Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek, ha már nagyon mehetnékem van? fórum

Mit tegyek, ha már nagyon mehetnékem van? (beszélgetős fórum)


1 2
15. mágnes74 (válaszként erre: 13. - 63168dabf3)
2011. nov. 24. 13:42
Az albérlet jó megoldás lehet átmenetileg. Nekem bevált régesrég.
2011. nov. 24. 13:40
Én dettó igy kezdtem a párommal 22 évvel ezelött, és pont így is éreztem mint te. De mindíg én baszogattam a férjemet és hát mostanra össze jött. Van jóhelyen klassz házunk két gyerek stb..de megdolgoztunk mindenért (egymásért is)!
13. 63168dabf3 (válaszként erre: 2. - 9536810fa1)
2011. nov. 24. 13:40

Ez nem a párom szüleiről szól, hanem a páromról és rólam. A szülei rendesek, azért akarnak segíteni (én nem kértem, hogy segítsenek, ők ajánlották fel). Ez egy régebb óta húzódó probléma a párom és én közöttem, aki nem lépett volna semmit sem, ha én nem mozdítom ki a holtpontról.

Egyszerűen csak nagyon régóta nem történt semmi, és itt a "beteljesülés" pillanatában derülnek ki dolgok, ami elkeseríti az embert. És mivel a szülei rendes emberek, nem akarom nekik mutatni, hogy menni szeretnék már. De ismétlem, itt nekem nem a szüleivel van a problémám, még mielőtt újabb félreértés történne.

2011. nov. 24. 13:36

24 évesen szép dolog ha önállósodni akarsz. Tedd is meg, ha érzem magadban a késztetést, hogy neked arra van szükséged. Abban az esetben viszont ha nem áll módodban lépni, nem marad más mint az alkalmazkodás.

Ha emiatt lenne vége a kapcsolatnak, azon is el lehet gondolkozni, hogy kinek mit jelent a másik.

2011. nov. 24. 13:36
Ha nekem segítene vki akárcsak egy lyukat is venni,ami az enyém lehetne... Te meg 1-2 hét után már sírsz,hogy most mi lesz...Mi lenne?Néztek másikat.Annyi van,mint soha,és ilyen olcsón talán már soha nem lesz.
10. Sirga
2011. nov. 24. 13:36

Értelek és megértelek. Piszok nehéz szülőkkel együtt élni! De azt javaslom, hagyjátok a csudába ezt a lakást, ha nem megoldható, amiket leírtál! Nézelődjetek tovább, biztos akad olyan, ami megfelelő! :) És gondold végig higgadtan: mi a jobb? Egy épphogy megfelelő azonnal, vagy - esetleg - a tökéletes, pár hónap múlva. Ez is benne van a pakliban! ;) Ne alkudj meg a mehetnéked miatt!

A másik kérdés pedig az, hogy gondold végig, melyik a fontosabb: anyóséktól külön élni, vagy a pároddal együtt ... Esetleg próbálj relaxálni, vagy egyéb befelé forduló, Magadba néző módszerrel megbékélést találni!

Sok sikert! :)

9. 35486a5042 (válaszként erre: 5. - Féknyom)
2011. nov. 24. 13:36

jah, én is ezt tenném :DDDD


Meg mondd a párodnak, hogy az anyja milyen szemétláda, hogy nem vette meg nektek!!

8. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - 63168dabf3)
2011. nov. 24. 13:35

Megértelek, hogy mehetnéked van, mert semmi esetre sem egészséges a szülőkkel együtt lakni.


Viszont amiatt, hogy esetleg nem sikerül megvenni a lakást nem szabadna szakítanotok.


Ha egy ilyen kis dolgon nem tudsz túllépni mi van akkor, ha esetleg valami súlyosabb problémátok lesz?

7. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - 63168dabf3)
2011. nov. 24. 13:34
Egy lakásvásárlás/vétel nem 1-2 két... Az bizony hónapokba is beletelik. Ha viszont ilyen körülményes, inkább nézelődnék más lakás után, hiszen szinte ezrével vannak eladó ingatlanok. Lehet, hogy kapsz szebbet, jobbat akár olcsóbban is. Jelenleg pang az ingatlanpiac, és ez így lesz több hónapon keresztül. Türelem!
2011. nov. 24. 13:33
Ezer számra van manapság eladó lakás.Mindenféle.És olcsón! (sajnos) Találhattok másikat.Basszus,van aki ebben segít,ez a mai világban iszonyú nagy dolog.És ha erre rámegy a kapcsolat,az miattad lesz és megérdemled.
5. féknyom (válaszként erre: 1. - 63168dabf3)
2011. nov. 24. 13:32
Bakker...erre mit lehet írni? Tudod, látod, leírod az okokat, ami miatt ez füstbe ment, azaz valószínűleg fog. Á, nem is írom...inkább verd ki a balhét, hisztizz, hogy hol a beígért lakás.
4. Kriszti1212 (válaszként erre: 1. - 63168dabf3)
2011. nov. 24. 13:30
Ha van rá lehetőségeket, akkor menjetek albérletbe, amíg nem tudtok másik lakást venni.
2011. nov. 24. 13:29
Mi a problémád?Mert tényleg nem értem...
2. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - 63168dabf3)
2011. nov. 24. 13:28
... hehe, az jelenti a kapcsolatotok végét, ha a párod szülei nem segítenek venni egy amúgy xar lakást, mert neked mehetnéked van? :) Tökjó, javaslom a párodnak, hogy legyen vége! :))
2011. nov. 24. 13:25

Lakásvásárlás küszöbén állunk, illetve álltunk a párommal. Az ő szüleivel lakunk, akik segítenek anyagilag egy kis garzon megvételében. Illetve segítettek volna, ha idő közben nem derül ki egy-két dolog a lakásról. Nevezetesen, hogy a hirdetésben azt írták, hogy a gáz be van vezetve, de jelenleg villanyfűtés van, egyedi fűtés kialakítható. Azt mondta nekünk a tulaj és az ingatlanosa, hogy a házat nem rég huzalozták újra, újak a villanyvezetékek, és a kémények is nem rég lettek bélelve. A ház közös képviselősége viszont mást mondott, nem volt semmilyen felújítás a házban már vagy 10 éve. Az ingatlanos felhívta a lakás előző tulajdonosát, aki megerősítette, hogy a kémény nem lett bélelve. Párom úgy döntött, elmegyünk az épülethatósághoz érdeklődni, hogy lehet-e a ház homlokzatán kivezetni a kürtőt és lehet-e béleltetni a kéményt, hogy gázkonvektort lehessen betenni, és ez mennyibe kerülne. Ha sok, nem vállaljuk valószínűleg. A tulaj nem hajlandó lejjebb menni az ingatlan árával ettől függetlenül sem. Az ingatlanossal beszélnem kellett, hogy elállunk a lakásvásárlástól, míg ezt körbe nem jártuk, addig nyugodtan hirdessék tovább a lakást, és majd jelentkezünk, ha úgy adódik, és ha addig még meglesz.

Én annyira beleéltem már magam, hogy el tudunk költözni a párom szüleitől, tetszett nekünk az a lakás nagyon, és most újra megtorpantunk. Ez már 1-2 hete húzódik. Talán több is…

Nekem már nagyon nehéz türelmesnek lenni, úgy érzem, kezdek kimerülni idegileg, mert már nagyon vágyom saját lakásra, és saját életre.

Párommal most válságban vagyunk emiatt, ha én nem hozom fel a témát és nem indulunk el a lakásnézés/vásárlás irányába, még évekig ott laktunk volna a szüleinél.


Mit tehetnék, hogy ez a mehetnék érzés csillapodjon? Milyen technikák vannak, amikkel el tudnám terelni a gondolataimat és nem mindig csak ezen rágódni?

Úgy érzem elhúzták előttem a mézes madzagot, és nem teljesül a vágyam, és ez a kapcsolatunk végét jelentheti.


Ha valaki tud ilyen technikát, az legyen kedves írjon párat, vagy azt, ki mit tenne hasonló helyzetben.


Köszönöm!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook