Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek, ha építeném a jövőmet, Ő viszont tart tőle, és lebeszélne róla? fórum

Mit tegyek, ha építeném a jövőmet, Ő viszont tart tőle, és lebeszélne róla? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
91. 274c9996b8 (válaszként erre: 89. - Zsuzsa88)
2009. jún. 26. 13:59

Bocsi , nem szantam kioktatasnak , csak a velemenyemet irtam meg :)

Neked van sok idöd es turelmed , nekem soha nem volt :)

90. szemmelver (válaszként erre: 86. - Zsuzsa88)
2009. jún. 26. 07:48
Nem vagytok egymáshoz valók, ez egyértelmű szerintem és több más ember szerint is!
89. Zsuzsa88 (válaszként erre: 88. - 274c9996b8)
2009. jún. 25. 23:35
Na jóóó, azért nem kell mindjárt a nagy kioktatás... Minden pasi meggyőzhető, csak sok-sok türelem és idő kell hozzá. Ha már 1x alkalmazkodott hozzám, miért ne tenné meg még1x? Ja, meg a drágám azt is mondta, hogy majd személyi edzőnek megy, azok jobban keresnek, mint az autószerelők. A kis piszok, ez már nekem nem tetszik! XD
88. 274c9996b8 (válaszként erre: 87. - Zsuzsa88)
2009. jún. 24. 16:05

Hat ha , olyan komoly a kapcsolat hogy , ki van "zarva!" az hogy ott hagyd ? ! Akkor neked muszaly alkalmazkodnod ö-hozza ! Mert egy macso - pasi NEM fog ! /alkalmazkodni 1-nöhöz!/

Velemenyem szerint TE tul sok vagy neki :)

2009. jún. 24. 12:52

Egyébként olyan értelemben beszélt volna le mindenről, hogy együtt maradhassunk. Úgy tervezzük, hogy az egyetem után összeházasodunk. :) Tehát ez nem egy össze-vissza, akármilyen kapcsolat, hanem igenis komoly. Úgyhogy a továbbiakban, kérlek benneteket, ne azt írjátok, hogy hagyjam ott (mert az eleve ki van zárva), inkább adjatok tanácsot azzal kapcsolatban, hogyan tudjam finoman rávezetni, hogy az elképzelései jók, és meg kéne valósítani, együtt!


Köszi mindenkinek! :)

2009. jún. 24. 12:49
4,5, majdnem 5 éve vagyunk együtt, és imádjuk egymást. Ő egy 3 éves középiskolát fejezett, autószerelői szakon, az angol tanárnőjük egy rém kedves nőci lehetett, aki ha nyögsz valamit angolul, már pozitív osztályzatot ad. A páromnak nem megy az angol. Bár mostanában, mintha kicsit jobban menne neki (számítógépes, illetve sony játékokon keresztül tanul), de nagyon alap fokon. Jó feje van, nem hülye, ha komolyabban gondolná, pár hónap alatt akár folyékonyan is tudna angolul. Ő attól fél, hogy mellettem nem tudna érvényesülni, mivel én egyetemre járok, jól beszélek angolul, összesen 5 nyelvet beszélek (magyar, szerb, angol, német, olasz), ezekből a német középfokon megy (fogjuk rá), az olaszt 2 éve tanulom. A többi OK. A párom FÉRFIBÓL van, aki nem tudná elviselni azt, hogy az asszony tartsa el, míg ő otthon tévézik. Most viszont több irányból puhítjuk, a volt főnöke (ahol dolgozott autószervizben), az anyja is (aki imádja a fiát, és egy kicsit belehalna is, ha a fia messzire menne), és néha én is megemlítem neki, hogy fejleszthetné magát. Ha kimegyünk külföldre, ott nem trabantokkal közlekednek, meg más 20-30 éves retro és veterán járgányokkal, az utcák tele vannak jobbnál jobb autókkal, amikhez ő már nem ért. Megemlítettem neki, hogy Adeiaide-ben (Dél-Ausztrália, ott vannak rokonaim, akik megkönnyítenék a kijutást) kis város létére sok lehetőség van a tudás fejlesztésére, és a világ minden tájáról járnak abba a kisvárosba, mert nagyon olcsók, mind az egyetemek, mint a továbbképzések, kurzusok. Amikor ezt megemlítettem neki, viccesen mondta, hogy majd kimegyünk, én dolgozok pár hónapot, aztán kifizetem neki a továbbképzó tanfolyamot, és majd tanul, míg én dolgozok tovább, aztán meg már élünk, mint hal a vízben. Ezt nevetve mondta, de sztem nem is egy rossz 5let. :) Úgyis kb. 2 évbe telik majd, mire el lesznek intézve a papírok (ismerősök állítása szerint), addig majd tanulunk EGYÜTT angolul, és mire kimegyünk, már folyékonyan fog beszélni. Jajj, de jó is lenne... Fú, ennyi mindent összeírni... Na, én sem vagyok semmi... :D
85. 274c9996b8 (válaszként erre: 4. - Zsuzsa88)
2009. jún. 12. 15:26
Mit csinalj ? Hat hagyd ott es valositsd meg a vagyaidat ! Minden arra mutat hogy , nem vagytok 1-hullamhosszon es ha most nem vagytok , az kesöbb sem fog megvaltozni !
2009. jún. 12. 15:19
Nem társad, csak akadályozzátok egymást.
2009. jún. 9. 10:10
Építsd!!!!Ne rá hallgass!!!!
2008. máj. 18. 08:20
Soha nem szabad egy másik ember miatt feladni a tanulást, munkát! Ha engem erről megpróbálna lebeszélni 1 férfi, biztos ott hagynám! A tudást soha senki nem veheti tőled, örökre a tied marad. A kapcsolat pedig véget érhet. Manapság nem lehet boldogulni diploma nélkül, sőt! Nem értem azokat a 18-20 éveseket, akik gyereket szülnek, ahelyett, hogy tanulnának!
2008. márc. 13. 20:02

Hallgass az eszedre. ( Ne az övére!)


Építsd a jövődet!

2008. jan. 30. 13:59
Köszi szépen, nagyon rendesek vagytok :) De azért ha vlkinek van még hozzászólása, 5lete, nyugodtan ír6!
2008. jan. 30. 13:59

Szia, Zsuzsa!

Pitzburg leírta a helyet, ahol mindent megtalálsz a feltételekről. Honosításnak hívják a kérelemre indított eljárást. Az előbb félreinformáltalak, bocs. Alkotmányos alapismeretekből kell vizsgát tenned, de magyar nyelven. Azon kívül legalább nyolc évig folyamatosan Magyarországon kell laknod. Megélhetésed és a lakóhelyed Magyarországon biztosított kell, hogy legyen. A többi feltételnek kapásból megfelelsz.

78. e71af41436 (válaszként erre: 75. - Zsuzsa88)
2008. jan. 30. 11:20

[link]



itt van minden ami kell a honosításhoz.

77. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 75. - Zsuzsa88)
2008. jan. 30. 10:59
:-) Ha büntetné is, akkor is már biztosan elévült, ne aggódj! Nemsokára jelentkezem, és konkrétan leírom, hogy mit kell tenned.
76. e71af41436 (válaszként erre: 74. - Zsuzsa88)
2008. jan. 30. 10:58
Tudod ezen a kínais dolgon én is mindig elcsodálkozom. :(
2008. jan. 30. 10:18
Ja, és természetesen büntetetlen előéletem van :) De bevallom, oviban (4 éves lehettem), elcsentem egyik ovistársam Kinder-játékát. Ha jól emléxem, valami maci lehetett :) De ezt csak nem bünteti a törvény...
74. Zsuzsa88 (válaszként erre: 73. - Fa3d5b4d84)
2008. jan. 30. 10:16
Köszi, az jó lenne, ha utánajárnál. :) Magyar nyelvből vizsga? Nah, az tényleg nem lesz gond, rengeteg magyarversenyt megnyertem már :D 5-6.-ban Vajdaság 1. helyezettje voltam. Magyar irodalom és történelem is lesz a vizsgában? Az már picit húzósabb lenne, mivel mi nagyon felületesen vettük egyiket is - másikat is... Csak arra vagyok kíváncsi, hogy az a rengeteg kínai, aki még csak megmukkanni sem tud magyarul, hogyan kapja meg a magyar állampolgárságot?
73. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 70. - Zsuzsa88)
2008. jan. 30. 08:47
Úgy tudom, a köztársasági elnök felé kell kérelmet benyújtanod az állampolgárság megszerzéséért, amit aztán pár feltételhez kötnek. Pl.: büntetlen előélet, magyar nyelvből vizsgát kell tenned, stb. Ez nem okozhat gondot neked, de ha gondolod, konkrétabban utána járok.
72. böbe83 (válaszként erre: 69. - Zsuzsa88)
2008. jan. 29. 18:10
Pesten valszeg kapsz munkát. vidéken kérdéses. Ha bírod a pesti gyűrődést, akkor jó...
71. e71af41436 (válaszként erre: 69. - Zsuzsa88)
2008. jan. 29. 17:49
csak sajnos nagyon nehéz elhelyezkedni az idegenforgalomba.....
2008. jan. 29. 17:08
Milyen procedúrákon esik át az ember, mire megkapja a kettős állampolgárságot?
2008. jan. 29. 17:07
Végülis, nem muszáj nekem rögtön Ausztrálián gondolkodnom. Elég lenne egyelőre Mo. is. Ott relatív fejlett a turizmus, jól tudom? Bp. nagyon közkedvelt a turisták körében, ezt tudom, de mi a helyzet az ország többi részével?
68. Zsuzsa88 (válaszként erre: 66. - Fa3d5b4d84)
2008. jan. 29. 17:00
Köszi szépen :) Igyexem...
67. Zsuzsa88 (válaszként erre: 57. - Semiramis)
2008. jan. 29. 17:00
Most lettem 20 éves. Már több, mint 3 éve együtt vagyunk a párommal, és egyszerűen imádjuk egymást. A kapcsolat elején jól kiveszekedtük magunkat, aztán jött egy kis szünet, ami megtette a magáét, mert utána egycsapásra megváltozott minden. Azóta elválaszthatatlanok vagyunk, csak van 1 kis bibi. Túl korán találkoztunk. Már azt is megbeszéltük, hogy milyen házban fogunk lakni, hény gyerekünk lesz, tehát már tényleg nagyon komoly az egész. Ha nem járnék egyetemre, idén már össze is költöztünk volna... Anyumék viszont azt mondták, hogy amíg nem fejezem be az egyetemi tanulmányaimat, addig nem cuccolok el itthonról. OK, egyetértek, a nővérem is így cseszte el az életét (egy utolsó vizsga hiányzott volna csak, most meg már a nyakán lóg a pici unokahugim, aki 2.5 hónapos). Én már mindent jól megrágtam magamban. Nem tudom, mi hiányozna jobban. Nagyon érdekel a turizmus, nagyon érdekes egy szakma, tele izgalmakkal, utazgatással, meg minden. És mivel itt a turizmus döglött, nem sok jövőt jósolok magamnak ezen a pályán. Főleg, ha a radikálisok győznek... Most még rengeteg az a hely, ahova olyanokat vesznek fel dolgozni, aki szerbül és magyarul is tud. Itt nekünk nagyobb esélyünk van, mert magyar az anyanyelvünk (sztem a helyesírásom is kitűnő), és mivel itt élünk, kötelező elsajátítani a szerb nyelvtudást is, a szerbek pedig nem hajlandóak megtanulni magyarul. De 98% annak az esélye, hogy ez hamarosan 180 fokos fordulatot vesz, és egyszerűen meglehetetlenítik a kisebbség életét.
66. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 65. - Fa3d5b4d84)
2008. jan. 29. 15:20
Valamit még elfelejtettem: a vizsgáidhoz erőt és kitartást, sikert kívánok!
65. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 63. - Zsuzsa88)
2008. jan. 29. 15:19

Szia, Zsuzsa!

Sajnálom, hogy ilyen abszurd helyzetben vagy, és ezek után méginkább meg tudom érteni, hogy ki akarsz törni akár onnan, akár innen. A helyedben megtenném, és erre mindenhogyan rábeszélném a páromat.

2008. jan. 29. 10:31
Köszi szépen az eddigi hozzászólásokat. Majd még jelentkezem.
2008. jan. 29. 10:31
Sajnálom, hogy eddig nem jelentkeztem, de tanulnom kellett (vizsgaidőszak...). Pitzburg: igazad van, nem vagyok magyarországi magyar. Szerbiában élek, Szabadkán (Subotica - ha vlki elővesz egy térképet, rögtön Szeged alatt megtalálja). A nyakamat tenném arra, hogy nem sok jót hallottatok Szerbiáról, és ez miért van?! Mert néhány politikus jól elk*rta az itt élő kisebbség életét. Itt nem kellünk, mert magyarok vagyunk, Mo.-nak nem kellünk, mert szerintük SZERBEK vagyunk. Pont a politika az, ami teljes mértékben lehetetlenné teszi az ország kivirulását. Most mennek a választások. Ha a radikálisok győznek, nagy az esély rá, hogy ki leszünk toloncolva (könyörgöm, a XXI. században élünk!!!), tehát menni kell innen, amíg lehet! Mondom, még Mo.-on is jobb lenne élni. Jah, elfelejtettem, én szerbnek számítok, aki nem kell, itt viszont magyar vagyok, azért nem kellek...
62. e71af41436 (válaszként erre: 24. - Semiramis)
2008. jan. 28. 15:32
mit értesz felesleges dolgokon?az szerintem nem felesleges,ha az ember ki szeretne törni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook