Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek? Elengedjem? fórum

Mit tegyek? Elengedjem? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
379. konyhatündér63 (válaszként erre: 374. - Elizabeth431)
2015. szept. 25. 18:21
Elizabeth, ha egy pasi nem keres, Te ne teperj utána. MINDIG meg kell várni, hogy a férfi kezdeményezzen. MINDIG. Ha nem keres, nem érdekled. Ne keress neki mentségeket és ne fesd rózsaszínűre a képet csak azért, mert olyannak akarod látni amilyen soha nem lesz. Én egy fedél alatt lakom a párommal két éve de naponta háromszor hív fel és hetente megvan az öt virágcsokor! Két éve minden héten! Pedig minden reggel összebújva ébredünk és úgy is alszunk el.Mindent megtesz, hogy megtartson, mert tudja, hogy hiába élek vele, engem nem lehet semmivel birtokolni és megtartani, pénzzel a legkevésbé. Csak törődéssel és szeretettel. Pedig hidd el, fontos és komoly munkája van és rengeteg felé kell megfelelnie, de mindig én vagyok neki az első és a családja. Soha semmi nem előbbre való neki. Ezen picikét gondolkodj el!
378. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 373. - Catcat88)
2015. szept. 25. 17:32

Kedves Fórumindító! Végigolvastam a sztorit, és szeretnék olyan dolgokra rávilágítani, amik mellett az eddigi válaszolók valahogy elsiklottak. Szeretném, ha tudnád, hogy nem bántó szándékkal írok, inkább szívesen segítek, ha tudok.

Én az olvasottak alapján úgy érzem, hogy itt veled nem kis problémák vannak. Konkrétan két dolog ragadta meg a figyelmemet. Az egyik a kapcsolatfüggőséged, a másik a szexualitáshoz való hozzáállásod. Amíg magadat nem teszed rendbe, addig nem várhatod, hogy igazán jó kapcsolatot tudsz kialakítani bárkivel is.

A kapcsolatfüggőség gyakori olyan nőknél, akiknek az apukája nem volt igazi apa, és ahogy írtad, a te családodban is volt ilyen gond. Az, hogy ilyen mértékben tapadsz valakire, arra utal, hogy ez nálad is kialakult. Amit pedig arról írtál, hogy 27 évesen számodra a szex nem élvezetes, az egyáltalán nem kis probléma. Ez alapján nem lehet csodálkozni azon, hogy azok a férfiak, akikkel eljutottál a szexig, utána már nem akarták folytatni veled a kapcsolatot. A jó szexuális kapcsolat az egyik alappillére egy jól működő kapcsolatnak.

Kérlek, gondolkozz el ezeken a dolgokon, és hidd el, hogy képes vagy változtatni! Ha megváltozik a férfiakhoz, valamint a szexualitáshoz való hozzáállásod, meg fog változni az életed is. Amíg azonban nem változol, addig a kapcsolataid sem fognak változni. Ha olyan típus vagy, aki önmaga szereti megoldani a dolgokat, akkor mindezeket a problémákat önképzéssel, személyiségfejlesztéssel, sok-sok olvasással te magad is képes lehetsz rendbe hozni. Ha nem, akkor találhatsz hozzá szakembereket. Én annyit tudnék segíteni, hogy szívesen ajánlok olvasni- és hallgatni valókat, amik nekem is segítettek.

377. catcat88 (válaszként erre: 374. - Elizabeth431)
2015. szept. 25. 17:27

Ne ess abba a hibába mint én! Borzasztó megalázó volt, ostobának éreztem magam. Nem akartam látni a valóságot, az igazságot. Hinni akartam.


Te sem érdemled ezt, ha nem keres, nem tervez veled semmit, semmilyen programot, LÉPJ TOVÁBB! Ne szenvedj!

376. 31bc25d879 (válaszként erre: 374. - Elizabeth431)
2015. szept. 25. 17:22

Hát nem tudom, én még mindig azt gondolom, hogy ha egy férfinek tetszik egy nő, az keresi vele a kapcsolatot (akár milyen formában: levél, e-mail, telefon, személyes találkozás), minél többet vele akar lenni és teper utána. Udvarol, közös programokat szervez.

Ha ezt nincs és nem érzed, akkor a srácnak nem igazán, vagy nem úgy jössz be.

375. Csodálatos_Amy (válaszként erre: 374. - Elizabeth431)
2015. szept. 25. 16:10

Huha!Érdekes, amit írsz. :)


Azt írod, hogy beleszerettél, ugyanakkor barátként gondolsz rá. Nem lehet, hogy csak a te részedről nem tisztázott a kapcsolat? Értem ezt úgy, hogy ő csupám barátként tekint rád, viszont te többet érzel iránta, beleszerettél.

A tisztázatlan viszonyt nem az okozza, hogy ő nem viszonozza az érzéseidet, (lehet, hogy nincs is tisztában vele) vagy hogy nem kezdeményez kommunikációt, hanem az, hogy te szerelmes vagy, ő meg nem, csak barátként gondol rád.


Szerintem az első körben azt kellene át gondolnod, hogy

1) Ő is szerelmes-e beléd? Vagy csak barátod szeretne lenni?

2) Tudatában van, hogy te szerelmes vagy belé?

3) Érdemes-e kockáztatnod egy barátságot?

2015. szept. 25. 15:19

Sziasztok!


Én is hasonló problémával küszködök. Van egy srác, akivel egy éve találkozgatunk havonta - másfél havonta, én már teljesen beleszerettem, nagyon jó vele, órákat beszélgetünk, sokat érdeklődik, de valahogy a két találkozás közti kommunikáció, hát sűrűbben ír mostanában, de volt, hogy semmit nem tudtam róla időnként. Az tény, hogy nagyon elfoglalt, most meg otthon is volt nyáron, de egyszerűen nem tudom, hogy milyen kapcsolatban is vagyunk. Nem merek lépni, mert elég kevés barátom van, így nem tenném tönkre a barátságot, de az érzéseim részéről nem jó.

Azért nem értem, hogy miért nem találkozunk többet, mert én is elfoglalt vagyok, dolgozom, tanulok mellette és eljárok kulturális programokra is. Nincsen több időm nekem sem. Úgy viselkedem vele, mint a többi barátommal, volt egy lány, aki hajtott rá, őt elküldte, nálam vagy nem vette észre, vagy nem zavarja. Nem értem az egészet, mert amikor találkozunk mondta nem zavarja, hogy írok neki, meg mondta nyugodtan keressem, de visszafele már nem működik ez a kommunikáció. Nehéz elengednem, mert nem volt sok kapcsolatom, és elég nehezen nyitok a férfiak fele, nem vagyok az a szerelmes típus. Akkor tudok valakivel együtt lenni, ha megismerem előbb. Teljesen megőrjít néha ezzel a hol írok, hol nem tudok róla semmit kommunikációval, türelmes vagyok, de lehet e mindent a munkára, vagy a lustaságra fogni? Ennyire nem akarna velem lenni, de akkor miért találkozik velem közben?!

Bármilyen tanácsot szívesen veszek!

373. catcat88 (válaszként erre: 372. - Csodálatos_Amy)
2015. szept. 25. 13:39
Visszakapná azt a kedvességet, amit én kaptam tőle az utóbbi 1 hónapban.
372. Csodálatos_Amy (válaszként erre: 371. - Catcat88)
2015. szept. 25. 13:14
Ha van egy kis csöpp esze, akkor nem fog keresni többet. Ha nincs, akkor meg koppan egyet. :)
371. catcat88 (válaszként erre: 370. - Csodálatos_Amy)
2015. szept. 25. 07:34
Nincs egyáltalán. Egyedül azon röhögök még magamban, hogy ő nyitva hagyja a kaput magában, hogy hátha...:) Baromi késő. Elmeséltem barátnőmnek tegnap egyetemen, mindketten arra tippeltünk, hogy lesz egy kullogása még, ha hazaér a külföldi munkákból.
370. Csodálatos_Amy (válaszként erre: 368. - Catcat88)
2015. szept. 24. 23:10
Remélem nincs benned csalódottság, vagy visszautasítottság érzés. Hiszen Tibike nem érdemli meg, mint kiderült. :)
2015. szept. 24. 08:05
Ne engedd el,kötözd ki:)
368. catcat88 (válaszként erre: 366. - Konyhatündér63)
2015. szept. 24. 06:37

Imádom Csernust :) Pont a vulgáris stílusa miatt, mert én is tudok olyan lenni.


"Aranyos" volt hogy írta a srác, hogy ő nyitva akarja hagyni magának a lehetőséget. Nyitva hagyhatod kisfiam, csak felesleges.


Olyan szinten kéne bizonyítania, hogy legyek olyan marha hogy negyedjére higgyek neki, hogy az képtelenség lenne. Teljesen eljátszotta a bizalmam ilyen szinten. De ahogy írta utána, "kigondolja majd a haditervet". Sok sikert hozzá Tibikém.


Én inkább ismerkedek egy jogot végzett 29 éves sráccal, akivel tegnap hozott össze egy ismerkedős applikáció.

367. ancsika688 (válaszként erre: 366. - Konyhatündér63)
2015. szept. 23. 21:46
Jó lehet a lányodnak lenni.:)Pedig én imádom Anyukámat.
2015. szept. 23. 21:36
Látod, Kicsi Lány! ERRŐL BESZÉLTEN de nem hitted el, mekkora megkönnyebbülés és felszabadultság.Miattad örülök, hogy vége tisztába került a helyzet.Egy érzelemmentes, racionalizáló levelet írt Neked, de az élet NEM ÜZLET! De legalább nem hagyott kétségek között. Jól döntöttél: arccal a tanulásnak, barátnőknek. Próbálj kicsit szórakozni és két paragrafus között olvasd el Csernustól A nő és A férfi c. könyveket. A stílus olykor vulgáris és sok gondolatot Osho-tól vett át, de alap igazságokat fogalmaz meg. Őszintén szólva sok szerepe volt a döntéseimben és abban, hogy pszichológushoz jártam ami segített megszabadulni sok régi berögzött hülyeségemtől. Ha huszonévesen tájékozódtam volna sok mindenről amiről 50 évesen, az egész életem másként alakult volna és tudtam volna IRÁNYÍTANI az életemet és nem hagyni, hogy ezt más tegye. Na ne félj,már okos vagyok-épp ideje 52 évesen. (Nem akarok senkit bosszantani, de a keddi virágcsokor után ma egy cuki kis virágkosár várt az előszobában mire hazaértem a tárgyalásaimról :-) ) SZép áémokat, Kicsi Lány!
2015. szept. 23. 17:59
Borzasztóan rühelltem ezt a bizonytalanságot, ezt a macska-egér játszmát, ez viselt meg igazán.
364. ancsika688 (válaszként erre: 362. - Catcat88)
2015. szept. 23. 17:52
Jobb ez így.Újra ismerkedhetsz,és jön majd olyan,aki megtesz érted mindent.:)
363. viva70 (válaszként erre: 362. - Catcat88)
2015. szept. 23. 17:49
Akkor jó.:)
362. catcat88 (válaszként erre: 361. - Viva70)
2015. szept. 23. 17:17
Nehogy azt hidd! Nincs semmi baj:) Sőt felszabadult, vidám vagyok, mint akinek mázsás súly esett le a szívéről.
361. viva70 (válaszként erre: 360. - Catcat88)
2015. szept. 23. 17:00
Nagyon itt volt már az ideje, hogy tiszta vizet öntsetek a pohárba. Nem mondom, hogy most aztán minden happy, de legalább tisztán látsz végre. Sokszor a biztos rossz is jobb, mint a bizonytalan semmi.
2015. szept. 23. 15:02
Tényleg nem érdekel már :) Örülök hogy lezárult, most tudtam egy igazán jót pihenni, nagyon megviselt idegileg ez az 1 hónap.
2015. szept. 23. 14:39

Én még életemben nem kaptam ilyet levelet, de valószínű, hogy azt írnám, rá, hogy jó vagy rendben.


Ennyit.


És becsuknám az ajtót.


Ez a férfi nem szeret téged, legalábbis nem szerelemmel és nem úgy ahogy te akarod és szeretnéd, hogy szeressen. Nem férfi-NŐ kapcsolatot lát bele. Sőt...semmit nem lát bele.


Ez van. Te megpróbáltál mindet, zárd le és nyiss a külvilág felé.


Sok sikert neked.

2015. szept. 23. 14:33

356 sorba tellt, mire esetleg megérted miről beszéltünk itt Neked....

Baromi nehéz, tudom... Mélységesen együtt érzek Veled.

Amit javaslok, erősítsd a lelked, hagyd hagy fájjon ez a történet, és menj el pl.egy családállításra vagy kineziológushoz,mert amit írtál, hogy a nevelőapád végett lelkileg bántalmazó családban nőttél fel, ezek a dolgok vezetnek ahhoz, hogy a párkapcsolataid tönkremennek rendre...

Az Apa képet kell helyreállítani magadban, és hidd el jönni fog az, akinek jönni kell!!!

Végezd el a sulit, addig ne is foglalkozz pasikkal...

Rengeteg időd van még !!!!! :)

Sok sikert!

2015. szept. 23. 11:58

Írt. Normális volt, így le tudom zárni. Bemásolom, úgy könnyebb mint itt magyarázgatnom:)


Másolom ahogy írta:


Szia!



Tegnap nehéz napom volt. Nem csak szervízelni kellett az autót. Reggel egy levélke várt, hogy kivonják a forgalomból mert nincsen biztosítás, a biztosítóm elszúrta a dolgokat, szóval rohangálhattam azután. Mindegy is.


Szóval átgondoltam a dolgokat egy kicsit. Igazad van abban, hogy ezt most nem akarom. Egyszerűen rájöttem, hogy nem alakult ki az amit szerettem volna és ebből fakadt az egész. Hiába próbáltam agyban lejátszani magamban, hiába próbáltam rád koncentrálni nem ment. Nem jó se neked se nekem az, hogy ez így van. Te vártál én meg utáltam magamat akárhányszor szembesültem saját magammal.


Abban is igazad van, hogy vagy harcolni kell vagy hagyni. Jelenleg nem tudok úgy beleállni ebbe az egészbe ahogy szeretném agyban és ahogy Te szeretnéd. Tehát most harcolni nem tudok, nem akarok. De játszani sem akarok Veled mert közel sem ezt érdemled, így hiába gondolom azt, hogy értékes lány vagy, nem tarthatlak a fiókban. Egyszerűen nem fair a Te érzéseiddel játszani és várni, hogy megjöjjön az eszem.


Ennek fényében most úgy gondolom ezt hagyjuk ilyen formában. Amiket mondtam, az továbbra is áll, ne érezd magadat hülyén, ne haragudj. Én tényleg úgy indultam neki ennek az egésznek, hogy most ez jó lesz, de valamiért a sors csak nem engedi. Nem értem igazán én sem hidd el.


Azt továbbra is kérem, hogy a kapcsolat maradjon meg közöttünk. Ha nem óhajtasz látni megértem de nagyon nem szeretném. Én magamban nyilván szeretném nyitva hagyni a kaput, hátha, de részedről ez nem tudom milyen fogadtatásban részesül. De lényegében most ahogy Te mondtad “haverságon” túl mást nem tudok nyújtani.


Remélem megérted ezt az egészet és nem utálsz emiatt. Tényleg számomra sem egyszerű a dolog.


Puszi!

2015. szept. 23. 11:45
Hívott ,vagy írt?
2015. szept. 22. 15:16
Ha megvette hagy vigye:)
354. catcat88 (válaszként erre: 353. - Gliese)
2015. szept. 22. 14:32
Igen, abszolút igaz, ezt fogom alkalmazni. De szerintem telibeszarná.
353. Gliese (válaszként erre: 352. - Catcat88)
2015. szept. 22. 14:28
A 213-as hozzászólásban jót tanácsolnak.
352. catcat88 (válaszként erre: 351. - Gliese)
2015. szept. 22. 14:27

Ugorjon a halál. Kitalálok valamit, hogy írom a szakdogát vagy TDK-t, esetleg bnőzök.


Ezek után szerinted keresne?:) Hagyjad már :)

351. Gliese (válaszként erre: 350. - Catcat88)
2015. szept. 22. 14:24
És ha ő keres? Ugrasz neki? Úgy de úgy ráférne egy kikosarazás.
2015. szept. 22. 14:14
Na hazaértem egyetemről. Nem fogom keresni, sztem ezzel teszem a legjobbat neki is meg magamnak is. Olyan szinten vesztettem bizalmat iránta, amit soha nem tud már helyrehozni. Ezt már nem lehet. Szerintem nem is akarná.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook