Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tegyek, ha előreutaltam egy termék árát, de nem érkezett meg az áru? fórum

Mit tegyek, ha előreutaltam egy termék árát, de nem érkezett meg az áru? (tudásbázis kérdés)


2014. márc. 10. 20:02

Ismerősöm pont így járt.Medált vett egy aukciós oldalon,az eladó állította feladta már rég,de nincs meg a feladóvevény. Hosszas telefonos fenyegetőzésre egy hét elteltével csak jobbnak látta feladni a csomagot. Természetesen nem az volt benne amit hirdetett. Sajnos az ilyen emberek miatt egyre nehezebb ilyen oldalakon eladni a feleslegessé vált tárgyakat, nem véletlenül egyre bizalmatlanabb mindenki.

Régebben ezüst láncot vettem így megnézettem egy zaciban még csak ezüstözve sem volt,kénytelen voltam szó szerint zaklatni a hölgyet mire kötélnek állt és visszaadta a pénzem.

2014. márc. 10. 19:52
Igenis foglalkozik vele a rendőrség! Én is jártam így, sokkal kisebb összeggel ( 3500 Ft), feljelentettem, még körözés is volt kiadva a a hölgy ellen. Már ügyészségen van a dolog, és kiderült, hogy elég sokunkat becsapott! Mindenképp fel kell jelenteni!
25. Kubiak
2014. márc. 10. 12:23
Biztos megjött a csomag ,azért szívódott fel a fórumindítója :)
24. Grizzli (válaszként erre: 7. - 72497ec515)
2014. márc. 10. 10:34
Én 50 000 ft-tal jártam így. Feljelentettük. 50 alatt csak szabálysértés, megkeresik a tettest elvileg, de a büntetés enyhébb, mintha bűnügyi eljárás lenne. A feljelentéssel szerencsém volt, mert a kétnapos várakozás helyett szinte azonnal felvették az adatokat. Mázli volt. Mondjuk 1 éves gyerekkel voltam ott. Valószínűleg ezért voltak rendesek.
23. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Szipancs)
2014. márc. 10. 10:29
Konkrétan honnan? Magánszemély, valami más?
22. Cilumiluci (válaszként erre: 10. - Mrs_soprano)
2014. márc. 10. 10:25
ott az utánvétes lehetőség
2014. márc. 10. 10:24
Lelőni!
2014. márc. 10. 10:21
Ne harapjátok le egymás fejét, ki tudja mi a történet.
2014. márc. 10. 10:13
Imadom az ilyen forumokat, kerdezunk, aztan semmi valasz...
2014. márc. 10. 10:12
Annyi a kérdés. Hol a topik indító hogy válaszoljon?
17. Kubiak
2014. márc. 10. 10:09

Nem lehet hogy a postán akadt el a csomag?

Vagy nem jó címre küldte .

Ilyenekre is lehet gondolni.

16. azure_
2014. márc. 10. 10:03

A kérédés az, hogy mielőtt elutaltad felvetted a kapcsolatot a hirdetővel vagy ő veled? Mikor utaltad, mennyi ideje nem küldi a terméket?

Én egyszer utaltam, napokig nem tudtam elérni a vaterás hirdetőt, de egyszer csak egy hét múlva jelentkezett, hogy kórházban volt. Mindegy is, hogy igaz volt, vagy sem de azért elküldte a terméket. Tehát kérdés: van e még remény.

Írtál e neki. Hívtad e.... Honnan rendeltél? Vaterán lehet minősítést írni, megnézni milyen minősítései vannak. Nem sok adatot írtál

15. Ekka (válaszként erre: 14. - Mrs_soprano)
2014. márc. 10. 10:03

..de nem mindegy, hogy 1x-i esetről, v. rendszeres csalásról van-e szó!


Egyébként találkoztam én már csaló vásárlóval is!

14. mrs_soprano (válaszként erre: 11. - Judit87)
2014. márc. 10. 10:00
csak tudd egyszer egy ilyen ügyből kifolyólag behivtak a rendőrségre tanuvallomást tenni(pont terhes voltam), mert egy xy eladótól vásároltam 2-3 hónappal korábban és ua az az eladó átvert valakit és behivták az x hónappal azelőtti vásárlóit vallomást tenni(országszerte), honnan ismerjük, mit vettünk tőle, mennyiért, stb...foglalkoznak a csalásokkal, csak nem egyből vetik rá magukat mint éhes disznó a makkra...nyilván egy 500 ft-os tételnél ne várjunk csodát, de igenis ne féljen lépni a kérdező, van akinek 60.000 ft a fizetée, annak a 10%-a bukta?nem bemegyek aztán visszaszerzem...
13. Ekka
2014. márc. 10. 09:57

Juditnak igaza van, nagyobb összegeknél sem történik sok minden.

Mire meg valami lenne belőle, 'elavul az ügy'!

Pl. az eladó nem ajánlottan küldte amit, nem tartotta meg a szelvényt stb.

Csak a huzavona várható! Sajnos!

12. Ekka
2014. márc. 10. 09:53
Ajánlott küldemény?
11. judit87 (válaszként erre: 10. - Mrs_soprano)
2014. márc. 10. 09:53
A rendőrség mit fog csinálni?Semmit...Te is nagyon okos vagy....
10. mrs_soprano (válaszként erre: 8. - Judit87)
2014. márc. 10. 09:45
nagyon okosakat irsz ugye tudod?.... gondolkodj már, eladó vagy, feladnál ugy egy terméket a vásárlódnak hogy előtte nem utalta el a vételárat a postaköltséggel?akkor meg annak van meg az esélye hogy az eladó károsul...hülyeség hogy nem lehet ilyenkor mit tenni...a teszvesz meg vatera nem fog semmit csinálni de a rendőrség 6000 ft-ért is felveszi a feljelentést...
2014. márc. 10. 09:43
irj annak akitől vásároltál hogy ha x napon belül se pénzt sem terméket nem kapsz, kinyomtatod az utalásról a szelvényt és elmégy vele a rfendőrségre, ott utánajárnak a számlatulajdonosnak és kampó neki...igy még nem jártam de 2x jartam ugy hogy nem olyan állapotú terméket kaptam mint a leírásban szerepelt(légzésfgyelőnek hiányzott az egyik érzékelő padja, a babakocsi nem ujszerű volt hanem tiszta kosz meg szakadt...) én is mondtam a rendőrséget, aztán visszautalták a pénzt én meg visszaküldtem a terméket nekik....
2014. márc. 10. 09:39
Sosem szabad előre utalni, főleg nem ennyit.Webáruházba lehet esetleg, de magánszemélynek semmiképp.Hát így jártál, máskor legyél okosabb.
7. 72497ec515 (válaszként erre: 2. - Gotta)
2014. márc. 10. 09:36
A rendőrség kiröhög 6000ft.-os tételed miatt!!
2014. márc. 10. 09:32

Sok csaló van,külön oldalak vannak már a károsultak

panaszaival :(

2014. márc. 10. 09:31
Cég vagy magánszemély? Ha webáruház akkor kint kell lennie az adatainak a weboldalán.Ha ilyen vaterás balhé,hát nem tudom mit lehet tenni.Ha van telefonos elérhetőségük akkor zaklasd őket telefonon.
2014. márc. 10. 09:19
Valószínű, hogy csalásnak lettél az áldozata. Most nem tudom, hogy mit tegyél, mert én még sosem jártam így. Javaslatom, hogy a jövően ne utalj előre. Esetleg utána tudsz nézni a céginfo-ban a cégnek, akitől rendeltél. Felhívni nem tudod őket, hogy megkérdezd, mi a szösz van a szállítmánnyal?
2014. márc. 10. 09:15
Es a felado azt allitja, hgy fel is adta? Maganszemely vagy ceg?
2014. márc. 10. 09:14
Ha van rá lehetőséged, hívd fel, vagy menj a rendőrségre, ha többszöri megkeresésre sem reagál.
2014. márc. 10. 09:09
interneten vásároltam

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook