Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni, ha a főnököm nem akar fizetni? fórum

Mit lehet tenni, ha a főnököm nem akar fizetni? (tudásbázis kérdés)

1 2
2009. jan. 22. 15:37
Elég sok ilyen szemét van, bár tudom, hogy ez nem vigasztal.
2009. jan. 22. 14:19
Köszi mindenkinek! Ma írtam neki egy sms-t, hogy mikor hozza a pénzemet, erre válaszolta, hogy 5-kor. Ennyi. Semmi olyan, hogy ma 5-kor, vagy május 10-én 5-kor. Hihetetlen. Már előre tudom, hogy be fog állítani (ha jön egyáltalán)kb. 15000 ft-tal és azt mondja majd, hogy nincs több. És állok majd, mint egy hülegyerek, nem tudva, mit mondjak. Mert erre mit lehet? Keresek másik állást, de lehetetlenség itt vidéken. Szó szerint, ha nem vagy valakinek a valakije, nem kapok állást. Most ott tartok, hogy lehet fölmegyek Bp-re, itthagyva a páromat és ott vállalok munkát...
2009. jan. 22. 14:05
A munkabér a végzett munka ellenszolgáltatása. Bizonyos esetekben munkavégzés hiányában is tartozik a munkáltató a munkabér megfizetésével. Ide tartozik például az ún. állásidő-térítés. Adódhatnak olyan helyzetek, amikor a munkáltató a működési körében felmerült valamely okból (pl. anyag-, áru-, megrendelés hiányában) nem tudja a munkavállalóit munkával ellátni. Ha a foglalkoztatás biztosításának hiánya a munkáltató részéről csak átmeneti, valószínűleg nem a munkavállalók munkaviszonyának megszüntetését fogja kezdeményezni. Ha így dönt, és a munkavállalók munkaviszonya továbbra is fennáll, akkor a kiesett munkaidőre (állásidőre) a munkavállalóknak a személyi alapbérüket köteles megfizetni.
2009. jan. 22. 14:04

[link]


Gondolom ez ide is érvényes....

2009. jan. 22. 13:56
Fizetés nélküli szabadságot a munkavállalónak kell kezdeményeznie, a munkáltató nem rendelheti el önkényesen én úgy tudom.
7. Pankakukac (válaszként erre: 6. - Pemete)
2009. jan. 22. 13:55
Köszi! Megpróbálom. Már nem tudom, mit tegyek, mert csak egyedül én vagyok bejelentve a cégnél, mindenki mást feketén foglalkoztat. Így még össze sem tudunk fogni.
2009. jan. 22. 13:52
Hát fizetés nélküli szabadság, vagy ilyesmi okán elvileg, de ebben nem vagyok biztos! Hívd fel a lakóhelyeden illetékes jogi tanácsadót, minden megyéban van a link szerint amit beraktam, és ők biztos meg tudják mondani, hogy mi a helyzet!
2009. jan. 22. 13:49

Be vagyok jelentve. bár az is kétséges, hogy fizeti-e utánam a járulékokat. De ez legyen az ő gondja.


Még egy kérdésem van: decemberben 16-ig dolgoztunk, utána nem volt munka. És azokra a napokra nem akar fizetni, amikor nem dolgoztunk. Ez jogos a részéről? Ha igen, akkor nagy gáz van, mert nem tudok megélni abból, amit azokra a napokra akar adni. Ja! És még az idén sem kezdtük el a munkát. Erre nem tudom mit fizet. Nem mond semmit. Lehet, hogy ne is kapok fizetést? Tehet ilyet????

2009. jan. 22. 13:40

[link]


Itt van egy csomó telefonszám, ahol tanácsot adnak. Sok sikert:)

2009. jan. 22. 13:39
be vagy jelentve?
2009. jan. 22. 13:39
Feljelentés, csődeljárás indítása a cég ellen.
2009. jan. 22. 13:37
Segítséget kérek! Mit lehet tenni, ha a főnököm nem akar fizetni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook