Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől lesz varázslatos ma egy gyereknek a karácsony? fórum

Mitől lesz varázslatos ma egy gyereknek a karácsony? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. dec. 24. 06:10

Gyermekkorom karacsonyai puritanok voltak.

De nagyon jo volt a nagyapam oleben ulni.

Ahogy mentunk az ejfeli, meg masnap a delelotti misere. A nagy feher ho... a fenyo illata... az orgona hangja...

2016. dec. 23. 22:40
Nálunk hetek óta karácsonyi lázban él a lányom (9) ajándékokat készít, karácsonyi zenét hallgat, karácsonyi koncertre készült, nagyon várja már. Még ragaszkodik a varázslathoz is, hogy az anygal hozza a fát (illetve hogy az angyal díszíti, teszi alá az ajándékot, csenget, énekelünk...) de most már adni is nagyon szeret. Esténként karácsonyi meséket olvasunk, az adventi kalendáriumban legtöbbször apró közös élmények vannak (nem nagy dolgok, egy forró csoki hármasban, egy filmnézés együtt stb.) Persze a csillogás, a karácsonyfa és az ajándék is fontos, de ugyanúgy az is hogy együtt vagyunk, olyasmire is szakítunk időt amire talán máskor kevesebb jut. Az hogy milyen a világ körülöttünk, egy dolog. Hogy mennyit engedünk be ebből az otthonunk falai közé pedig a mi felelősségünk. Abban biztos vagyok, hogy nem attól lesz varázslatos a karácsony ha minél többet...
10. chateigne (válaszként erre: 9. - Anyagi)
2016. dec. 23. 22:38
Ez jó ötlet! Amig nem volt gyerek mi is előre díszitettunk egyébként és az minket is tok jol rahangolt.
2016. dec. 23. 22:30

Pedig ami megmarad, az az együtt megélt élmény!!!

Megértelek, ez most nagyon nehéz egy apró baba mellett... Talán most segíthetnének a nagyszülők...


Hozzátok hozhatná a Jézuska a fát, de a nagymama készíthetne, díszíthetne Karácsonyváró fenyőt a gyermekkel. Aztán, mert annyira jó volt, lehet írni egy levelet jövőre a Jézuskának, hogy tudjátok mennyi dolga van és ha a fát és a díszeket leteszi az ajtó mellé, akkor ti segítenétek neki és átvállalnátok a díszítést.

(Nálunk bevált! :)))

8. Panna.33 (válaszként erre: 7. - Chateigne)
2016. dec. 23. 22:29

Ja, az más. Akkor az is lehet,hogy a kistesó miatt sem figyel annyira a karácsonyra.

Mi mindig együtt díszítettünk, és a szép, díszes fával várjuk Jézuskát:)

Így praktikusabb.

7. chateigne (válaszként erre: 3. - Panna.33)
2016. dec. 23. 22:23
Nálunk még a jézuska hozza, igy nem tudunk együtt díszíteni. Sajnos idén a kozos keszulodesbol se sikerult sok, mert par hetes a kisteso, orulunk hogy élunk. De majd jövőre.
6. chateigne (válaszként erre: 2. - 3d787b167a)
2016. dec. 23. 22:20
Értem amit írsz, ezek inkabn szerintem a gyerekkor egészét teszik igazi gyerekkorrá. Persze karácsonykor még tobb is johet ezekböl, de nekem még hiányzik valami.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2016. dec. 23. 22:12
Az otthoni készülődés, az együtt töltött idő, az együtt készülődés. Megtanítani arra, hogy nem az ár a fontos az ajándékozásban.
2016. dec. 23. 22:11
Lehet attól, hogy sokan feldíszítik, már a karácsonyfát napokkal sőt van aki hetekkel december 24-e előtt?
2016. dec. 23. 22:09

Nálunk pl. az együtt díszítés olyan varázslat, amit a hat és fél éves lánykám nagyon vár:)

Ja, és az együtt készülődést is élvezi. Pl. együtt csináltuk a mézeskalácsot, meg most a takarítást, rendrakást is.

2016. dec. 23. 22:07

Ami a többi napot.

A minőségi idő, amit kap.


Mikor csóró voltam, Manóbarátom akkor is úgy röpült hozzám, mintha a világot adtam volna neki.

Szóval a varázs a hozzáálláson múlik.


Mersz-e vele gyerek lenni?

Nevetsz vele hangosan az utcán?

Énekeltek?


Érted?

2016. dec. 23. 22:01
3 éves lesz a kislányunk. Tavaly még érdekelték a csillogó villogó fények, stb, most már csak az ajándékok. Mindenhol az utcán, plázákban, bölcsibem feldíszített fák, csillivilli dolgok, ami kiscsit előre lelövi a poént. Plusz a mai gyerekek el vannak halmozva ajándékokkal, iszonyatos a választék, minden kell ami hirtelen megtetszik. Plusz ajándék a fa alatt itthon, egyik nagyszülőnél, másiknál, rokonoktól, stb... az én gyerekkoromban 1 fa volt és kész. Más lett a világ és a fogyasztói társadalom ugyebár, de mi teszi az ajándékokon kívül varázsossá a karácsonyt egy mai gyereknek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook