Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől lehet, hogy mostanság fáj a hasam a tejtől és a banántól? Eddig nem volt ilyen bajom... fórum

Mitől lehet, hogy mostanság fáj a hasam a tejtől és a banántól? Eddig nem volt ilyen bajom... (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 27. 19:48

Engem is felfúj a tej, szerencsére soha nem is szerettem. Anya ugyanezzel a problémával küzd, tehát nálunk itthon nincs is alapjáraton tej, csak ha palacsintát csinálunk, stb...


A kakaót viszont nagyon szeretem, ha mázlim van, attól nincs bajom.


De mindig nagyon felpuffadok a tejtől, és nemcsak hogy jönnének kifele a gázok, hanem hascsikarást is okoz...


A joghurttal és többi tejtermékkel szerencsére nincs gondom.

16. Yulcsy (válaszként erre: 15. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 24. 08:33
Nem fogom!!Figyelek magamra.
15. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 14. - Yulcsy)
2009. jún. 23. 15:27
Semmiképpen ne hanyagold el, nehogy nagyobb baj legyen!:)
14. Yulcsy (válaszként erre: 13. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 23. 14:02

Most egyenlőre "csak" megfigyelem magam.Más tejterméknél nem tapasztaltam.(sajtot, joghurtot ehetek töménytelen mennyiségben).

Persze ha továbbra is fennáll, akkor elmegyek dokihoz.

13. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 11. - Yulcsy)
2009. jún. 21. 17:40

Nekem kb. 20 éves koromban kezdődtek a házitejnél a problémák, a boltitól 3 éve...pedig de kár!:(

Nálam a minőségben sincs különbség, teljesen mindegy, hogy 3,6%-os, vagy 1,5%-osat veszek. Ha kisebb a tej zsírtartalma, akkor meg már vizet is ihatnék, az ingyen van.:)

A szójatejet ajánlották (nekem nem jött be), de lehet, hogy másnak segít. Kicsivel drágább, mint a "bolti tej", és kicsit édeskésebb is az íze.

2009. jún. 21. 16:55
Nem lehet, hogy laktóz érzékeny vagy? Próbáld ki a laktóz mentes tejet /bár nagyon drága,kb.400 Ft/L/, de lehet, hogy ennyi a bajod.Keress fel egy orvost is. A barátnőm is így kezdte, hasmenést kapott a tejtől, meg hányt is. Azt hitték szalmonella, össze- vissza kezelték,mire rájöttek...
11. Yulcsy (válaszként erre: 10. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 21. 13:16
Ezt én is tapasztalom, pedig csak 28 vagyok.Mostanában vettem észre, hogy 1 bögre tej után fél órával irány a wc. Igaz, eddig rosszabb minőségű tejet ittam, nem vagyok hozzászokva a jóhoz.Ezek után már csak mértékkel iszom a tejet, pedig szeretem. :((((
2009. jún. 21. 12:00

A tejtől lehet. A legtöbb embernek, ahogy idősödik csökkennek a szervezetében a tejben lévő anyagokat lebontó enzimek, ezért okoz sokaknál hasmenést a túlzott tejfogyasztás. Nálam a házi tehéntejtől többször előfordult. ma már a boltit is csak mértékkel tudom meginni, pedig nagyon szeretem.

A banánnal is vigyázni kell, sok benne a kálium és hasfogóként szokták ajánlani.

Ha felkeresel egy belgyógyászt többet tud mondani.:)

2009. jún. 21. 11:31
A gyümölcsöt csak magában mindig.
2009. jan. 3. 10:08
Tulterhelt a pocid ünnep után????
2009. jan. 3. 01:02
Laktóz allergia vagy Candida is okozhatja. Szerintem menj el dokihoz úgy egyszerúbb lesz, mert ezek csak találgatások.
2009. jan. 2. 22:32
Állítólag a tej puffaszt. A banánról nem tudom. Igyál sok folyadékot! Lehetőleg vizet.
5. Dreamy (válaszként erre: 2. - Katácskák)
2008. dec. 25. 11:51
Épp ez az, hogy már egy fél banántól is egész napra kidőlök :( Tegnap meg ittam egy bögre tejeskávét, és amiatt voltam rosszul...
2008. dec. 24. 08:23

Szia!

Járj utána, rólam 20 évesen derült ki, hogy allergiás vagyok a banánra. Anyósomnak meg pár éve diagnosztizálták a laktóz allergiát. Fájt a hasa a tejtől.

2008. dec. 24. 05:22
Nekem is volt már ilyen. Szólj, ha megtudtad, m a gond! Én egy jó darabig nem is ettem banánt emiatt. Most nincs tőle bajom, de ez biztos nem volt véletlen.
2008. dec. 24. 05:15
Sokat ettél belöle?, nekem attól volt görcsös hasfájásom..
2008. dec. 24. 01:14
Mitől lehet, hogy mostanság fáj a hasam a tejtől és a banántól? Eddig nem volt ilyen bajom...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook