Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek a bátyámmal, ha mindent tőlem vár el? fórum

Mit tegyek a bátyámmal, ha mindent tőlem vár el? (beszélgetős fórum)


18. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 8. 22:16
A legegyszerűbb az lenne, ha magára hagynád, és egye meg, amit főzött, legyen hajléktalan, ha nem hajlandó semmit sem csinálni. Ezt érdemelné. Viszont tanulni nem tanulna belőle, és mivel neked meg a lelkiismereted a jelek szerint nem engedi, hogy elfordulj tőle, így aztán lakás hiányában rosszabb lenne, ha a dolog odáig jutna, hogy aztán befogadd magadhoz és naponta élvezd a társaságát. Így szerintem amit tehetsz, hogy felkeresed 3-4 hónaponként, úgy nagyjából összetakarítasz, egyébként meg nem keresed és akkor nem idegesíted magad. Gondolj rá úgy, mint egy embertársadra, akinek segítesz, még akkor is, ha semmire nem számíthatsz tőle.
17. globus (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2022. máj. 8. 18:44

Úgy vélem, ilyen a pontos valóság.

Személyes érintettség kapcsán megértem FI-t, valószínűleg helyzete nem oldódik meg, csak kicsit jó volt kifakadni. Reagáltunk rá. Nem úgy, mint a probléma okozója, akinek egyik fülén be, másikon ki 🙂

2022. máj. 8. 18:37

Mi az, hogy elvár bármit is!???


Oldja meg az életét.


Gyenge valaki; ha gondolod, légy áldozat. Ha meg nem, tojd le.


Most élsz.

15. VendrinerPiroska (válaszként erre: 14. - Papája)
2022. máj. 8. 18:29
Így igaz. Hagyd a fenébe. Ki tudja mikor jön el egy olyan pillanat, mikor már nem leszel képes segíteni neki? Akkor úgyis az utcára kerül majd. Ha most veszed le róla a kezed, csak megspórolsz magadnak egy csomó gondot és költséget.
14. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 8. 17:58
Rég magára kellett volna hagynod, már túl lennél rajta...Neki így jó...
13. tien
2022. máj. 8. 14:38

Amilyen hülye vagyok ,én is segítenék .

A lelkiismeretem nem hagyná ,hogy utcára kerüljön és az utca végezzen vele.

Nem biztos , hogy ez bekövetkezne ,na de mi a garancia ,hogy összekapja magát .Szinte semmi.


Nyilván az ember tudja mit kellene NEM csinálni!

12. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 8. 13:42
Egyszer már volt egy ilyen fórum kiirva.
2022. máj. 8. 13:33

Egy másodpercig ne legyen lelkiismeret furdalásod miatta. Ezer ilyen esetet, alkoholista-játszmát látok. Hozzátartozóknak is azt szoktam javasolni, hogy éljék a saját életüket.

Semmivel nem tartozol a testvérednek, és ha hajléktalan lesz, azt magának köszönheti. Ne tedd magad tönkre miatta!

2022. máj. 8. 13:23
Amíg megcsinàlod helyette nem is fog semmit tenni. Nem neked lenne ez a felelősséged. Megmenteni sem tudod. Vagy elfogadod hogy ő élete ő dolga ha bele is hal, vagy úgyan így folytatod a te lelkiismereted tiszta marad es nem ostorozod magad ha meghal.
2022. máj. 8. 11:37
Nem mindenkivel végez időnap előtt az alkohol. Szomszédunk 92 évesen öregségtől halt meg. Addig folyamatosan, keményen ivott. Ha otthon nem talált, elment érte bárhová. Talán az utolsó fél évében ivott kevesebbet, vagy semmit.
2022. máj. 8. 10:45
Pontosan tudod a választ. Addig maradhat a lakásban, amíg te magadra vállalod a karbantartást. Nyilván nem fogod végignézni, hogy hajléktalan lesz. Örülj, hogy legalább a bérleti díjat fizeti és nem neked kell. Sajnálom.
7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 8. 10:37

Ez már így marad míg él a bátyád. Ő már nem fog változni, te pedig mindig segíteni fogsz rajta, mert a testvéred.


Elveszett emberek. Csak a család az, akik segíteni tudnak rajtuk - ha egyáltalán tudnak arról, hogy hogyan él.

2022. máj. 8. 10:29
Őszintén? Egy hatalmas csapdába estél! Mert nyilván azt kéne tenned,amit tanácsolnak,hogy hagyd rá,ne segíts…de én sem tudnám tétlenül nézni,hogy a testvérem az utcára kerül, szóval én is megcsinálnám akkor is ha egyértelmű hogy balek vagyok! :(
5. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 8. 10:13

Vedd észre, hogy a nem tudásra hivatkozás valójában nem akarást jelent. Igénytelen. Talán ő a környező szutykot észre sem veszi, nem zavarja. Neki a tiszta pont olyan, mint a koszos.

Hagyd rá. Nem fog megváltozni.

2022. máj. 8. 09:28

Nem értem, hogy pl. 30 év italozás után hogy maradnak ép részeik, hogy nem halnak bele.


Ha régen néha másnapos voltam, azt hitte egy hétig, hogy belehalok, nemhogy másnap igyak.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2022. máj. 8. 09:22
Szó szerint semmit.
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 8. 09:18

Felnőtt ember.

Persze,hogy semmit se csinál,minek?

Van egy pancser aki megoldja.

Hagyd. Ne csináld!

Azt nézd,hogy ő èrted nem tenne semmit!

2022. máj. 8. 09:11
Bátyám 63 éves, erősen alkoholista régóta. Egy önkormányzati lakásban lakik, ahol évről évre rászállnak, hogy tartson rendet, takarítson, mert különben megy az utcára. Már harmadik alkalommal húzom ki a pácból. Takarítok, festek nála, ő teljesen passzív. Semmit nem csinál, régi holmikat sem dob ki, nem takarít. a falfestéket is saját költségem veszem. Most is apróbb dolgokat (15-20e) értékben kellett venni, pénzt nem ad. Mondván nincs! Napi 2 doboz cigire és piára van!!! Most megint ott tartunk, hogy egy hónap múlva röpül, ha nem tesz rendet. A piszkos lakását suvickolom, szabit veszek ki, de belefáradtam. Nagyon rossz érzésem van, mert az első gondolat, hogy testvérem segítségre szorul, de közben érzem, hogy egy balek vagyok akit kihasznál!!! nagyon is lenne annyi pénze és apróbb takarításokat meg tudna csinálni. Pl.porszívózni nem tud a dereka miatt, festeni állni, hajlongani a létrán nem tud.oké. De, hogy a piszkos gázt nem képes lemosni, a konyha szekrényre tapadt mocskot nem tudja lemosni, de cigizni tud, meg kocsmába járni nonszensz. Költői a kérdés, mit tanácsoltok??? Az én vállamat nyomja az, hogy ő földönfutó lesz e, már harmadik éve.Mint egy csecsemő áll a szoba közepén, cigizve, hogy neki nincs pénze és egészsége a takarításhoz... Egyébként sosem számíthatott rá a család, mindig egy iszákos lump alak volt, egy csavargó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook