Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mondd, te mit választanál? fórum

Mondd, te mit választanál? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mondd, te mit választanál?

1 2 3 4 5 6
42. f758a7200f (válaszként erre: 40. - Zamila)
2013. aug. 10. 22:59
Igen, ez azt hiszem, a minimum
41. Zamila (válaszként erre: 38. - F758a7200f)
2013. aug. 10. 22:58
"apuka otthagyta a 2 gyereket egy masvalaki 3 gyerekeert" Ez egy nagyon buta megfogalmazás.Senki nem a gyerekei miatt él együtt egy másik nővel vagy ffival,és remélem az anyuka sem ilyen szellemben neveli a gyerekeit :S A nőt hagyták el,egy másik nőért.
40. Zamila (válaszként erre: 34. - Kenzol)
2013. aug. 10. 22:55
Akor meg örülj,hogy lelépett,és nem kell büdös zokniját szagolnod amikor hazaér munka után :)))Azt meg,hogy fizet-e gyerektartást nem Ő dönti el,hanem a bíróság,ne légy bamba,hajtsd be rajta.Attól még,hogy elköltözött,úgyanúgy felelős a gyerekeiért,anyagilag is.
39. f758a7200f (válaszként erre: 36. - Bd55e3f068)
2013. aug. 10. 22:46

20 ev utan mar lehet, hogy egyikuk sem emlekszik, miert vallalta:)


De igaz, ketten lehet elrontani, azert az emlitett forumban volt egy olyan, hogy a faluban mar beszeltek, hogy a ferj kivel jar, megis, mindketten tagadtak. Es ra par honapra onkent bejelentette a ferj, hogy koltozik.


Sztem ez is olyan, hogy pofa kell ahhoz, amikor lebuksz, tagadni es par honapra ra boritani, viszont eleg vaknak kell lenni ahhoz, hogy ha mar az egesz falu ezen csamcsog, akkor meg elhinni mindent, vagyis hogy mindenki hazudik csak a parja mond igazat.


Szomoru ez az egesz, hogy kiverned a balhet, altatnak es par honap mulva kiderul, hogy hulyenek neztek, 2x

38. f758a7200f (válaszként erre: 34. - Kenzol)
2013. aug. 10. 22:37

Kenzol, olvastam a forumodat, bar tenyleg amit itt leirtal 2mondatban, abbol nem tunik ki, de sok kitartast kivanok.


A tobbieknek, akik nem olvastak, ha nem hari, leirom:


Latszatbiztonsag: uzlet a kozos hazban, ahol dolgozik kenzol es ezt a ferj el akarja adni. Igy megfosztana a mostani kenyerkeresesi lehetosegetol (szoval nem otthkn ulo, eltartast hianyolo felesegrol beszelunk


Valas oka: egy masik anyuka, akinek 3 gyereke van, szoval apuka otthagyta a 2 gyereket egy masvalaki 3 gyerekeert. Szoval valahogy ott nem tartja kotelessegnek, fogalmam sincs, a sajatjait meg tulzottan?


Nem tudom, mi volt a baj, csak azert ezek sem mellekes infok...

37. 025a84d4eb (válaszként erre: 9. - 76a5050894)
2013. aug. 10. 22:30
Aztamindenit! Ilyen létezik!?! Hozzád megyek!!! :D
36. bd55e3f068 (válaszként erre: 34. - Kenzol)
2013. aug. 10. 22:18
Ha nem is ismer, miért vállaltál vele gyerekeket? Ennél nem is mennék tovább, eből már látszik, hogy ehhez a rossz házassághoz is két játékos kellett.
35. 569a7df0cf (válaszként erre: 34. - Kenzol)
2013. aug. 10. 22:05
Csak eszembe jutott, hogy minek szultel gyereket valakinek, akit meg az sem erdekelt, milyen kavet szeretsz?
34. kenzol (válaszként erre: 23. - Vacsa)
2013. aug. 10. 21:44

Csak kommenteltem. Számoljunk. 2 közös gyermekünk, van, a fiúnkkal kb 6-7 éves koráig "foglalkozott", most is csak a lányunkat viszi el. Én mind a kettőt egyformán szeretem, soha másért nem hagytam volna el Őket, de Ő megtette, egy másik nőért, és annak gyerekeiért.

Az anyagi bizonytalanság is abból adódik, hogy egy fizetésből, lakás részlettel, hármunknak elég nehéz kijönni, úgy hogy Ő kijelentette, hogy nem fizet a gyerekek után. Szóval összefoglalva, inkább az én gyerekeim, még ha közösen is csináltuk Őket.

Családfenntartó,jah, szerintem ezt a családot közösen tartottuk fent, és nem Ő egyedül. Tudod 20 év alatt annyiba nem vett, hogy egyszer is egy kávét vagy kapucsínót készített volna nekem, mert fingja nincs, hogy hogyan iszom.

33. rinike
2013. aug. 10. 21:15
Én nem találtam a cikkben semmit, amit magamra, vagy a házasságomra tudnék vonatkoztatni, pedig szerintem nem vagyunk különlegesek a férjemmel.
32. bd55e3f068 (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2013. aug. 10. 20:26
Szerintem jó lenne a természetes a jelenlét, de ez örökre elméleti síkon marad, mint a világbéke. A kölcsönsség elvén nagyon jó, hogy nem kell mindent lenyelnek, nekem is lehet elvárásom.
2013. aug. 10. 20:13
Örülök azért, hogy boncolgatjátok a témát... sok - sok jó vélemény, ami között más akár megoldást" is találhat a jelenlegi problémájára.
30. 3da8f53e4a (válaszként erre: 14. - Bd55e3f068)
2013. aug. 10. 20:05
... ez is egy vélemény.
29. 3da8f53e4a (válaszként erre: 6. - Kisj)
2013. aug. 10. 20:02

16 év és a körülöttem élő nőké :)


Sablon? Lehet. Az én életem is benne van, de lehet hogy a tiéd is?

28. 40f1eafcfc (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2013. aug. 10. 17:11

"nekem kell az, hogy ne legyen olyan természetes, hogy van."


Ez szerintem is így van.Néha kell kaparni,küzdeni.

27. michelle.r (válaszként erre: 9. - 76a5050894)
2013. aug. 10. 17:06

Ha számodra 16 év alatt nem derült ki, hogy mi a gond közöttetek, szerinted itt most pár mondat után mi megmondjuk?


Neked kell tudnod, hogy életed végéig beéred-e ennyivel vagy "érdekérvényesítesz" - bármilyen hülyén hangzik is jelen helyzetben ez a kifejezés. Vagy ebben a kapcsolatban, vagy egy másikban, de tégy azért, hogy jól egyen neked.


Ami nekem pl. nagyon nem jön be az, ha valaki nagyon kiszámítható. Én biztosan beleunnék a rutinba, nekem kell az, hogy ne legyen olyan természetes, hogy van.

Lehet, hogy egyszerűen nem is szeret már, csak a biztonság, a megszokás miatt van veled, először ezt kell kiderítened, utána tudod, hogy mi legyen a következő lépés.

26. vacsa
2013. aug. 10. 17:01
Nem értettél meg :)
25. 40f1eafcfc (válaszként erre: 23. - Vacsa)
2013. aug. 10. 16:58
Dehát közösen vállalták a mai nehéz világban a két gyereket.(gondolom,nem biztos,de induljunk ki a legjobbakból),akkor nyilván ha ebből a körből az egyik fél kilép a másikra hárul több feladat,és anyagilag is padlóra küldheti....ilyen helyzetbe még nehezebb az újrakezdés.
24. 40f1eafcfc (válaszként erre: 18. - 76a5050894)
2013. aug. 10. 16:55
Szerintem nem kell ezt eltűrnöd.Mondtad már neki,hogy ha ezek a dolgok nem változnak akkor kilépsz?Ne legyél természetes neki,hogy bármi van te akkor is ott vagy.Az ember nem így működik,csak az aki hagyja is ezt,és magát.Hát kitől kapja meg az emeber a jó szexet, a kedveskedést, a boldogságot ha nem a párjától?Ha meg nem kapod meg akár hány év ide vagy oda váltani kell.
23. vacsa (válaszként erre: 21. - Kenzol)
2013. aug. 10. 16:53

Biztos nem a 20 év volt a gond.


csak két mondatot írtál, de már ebből a két mondatból is lehet következtetéseket levonni...


Gyerekeidet hagyta el? Gondolom a gyerekeiteket.

Most küzdesz a létbizonytalansággal, tehát nem őt, a biztos hátteret hiányolod, lehet hogy a kapcsolat alatt sem partnerként, hanem családfenntartóként kezelted?


Természetesen lehet hogy csak rosszul fogalmaztál, vagy én értettem félre...

22. f758a7200f (válaszként erre: 18. - 76a5050894)
2013. aug. 10. 16:30

Ez nem biztos, csak ha ezt evek ota csinalod, akkor 2 eset van:


-a parodnak fogalma sincs, hogy a havi 1x neked nagyon nem eleg, mert soha nem vagtad ki a hisztit

-valamivel megbantottad ot evekkel ezelott, igy meg szinte vezekleskent fogod fel (megcsaltad v megbantottad pl. es ezt o nem tudja megbocsatani, hideg veled, te ugy erzed jogos, de vhogy ki szeretned engesztelni ezert segitesz mindenben es varod, hogy leteljen a bunti)


3.eset az lehet, hogy nem jo veled neki de nem akarja megmondani es ezert keruli a szexet (ebbe az is beletartozik, ha neki nincs libidoja, rajtad kivuli okbol, gyogyszer, depi stb. es toled fuggo okok is, nem tetszik neki valami).


De komolyan, tole sokkal sokkal tobbet megtudhatsz, ha az asztalra csapsz

21. kenzol
2013. aug. 10. 16:23
Engem és a gyerekeimet pont 20 év után hagyott el, találta magának egy másik nőt, valamiért én már nem voltam jó. Most új családja van, éli az életét,én meg küzdök a létbizonytalansággal 2 gyerekkel.
20. bd55e3f068 (válaszként erre: 17. - Bugs02)
2013. aug. 10. 15:55

Ez ennél összetetteb kérdés, nem lehet arra leegyszerűsíteni, hogy

házasság= rövid, sznob kapcsolat

élettársi kapcsolat= hosszú boldogság.

19. kisj (válaszként erre: 18. - 76a5050894)
2013. aug. 10. 15:14

nekem nem a balek jelző ugrott volna be...

de látod, már meg is van a gondjaid forrása:

baleknak tartod saját magad

18. 76a5050894 (válaszként erre: 13. - Kisj)
2013. aug. 10. 15:03
ja. egy ideális balek
17. Bugs02
2013. aug. 10. 14:55

Én meg azt látom, hogy sok házasság még a bűvös 7 évig sem jut el már a mai világban.

Ahol meg nincs semmi papír, azok meg élnek szépen egymással, szerintem a maga a házasság papírral ellátva már kissé elavult történet...

Szép a dínom-dánom meg az a fehér ruha, de attól nem lesz boldog senki, maga az a pár óra ceremónia, valóban örök emlék, de megéri végig nyomni?

Én azt látom, hogy maga a ceremónia arról szól, hogy megmutatjuk a világnak, hogy van miből, aztán meg a pár elmegy egy szép drága nászútra, aztán bele csöppennek a valóságba, jah és sokan úúgy házasodnak, hogy előtte együtt jártak 5 évig, aztán házasság, aztán 1-2 év boldogságnak nevezett illúzió, aztán jön a gyerkőc, hátha jobb lesz, aztán jön a válás...ennyit a rózsaszín álomról..

Én valamikor tiniként ábrándoztam nagy esküvőről, ma már tudom, hogy az semmit nem jelent...5 éves kapcsolatban élek, 2 nap után költözünk össze és működik papír nélkül, vannak ismerőseim, akik ennyi ideje vannak együtt, ebből 1 év alatt házasság lett aztán gyerek, aztán válás...egy kapcsolathoz sok tolerancia szükséges és az első adandó vitánál soha nem szabad elrohanni, mindig mindent idejében átbeszélni, a szőnyeg alá semmit nem kell söpörni, a másik pedig fontos az együtt eltöltött pillanatok, kis utazgatás, kis ez az...mert ezek nélkül egy kapcsolat magától szörnyet hal:)

16. syria (válaszként erre: 1. - 3da8f53e4a)
2013. aug. 10. 13:55

Lássuk be, nem ez a portálra beküldött cikkek egyik legjobbika, ráadásul nem saját tapasztalatokon alapul, és általánosságokat ír le.


Bármilyen emberi kapcsolat (baráti, kollegiális, rokon, stb.) nem egyik napról a másikra, hanem egy folyamat eredményeként romlik meg.


A beszélgetés nem minden esetben megoldó kulcs. Én pl. 7 évi házasság után 7 évig kísérletezgettem vele hiába. A férjem minden kezdeményezésemre csak bólogatott, ígérgetett, s aztán minden maradt a régiben. 14 év után a sokadik "nyugodj meg nyuszikám, minden rendben lesz" duma után nyuszikám ideges lett, fogott egy bőröndöt s hazaküldte a férjét a mamájához, hogy nevelje kicsit még tovább.


Csak a közvetlen környezetben két olyan esetről tudok, ahol a felszarvazott férj epedve várta, hogy a hűtlen asszonyka lecsillapodjon, s visszatérjen. Azóta is együtt van mindkét pár.


A tanulság ott van, hogy mindig kettőn áll a vásár.

2013. aug. 10. 13:26

Nem egészen értem a logikáját, hogy ez miért kisj-nek ment, de ez részletkérdés.


Szerintem a csomagolás (befolyásolható) változáltozássakor nem annak kell magában keresni a hibát, aki egy ponton túl bevallja, hogy innentől nem elég a belső. Inkább az a gondolat hibádzik, mikor valaki a belsőt mindenek fölé helyező elméletet gyárt.

Az meg szép és nemes gondolat, hogy a másik kedvesen beszélgessen el velem, a mási legyen türelemmel, de ha nem lesz elég a cérna, akkor ez nem biztos, hogy a a másikban volt a hiba. Maga felé kellene az embernek első sorban igényeket támasztani.

14. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - 3da8f53e4a)
2013. aug. 10. 13:03

Nem értem mi bajod van azokkal a nőkkel, akik nem törnek ki azonnal hisztériában, és válnak el. Nem csak a pénz köthet egy nőt (sem) a csalfa félhez.


"Azok a nők, akik viszont..." Ebből nem is értem, mit akartál kihozni.

A kuka mártírságért nem a férfit kell csak hibáztatni, asszonyka ugyanúgy ludas, az addigi munkásságát pedig jól példázza ha magyarázat nélkül lelép, a férfi meg csak nézhet, bágyadt sült hal a tányéron, mert a feleség kiviharzik, mint egy sértődött primadonna.


A felszarvazott férj jó esetben nem az asszonyát pakolja össze (feldarabolva a bőröndbe), hanem a cuccát. Szerencsére nem minden pasi kőbunkó, és a a beszélgetés, mint megoldási módszer nem kizárt egy megcsalt férjjel sem.

13. kisj (válaszként erre: 9. - 76a5050894)
2013. aug. 10. 11:56

Gondolom nem te vagy a fórum kiírója.


Egyébként ideális férjnek tűnsz.:)

Hogy mit tegyél? Nem tudom, de van egy olyan általánosan bevált dolog, hogy: a szomszéd tehene mindig zöldebb..vagy valami ilyesmi:D

Sokszor célra vezető, ha a feleség azt érzi, hogy az én férjem olyan jó pasi, hogy más is szemet vetett rá.

Ilyenkor általában beindulnak a női agytekervények és ha más nem is, de legalább átmenetileg bedobja magát a nő.

Persze egy jó kis beszélgetés az soha nem árt:)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook