Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit szerettek sütni -főzni? Receptek, tippek fórum

Mit szerettek sütni -főzni? Receptek, tippek (beszélgetős fórum)


1 2
2019. nov. 1. 11:20
Ma székelykáposzta lesz. De szeretem ahúslevesekt: csirke, pulyka, kacsa, marha - húsból. Vagy zöldborsó, brokkoli. Zöldségek-paprika-gomba grillezve és hozzá serétstarja grillezve. Imádom. Sütni, almás pite, turosbatyú, zserbó, pogácsa. Vagy sima sajtos-köménymagos valami.
12. Orsi2017 (válaszként erre: 10. - Bozsu55)
2019. nov. 1. 11:02
Jó étvágyat a káposztához már én is megenném .
2019. nov. 1. 09:25
Hamar ráunt a fórumindító....
2019. nov. 1. 07:10

Szeretek főzni, sütőm nem tökéletes és új tűzhelyre ezért nem ruházok be.

Szánok rá időt,mert abból nekem sok van. Szezonális dolgokat részesítem előnyben,nem használok konzerveket,(befőzök) delikátot.

Ma karfiolt fogok savanyítani.

Ebédem van, Székelykáposzta.

Holnap natúrszelet,párolt lilakáposzta,gombaleves.

2019. okt. 31. 22:07
Imádtam sütni - főzni anno, de már lusta és fáradt vagyok sokszor hozzá. Hétköznap próbálok valami gyorsat, így sokszor sütök lazacot fokhagymásan, paprikásan és valami köretet hozzá.
8. Orsi2017 (válaszként erre: 7. - Jooeva)
2019. okt. 31. 21:26
Enyémek a karfiolkrém levest 😂😂
7. jooeva (válaszként erre: 6. - Orsi2017)
2019. okt. 31. 21:24

+ sok-sok sült krumpli😁

De imádják a brokkoli levest!

Probálgatom a köreteket is, bulgur, kuszkusz, múlt héten a kacsa mellé párolt lila káposztát készitettem (életemben először) és bejött nekik😉

2019. okt. 31. 21:11
Főzni sűtni is imádok. Zöldbab főzeléket na az sosem sikerül... mondjuk a gyerekeim bolognain és rántott húson élnének ha tehetnék 😅😅
2019. okt. 31. 20:38

Főzni imádok. Szeretek újítani, új recepteket nem csak magyarosat kipróbálni.

Sütés... No eleve nem vagyok édesszájú, palacsinta azzal meglehet fogni bármikor. Utálom a pepecselős sütiket vagy a habos-babos sütit készíteni mert kifog rajtam. Én a legegyszerűbb 1 bögrés sütiket preferálom és készítetem a családnak.

Kelt tésztás dolgokat se szeretek készíteni. Vagy amit nyújtani kell. Sose sikerül kinyújtani rendesen 🤦‍♀️😅🤷‍♀️

2019. okt. 31. 20:28

Szeretem mindkettőt! Főzni praktikus okokból, hogy legyen mit adni a családnak és jobban szeretem az otthoni ízeket, mint a zacskós/félkész/mirelit ételeket. Főleg magyaros ízvilág a jellemző, de sok mindent szeretünk, kínai, görög, minden ami csípős :-))

Sütni pedig imádok! A család édesszájú, így találkozik a kereslet és a kínálat. Fontos, hogy finom legyen, de kifejezetten keresem a különleges formázású sütiket, legyen valami csavar benne! Ilyenkor, mikor bejön a hideg és itt vannak a szép hosszú délutánok, szinte vonz a konyha! Beindul a sütigyár és telnek a dobozok, most aprósütiket készítek, linzert, diós félholdat, zabkekszet.....lassan indul a mézeskalács is. Sőt, ma már azt is sütöttem, de ez nem enni lesz, hanem mécsestartó és adventi koszorú (évek óta ilyet készítek).

Tortákat is szeretek sütni, mindenkinek a kedvencét, az enyém a fekete erdő torta!

Más cipőt és táskát vesz, én mindig valami sütési kelléket.....

2019. okt. 31. 19:47

Egyébként szívesen kísérleteznék, kipróbálnék számomra idegen ételeket is, de idő hiányában erre csak ritkán kerül sor.

Sütni is nagyon szeretek. Amikor terhes voltam, azt hittem, annyi időm lesz majd itthon, különleges tortadíszítő szetteket nézegettem, hogy majd miket fogok alkotni. Persze ebből nem lett semmi:D

2019. okt. 31. 19:40

Én magyaros ételeket főzök legtöbbször, vagy valami könnyű, egyszerűt. Salátát sokféleképpen szoktam variálni.

Nyáron nagyon szeretek tepsis zöldséget készíteni. Rakok bele cukkinit, padlizsánt, krumplit, édesburgonyát, répát, mikor mi van itthon, jól megfűszerezem. Isteni:)

2019. okt. 31. 18:18
Ide jöhet minden, beszélgessünk, süssünk osszuk meg egymással:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook