Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit mondasz, ha nincs jegyed, de jön a BKV ellenőr? Ki tudod dumálni magad, vagy azonnal átnyújtod a személyidet? fórum

Mit mondasz, ha nincs jegyed, de jön a BKV ellenőr? Ki tudod dumálni magad, vagy azonnal átnyújtod a személyidet? (beszélgetős fórum)

1 2
16. Sammel
2010. júl. 9. 16:44
Csak annyit hogy , mikor jön aztmondom , hogy : tudja az anyád,hogy kéregetsz ? vagy kössz , nem kérek van nekem is :D
2010. júl. 9. 16:42
Nekem egyszer szólt az egyik, hogy nincs ráírva a bérletre a száma. De mivel hülye stílusban szólt, azt feleltem neki: "hát akkor írja rá, maga akarja nézegetni" :))
2010. júl. 9. 16:40

Lehet hogy hülye vagyok,de én minden hónapban megveszem a bérletet.Nem szeretem a kínos helyzeteket.Meg aztán ha használom a járműveket akkor egyértelmű hogy fizetek érte.

Ez is egy szolgáltatás.

Ennyi erővel a fográsztól is el lehetne lógni fizetés nélkül...

13. Molyka
2010. júl. 9. 16:29
Én igen. :)
2010. júl. 9. 16:27
De el is tudtatok surranni mindig? :)
11. Molyka
2010. júl. 9. 16:24

Amióta megszületett a kisfiam nem kell se jegy, se bérlet. :) A babakocsi aljában van a táskám, és pont olyan ügyetlen az a fránya kocsi, hogy ki kéne pakolnom belőle a fekvő gyereket, hogy hozzáférjek, ezt ugye meg senki nem várja el tőlem... :)

Amúgy minidg volt ötletem, pl. amikor terhes gondozásra jártam, és már látszott a pocakom, akkor felvettem az ijedt pofát, hogy a rendelőben/kórházban maradt minden iratom, a kiskönyvemmel együtt, mert adminisztrálni kellett, és épp most tartok oda, vissza a cuccokért.

Ammikor még nem volt a baba a pocakban, akkor simán csak hosszas keresgélés után felhívtam a férjemet, és megkérdeztem, hogy "basszus, ugye nálad maradt a tárcám, benne volt mindenem?!"

2010. júl. 9. 16:22

Egyszer eljátszottuk a párommal, hogy külföldiek vagyunk és egy angolul magyaráztunk.

Látni kellett volna a fejét a fazonnak :-))

Először ledöbbent, aztán látta, hogy úgyse megy velünk semmire, ezért legyintett és továbbállt :-)))

Tanulság: az ellenőröknél is be kellene újítani nyelveket beszélő kollégákra :-))

2010. júl. 9. 16:09
Tudom nem túl szép, de én inkább beszólok nekik. Lazsálnak, nem nézik meg a metrólejáratnál, én pedig több ezerért vegyem meg minden hónapban! Ha megvetetik velem, elvárom, hogy nézzék meg azt a bérletet rendesen! Volt, hogy csak les rám a pasi, mondtam is neki, hogy nyugodtan megnézheti a bérletet helyettem. Bocsánat, de bosszantó, hogy sokuk nem is végzi a dolgát rendesen.
2010. júl. 9. 16:04
Régen (még középiskolás voltam) hobbiból pár hónapig nem vettem bérletet. Az volt a taktikám, hogy nyugodtan üldögéltem, ha jött az ellenőr köszöntem, és elkezdtem "keresni" a bérletemet a táskámban. Szép nyugodtan néztem végig az összes zsebet, majd a következő megállónál még mindig fél kézzel a táskámban felálltam, és azt mondtam, hogy "ne haragudjon, le kell szállnom", visszacsuktam a táskám, és leszálltam. :D Mindig bejött. A metróban persze ezt nem lehet eljátszani.
2010. júl. 9. 16:01

:D Én a csak bedugós jegyet nem tudtam kezelni:D

Rá akartam húzni a tetejét , mert nem tudtam, hogy az már olyan modern, hogy nyomtat rá:DDD


Tök ciki volt, aztán segítettek hogy is működik:D


De én sem utaztam még jegy nélkül, ahhoz beszari vagyok:DDD

2010. júl. 9. 16:01
Szerintem Ti kifogtátok a ritka kivételeket!:-)
5. 421d0fb05f (válaszként erre: 1. - Elszabadult hold)
2010. júl. 9. 15:58
Szia! Én vidéki vagyok, és a "nagyvárosban" volt ugyan jegyem, de nem lyukasztottam ki. Jött az ellenőr, és kérdezte, miért nem kezeltem le a jegyet. Olyan értetlen képet vágtam, amilyet csak tudtam, és megkérdeztem, hogy "miért, ki is kell lyukasztani? nálunk vidéken elég megvenni". Elég döbbent arcot vágott, és azt mondta, nem tudja, hogy tényleg ennyire tájékozatlan vagyok, vagy csak nagyon jó a humorom, de "most az egyszer" nem büntet meg. Tök rendes volt, még azt is megmutatta, hogyan működik a lyukasztó! :D :D :D
4. re11
2010. júl. 9. 15:58
Sohasem utaztam jegy nelkul es nem is all szandekomban, pont azert, mert rafaznek. Nem vagyok jo a kidumalasban :(
3. Angelbocs (válaszként erre: 1. - Elszabadult hold)
2010. júl. 9. 15:57

Én azt mondtam, szigorlatra igyekszem. :) Mondjuk, így is volt, de elengedett, azt mondta, most az egyszer. :)


Barátom meg "lekenyerezte" egy túró rudival. Elfogadta, békén hagyta. :))

2010. júl. 9. 15:55
Szerencsére nem járok BKV-val. Kocsi vagy gyalog. De tuti,hogy azonnal frászt kapnék,ha jönne az ellenőr.
2010. júl. 9. 15:53
"...Most az egyszer nézze el nekem. Különben is pont leszállok." Ilyenkor van, aki leszáll velem együtt és utamat állja, de van aki azt mondja: "na jól van, most az egyszer és a következőnél hagyja el a járművet".
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook