Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tennétek, ha valaki nem tud nektek megbocsátani? fórum

Mit tennétek, ha valaki nem tud nektek megbocsátani? (beszélgetős fórum)

1 2 3
48. 4719f4cc23 (válaszként erre: 39. - 73c8b5fe92)
2009. máj. 20. 20:26
Nem tudod ide bemásolni ezt a cikket?
47. 40163fd81d (válaszként erre: 46. - 4719f4cc23)
2009. máj. 20. 20:26
Írj neki emailt,és magyarázd meg a történteket,persze sűrű bocsánatkérések közepette,aztán vagy elolvassa ,vagy nem,de legalább a te lelkiismereted kicsit megnyugszik:))
46. 4719f4cc23 (válaszként erre: 43. - Bared)
2009. máj. 20. 20:22
Szerintem ez nem lenne célravezető, hiszen rámnézni sem bir, nemhogy asztalhoz üljön velem....szerintem az a megoldás, hogy szépen elmegyünk egymás mellett, és idővel bebizonyitom, hogy meg lehet bennem bizni (nem is főleg neki, hanem a többieknek, akiknek esetleg ezután meg lesz rólam a véleményük).
45. 4719f4cc23 (válaszként erre: 39. - 73c8b5fe92)
2009. máj. 20. 20:20
Köszönöm a biztató szavakat, nagyon jól esik!
44. 4719f4cc23 (válaszként erre: 41. - Sundance)
2009. máj. 20. 20:19
Amint már előbb leirtam egyszer, igen, pasiügy miatt kotortam benne... :) és nem alaptalanul!!! Szerintem ezért keritett neki ekkora feneket, hogy rögtön az igazgatóhoz ment....most nem magamat akarom védeni, mert igenis hülyeség volt, amit csináltam, de most őszintén, szerintetek akkora nagy hiba volt, hogy rögtön az igazgatóságot kellett belevonni?? Szerintem ilyen esetben előszöür személyesen kéne tisztázni a dolgot, az a tiszta ügy.....de nekem először nem is szólt, csak hivattak az igazgatói irodába, ott tálalt ki előttük....
43. bared
2009. máj. 20. 19:46
Én továbbra is javaslom a kávézást...hátha asztal mellett sikerült tisztázni mindent...
42. bared (válaszként erre: 23. - 472361965f)
2009. máj. 20. 19:41
oks, köszi előre is))
2009. máj. 20. 19:23

Hát ez igencsak csúnya dolog volt! Kotorászni más táskájában? Ejnye!

Szerintem jobb, ha elkerülöd őt a továbbiakban. Majd az idő feledésbe meríti az egészet! Azt azért hadd kérdezzem meg: Nem valami pasiügy volt a háttérben? Nem emiatt turkáltál a telefonjában? :))

Az állásodat szeritem nem kell féltened emiatt, én legalább is jót röhögnék, ha a titkárnők ilyen gondokkal jönnének hozzám.

40. Szuszika (válaszként erre: 39. - 73c8b5fe92)
2009. máj. 20. 18:27

Igaza van borbalankának! Mindenki követ hibákat, kisebbeket, nagyobbakat egyaránt. Ezt saját magunknak is nehéz bevallani. Ha magadban tisztába teszed, hogy ez igenis hiba volt, és nagyon megbántam, akkor sokkal könnyebb lesz beismerni annak is, akit megbántottál, és hitelesebb is lesz a bocsánatkérés.

Azt is fel kell dolgoznod, hogy mások is megtudhatják, jelen esetben a kollégáid. El kell fogadnod, hogy ez a következmény. Csakhogy "minden csoda három napig tart", azaz, ha látják, hogy elismered és bánod, előbb-utóbb elfelejtik, és kemény munka árán, de visszanyerheted a bizalmukat.

2009. máj. 20. 18:10

Szia Amarillisz,

szerintem először is Te bocsáss meg magadnak - most őszintén, melyikünk nem lesett már ki titkokat? A barátnőim nagy része már kotorászott a pasija mobiljában, ahogy én is. Ez teljesen emberi dolog, és ha nem csinálunk ilyet, akkor az csak azért van, mert megtartóztatjuk magunkat - ha pedig nagyon zaklatott lelkiállapotban vagyunk (féltékenység pl.), akkor erre képtelenek vagyunk.

Mellesleg szerintem a kolléganőddel úgy kell megoldani a dolgot, hogy "dobd vissza kenyérrel". Ez nagyon nehezen megy, viszont nagyon célravezető. Olvastam erről egy cikket, nagyon megfogott, ha gondoljátok, nézzétek már meg, szívesen beszélgetnék róla: novagyok Ezotéria rovatában: Hogyan teheted harmonikussá kapcsolataidat

38. Szuszika (válaszként erre: 37. - 4719f4cc23)
2009. máj. 20. 17:42

Szia Amarillisz:)!

Nem bántani akarlak, de az alapján, amit elmondtál/leírtál én sem tudnék megbocsátani,és egyszerűen nem tudnám felfogni, hogy volt képes valaki a táskámban kotorászni. Lehet, nem tudom jól kifejezni magam, de megértem a kolléganőd érzéseit. Még egyszer mondom, az alapján, amit megosztottál velünk.

Én azt hiszem, a legjobb lenne, ha hagynád őt, hogy feldolgozza valahogy. Szerintem nem kellene erőltetni, az idő majd enyhít rajta. Aztán majd egyszer, amikor már olyan lesz a helyzet, akkor elmondanád neki, mennyire sajnálod.Akkor talán valamennyire rendeződhet a helyzet. Tudom, hogy türelemjáték, de te hibáztál, és ezt az időt muszáj lesz kivárnod.

37. 4719f4cc23 (válaszként erre: 35. - 274c9996b8)
2009. máj. 20. 17:12
csak az a baj, hogy a teló a nő táskájának a mélyén volt...nem csak ugy az asztalon....
36. 4719f4cc23 (válaszként erre: 32. - Katinkaboszi)
2009. máj. 20. 17:12

Ezen már én is gondolkodtam, hogy ez akkora bűn-e, hogy a főnökség elé kell vinni. Mert szerintem is, ilyen esetben meg kell beszélni és elintézni egymás közt.

Egyébként ennek az egésznek a féltékenység áll a hátterében, az én és az ő részéről is....kiváncsi voltam, tényleg kavar-e egy bizonyos pasival, és hát sajna az sms-eiben ott volt a bizonyiték....de elég régóta már ő is féltékeny énrám, mivel sejti, hogy a pasi hozzám is vonzódik....és szerintem egyrészt megijedt hogy megláttam az sms-eit, másrészt lehet hogy minnél jobban bosszút akart állni rajtam, ezért vitte az igazgatónő elé....aki persze hogy amellé áll, aki már egy csomó éve ott dolgozik, nem énmellém, a kis taknyos mellé, aki csak első éven vagyok ott.

Az egyébként nem is zavar annyira hogy ez a nő utál (mert eddig se szerettük egymást hú de nagyon), hanem hogy az igazgatónő is mekkorát csalódott bennem (mondta hogy ilyen még nem fordult elő, el van ájulva stb...), és attol félek, nehogy a többi kolléga is, akikkel jóban voltam eddig, megutáljanak....ráadásul a pasi is, ha megtudta a sztorit, biztos utálni fog....na nem akartam önsajnálkozóra venni a stilust, csak jó volt kiirni magamból.

35. 274c9996b8 (válaszként erre: 34. - Csutika100)
2009. máj. 20. 15:12

Nem hinnem hogy , ilyen esetben celszeru az öszinteseg ? ! Mert az meg csak olaj lenne a tuzre , szerintem.

Viszont azt elismerheti hogy , kivancsi volt es hogy tetszett a telefon azert nezegette :)

2009. máj. 20. 15:00

Úgy értem gyanakodtál a párod és közte van-e valami.

És ha elmondanád neki, hogy gyanakvásból tetted?

Szerintem ha nem volt köztük semmi meg kéne bocsátania. Ha igy sem talán ezzel védekezik.

33. Katinkaboszi (válaszként erre: 32. - Katinkaboszi)
2009. máj. 20. 14:55

aha, most látom nőről van szók, akkor más van itt :) azt mondod féltékeny vagy? Kire és miért?

Ezt elmondhatnád Neki.

32. Katinkaboszi (válaszként erre: 26. - 4719f4cc23)
2009. máj. 20. 14:52

Szia, lehet túl nagy a fantáziám, de emiatt nem szokás bemenni a főnökhöz, mi több, panaszkodni!

Ezt egymás között elrendezik az érintettek és kész.

Legfeljebb nem hagyja kint a dolgait legközelebb.


Nekem itt valami nagyon bűzlik, más van itt, nem pedig egy telefon nézése, mondjuk a főnöknek is köze lenne a dologhoz?


Jujjj, megint elindult az agyam :)))

31. 274c9996b8 (válaszként erre: 29. - 4719f4cc23)
2009. máj. 20. 14:52

Sajnos az ember mint olyan kivancsi , es szerintem ugy hozta hogy volt nehany perced kutakodni :) A gond csak az hogy , rajtakaptak es hat most megy a talalgatas ? !

Megis tulzasnak gondolom azt hogy , ilyen celzasokat tesz a fönöknö !

Szoval szar helyzet ! Esetleg ha a szakszervezeti bizalmival beszelned meg a dolgot ?

30. 4719f4cc23 (válaszként erre: 28. - Zsófyc)
2009. máj. 20. 14:47
Mert féltékeny voltam és nyomokat kerestem :(((((( hülye vagyok, tudom :((((
29. 4719f4cc23 (válaszként erre: 27. - 274c9996b8)
2009. máj. 20. 14:46

Persze, hogy nem akartam ellopni, nem vagyok még rászorulva ilyenre :)

A főnöknő tett célzásokat arra, hogy elveszithetem a helyemet is...lehet hogy csak ijesztgetni akart, lehet hogy nem....

2009. máj. 20. 14:45
De miért kezted el nézegetni a telóját?:S
27. 274c9996b8 (válaszként erre: 26. - 4719f4cc23)
2009. máj. 20. 14:43

Hat meglehetössen szar helyzet !!!! De ha tolvaj lettel volna ( vagy annak hitt a csaj ?) akkor ugye nem nezegeted ,hanem egyböl elillansz a telefonjaval ! Ezt kitalalhatna ö is ?

En nem tudok masra gondolni csak arra hogy , van vagy volt valami titkos dolog betaplalva a telefonba es ezert lett olyan ideges !

De , hogy elveszitsd a munkahelyedet , az azert tulzas, szerintem.

2009. máj. 20. 14:37

Leirom, hogy mi történt. Kérlek benneteket, hogy azután ne az legyen a fórum fő témája, hogy én milyen hülye meg idióta vagyok, mert tudom hogy hülyeség amit csináltam.

Szoval egyedül voltam a helységben, ott volt a csaj táskája, én meg kivettem belőle a telefonját és nézgettem ( NEM azért, hogy ellopjam - egy bizonyos dologra voltam kiváncsi...).Közben hirtelen belépett egy másik kolléganő, én meg zavaromban azt mondtam, hogy csörgött a csaj telója, azért néztem. Na a "szemtanu" elmondta a csajnak, hogy a telefonja a kezemben volt, kitört a balhé, a csaj behivatott a főnökhöz, stb, lehet hogy a munkahelyembe fog kerülni a dolog...utána próbáltam vele beszélni, hogy nem azért nézegettem mert valami hátsó szándékom volt, vagy valamivel vissza akarok élni stb, de ő (és ebben igaza is van) azt mondta, hogy ezt nem birja felfogni, bizalom semennyi nem maradt, megbocsáthatatlan dolog, nincs is miről beszélnünk, a szemebe se bir nézni stb....

Na én ezt aláirom, hogy megbocsáthatatlan, felháboritó dolog ( egy bizonyos dolgo elvette az eszemet), csak bánt, hogy ilyen csúf vége lett, és a csaj rám sem bir nézni. Mondjuk előtte sem voltunk nagy puszipajtások, de nem is utálkodtunk egymással.

Szóval ez a helyzet.

Most lehet megkövezni :)

25. 274c9996b8 (válaszként erre: 22. - Bared)
2009. máj. 20. 14:37

Ertem en a dolgot , de a kerdes az hogy ; mit tennel/tennetek ?

Megis mit lehet szerinted tenni ?

Mert szerintem semmit ! Ha valaki elhatarozta hogy , marpedig nem bocsajt vagy nem tud megbocsajtani valakinek , az ellen nem igen tud az ember tenni ! Es hat szerintem nem is kell :)

24. 40163fd81d (válaszként erre: 20. - Bared)
2009. máj. 20. 14:29

Míg vártuk őket,iszogattunk ,előkerült egy spangli...aztán nem volt megállás,felhívtam egy haveromat ,hogy bulizni akarunk ,a pasi kocsit küldött és már útban is voltunk egy éjszakai bárba ,ausztriába ,amit ő üzemeltetett,a kocsiba jutott eszünkbe ,hogy az ünnepelt lemaradt.....de hát akkor már nem számított,kellően jól éreztük magunkat....


Másnap valamikor dél tájban értünk haza,és akkor már Ő dolgozott......hát kellett két hét,amíg megbocsájtott nekünk,de igazából az bántotta ,hogy lemaradt:))

2009. máj. 20. 14:27

Bared!


Rajt vagyunk az ügyön, jövő hétre nem várom a menim...

közi hogy kérdezed aranyos vagy!!!!!

Ígérem ha lesz fejlemény írok privit, nem felejtem el...:):):)

22. bared (válaszként erre: 21. - 274c9996b8)
2009. máj. 20. 14:26
nem egészen...megmérgezi az egész munkahelyi morált ha egymás közelében dolgoznak...
21. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - 4719f4cc23)
2009. máj. 20. 14:24
Hogy en mit tennek ? Hat semmit ! Ha nem tud megbocsajtani , akkor nem tud ! Az az Ö baja :)
20. bared (válaszként erre: 19. - 40163fd81d)
2009. máj. 20. 14:22
legközelebb én is méék' veletek:DDDDD
19. 40163fd81d (válaszként erre: 18. - Bared)
2009. máj. 20. 14:21
Mintazzzállat'!:DDDDDDDDDDDDDDDD
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook