Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudtok: vissza lehet-e élni az ellopott adókártyával? fórum

Mit tudtok: vissza lehet-e élni az ellopott adókártyával? (tudásbázis kérdés)

2013. okt. 21. 19:10
okés...
10. babszibobó (válaszként erre: 9. - CsillagTM)
2013. okt. 21. 18:41
Bankoknál már nyilván vagy tartva központilag...hitel így ilyen módon kizárva..céget alapít, úgy hogy mondjuk hamisít egy személyt...oké, de azon nem a TE képed lesz és nem a TE aláírásod...
2013. okt. 21. 18:15
cégalapítás? hitelek?... egyiket se szeretném, ha az én nevemben kezdeményeznék...
2013. okt. 21. 17:56
A gyerkőcök születése után a TB és Adókártyát sima levélként kaptuk meg, egyedül a lakcímkártyájuk jött ajánlva!
7. babszibobó (válaszként erre: 6. - CsillagTM)
2013. okt. 21. 17:47

Hol szokták kérni az adókártyát?

HItel felvétel,áruhitel, zehát valamilyen pénzes biznisz....de mondom nagyon profiknak kéne lenni, hogy egy adókártyára építkezzenk, fordított esetben a legkönnyebb!


Letiltani...sehogy...jelentheted a NAV-nak, hogy eltűnt, bár már tudják...rendősrésgen is lehet jlenteni DE az adószám is egy életre szól, tehát ugyanolyan okmányból lesz még egy ami nálad van és ami másnál, bár inkább a hulladéktelepre tippelnék...

6. CsillagTM (válaszként erre: 5. - Babszibobó)
2013. okt. 21. 15:23
én semmin nem lepődnék meg. de mégis, akkor mi károm lenne ebből? másrészt, hogyan lehetne azt a kártyát "letiltani"???
5. babszibobó (válaszként erre: 4. - CsillagTM)
2013. okt. 21. 14:46
Akkor igen....de ahhoz nagyon profi kezei közé kellett volna kerülnie az adókártyádnak.
4. CsillagTM (válaszként erre: 3. - Babszibobó)
2013. okt. 21. 14:40
oké. ha hamisítanak mellé, akkor lehet belőle károm?
3. babszibobó (válaszként erre: 2. - CsillagTM)
2013. okt. 21. 14:28

Az adókártya más személyazonosságot igazoló okirattal együtt használható hivatalos helyeken.

Tehát kell minimum egy személyi vagy jogsi, ami arcképes.

2013. okt. 21. 14:06

névváltozás miatt új adókártyát igényeltem. 2 éve nem érkezett meg. (kb. félévente érdeklődtem, azt mondták, csúszás van)

ma közölték velem, h még tavaly októberben kiküldték. a régi címünkre, bár akkor már fél éve a mostani lakásban laktunk, és ez az ő rendszerükben is megvan. az ottani postaládán már természetesen nem a mi nevünk állt.

az adókártyát sima levélként mégis kikézbesítették, mert vissza nem érkezett.


kérdésem, h van-e félnivalóm? lehet-e ezzel visszaélni akármilyen módon?

2013. okt. 21. 14:02
Mit tudtok: vissza lehet-e élni az ellopott adókártyával?!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook