Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek, hogy mások szimpatikusnak tartsanak, kedveljenek? fórum

Mit tegyek, hogy mások szimpatikusnak tartsanak, kedveljenek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
71. winny
2009. nov. 8. 18:47

Semmit.

Fogadd el önmagad.A többiek meg vagy kedvelnek vagy nem.

Úgy nem élhetsz,hogy mindenkinek jó legyen.

2009. szept. 15. 21:51
Semmit,légy önmagad.
2009. szept. 15. 19:36
Vagyok, aki vagyok...
2009. szept. 15. 18:47

"Fontos, hogy megtanuld: nem szerethet téged mindenki.

Lehetsz te a világ legfantasztikusabb szilvája, érett..., zamatos..., kívánatosan édes, és kínálhatod magad mindenkinek,

de ne feledd: lesznek emberek akik, nem szeretik a szilvát.

Meg kell értened: hogy te vagy a világ legfantasztikusabb szilvája, és valaki akit kedvelsz nem szereti a szilvát, megvan rá a lehetöséged, hogy banán legyél.

De tudd ha azt választod, hogy banán leszel, csak középszerü banán leszel.

De mindig lehetsz a legjobb szilva.

Vedd észre, hogyha azt választod, hogy középszerü banán leszel, lesznek emberek akik nem szeretik a banánt.

Töltheted életed további részét azzal, hogy igyekszel jobb banán lenni, ami lehetetlen hisz te szilva vagy, de megprobálkozhatsz megint a legjobb szilva lenni... " (ismeretelen)

2009. aug. 6. 21:50
Mindig add önmagadat!Lesznek akik szeretni és lesznek akik utálni fognak ezért de legalább nem kell a lelkiismerednek szégyenkeznie!!
66. mommy (válaszként erre: 64. - Viktória5)
2009. aug. 6. 21:48
Örülök, ha segíteni tudtam!!
2009. aug. 6. 19:14

Igazatok van, mindenkinek tényleg nem lehet megfeleni. Csak nagy bennem a megfelelési kényszer. :( Megfogadom a tanácsokat, önmagam leszek, aki meg nem fogad el így, az az ő baja.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, nagyon rendesek vagytok.

64. Viktória5 (válaszként erre: 57. - Mommy)
2009. aug. 6. 18:47
Nagyon tetszik, amit írtál. Nagyon jó. Köszönöm szépen.
2009. aug. 6. 01:34
van még egy sztorim a férjem nagymamája 10 évig lakott nállunk mi ettetük .szóval mitartottuk el az öreglányt,ha rosszul volt én hivtam orvost ami miatt az anyos állandóan lecseszet,hogy ilyen apróság miatt nem doki,a férjem öccse eltartásiszerződést kötött a mamával:de még mindig mitartottuk el nállunk lakott,evet meg minden.Hetente egyszer bedobtak neki egy kalácsot és ők voltak az istenek meg a szuperek én aki föztem rá eltürtem a saját házamban egy 80éves néni rigojáit én egy senki voltam,ez talán azért lehet igy mert én sosem nyaltam az anyosomnak és nem is fogok.Sokat gondolkodtam,hogy lehet,hogy bennem van a hiba de a barátnőim sőt még a házidokim akik ismerik az egész családot azt mondják nem bennem van a hiba.ilyenkor mivan?minek törd magad bármit csinálsz te vagy a rossz
62. eszter0920 (válaszként erre: 51. - Viktória5)
2009. aug. 6. 00:11
ezzel én is igy vagyok.alapvetően barátságos tipus vagyok probálok segíteni ha tudok de mindig én jövök ki rosszul a dologból,volt olyan,hogy kölcsön adtam a sogorom élettársának egy gépemet segítettem neki az üzletében mert az én kft men keresztül csinálta az ő boltját,egyszercsak bekattant a csaj és olyan zsaroló smseket kaptam tölle,hogy nemjutottam levegőhöz,kiraktam őket a cégből.amikor vissza kértem a gépet mert szükségem volt rá én voltam a szemét a mai napig nem értem a dolgot,Szerintem nem tudsz mindenkinek megfelelni ne is törd magad aki ismer és tudja milyen vagy az igy szeret,nekem van néhány barátnőm jóban roszban melletem vannak és ez elég,a hülyékkel nem kell foglalkozni
61. Bianka3 (válaszként erre: 59. - Globus)
2009. aug. 5. 18:51
Ez mennyire igaz.
2009. aug. 5. 18:50
Mindenkinek úgysem tudsz megfelelni, és ne is akarj. Mint itt többen írják, add önmagad. A saját elvárásaidnak felelj meg.
59. globus
2009. aug. 4. 23:31

anyám már általános iskolás koromban megjósolta, hogy azért nem jutok előre, mert nem tudok nyalni jobbra-balra, az életben ez a mozgatórugó.

Mit mondjak, az évek tapasztalata után: igaza volt.

58. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 55. - Viktória5)
2009. aug. 4. 23:27
Öszinteség-a valóság felvállalása, minden köntörfalazás nélkül-és kimondása.
57. mommy
2009. aug. 4. 22:15
Kedves Viktória! Nem kell mindenkinek megfelelni, nem kell mindenkivel jóba lenni!Egy a lényeg, hogy reggel tükörbe tudj nézni.Ha munkádat legjobb tudásod szerint elvégezted, ha szánt-szándékkal nem bántottál senkit, ha őszintén nyitott vagy a másik ember és a világ felé,szóval tisztességesen élted az életed, vagyis van egy saját értékrended, akkor ne törődj vele mit mondanak mások!!!!Ha kiteszed a szíved s hagyod az asztalon dobogni, akkor is lesz olyan akinek ez sem jó!!! Aki nem fogad el olyannak, amilyen vagy, maradjon magának!!!!! Legyen az rokon, barát, szomszéd vagy bárki!!! "Élni és élni hagyni!" Ha nem érzed magad elég tökéletesnek nem baj, a világ sem tökéletes!!!! Fel a fejjel!!!
56. ce00df587e (válaszként erre: 1. - Viktória5)
2009. aug. 4. 20:28
ez fontos neked?légy önmagad és mindig csak magadat add szerintem jobb lesz
55. Viktória5 (válaszként erre: 52. - 2ac81d25f5)
2009. aug. 4. 14:54
Ha azt mondom, amit gondolok. Nem?
54. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 51. - Viktória5)
2009. aug. 4. 14:45
Figyelmes pedig minden emberrel szemben kell lenni-még az ellenségeddel is:)
53. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 51. - Viktória5)
2009. aug. 4. 14:42
egyszerűen semleges-és annak is a legvége:)
52. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 50. - Viktória5)
2009. aug. 4. 14:42
Ismétlem a kérdésemet: mi az őszinteség?
51. Viktória5 (válaszként erre: 49. - 2ac81d25f5)
2009. aug. 4. 14:40
Éppen ez az, én nem tudok úgy csinálni, mintha kedvelném azt az illetőt. Azért kérdeztem, hogy olyankor mi van.
50. Viktória5 (válaszként erre: 48. - 2ac81d25f5)
2009. aug. 4. 14:29
Nem mindegy, ha valakinek valami nem tetszik, hogy milyen stílusban közli. Ha valakinek megmondom a véleményem finoman, vagy javaslok valamit, azon is képes megsértődni. Más meg bunkó módon közli a véleményét és ő milyen jó fej, hogy ilyen őszinte. Valami ilyesmire gondoltam.
49. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 46. - Viktória5)
2009. aug. 4. 13:53

"És ha valakit nem kedvelek, akkor is tegyek úgy, mintha kedvelném?"


Ez nálam kimeriti a képmutatás fogalmát-és az ilyen ember számomra semleges, és messze elkerülöm.

48. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 45. - Viktória5)
2009. aug. 4. 13:51

"Az őszinteséget hogy érted?"


Csak egy kérdés a kérdésed után:mi az őszinteség?

47. Cand Ida (válaszként erre: 44. - Viktória5)
2009. aug. 4. 12:19
Egyértelműen! :) Mert kiül rád, lesz kisugárzásod és pozitív energia árad belőled, nem lesz a megfelelési kényszer benned. De ez nem azt jelenti persze, hogy mindenkin átgázolsz és önző leszel, csak önmagadat adod és nem más kénye-kedve szerint viselkedsz...Egy sarkított példa: az egyik ember a zöld ruhát szereti rajtad a másik a kéket, akkor nem öltözhetsz folyton át...hordd, amiben jól érzed magad :)
2009. aug. 4. 10:57

Akkor adjam önmagam, és ne törődjek vele, hogy más mit gondol? És hogy "szoktassam" erre rá magam? Mert régebben nem egyszer hallottam, hogy azért csináljam ezt vagy azt, hogy más mit szól hozzá, mit gondolnak rólam. Merthogy az a fontos.


És ha valakit nem kedvelek, akkor is tegyek úgy, mintha kedvelném?

Ha valaki kedves velem, azzal én is kedves vagyok, de ha rögtön bunkó, akkor nem tudom kedvelni. Persze ha legközelebb más hangnemben közelít, akkor esetleg megváltozik róla a véleményem.

45. Viktória5 (válaszként erre: 41. - 2ac81d25f5)
2009. aug. 4. 10:38
Az őszinteséget hogy érted? Mert szerintem nem egyre gondolunk. Színészkedni meg sajna nem tudok, de azt mondják, néha jó lenne.
2009. aug. 4. 10:29
Lehet, fura kérdés, de ha jól érzem magam a bőrömben, attól szimpatikusabb leszek? Meglátszik rajtam?
2009. aug. 3. 22:16
Ne ragaszkodj görcsösen a másoknak való megfelelésért és már meg is oldodot a problémád.
42. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 40. - Viktória5)
2009. aug. 3. 22:15
inkább önzetlen legyél, és kedves avval, akiről látod, hogy egyenes-a többiek semlegesek.Figyelmes pedig minden emberrel szemben kell lenni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook