Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek, ha építeném a jövőmet, Ő viszont tart tőle, és lebeszélne róla? fórum

Mit tegyek, ha építeném a jövőmet, Ő viszont tart tőle, és lebeszélne róla? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
31. böbe83 (válaszként erre: 14. - Semiramis)
2008. jan. 28. 12:20

szerintem meg ez a lány még húsz éves sincs, egész életében bánná, hogy nem lépett. Amúgy nem hiszem, h. olyan mély a szakadék. mégis egy autószerelő, az tud vmit. szóval sztem nem csak a felsőoktatás számít...

Azt is meg lehet érteni mondjuk, ha vki nem szívesen hagyja el a szülőföldjét...

nehéz kérdés... talán vmi köztes megoldást kéne találni

30. semiramis (válaszként erre: 26. - 9778ca1817)
2008. jan. 28. 12:19
De ha nincs ideje másra, mert minél előrébb akar jutni (nekem úgy tűnik, de lehet h rosszul látom), akkor az elveszi minden idejét és gondolatát.
29. semiramis (válaszként erre: 25. - Fa3d5b4d84)
2008. jan. 28. 12:18
Majd jön másik.
28. semiramis (válaszként erre: 22. - Fa3d5b4d84)
2008. jan. 28. 12:18
Szrintem egy párkapcsolat szempontjából nem az az önző, aki lemond valamiről, hanem aki mindenáron "érvényesülni" próbál.
27. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 24. - Semiramis)
2008. jan. 28. 12:18
Ha valaki annyira szélsőséges, hogy a karrierje miatt nem szül, vagy felbontja a házasságát, az meg is érdemli. De én saját tapasztalatból tudom, hogy lehet úgy csinálni, hogy a kecske is jóllakjon, meg a káposzta is megmaradjon.
26. 9778ca1817 (válaszként erre: 21. - Semiramis)
2008. jan. 28. 12:16
Mindent meg lehet oldani, az időt be lehet osztani. Egy "lelkileg egészséges nőnek" a gyereke mellett a munkája is örömöt okozhat.
25. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 19. - Semiramis)
2008. jan. 28. 12:15
Van olyan, amikor ha nem lépsz időben, a lehetőséget elszalasztod, a szerencse odébbáll.
24. semiramis (válaszként erre: 20. - E71af41436)
2008. jan. 28. 12:15
Ezért születik egyre kevesebb gyerek, mert egyre többen gondolkodnak így (sajnos). Ezért egyre több a válás is... felesleges dolgok állnak annak útjába, hogy MEGOLDJÁK a problémát, inkább elválnak. Kár.
23. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 20. - E71af41436)
2008. jan. 28. 12:15
Egyetértek. Senki ne gátoljon senkit az érvényesülésben!
22. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 17. - Semiramis)
2008. jan. 28. 12:14
Ahogy Zsuzsa problémáját olvasom, én azt látom, hogy nekik igenis összejöhetne, csak az egyik fél valamilyen megfontolásból megvétózza a dolgokat. Szerintem ez kicsit önző dolog. Adott a lehetőség, és nem akarnak élni vele. Kizárt, hogy amennyiben itt maradnak, később ebből nem lesz szemrehányás.
21. semiramis (válaszként erre: 18. - 9778ca1817)
2008. jan. 28. 12:13
Ja,csak nem mindegy, miben találjuk meg... gondolom egy lelkileg egészséges nőnek inkább örömet okoz, ha a fiával el tud menni a suli első napján, ott lenni vele, vagy épp kirándulni hétvégén, mintha egy konferencián, vagy valami melózással kéne töltenie ezeket az értékes napokat, vagy pillanatokat.
2008. jan. 28. 12:12
egyébként egy fiatal legyen annyira önző magával szemben,hogy azt merje mondani:ha te nem segítesz,ha neked jó a langyos víz,akkor sajnos egyedül próbálok szerncsét.
19. semiramis (válaszként erre: 17. - Semiramis)
2008. jan. 28. 12:11
Különben is... elég hosszú egy emberélet, miért kell egyből eldönteni mi legyen? Ha kapkodunk, abból jó nem sül ki.
2008. jan. 28. 12:10
Szerintem életfelfogásban túlságosan különböztök egymástól. Tényleg lehet köztetek egy "szakadék", amit nem intelektuálisan értek. Ha itthon maradsz vele, hosszú távon nem hiszem, hogy boldogok lesztek. Én arra buzdítalak, hogy igenis építsd a karrieredet. (a karrier építés nem zárja ki, hogy ne kapj az élettől "valódi lelki és szellemi értéket", ahogy ezt semiramis fogalmazta)
17. semiramis (válaszként erre: 15. - Fa3d5b4d84)
2008. jan. 28. 12:10
Nem jöhet össze minden az ember életében... kinek nincs olyan, amire ne gondolna néha, hogy 'milyen jó lett volna, ha'... nem feltétlenül csak ésszel érdemes dönteni.
16. e71af41436 (válaszként erre: 15. - Fa3d5b4d84)
2008. jan. 28. 12:10
pontosan! :)és az a kérdés az évek múlásával egyre inkább fájóbb lesz!
2008. jan. 28. 12:06

Hááát, én nem tudom. Tényleg nem szabad a karriernek alárendelni egy egész életet. Igenis lehet úgy csinálni, hogy a munka ne menjen a család rovására.

Valahogy meg kéne találni azt az arany középutat. Az sem megoldás, ha a párod ennyire elzárkózik az új lehetőségektől. Szerintem ha itt maradsz, illetve itt maradtok, később meg fogod bánni, és időnként fel fogod tenni a költői kérdéseidet magadnak: "mi lett volna, ha..?"

2008. jan. 28. 11:54
Mindenki arra buzdít, hogy csináld. Hát itt egy ellenvélemény: szerintem ne helyezz előbbre karriert olyan dolgoknál, amik valódi lelki és szellemi értéket adnak (majd) neked.
13. e71af41436 (válaszként erre: 9. - Zsuzsa88)
2008. jan. 28. 11:54
nyugi,ha kint lesztek és csak angolul beszéltek vele,akkor megtanul hamar.kérdés,Te valóban vele szeretnéd a jövődet építeni???
12. semiramis (válaszként erre: 4. - Zsuzsa88)
2008. jan. 28. 11:52

Talán pont azt nem akarja, hogy minél jobban beleolvadj ebbe a "karrierista nő" életstílusba... fél attól, hogy kevesebb szabadidőtök lesz együtt, talán szeretne gyerekeket (ha még nincs), és hogy maradjon időd a családra, stb.

Ami engem illet, én sem szeretném, hogy a párom túlzottan "céltudatos" legyen (hogy ilyen divatos szóval éljek), egyáltalán nem találom vonzónak, ha egy nőnek előbbre való a karrierje, mint hogy egy kiegyensúlyozott családi hátteret nyújtson. Amit pedig írsz, abból egyértelműen ez og következni.

11. 762fb1185b (válaszként erre: 9. - Zsuzsa88)
2008. jan. 28. 11:52
Háááát!Elég nagy a szakadék köztetek!Habár egy autószerelő sem feltétlenül "buta"!Az angol nyelv ha már kint lesztek,"ráragad"!Eltartani Őt viszont nagyon nem ajánlom!Nagyon nem férfias dolog!
10. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 4. - Zsuzsa88)
2008. jan. 28. 11:48

Szia, Zsuzsa!

Szerintem elég nagy a szakadék köztetek képzettség szempontjából, és ő nem akarja tovább mélyíteni. Mindenesetre neked kell eldöntened, hogy mi a fontosabb számodra. Nagyon nehéz kérdés, és sajnos fennáll a veszélye, hogy ha maradsz megbánod, ha pedig mész, hiányozni fog valami.

Én tavaly diplomáztam, és nem bántam meg. Nem kaptam meg hozzá a férjemtől a lelki támogatást, de megcsináltam. Anyagilag sem függök már annyira, kicsit szabadabbnak érzem magam.

Lehet, hogy a te párod is ettől fél..?

9. Zsuzsa88 (válaszként erre: 6. - 762fb1185b)
2008. jan. 28. 11:47
De, akar, ez a legbosszantóbb. "Ausztrália? Király, menjünk!" De én úgy érzem, hogy ha ő nem tud angolul, nem fogja megtalálni a helyét, nem lesznek ismerősei, haverjai, akikkel elüthetné az időt. Az sem lenne gond, ha nem dolgozna, az én fizetésemből szépen megélnénk, de ő nem érezné magát jól...
2008. jan. 28. 11:45
Valahogy közös nevezőre kell,hogy jussatok,mert nem szép dolog,ha az egyik fél gátolja a másikat ,inkább támogatni kellene.
2008. jan. 28. 11:43
Talán az is lehet a gond, hogy ő autószerelő... Már annyiszor felhoztam a témát. Ő szeret itt élni, megelégszik az átlagon aluli fizetéssel (anyujával él, albérletben), de ha összeköltözünk, minden pénz számítana... Itt nálunk az idegenforgalom halott, pedig gyönyörű hegyeink vannak, és a romlott politikai helyzet miatt külföldről szinte SENKI nem utazik hozzánk telelni. Meg más miatt sem utaznak ide. Nincsenek kihasználva a lehetőségek, itt nekem nincs jövőm! Dolgozzak 1 pici utazási irodában, életem végéig? Kárba veszik a nyelvtudásom... meg minek járok én egyetemre?
6. 762fb1185b (válaszként erre: 4. - Zsuzsa88)
2008. jan. 28. 11:43
Gratulálok!Nem semmi amit már eddig megtanultál!És Ő még angolul sem akar megtanulni beszélni?Nem lehet hogy Ő nem is akar külföldre menni?És ez csak egy kifogás?Ő is tanult,diplomás ember?
5. 0260f21e84 (válaszként erre: 4. - Zsuzsa88)
2008. jan. 28. 11:41

Nehez kerdes. Szerintem az fontos, hogy te azt csinald, amihez kedved van, amit tanultal, amiben jo vagy, ez a te eleted.

Masreszt a parodnak is igaza van, ha meg a nyelvet sem beszeli. Nem tudom, o mi, de ha nem talalja meg kint a HELYet, nem lesz ferfi. Te leszel magasabban. Lehet, hogy ez neked sem jonne be annyira. Hany eves? 0rol kezdeni megint? neki sem konnyu.

2008. jan. 28. 11:34
Összesen 5 nyelven beszélek (az anyanyelvem a magyar), turisztikai technikus szakon végeztem, most turisztikai és szállodaipari managementre járok egyetemre. Ha lediplomálok, ennyi idegen nyelvvel nincs az a hely, ahova nem vennének fel. Az a gond, hogy én nem szeretném itt leélni az életemet. Nem Mo.-on lakom, de még az is jobb lenne... Szeretnék Ausztráliában szerencsét próbálni. Sok ismerősünk, rokonunk kiköltözött már, sikeresek, gazdagok lettek. Megpróbálnám, de az én drágám ettől tart, mert nem akar elveszíteni, de ugyanakkor nem hajlandó megtanulni angolul, hogy együtt menjünk ki... Mit csináljak?!
2008. jan. 28. 11:34
Beszéljétek meg,hogy Ő mitől fél(t)?Talán akkor felete fogsz "állni"anyagilag?Ez sok férfit zavar!
2008. jan. 28. 11:32
próbáld meggyőzni, hogy ettől még nem veszít el. És semmiképpen se hagyd, hogy lebeszéljen, egész életedben bánnád!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook