Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit olvasol éppen? Idézz belőle: 50.oldal, 1. bekezdés fórum

Mit olvasol éppen? Idézz belőle: 50.oldal, 1. bekezdés (beszélgetős fórum)


1 2
2021. júl. 12. 18:50

"A rendszertesztek után többféle, ún. elfogadási teszt végrehajtására is sor kerül. Ezen tesztek célja annak megállapítása, hogy a szoftver(rendszer) valóban képes ellátni a neki szánt feladatot, méghozzá az elvárt módon."


Fehér Krisztián: Szoftvertesztelési alapismeretek

57. King86
2021. jan. 9. 21:15

" Ezen a ponton le kellett volna emelnie a fiú kezét a volánról, meg kellett volna fognia, be kellett volna temetnie a kettejük közötti árkot. De nem tudta rávenni magát. Jess, bár szavak nélkül és öntudatlanul, nem akarta, hogy vigasztalják... "


Stephen King: Végítélet

56. 9cf0877606 (válaszként erre: 55. - 9cf0877606)
2021. jan. 9. 14:51
Illyés Gyula: Minden lehet
2021. jan. 9. 06:32

JANUÁR

Egy körkérdésre


Kígyó az év. Január rajt a fej. / Majd nyel, nyel, nyel, egyrte nyel, / míg csak önnön farkába nem harap! / Mikor akad már torkán a falat? / Mert hány billiomodik a Fordulat, / e cirkulus vitiosus (vagyis / bűnös kör, mely bennünket csalva lett hamis)?! / Mert kit hizlal kosztja: az ember-eledel? / Pap, bölcső szó-vesztve pillogat. / Költő, felelj!

2021. jan. 9. 06:01

A jelenés csak néhány másodpercig tartott. Rossz fülkébe tévedtek; a tiszt lágy, udvarias hangon, Nagyezsda pedig bájos, néma biccentéssel kért elnézést, és átmentek a szomszédos kupéba. A kedves, figyelmes nyájasság és nemesség légköre, ami kettejüket körüllengte, tökéletesen idegen volt a durva és nyers proletár valóságtól. A vonat hamarosan elint, és én nyugovóra tértem, bűnös és fájó nosztalgiával a romlott burzsoá világ iránt, ahol olyan illatos, nemes és finom hölgyek élnek, mint Nagyezsda, és órákat töltenek a fürdőkádjaikban.


Márton László - Koestler asszonyai

2020. okt. 11. 16:21

Három héttel az indulás előtt.


Kedves Ian!Nem fogod kitalálni,hogy mi történt-felvettek!

Tudom nem hiszed,én is nehezen hittem el,de igaz.Papa beszélt egy régi barátjával a Vöröskeresztnél,akinek magas rangú barátai vannak a Haditengerészetnél,és aztán már közölték is velem,hogy kaptam egy helyet a következő hajón,bár szigorúan véve nem vagyok sürgős eset.



Jojo Moyes-Tengernyi szerelem

52. Alina*
2020. okt. 11. 16:13

Lin-csi apát kolostorába egy nap vendég érkezett. A közeli kolostor elöljárója volt, az apát reggeli

beszélgetései érdekelték. Egyszerű szerzetesként látogatta reggelente Lin-csi kolostorának keleti csarnokát.

- Mester! Áruld el nekem, mi Buddha tanításának lényege? - tette fel a vendég egy reggel az óvatlan kérdést,

miután addig tisztelettudóan hallgatott. A szerzetesek elhűltek ekkora otrombaság hallatán. Lin-csi

udvariasan elengedte a füle mellett a kérdést. De Ting apát, így hívták a szomszéd elöljárót, nem nyughatott.

- Mester! Mi Buddha tanításának a lényege? - kérdezte ismét. Mire Lin-csi odasétált Tinghez, galléron

ragadta, lekevert neki egy nagy pofont, majd ellökte magától. Ting először megtántorodott, aztán csak állt

döbbenten, mintha még várna valamire. Ekkor Lin-csi rákiáltott.

- Ting apát! Miért nem köszönöd meg válaszomat mély meghajlással?

Ting erre, köszönete jeléül, mélyen meghajolt, és valóban őszinte hálát érzett szívében.

- Tudod-e már, Ting apát, hogy mi Buddha tanításának lényege? - kérdezte ekkor Lin-csi.

- Tudom - vágta rá Ting, aki addigra megvilágosodott a híres mester pofonjától.

- Hívek! - fordult most szerzeteseihez a mester. - Sajnálom, ami Ting apáttal történt. De elöljárók se lehetnek

kivételek. Iránta érzett szeretetemtől hajtva még elmélkedőzsámolyomat is fejéhez vágtam volna, csakhogy

végre megvilágosodjon. Ám ha műveltebb szerzetessel van dolgunk, általában elég egy pofon. Elméjében

fényt gyújt, s nem keresgéli többé a nem létező könnyebbik utat. Mely nem maga a Tanítás, csak annak

lényege. Nincs könnyebbik út, nincs rövidebb út, nincsenek fontos és kevésbé fontos részletek. Az egész

megértése a cél, hogy aztán az egészet végre elfeledd. Ez az út. És ez se rövidebb, se hosszabb nem lehet -

szólt Lin-csi mester, majd Ting apát felé meghajolva, magukra hagyta szerzeteseit, kolostorában, a Huo-to folyó partján. "( Reggeli beszélgetések Lin-csi apáttal)

2020. szept. 6. 21:31

"hova s meddig taszít a képzelet

vágyak után vágyakozva

megbámulom a lemenő napot:

s azt mondom: csupa vér

nem utoljára felparázsló tűz

hanem vérbe borult látomás"


Nagy István Attila: A fogva tartott képzelet

2020. máj. 3. 16:43
Bocs, az oldalszamot nem vettem figyelembe se a bekezdest. Ebookon egyebkent hol jelzik az oldalszamot? Nem talalok ilyet. 😁
2020. máj. 3. 16:38

A torii lábához futott, majd megállt, és körbenézett. Rengeteg ember haladt el az óriási sintó kapu alatt, de Akiko sehol nem látta a macskát. Csalódottságában lehajolt, és a térdére tette a kezét. Hangosan zihált. Megcsóválta a fejét, majd oldalra nézett. Ekkor újra meglátta. A szentélyt körbeölelő fák között szaladt, párhuzamosan a Jamanote vasútvonallal. Akiko utánaeredt, de rossz fizikai állapota miatt nehezen vette a levegőt. Valahogy mégis összeszedte minden megmaradt energiáját, és továbbfutott.

Végig látta maga előtt a macska szürke bundáját, de sehogy nem tudott közelebb kerülni hozzá. Folyamatosan megmaradt közöttük a mézesmadzagnyi távolság.

Végül kifutott a fás területről, és egy völgyszerű tisztásra ért. Mindenütt friss, tavaszi fű zöldellt, és a napsugarak zavartalanul árasztották el melegükkel a tájat. Kevesen tartózkodtak a tisztáson, többnyire mind a völgy túloldalán. Egy fiatal pár a fűben feküdt, és az eget kémlelte, egy középkorú férfi lótuszülésben meditált, két anyuka pedig a babakocsiját tolta, miközben egyikük öt év körüli kisfia mellettük szaladgált.

-Boris Martinovic: Tokiói lilaság-

2020. máj. 3. 16:22

"Barátaira nézett. Megint szabadnak és boldognak érezte magát. Mason nem viselkedett ugyan kellemetlenül, de puszta jelenléte elégvolt ahhoz, hogy minden elfakuljon."


Robert Merle : A sziget

2019. szept. 5. 12:37
A következő hét zavaros ködben telt. Carla lelkében valami ismeretlen hajtóerő mindent elkövetett, hogy segítsen a túlélésben. Rávette, hogy lezuhanyozzon, felöltözzön, és megpróbáljon enni valamit. Mindezt úgy tette, mint valami élőhalott, akinek sikerült megőriznie valamit emberi mivoltából.
46. idl367 (válaszként erre: 45. - Idl367)
2019. máj. 11. 17:56

Kimaradt

Lázadó dalnokok:Hat - mait

45. idl367
2019. máj. 11. 17:48

Csöndes, reggeli fény

szövögeti áttetsző melegét

a resnyirenyitott ablak

hideg üvegén.

2019. márc. 18. 13:01

nincs kedvük elkísérni bennünket?útközben nyugodtan beszélgethetünk.történt egy gyilkosság,amiatt rohangál most mindenki.

a gyűjtő

43. Bözsi néni (válaszként erre: 42. - 3d71aa27e8)
2019. márc. 18. 11:37
Jó könyv, nekem nagyon tetszett.
2019. márc. 18. 10:43

-Értem már!-csapott a homlokára.- Mert ha nőtlen, riadóztathatod Rebeccát. Te kerítőnő!

-Miért ne? - kacagott a felesége.- Te talán nem szeretnéd, ha az egész világon mindenki olyan boldog lenne, mint mi?

-Nem tudnák elviselni.


Lawrence Sanders-A második halálos bűn

2019. márc. 18. 08:51

[link]


"A külső sérülékenységet csökkentő intézkedések

eredményeként jelentősen nőtt a belső források súlya az

államadósság finanszírozásában. A lakosság állampapírállománya 2011 óta folyamatosan emelkedett, 2017 végén

az államadósság 18 százalékát tette ki. Ha a pénzügyi

közvetítőkön keresztül megvalósult, közvetett

finanszírozást is figyelembe vesszük, ez az arány közel 30

százalék. E folyamat lehetővé tette a külföldiek által tartott

értékpapírok súlyának csökkenését az államadósságon

belül, amely a 2014-ben elért 50 százalékos csúcsról

folyamatos mérséklődést követően már 35 százalék alatti. A

belföldi források előtérbe kerülésében két intézkedés

játszott kulcsszerepet: egyrészt, hogy az ÁKK elkezdte

preferálni a lakossági állampapírból történő finanszírozást,

másrészt a jegybank önfinanszírozási programja is

hozzájárult a hazai bankrendszer forint-állampapír

vásárlásának növekedéséhez, és így a külső sérülékenység

csökkenéséhez."

2018. ápr. 22. 19:31

"- Bécs olyan város, ahol az ember látja az eget. A járdákon ezer kávézó sorakozik, ahol leülhetünk és kávézhatunk és fecseghetünk, és az öregek sakk és kártya felett vitatkoznak. Tavasszal bálokat rendeznek, és hajnali háromig táncolunk, a nők suhogó fehér ruhájukban olyanok, akár a földre hulló, kavargó almavirágok éjjel. Nyáron fagylaltot eszünk a Dunánál, és nézzük a lámpásokkal megvilágított hajókat, amint a vízen ringatóznak. Még a szél is keringőzik. Bécs a zene és a fény városa."


Natasha Solomons - A Tyneford-ház

39. cel
2018. febr. 20. 12:33
"...Feleségem szegedi varrónője, akinek ő a legjobb kuncsaftja volt fő¬iskolás korában, mondta, hogy lelépéssel tud egy belvárosi lakást Szegeden, közel a Szent István térhez. Rávett a feleségem, hogy fogadjam el az állást, adjuk el a KISZ-lakást, felét lefizetjük a szegedi lakás lelépéséért, (ez akkoriban törvénytelen, büntetendő cselekmény volt) és a többiből autót veszünk. Ezt elsősorban az anyja javasolta, mert úgy látta, hogy a lányának még jobb esélyei lesznek, mit lehet tudni, Szegeden sokkal több orvos (vagy más) van, akivel lánya megvalósíthatja terveit...."
2018. febr. 20. 12:11

Kizárólag akkor van esélyük a túlélésre, ha ez megtörténik.

De a szomorú igazság az, hogy Marcia nem Haley keresésével töltötte az egész napját. Próbálta, de borzalmas kimerültség lett úrrá rajta. Reggel nem akart kikelni az ágyból. Végtagjai elnehezültek. Még ez a különös zarándokút is nehezére esett a kihalt iskolai folyosón.

Kilencvenhárom nap.


Harlan Coben-Bűnösnek nyilvánítva

2018. febr. 20. 11:57

"Azt hittem, tudom, mi történt, mert láttam már ilyet korábban: az ötletem megunta a várakozást és elhagyott. Nem mintha hibáztathattam volna. Végül is megszegtem a szerződésünket. Ígéretet tettem, hogy minden időmet és energiámat teljes mértékben az Amazóniai Evelynnek szentelem, aztán leléptem. Két év alatt egy szemernyi figyelmet sem kapott tőlem. Mit kellett volna az ötletnek tennie? Türelmesen ücsörögnie egy sarokban, miközben én rá se bagózok? Lehetséges. Néhány, kivételesen türelmes és ragaszkodó ötlet képes akár évekig vagy évtizedekig is várni a figyelmünkre. Mások azonban nem ilyen megértőek, mivel minden ötletnek más a természete. Te vajon ücsörögnél egy dobozban két évig, miközben a partnered hagyja, hogy besavanyodj? Valószínűleg nem."


Elisabeth Gilbert: Big Magic - Kreatív élet, félelem nélkül!

2018. febr. 17. 15:54

Végül aztán a bécsi urak arra vetemedtek, hogy nagyon öregedő császárnak - Miksa akkor már 58 éves volt -egy mindössze 13 éves kis cseh-magyar hercegnőt ajánljanak feleségül.


Slepka Géza : Habsburg krónika

2018. febr. 17. 15:45
ha elveszíti is a féltve őrzött kincsét,legalább megteszi a szükséges óvintézkedéseket. Cole. Menekülők.miket olvasunk mi.
2018. febr. 17. 15:35

Honnan veszed, hogy szólt valami, amikor magamhoz nyúltam, és rád gondoltam?”

„Te mondtad.”

„Tényleg?”

Annyiszor olvastam az e-mailjét, hogy szó szerint tudnám idézni minden szavát.

„Igen. Azt írtad, elnyúltál az ágyon egy majdnem üres borosüveg mellett, dübörgött

a zene, és magadhoz nyúltál, miközben azt kívántad, bárcsak az én meleg nyelvem

érintene az ujjaid helyett. A világirodalom legszebb verssora. Akkora merevedést

kaptam tőle, mint egy ágyú..


Lauren Rowe: A Klub

33. globus
2017. nov. 27. 19:52

"Lent a nappaliban Max kibontott egy palack vörösbort.

-Igyunk az első napjára! - koccintott Tillyvel.-Arra, hogy eddig még nem rohant vissza sikoltozva Londonba. Egészségére! Eszerint nem voltunk túl elviselhetetlenek eddig?"


Jill Mansell: Nem zörög a haraszt

2017. nov. 8. 16:01

"Arkagyij, nem éppen zavar nélkül, röviden megmagyarázta neki, hogy kicsoda Fenyicska.

- Ahá! Apádnak nem rossz a gusztusa - jegyezte meg Bazarov. - Tetszik nekem az apád, komolyan! Legény a talpán! De meg kell ismerkednem vele - tette hozzá, s megindult a lugas felé."


Ivan Szergejevics Turgenyev: Apák és fiúk

2017. nov. 3. 22:56

"Az intézkedés a megyei szintű foglalkoztatási helyzet javítását, a meglévő munkahelyek

megőrzését és új munkahelyek létrehozását támogatja, a térségi gazdasági adottságokra és

speciális igényekre alapozva."


Terület- és Településfejlesztési Operatív Program

2017. nov. 3. 16:07

He's her boss, her devil!

If you thought she was doing wrong, why didn't you talk to her about it? Perhaps you could have made her change her mind, see things your way, I asked.


The Enemy, Desmond Bagley

2017. nov. 3. 06:46

"Branno már egy órája várakozott, s eközben fáradt agyában egymást kergették a gondolatok. Formálisan bűnt követett el, amikor betört a házba. Ráadásul, merőben alkotmányellenesen, megsértette egy tanácsos jogait. A polgármesterekre vonatkozó szigorú törvények értelmében – melyek csaknem két évszázaddal korábban, még III. Indbur és az Öszvér idejében léptek életbe – akár vádat is emelhettek ellene."


Asimov: Encyclopedia Galactica 5.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook