Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mosószappannal lehet mosógépben mosni? Ha igen, akkor hogyan? fórum

Mosószappannal lehet mosógépben mosni? Ha igen, akkor hogyan? (tudásbázis kérdés)

2013. márc. 27. 14:56
A főzött mosógélnél por mosószódából annyit tesz, amennyit a szappanból, szóval ha 20dkg szappant reszelsz, akkor 20dkg mosószódaport kell tenni hozzá, a szappant szintén forróvízben fel kell oldani stb.
2013. márc. 27. 14:53

[link]

mosas/folyekony-mososzer

15. f758a7200f (válaszként erre: 1. - 9c8432d068)
2013. márc. 27. 14:50

Én használom mint alapanyag, a házi mosószerhez, amúgy nincs szükség sok mosószappanra, ha házilag csinálod hamulúgból vagy mosószódából (a hamulúg por alakú változata), szóval olcsóbban is jössz ki szerintem.


Ha van hamud, mert fával fűtesz akkor még olcsóbb. Ha nincs, akkor bolti mosószódát kell venni, ami nem egyenlő a szódabikarbónával.


MOSOSZER ELKESZITESE:

4 liter hamulug

10 liter viz

30 deka mososzappan lereszelve

Tetszes szerinti illoolaj (levendula, citrom, narancs, fahej?)


A víz egy részét elkezdem forralni és belekeverem a reszelt mosószappant, addig forralom, míg fel nem oldódik az egész, ezután hozzáadom a hamulúgot, a többi vizet és jól összerázom, mosószeres vödörbe, vagy szélesebb nyakú mosószeres tartóba teszem miután lehűlt. Ebből 150ml kell 3-4 kg ruhához egy mosáshoz, a ruhák közé.

Az oblitorekeszbe 1 evokanalnyi 5%os ecet


A hamulúg készítése: 1 rész hamut felöntesz 5 rész vízzel, én már csak úgy szemre csinálom, beleteszem egy nagy fazékba és annyi vizet öntök hozzá, hogy kb. tenyérnyivel a hamut ellepje. 2 óráig főzöm és utána hagyom lehűlni, másnap leszűröm, az "iszapot" is kinyomkodom gumikesztyűs kézzel (maró anyag), és megint hagyom 1 napot leülepedni, majd merőkanállal leszedem az összes folyadékot. Ezt helyettesítheted a bolti mosószódával de kevesebb kell bele mert az por.


A lukrécia kencéi linken találsz receptet erre is. Maga a mosószappan egyedül higítva, sztem nem ennyire hatékony, de jó a kényes cuccokhoz amik nem nagyon koszosak

2013. márc. 27. 14:46
z összes pici db megmaradt szappant egy rossz nylon harisnya szárba belekötöm, beledobom a gépbe, mire lemegy a program/60 fok/ addigra eltünik a szappan is!
13. erikpipi (válaszként erre: 11. - 69331cc16f)
2013. márc. 27. 09:59
10 deka /6 liter meleg víz, hogy feloldódjon.
2010. jan. 17. 19:47
Kb. egy tojásnyit.
2009. dec. 16. 17:46
Hű, csajok ez remek ötlet! A mosószappannal való mosás! Aki reszeli, mennyit tesz egy adaghoz?
2009. dec. 16. 13:26
Le kell reszelni, de egy kis edénykében még áztathatod is. Ha tudsz egy kis esővizet összeszedni - most havat olvasztani, mert az is lágy -, még jobb!
2009. jún. 7. 06:56
szapan jav:szappan
2009. jún. 7. 06:56
Nem régen mondta nekem egy anyuka,hogy mos szapannal:))felültöltős mosógépről van szó,mikor bekapcsolja a dobot kivűlről ,a rücskös felületen reszeli le a szappant,mosóport nem is használ:))
7. winny (válaszként erre: 2. - Doxikri)
2009. jún. 4. 18:52
Ez remek ötlet.Köszi.
2009. ápr. 24. 08:58
Köszönöm a válaszokat.
2009. ápr. 23. 19:25
ingnyakhoz és kézelőhöz is kiváló, csakúgy, mint a zoknikhoz.
2009. ápr. 23. 19:21
Fehér ruhákhoz kiváló,de a szines ruhákat enyhén kifakítja.Legjobb a fehér zoknikhoz(főleg gyerek toazikni).Jól bedörzsölni és utána irány a mosógép.A használatát doxikri tökéletesen leírta.Erősen szennyezett fehér ruhákhoz TÖKÉLETES!!!
2009. ápr. 23. 19:14
Mosószerrel együtt adagolva fokozza a tisztítóhatást és csökkenti a habosodást (régen főleg ez utóbbiért használták).
2009. ápr. 23. 19:10

Én lereszeltem, vízbe áztattam, amiből egy krémszerűség lett és így raktam a mosógépbe.

szépen mos.

2009. ápr. 23. 19:00
Mosószappannal lehet mosógépben mosni? Ha igen, akkor hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook