Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mosonmagyaróvári anyukák csevegjünk! fórum

Mosonmagyaróvári anyukák csevegjünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
568. bcsilla78 (válaszként erre: 567. - Szuzi 78)
2011. márc. 7. 21:07

Szia!

Remélem minden oké volt ma a dokinál...

Majd mesélj ám mitek lesz. :-)

2011. márc. 7. 17:58
Remélem addigra elmúlik a hányinger.Csak azért lényeges ez,mert reggel az evés az első.A kávét is csak utánna iszom.
2011. márc. 7. 13:20
mindenképpen éhgyomorral kell menni, úgy, mint a cukorterhelésre... grrr de utáltam...
2011. márc. 6. 19:09
majd a 15.héten megyek vérvételre.A kismamának éhgyomorra kell menni?
564. szuzi 78 (válaszként erre: 563. - Bcsilla78)
2011. márc. 6. 19:07
nagyon köszi!Most már nyugodtan fogok aludni.
563. bcsilla78 (válaszként erre: 562. - Szuzi 78)
2011. márc. 6. 19:04

Hú, tényleg, már emlékszem!

UH után a terhesgondozóban adnak egy papírt, azzal kell menned vérvételre. Be kell csengetni ott az ajtón.

2011. márc. 6. 18:44
nekem down-syndrómás vizsgálatra kell menni.a védőnő azt mondta ez is vérvétel és uh után megyek délután.bocsi ha nem jol irtam.
561. bcsilla78 (válaszként erre: 559. - Szuzi 78)
2011. márc. 6. 18:16
Vérvétel a röntgen mellett van, ha rám hallgatsz 8 óra fele menj, akkor már nincsenek olyan sokan. Szerintem vizeletet is vigyél, aztán majd ott megmondják pontosan mi kell és mi nem.
2011. márc. 6. 17:45
nálam fel kellett használni egyből azt a laboros beutalót, mondjuk én nem itt voltam terhesgondozáson, de szerintem fel kell használni most. vérvétel a röntgen mellett van azt mondták.
2011. márc. 6. 14:14
Most szeretném a segítségeteket kérni.Hétfőn megyek a 12.heti uh-ra 12.30ra,utánna mennem kell adminisztrációra a terhesgondozóba.Ezután pedig a laborba vérvételre.Én ezt most nem értem.A laborba vért azt reggel vesznek.Nekem most Down-syndróma szűrésem lesz.Olvasom milyen pici gyerkőceitek vannak,biztos tudtok segíteni,hogy hova kell nekem vérvételre menni pontosan?Na meg van egy laboros beutalóm is ezt most kell felhasználni?fehérje,cukor,genny,üledék ezeket vizsgálják.köszi a segítséget.
558. szuzi 78 (válaszként erre: 553. - Bcsilla78)
2011. márc. 6. 14:07
Köszönöm!Mi egyébként is ide faluról jöttünk.Ugye falun mindenki beszél mindenkivel.Szerettem ott lakni és jóba voltam mindenkivel.
557. c9673474dd (válaszként erre: 556. - Bcsilla78)
2011. márc. 6. 09:44

Boldog születésnapot kívánok így utólag a picinek! A Lajta parton biztosan kellemes lehetett lakni. Remélem egyszer még én is megszeretem ezt a várost. Bár honvágyam szerintem mindig lesz. Sajnos mi panelban lakunk, kertesben biztos kicsit jobban érezném magam itt. Bár nekem a panellal sincs semmi bajom.

És ha szerettél itt lakni, mi oka volt, hogy kiköltöztetek? Kicsit ismerős az érzés, mert mi is "laktunk" 3 hónapot az anyósomnál falun. Sajnos én nem is bírtam megszokni. Bár nekem Pest után ez a város is unalmas kicsit. Szívesen vinném a picurt állatkertbe, érdekes múzeumokba...így kicsit nehezebb.

A lányok hogy érzik magukat falun? Gondolom ha a szüleid itt laknak, akkor azért még szoktatok bejárni sokat.

Az én kisfiam most lesz 22 hónapos. Na akkor mostmár tényleg meg kell néznünk majd azt a játszóteret. :)

Köszönjük! :)

556. bcsilla78 (válaszként erre: 555. - C9673474dd)
2011. márc. 5. 21:54

Nekem két lányom van, a nagy nyáron lesz 4 éves a kicsi pedig a héten volt 1 éves.

Én szerettem Óvárt, mi a Lajta parton laktunk, nem messze a termálfürdőtől. (szüleim még ott laknak most is)

Nekem itt falun az hiányzik, hogy ha elmész sétálni, alig jár valaki az utcán, nincs kirakat, nincs bolt, stb. Nem mintha vásárolni akarnék, de szívesen nézegetem a kirakatokat pl.

Neked mekkora is a kisfiad? A maci hátára rá is lehet ülni, úgy emlékszem....


További szép hétvégét nektek is!

555. c9673474dd (válaszként erre: 553. - Bcsilla78)
2011. márc. 5. 21:43

Mikor Pestre költöztem, én is kicsit féltem, dehát mindig is oda vágytam. Sajnos mai napig is. Egy hét után viszont annyira otthon éreztem magam, mint még sehol máshol. Most viszont nem volt sok választásom, mert a férjem sajnos nem tud a munkahelyéről eljönni még egy ideig. Meg hát a mai világban nem is szabad a "biztosat" bizonytalanért feláldozni. Mosonmagyaróvárat pedig még csak úgy érzem, hogy most kezdem megszokni. Különben én egy nagyon szép városnak tartom Óvárt. Különben Nyíregyre már talán én sem költöznék vissza. :)

A játszóteret még biztosan nem láttam, de a maci szerintem biztosan tetszene a kisfiamnak. :) Ha jön a jó idő lehet majd ellátogatunk oda is, mert az előttünk lévő játszótér nem valami nagy szám.

Neked mennyi idős a gyereked?


Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek! :)

554. c9673474dd (válaszként erre: 552. - Szuzi 78)
2011. márc. 5. 21:29
Sok sikert kívánok nektek az új lakóhelyetekhez, és remélem jól fogjátok majd ott érezni magatokat! :)
2011. márc. 5. 19:43

Szuzi, Arak tényleg nem rossz hely, kedves kis falu.

A gyerekeknek meg tényleg jó lesz, hogy kiszabadulnak a panelből. Télen talán rosszabb lesz, de a többi évszakban megváltás, az tuti.


Anea, tényleg jó messziről jöttél, nem tudom nekem lenne-e bátorságom az ország másik végére költözni :-) A szembeszomszédaink is a nyírségből jöttek, de nagyon szeretnek itt, évente többször is hazamennének, de azt mondják, már nem mennének vissza.

A macis játszótér a gimnázium felé van a Lajta parton, nem tudom miért ez a neve, talán mert egy nagy kőmaci van a közepén. Régen menőnek számított a hely, de most már nem tudom mennyit költöttek rá és milyen.

2011. márc. 5. 09:00
remélem tényleg jó kis közösség,mert mint már írtam ez el van döntve és ott fogunk lakni.Az meg nem hátrány hogy tényleg be lehet járni naponta akár.
551. eszter0811 (válaszként erre: 550. - Szuzi 78)
2011. márc. 5. 08:26
Az egy jó hely és nincs olyan messze.
550. szuzi 78 (válaszként erre: 547. - Bcsilla78)
2011. márc. 5. 08:14
Arakra költözünk.A többiek már nagyon várják.Én meg menekülök innen,mert jön a jó idő és vágyok ki a szabad levegőre.Jó lesz az a gyerekeknek.A gyerekek el is felejthetik a sz.gépet,meg a tv-t.Csak szépen fokozatosan persze.
2011. márc. 4. 22:05

bcsilla78!


Sokszor én is kívülállónak érzem magam. Pestről költöztem ide, a barátaim is ott élnek, a szüleim pedig még messzebb, Nyíregyházán. Szóval sajnos itt nekem tényleg csak a kisfiam, meg a férjem van. Na de mindegy. Van akinek sajnos sokkal nehezebb dolga van, szóval inkább nem panaszkodom. :)

Gondolom falun sem könnyebb beilleszkedni, ha addig nem ott éltél. Lehet még nehezebb is nem?!


Látom nem csak én költöztem ilyen távol az otthonomtól. :)


Lehet most furcsán fogtok rám nézni, de én annyira nem ismerem a játszótereket.

Merrefelé van a Macis játszótér? Nekem eddig a Duna melletti játszótér jött be a legjobban. Mondjuk biztosan azért mert imádom magát a Dunát is. :)

548. Cottilady (válaszként erre: 546. - Fiona 40)
2011. márc. 4. 21:13
Nem is laksz messze tőlünk :-) Ha kicsit jobb idő lesz, tényleg meg kell már ejteni egy közös játszóterezést :) A kislányom nekem is most múlt 1 éves :-)
547. bcsilla78 (válaszként erre: 541. - Szuzi 78)
2011. márc. 4. 19:47

szuzi, lehet már tudni melyik faluba költöztök? Hátha pont ide ahol én lakom :-) De jó lenne! :-)

Én ma voltam kint pont a lányaimmal (3,5 és 1 évesek) az itteni játszótéren, de borzasztó volt! Az eddigi szép játszóterünket, ahová még Óvárról is jártak ki anyukák, mondván milyen jó hely, teljesen feltúrták, járdát (!) építenek bele, ami kb 30 cm-vel a talajszint felett megy. Sok gyerek volt, csetlett-botlott mindegyik. Nem tudom miért kell ilyennel elrontani, meg egyáltalán, minek a játszótérre járda????

Óváron én gyerekként a Macis játszóteret szerettem nagyon, meg a Frankel lakótelepit(már Manninger, ha jól tudom) de azóta már annyi új játszótér van, nem ismerem őket.

2011. márc. 4. 18:34
SZIASZTOK!ÉN SZÜLETETT MOSNMAGYARÓVÁRI VAGYOK,ITT LAKUNK AZ MTH-NÁL.KEDVENC JÁTSZÓTERÜNK MÉGIS A DUNA-PARTON,A BICÓNÁL VAN,A MÁSIK PEDIG A BÁGERNÁL.SZEBB IDŐ LESZ,HA GONDOLJÁTOK TALIZHATUNK.AZ ÉN KISLÁNYOM 6 ÉVES,NAGYCSOPIS.
2011. márc. 4. 18:24

Úgy látom itt sokan nem ide valósiak.Talán ezért is keresünk és hiányzik a barátnő,aki eddig megvolt.

A fiam most jött haza a farsangról.Nyert tombolán egy sípot,de megköszöntem neki elvettem tőle,mondván így biztos nem fog sípolni.Maradt neki kisautó és egy könyv.:)

2011. márc. 4. 17:27
mi is messziről költöztünk ide, Dunaújváros mellől, Nagykarácsonyból. Nekem is ott maradtak a barátnők, az ismerősök. Mi is lassan 1 éve lakunk itt, de egyáltalán még ismerőseim sincsenek... Mi a Kühne pályához szoktunk járni játszótérre meg az MTH-hoz :-)
2011. márc. 4. 16:25
ha jobb idő lesz majd talizunk.Szívesen megismernélek benneteket.az lesz az ismertető jelem,hogy gyerek nélkül megyek.Vagyis csak mellettem nem lesz.:)
2011. márc. 4. 16:15
Mi a bilux-ra járunk,meg az összes többire,ami a városközpontban van:)
2011. márc. 4. 15:24
szokták mondani csak a halál a biztos.Mikor falun laktam nagyon jó volt.Egy barátnőm volt aki tényleg az volt.Lehet,hogy igazad van és nem fogom szeretni,mert tényleg olyan közösség ami nem fogad be stb.Az eddigi tapasztalataim alapján ez óvárról sem mondható el,hogy az emberek befogadnak,mert 3éve lakom itt,de egyetlen egy barátnőm sincs(sógornömet kivéve).Dolgoztam is,de csak ismerőseim vannak.Egyébként meg befogok járni óvárra,mert kismamaként jönnöm kell be,ugyanis ide járok továbbra is dokihoz.Remélem jól fogom érezni magam falun,mert egy pár évig biztos,hogy ott élünk majd,ha tetszik nekem ha nem.Ha megszületik a babóca,akkor meg igen el leszek foglalva.:)
540. bcsilla78 (válaszként erre: 537. - Szuzi 78)
2011. márc. 4. 14:22
Szuzi78, nem biztos hogy falun jobb lesz, én ha tehetném visszaköltöznék a városba. Itt az emberek még jobban "bevackolják" magukat szerintem, nehezebb ismerkedni. Aztán ki tudja, attól is függ hova költözöl. Mondjuk a panelba bezárva lenni, na annál biztos nincs borzasztóbb.
2011. márc. 4. 12:11
melyik játszira jártok?Én a biluxnál lakom.Általában csak sóvárgok mikor lenézek a játszira.Én mondjuk még nem taliztam veletek.ti már taliztatok,ahogy tavaly olvasgattam az írásokat.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook