Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, hogy a 8 hetes babám ne csak kézben legyen hajlandó lenni? fórum

Mit tegyek, hogy a 8 hetes babám ne csak kézben legyen hajlandó lenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
29. Fishyke (válaszként erre: 25. - Sipumsipum)
2012. dec. 4. 11:08

:-) Én is sok mindent olvastam, és próbáltam tartani magam az elvekhez...de a babák nem egyformák, majd meglátod, ha megszületik, kis egyéniség, és egyáltalán nem biztos, hogy hagyja is magát.

Enyém sose volt az a leteszem a hátára és nyugton marad egy órát is típus. Már a kórházban is forgott az oldalára, 12 hetesen kezdett forogni hasra meg vissza, hiába tettem le az ágyba, ha más nem volt, akkor játszott a fejvédővel, de eszében nem volt aludni:-D

28. Fishyke (válaszként erre: 22. - Tilbog)
2012. dec. 4. 11:02

Én is:-) Fárasztó meg nehéz, örökmozgó kis akaratgombóc, de kire számítson, ha nem rám?

Szoktam hagyni, mert néha már látom, hogy hiszti, de akkor se hagyja abba...és annyira felhergeli magát, utána alig tudom megnyugtatni szegényt:-/

27. Fishyke (válaszként erre: 23. - Megi04)
2012. dec. 4. 10:59
:-D De jó is ez!:-) Kár, hogy olyan hamar megnőnek!
26. jozsi.38 (válaszként erre: 23. - Megi04)
2012. dec. 4. 10:53
látom nem érted amit írok, nem magyarázom továb :) örülj neki hogy a te gyereked nem volt olyan, hogy folyton ölben akart lenni, az enyémek közül háromból kettő olyan volt, hogy egész nap nem lehettet tőlük semmit, de szó szerint semmit csinálni amíg kicsik voltak.örültem, ha enni tudtam vagy a wc-re eljutottam. nem csipke terítő vasalásról lenne szó , hanem főzés mosás takarítás, nem ablakpucolás, vagy fogkefével fuatistítás, hanem a sima rutin alap házimunkák, amit nem hagytak. de úgy látom ez egy gyerekes tiusú észosztás, mert ha nekem ilyenmegilyen a gyerekem, akkor más lúzer/hülye/nem érti az anyaság lényegét, pusztán azért, mert más habitusú gyerekei vannak :)
25. sipumsipum (válaszként erre: 21. - Dj.cica)
2012. dec. 4. 10:53

nekem meg még a pocakban van, úgyhogy csak remélni tudom, hogy tudom majd így csináni, mert így szeretném csinálni ;)


egy könyvben olvastam, hogy úgy kezd, ahogy folytatni akarod...

;)

24. megi04 (válaszként erre: 22. - Tilbog)
2012. dec. 4. 10:44
És meglátod,nem is lesz vele probléma nagyobb korában sem,mert belevésődött,hogy biztonságban van,anya mindig ott van,ha szüksége van rá!:)
23. megi04 (válaszként erre: 17. - Jozsi.38)
2012. dec. 4. 10:43
Biztosan van,akinek fárasztó.Anyának lenni nem könnyű,aki ezt állítja,az hazudik!De mikor akartam őket,vállaltam,hogy ŐK az elsők.Mostam,főztem,és takarítottam mellettük.Nem,nem ragyogott állandóan az ablak,és nem keményítettem csipketerítőt...Kit érdekelt?? ŐK érrdekeltek csak,és kizárólag,és bárkiben tudatosítottam,ha szükség volt rá,hogy nem köteles engem látogatni,ha nem tetszik.Az én világom CSAK,és KIZÁRÓLAG körülöttük tepert/teper:D.A világ legjobb érzése babázni!Az ölemben tartani,és a kis arcocskáját az enyémhez simítani!:))És bucira puszilni a fejét!:))A férjem ezért soha nem nyafogott,max.néha azon kaptunk össze,hogy adjam oda neki is,mert ő is akarja..:DD
22. tilbog (válaszként erre: 15. - Fishyke)
2012. dec. 4. 10:36
Az én lányom is ilyen, most két éves már, keményen kitart, ha akar valamit, ájulásig ordítana. Én is felkapkodtam, annyira boldog voltam, hogy a sok gyulladás után lett babám.
21. dj.cica (válaszként erre: 14. - Sipumsipum)
2012. dec. 4. 10:36
én most tapasztalom:) úgyhogy még friss:)
20. Fishyke (válaszként erre: 2. - Kri81)
2012. dec. 4. 10:34
Ahogy nagyobb lesz, egyre többet lesz el egyedül, nézelődik, játszik, próbál megfogni dolgokat, rágcsál...Enyém 8 hetes körül kezdte élvezni például a forgó-zenélőt:)
2012. dec. 4. 10:32
a középsővel már nem lehetett ugyanezt megcsinálni, mert sikítva sírt. minden gyerek más, de ha le lehet arrólszoktatni, hogy kizárólag anya kezében jó reggeltől estig, akkor érdemes megpróbálni
18. Ekka
2012. dec. 4. 10:29

Hol legyen?

Eddig a pocidban volt, melegben, biztonságban, állandóan Veled! Miért akarnád ezt elvenni Tőle?!

Kisbaba, biztonságra vágyik.

Neked pedig most az a dolgod, hogy foglalkozz vele!

17. jozsi.38 (válaszként erre: 9. - Megi04)
2012. dec. 4. 10:29
mondok egy példát. az első gyereket ha nyűgösebb volt mert beteg volt, én is ölben tartottam pár napig, amíg meggyógyult. ezalatt az idő alatt szépen hozzászokott, hogy egész nap anya ölében ül, én viszont nem tudtam tőle mozdulni. amikor meggyógyult, továbbra is folytatni akarta az ölben levést, de némi sírás árán leszoktattam arról hogy folyamatosan ölben legyen. nem olyan jó egész nap egy gyereket dajkálni reggeltől estig, bármennyire is szereti az ember, nagyon fárasztó hosszú távon
16. megi04 (válaszként erre: 13. - Bixi)
2012. dec. 4. 10:27
Én sem hagytam soha a gyerekeket sírni.Ha ölben érezte jól magát,hát az ölemben volt.Vagy ha dolgom volt,akkor a hátamon..Szerettem ölelgetni..:)Olyan hamar felnőnek:)) Szerintem,a vágyat,hogy babusgatni kell őket,az anya ösztön diktálja..Kár,hogy sokan "tudományosan" elnyomják...:(
15. Fishyke (válaszként erre: 2. - Kri81)
2012. dec. 4. 10:27

Igen, így kéne, viszont vannak babák, akikkel képtelenség megcsinálni, enyém is ilyen. Hiába tettük le, ha egy órát hagytuk, akkor annyit ordított, akár fuldoklásig hergeli magát. Nem volt elég, ha az ágyában próbáltuk nyugtatni, nem nyugodott meg, fel kellett venni. Fél éves, most altattam el kézben...9 kiló körül van ruhában...

Viszont nagyon sok olyan baba van, akit leteszel és kész, elalszik egyedül az első napoktól kezdve...irigylem őket.

14. sipumsipum (válaszként erre: 10. - Dj.cica)
2012. dec. 4. 10:25
szinte szóról szóra ezt akartam írni ;)
13. bixi (válaszként erre: 9. - Megi04)
2012. dec. 4. 10:25
egyetertek. egy ekkora babat nem lehet elkapatni. mar 3 honapos kora korul sokkal jobban illetve tobb ideig eljtaszik, nezelodik magaban, es egyre kevesebbet akar majd olben lenni. az en babom 2 honaposan sokat volt kezben, illetve hordozva. most fel eves, es kitunoen eljatszik magatol, ha sir akkor is eleg ha odaulok melle es jatszok vele. es nem hagytuk sirni soha egy percig sem
2012. dec. 4. 10:25

Tegyél be valami kellemes babazenét, fektesd le a saját ágyába és simogasd a hátát vagy a hasát. Hagyd megnyugodni, élvezze a zenét meg a simogatást. Masszírozhatod is. A lényeg az, hogy rájöjjön nem csak úgy van biztonságban, ha kézben van.

Tegyél mellé élénk színű plüssjátékot. Nem fog vele játszani még, de nézegeti tetszik neki. Le kell foglalni és egy idő után nem veszi észre, hogy nincsen kézben.

Ne hagyd 2-3 percnél tovább sírni, mert az már túl sok. Természetes, hogy a közelünkben akar lenni, hiszen mi vagyunk az egyetlen biztos pont neki.

11. dj.cica (válaszként erre: 9. - Megi04)
2012. dec. 4. 10:24
szerintem azért kért segítséget ,mert gondolom tarthatatlan állapot a nap legnagyobb részében a kezében van és nem tud ugymond levegőt sem venni tőle.Nem baj ha néha kézben van meg veled,sőt az enyém ott tart hogy fedezi fel a világot beszél :) és követeli a figyelmet,foglalkozom is vele.:)
10. dj.cica (válaszként erre: 2. - Kri81)
2012. dec. 4. 10:21

szia

már tudja ha sír felveszed.Nem szabad rögtön kikapni a kiságyból ha csak nyügös,mert hozzászokik hamar és tudja ha sír anya rögtön jön.Tedd le a kiságyba beszélj hozzá mosolyogj és simogasd ,eleinte biztos nem fog tetszeni neki,de megszokja.Majd fokozatosan hagyd ott elöször pár percre,ha sír menj oda de ne vedd fel hanem simogasd beszélj hozzá.Tudom macerás de hatásos lehet pár nap alatt rendeződik.Nekem most 3 hónapos a fiam,ö a 2. babám és tudatosan csináltam hogy letettem az elejétől,sajna az alsőnél én is elkövettem ezt a hibát és azért már egy több kilós gyereket ölbe ringatni fogni elég nehéz dolog.

9. megi04 (válaszként erre: 7. - Jozsi.38)
2012. dec. 4. 10:20
Miért kellene leszoktatni?:) Egy idő után magától abbahagyja..."más" dolga lesz.Most anya ölében jó..Miért baj ez?:)
8. Arer
2012. dec. 4. 10:19
Gondolom első gyerek. :) Másodiknál már rutinosak voltunk, ahogy evett, büfi és irány az ágy. Még véletlenül sem babusgattuk, mert tudtuk annak jó vége nem lesz. Tapasztaltuk az első fiúnknál, 4 éves koráig közöttünk volt csak hajlandó aludni. Nehéz, nagyon nehéz lesz most már leszoktatnotok. Sok szerencsét és kitartást a leszoktatáshoz. :)
2012. dec. 4. 10:17
ha 2-3 percet hagyod sírni az nem káros :). ha minden nyösszentésre felveszed, vagy pillanatnyi felsírásra, akkor valóban felkapathatod, és onnantól nehéz leszoktatni
6. megi04 (válaszként erre: 2. - Kri81)
2012. dec. 4. 10:16

Régen alkalmazták,azóta rájöttek,hogy egy baba "csak úgy,miért ne?" nem sír...De lehet,hogy egyszerűen melege van,fázik,viszket a háta..:))

Ha hagyod sírni,valóban elhallgat egyszer,de megtanulja azt is,ne jelezzen,ha baj van,mert úgysem "oldják meg neki"...

2012. dec. 4. 10:15
Szerintem tedd le...
2012. dec. 4. 10:15
hordozókendő, hordozóba tedd a közeledbe amikor csinálsz valamit hogy lásson, hagyd néhány percet sírni, hogy megtudd, kézben akar-e lenni valóban, vagy megvigasztalódik magától. ha egyik sem jön be, akkor ölbebaba lesz, mint az én középsőm volt egészen addig, amíg elindult
2012. dec. 4. 10:14
Tedd le!! Ha sír nembaj,majd megbékül! Gondolom nem magától jött rá hogy anya kezében jobb:) Ha nem szokatod le aról hogy kézben van,hát.....akkor lesznek gondok!
2012. dec. 4. 10:13
Babám 8 hetes és ha leteszem egyből vagy max 2-5 perc után sír. Hasa nem fáj, nem éhes stb, kézben jól elvan. Ez az állapot viszont kezd tarthatatlan lenni. Férjem szerint tegyem le, maradjak mellette, de hagyjam sírni, hogy megtanulja, hogy nem lehet mindig kézben. Viszont én azt olvastam, hogy nem szabad sírni hagyni a babát, káros lehet, ill nem tudom, hogy a férjem módszere egyáltalán tényleg beválhat-e. Alkalmazta ezt már valaki?
2012. dec. 4. 10:10
Mit tegyek, hogy 8 hetes babám ne csak kézben legyen hajlandó lenni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook