a párodnak - nekem sokat segített anno a kajafüggőséggel kapcsolatban - Mary O'Malley:Kényszeres cselekedeteink üzenete.

Sok sikert kívánok nektek!

83. csikil4ny (válaszként erre: 82. - Krisztinauj)
2015. nov. 4. 13:56
Nagyon örülök neki! Majd írd meg, hogy hogy ment. Nem lesz könnyű, de az már jó jel, hogy felismerte a problémát!
82. krisztinauj (válaszként erre: 76. - Csikil4ny)
2015. nov. 4. 11:04
sajnos van ez az előítélet, pedig tényleg betegség, sokat olvastam róla az elmúlt napokban. Van, akinél a pia benyom egy gombot, és nem tud ellenállni a további poharaknak. Semmi köze az akaraterőhöz, vagy beteg valaki vagy nem. Én sem ítélem el az alkoholistákat, inkább sajnálom őket. De a páromnak azt mondtam, azt nem ítélem el, hogy beteg, de azt már igen, ha nem akar meggyógyulni. Ez hatott, ma délután elmegyünk az Anonim Alkoholistákhoz.
81. krisztinauj (válaszként erre: 71. - Érdekes73)
2015. nov. 4. 11:02
igen, most leltük meg a címkét... és remélem, ezzel a lehetőséget is, hogy letegye a poharat.
80. krisztinauj (válaszként erre: 66. - Csikil4ny)
2015. nov. 4. 11:00
igen, a legfontosabb a felismerés, most úgy tűnik, a párom belátta, hogy gondjai vannak... reménykedem, hogy ezután már nyitott az út a gyógyulás felé
79. krisztinauj (válaszként erre: 64. - Tuksika)
2015. nov. 4. 10:59
az ital ugye megdobja az érzelmeket... egyébként nem zárkózott, és érzelmesebb a szokásosnál, de ilyenkor egyenesen szentimentális lesz... elsírja magát pl. egy megható filmjeleneten.. szóval nem is annyira a valódi érzelmeit éli ki, inkább eltorzítja azokat a pia
78. krisztinauj (válaszként erre: 63. - Csinoska2012)
2015. nov. 4. 10:57
mint írtam, nem igazán feltűnő rajta, de ha ez rosszabbodik, a hatás is látványosabb lesz. Tegnap beszélgettünk, ha minden igaz, kéz a kézben felkeressük az AA-sokat ma délután...
77. krisztinauj (válaszként erre: 62. - Csikil4ny)
2015. nov. 4. 10:56
kedves tőled, köszönöm!
76. csikil4ny (válaszként erre: 74. - 5fc54ca4aa)
2015. nov. 3. 20:57

Alapból távol áll tőlem az ítélkezés. Csak egy alternatívát hoztam fel. Az is a te döntésed, hogy nem akartál tovább zülleni. Mindenkinek a maga keresztje a legnehezebb...


Belül annyira boldog nem lehetett, ha ezt a döntést hozta. Igen, a társadalmi hozzáállás így néz ki. Én nem mondok semmi rosszat a volt férjemre, az én döntésem volt, hogy nem türöm tovább a folytonos piálását, harag sincs bennem amiért nem változtatott. Ezt sehogy se tudom megmagyarázni a környezetemnek, szerintünk dühöngenem kellene, s mindenkinek ecsetelnem, hogy ő milyen szemét ember.

75. Channa* (válaszként erre: 12. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 20:09

Na igen. Másnaposságra legjobb ráinni:D

Kutya harapást szőrével vagy mit mondanak.

74. 5fc54ca4aa (válaszként erre: 73. - Csikil4ny)
2015. nov. 3. 19:45

Nos én úgy vagyok ezzel, ahogy a mondás tartja: Addig ne ítéljünk meg senkit míg egy mérföldet nem tettünk meg a cipőjében.


Mert valóban, edzésbe is fojthattam volna, meg magamat vízbe is :O) de nekem meg AZ volt a választásom, hogy züllök.


Azt mondták az elmúlt időben többen és nem egyszer, hogy a helyemben már rég felkötötték volna magukat ha annyi mindenen kellett volna keresztülmenniük, de én még itt kísértek a portálon most is.


Mert egy ismerősöm például boldog és teljes családi élettel, frissen épített házzal a büdzsében az intercity elé feküdt 3 hónapja. Talány! Így mártír lett, ha piál akkor meg sz.ralak.

73. csikil4ny (válaszként erre: 72. - 5fc54ca4aa)
2015. nov. 3. 18:22
Van akinél soha nem szünik meg. Amíg te irányítasz rendben, de amikor a pia mindenekelőtt akkor már baj van. Fojthattad volna edzésbe is, ez is a te választásod volt. Persze az alkoholizmusnak is mint minden más szenvedélybetegségnek lelki háttere van, de a változtatás joga mindenkinél fennáll.
72. 5fc54ca4aa (válaszként erre: 70. - Csikil4ny)
2015. nov. 3. 18:10

Na látod!Én is 132 kiló voltam, most meg 92.

Amíg volt "napi frusztráció" addig szívesen fojtottam borba/sörbe a bánatomat, de amint megszűnt a kiváltó ok, hussss a piálásnak. Azóta is szűrök egy kis jófajta házipáleszt, meg bort ha kedvem szottyan de már nincs késztetésem minden nap túlfolyóig tölteni pedig az életem mostanában sem felhőtlen.

71. Érdekes73 (válaszként erre: 13. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 17:18
Már rég alkesz csak nem volt címkézve. Most még ezek szerint kijózanodik 1 hétre majd lesz amikor sose ha így folytatja :( Vagy várod a csodát vagy felveszed a nyúlcipőt...
70. csikil4ny (válaszként erre: 68. - 5fc54ca4aa)
2015. nov. 3. 17:04
Miért lenne hülyeség? Helyette tényleg könnyebb önsajnálatba merülni, csak nem éri meg! Én is addig sajnáltam magam amíg bénulásig jutottam, aztán rájöttem, hogy 33 évesen nem engedhetem meg ezt magamnak. Alkoholba nem folytottam a bánatom, de evésbe igen, így szedtem fel 3 év alatt 30 kilót, s közben sajnáltam szegény fejem, hogy még a genetika is engem büntet. Most már csak nevetek a régi önmagamon, ami nem öl meg az megerősít!
69. Panna.33 (válaszként erre: 68. - 5fc54ca4aa)
2015. nov. 3. 17:01
Így igaz.
68. 5fc54ca4aa (válaszként erre: 34. - Csikil4ny)
2015. nov. 3. 16:58
Hülyeség!Ha ilyen egyszerű lenne az élet, nem lennének kövér emberek, aki szülni akar nem hókuszpókuszolna, akinek baja van a családtagjával az megbeszélné, stb...úgyhogy a fórumok 90%-a meg is szűnhetne itt.Is...
67. Tuksika (válaszként erre: 66. - Csikil4ny)
2015. nov. 3. 15:44

Szerintem is!

Sajnálom hogy sok ember nem képes magába nézni és rájönni mi a valódi baja, inkább a tüneteket kezelgeti ilyen roppant hasznos gyógymódokkal... :/

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook