Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Most, hogy nincsenek itt a férfiak nyugodtan beszélhetünk a hüvelygombáról fórum

Most, hogy nincsenek itt a férfiak nyugodtan beszélhetünk a hüvelygombáról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Most, hogy nincsenek itt a férfiak nyugodtan beszélhetünk a hüvelygombáról

2010. márc. 16. 07:55

Sziasztok!

Én 18 éves koromban kaptam el az uszodában!!!És akkor még szűz voltam...

Akkor évekig kínzott, bármit próbáltam nem volt jó.

Aztán a nőgyógyász Klion hüvelykúpot írt fel, az jó volt.

Azóta időszakosan elő-előjön akkor úgy szenvedek,mint a kutya :(

26. wicska
2008. okt. 8. 22:19

Nekem is voltak ilyen problémáim, kb általános iskolás koromtól mostanáig, és nem csak sex útján terjed, párom nem igazán fogadta jól ezt a dolgot mikor először szembesült vele, azt hitte hogy valakivel voltam és elkaptam!

Most már szerencsére nem szenvedek vele olyan sűrűn, ugyanis kiderült hogy a cukrom volt a hunyó azóta diéta és nincs semmi gondom!

Annak idején nagyon sok fajta krémet, kúpot kaptam rá (Canifug, Pimafucort, Canesten, Candibene) mindegyik jó volt a problémára!

25. 80ASIQ (válaszként erre: 24. - Dina2)
2008. okt. 8. 19:39

Elsősorban az akkori barátnőmnek, okos taktikájának tulajdonítható, hogy "tiszt.kiv" lettem. Mentségemre legyen mondva, hogy hittem neki, miért is nem hittem volna, hiszen el kell fogadni, hogy nem tudhatunk ösztönből mindent. Viszont a nemi életet, és az esetleges fertőzéseket tanítani kellene az iskolában is, ez talán a fiatalok felelőtlen nemi életét is kicsit korlátozná. (Bár a szex nagy úr!)

De aki még a felvilágosítást sem képes elfogadni! Hát arról én nem tudom mit gondoljak!

24. Dina2 (válaszként erre: 23. - 80ASIQ)
2008. okt. 8. 07:31
akkor te vagy az a "tiszt.kiv" :)
23. 80ASIQ (válaszként erre: 22. - Dina2)
2008. okt. 7. 22:29
Én is majdnem megvádoltam párom, de ő nem hiszem, hogy tudatosan, de jó érzékkel megelőzött. (Ld 3. hsz-t) Sajnos hiányosak az emberek egészségi ismeretei. Én már fel vagyok világosulva, így ez köztünk soha nem okozott problémát.
22. Dina2
2008. okt. 7. 13:40

azért az nagyon durva, hogy a férfiak (tiszt.a kiv.) mennyire tájékozatlanok ebben az ügyben...

én is szinte kamaszkorom óta szenvedek a gombáktól, hol elmúlik, hol újratámad, néha enyhébben, néha nagyon fájdalmasan...

az exférjem rendszeresen megvádolt, amikor jelentkeztek nálam a tünetek, és hiába próbáltam elmagyarázni, sőt orvosi szakkönyvekkel bizonyitani, hogy ez NEM egy szexuális úton terjedő, fertőző betegség. illetve nem kizárólagosan.

azóta már más nőktől is hallottam hasonló panaszokat a férjrukra...

21. kate.ke (válaszként erre: 9. - B9ad431c07)
2008. okt. 7. 13:03

Neked mindenképpen ajánlom a Colpo Cleaner hüvelyöblítőt, ezzel menzesz alatt is lehet kezelni a hüvelygombát. Ez egy pezsgőtabletta, melyet egy irrigátorban fel kell oldani, és igazándiból kimosod vele magadat belülről. Négy évig szenvedtem a gombáktól, amióta ezt használom (6 éve ) tünetmentes vagyok.

Sok sikert hozzá!

2008. okt. 7. 12:54

Sziasztok csajok!


Én éveken keresztül szenvedtem régen a hüvelygombától, orvostól orvosig jártam, és egyik sem tudott kigyógyítani belőle.

Nem használtak sem a kúpok, sem a gyógyszerek. A Canesten kenőcs jó, de csak külsőleg hat, és tudni kell róla, hogy elpusztít minden kórokozót, sajnos a hasznos bacikat is.

Most már tudom, hogy ez egy olyan betegség amelyből sosem lehet teljesen kigyógyulni. Ha tünetmentes is előbb utóbb újra felbukkan.

Két dolog használ csupán. Első: Sose használj szappant tisztálkodáskor, csak tejsavat tartalmazó intim mosakodó gélt! Második: Használj Colpo Cleaner hüvelyöblítőt amikor érzed hogy csíp, és akkor is ha tünetmentes, folyás esetén és szeretkezés után!

Ez a két dolog együttesen használva a mindennapok folyamán elfelejteti majd veled a hüvelygombát.

Amúgy gyógyszertárban és drogériákban is beszerezhető.

Próbáld ki, megéri!

2008. szept. 30. 19:32

Sziasztok!


Nálunk is előfordult nem is olyan régen, hogy fürdőben szedtem össze egy jó kis Candida gombát, ami nem csak engem érintett, hanem a páromat is!


Nem csak nekem viszketett és égett, hanem neki is, így szerintem igen nagy butaság azt állítani: ez nem tartozik a férfiakra!!!!! Nagyon is tartozik!!!

A nődoki adott egy tubusos, fütyi kinézetű krémet, amit fel kellett nyomni a hüvelybe, aztán 10 nap NO SEX, valamint mi is kaptunk Pimafucort krémet! Azzal kezeltük mindketten magunkat és bíztunk benne, hamar túl leszünk rajta!

Nem volt kellemes egyikünk számára sem!

De egy biztos! Ha egy nőnek hüvelygombája( vagy bármi más nemi betegsége) van és (tartós vagy akár alkalmi) szexuális életet él, mindenképpen tartozik a partnerére is a dolog!

Szerintem így fer.....!

18. 80ASIQ (válaszként erre: 16. - Akvamarin)
2008. szept. 28. 23:57
Úgy látom, széles-e világon én vagyok az egyetlen aki ezt leírta. De nem baj. Az első esettől eltekintve, a többit már nem vettem zokon. Ha észrevettem, hogy viszket, akkor bekentem. (Mit? Hát AZT! :D) Már évek óta nem jött elő. Nem azért mert önmegtartóztatóak lettünk! :D (Bár kétségtelen, hogy ritkábbak az együttlétek így 50-en túl. :D)
17. erikpipi (válaszként erre: 2. - Akvamarin)
2008. szept. 28. 21:31

"Nem szexuálisan terjedő??? Dehogynem!"


Elképzelem annak a dokinak az arcát, aki először diagnosztizált szűz lánynál méhnyakrákot. Arról is azt hitték, nemi úton terjed..

16. Akvamarin (válaszként erre: 4. - 80ASIQ)
2008. szept. 28. 21:18

Nagyon örülök,hogy itt vagy,és pláne,hogy leírtad a tapasztalatod.Mi is így jártunk egyszer,még nagyon fiatal koromban a párommal.A nőgyógyászom szülés előtt azt mondta nekem,hogy a gombás fertőzés tipikusan a tinédzsereket sújtja a legjobban.És nem a gyakori partnercsere miatt,hanem mert a szervezetük hajlamosabb rá.

Nekem 24-25 évesen volt utoljára (jó ég,már 10 éve!)pedig akkor sem volt más a személyes higiéném,mint most.Tehát a dokinak igaza van,és ez tini probléma főleg.

15. Akvamarin (válaszként erre: 3. - 11a91585fe)
2008. szept. 28. 21:12

Tudom,nem is azt mondtam,hogy csak úgy terjed,hanem azt,hogy ha egy nő fertőzött,tuti elkapja a párja is,ha nem óvszert használnak.

És ha közben a nő ki is kezeli magát,visszakapja a férfitól.Mi már jártunk így a párommal.

2008. szept. 27. 17:11
én csak ajánlani tudom az intim mosakodógéleket (nekem a Lactacyd jött be, de ezt személye válogathatja) nekem sokat segített, főleg a császár után volt vészes a helyzet és tampont azóta sem használhatok :((
13. ppiiccii (válaszként erre: 12. - 80ASIQ)
2008. szept. 27. 14:05
:)
12. 80ASIQ (válaszként erre: 8. - Ppiiccii)
2008. szept. 27. 13:54

"Csak velük lehet teljes a Hoxások csapata."

Mi is lenne veletek nélkülünk??

:DDD

11. 80ASIQ (válaszként erre: 8. - Ppiiccii)
2008. szept. 27. 13:53

Ügyes vagy! :D

Rá is haraptam a témára! :D

Hiszen érintettje voltam. Látom, elég jól kitárgyaltátok, egyetértek mindenkivel. Nem tudok újabbat hozzáteni, csak nyomatékosítom, hogy nem elhanyagolni, ha észreveszi az ember!

2008. szept. 27. 11:03

Én, mikor fogamzásgátlót szedtem sokat szenvedtem ettől.

Ami beválik most, ha előjön a Pevaryl kúp, a férjemnek is pevaryl kenőcs, ennyi.

Szerencsére ritkán kap el mostanában, lekopogom.


DE fontos a férfinak is kezelnie magát.És nemcsak szexuális úton terjed.Uszoda, strand, wc (idegen helyen), fürdőkád(idegen helyen)...stb.

2008. szept. 27. 10:56
én már 17 éves korom óta szenvedek a hüvely gombátol és egyáltalán nem szexuális uton kaptam el antibiotikumokat szedtem láz és fájdalom csillapítokkal és azota ha csak egy algopirint is beveszek elö jön. Aztán ott vannak még azok a nehéz napok betétektöl még jobban ki jön tampont nem használok mert nincs gusztusom a munkahelyemen még azt is cserélgetni a nem megfelelö higiénia miatt ezt minden ki érti.
2008. szept. 27. 07:39

Sziasztok!


A címet figyelemfelkeltésnek szántam, ami úgy látom sikerült. Tudom és örülök annak, hogy a férfiak itt vannak és jelen vannak.

Csak velük lehet teljes a Hoxások csapata.

2008. szept. 27. 01:06
szerintem meg pont, hogy sok férfival kellene elcsevegni erről, hiszen elég sokszor rajtuk is múlik a kellemetlenség!!! :))
6. detto66 (válaszként erre: 4. - 80ASIQ)
2008. szept. 27. 00:35

Nekem ilyen gondom hála a jó égnek, még nem volt. Remélem nem is lesz!


Egy ismerősöm az Augmentintől kapott hüvelygombát. Utána a férje vakarózott ám!


A Pimafucort még létezik!

2008. szept. 26. 23:18

"Hát pedig itt vannak a férfiak"



:DDD

2008. szept. 26. 22:19

Hát pedig itt vannak a férfiak, bár ez csak akkor lesz bizonyított, hogyha mégegy faszi megszólal itt rajtam kívül.

Egy barátnőm úgy lett gombás, hogy idegen helyen (kiküldetésen) ült bele fürdőkádba. Legalábbis ezt mondta.

Kiküldetés után találkoztunk, b..tunk, majd másnap érzem ám, hogy viszket! Első reakcióm az volt, hogy közlöm vele, hogy vége a kapcsolatnak! Nagyon begurultam rá! De végül is visszatartott az, hogy az illető egy magasan végzett, tanult nő volt, nem olyan bükkfa mint én. Este talalkozáskor azzal kezdte, hogy gombás lett, nem érzek-e valamit. Mondtam, igen. Van kenőcse, ideadja, használjam (Pimafucort). Azt hiszem, manapság már nem létezik ez a kenőcs, hiszen minden jó dolog megszűnik egyszer! :( Egy-két bekenés után elmúlt a viszketeg. Nála bizonyos antibiotikumok szedésekor még elő-előjött a gomba, ilyenkor kenegetés, majd gomba elmúl. Végül teljesen elmúlt a gomba. Egyébként mindenféle gombagátló jó, persze azért aki teheti orvossal beszélje meg, nem akarok kuruzsolni.

3. 11a91585fe (válaszként erre: 2. - Akvamarin)
2008. szept. 26. 18:50
Nem,nem csak szexuálisan terjed.Ez egy hatalmas tévhit.
2008. szept. 26. 16:26

Nem szexuálisan terjedő??? Dehogynem!

Ha valakinél kialakul,szexuális úton garantáltan továbbadja partnerének,akár tud róla,akár nem.

Ráadásul férfiaknál nincs tünete,így tovább fertőzhet másokat,vagy visszafertőzi a partnert,akitől elkapta,ha az esetleg közben kikúrálta magát.

Ezért a férfiakat is kezelni kell a fertőzés idején.

2008. szept. 26. 11:03
Élete folyamán a nők kb. 70-80%-a átesik legalább egyszer hüvelyi gombás fertőzésen. Ennek okozója a Candida. A normálisan is jelenlévő gombák elszaporodnak és túlsúlyba kerülnek a lactobacilusokkal szemben.

Ugrás a teljes írásra: Most, hogy nincsenek itt a férfiak nyugodtan beszélhetünk a hüvelygombáról

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook