Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet átvinni Németo.-ba Ausztrián keresztül haladva? Hogy haza lehessen telefonálni, ott érdemes kártyát venni? fórum

Mit lehet átvinni Németo.-ba Ausztrián keresztül haladva? Hogy haza lehessen telefonálni, ott érdemes kártyát venni? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 26. 22:07

ajanlom figyelmedbe a következö oldalakat

[link]

itt kicsit szet kell nezni mert altalanositva van, es ezen belül lehet megnezni az adott orszagbol vonatkozoan (ertem ezalatt hogy pl magyarorszagrol 200 szal cigi, de csehektöl 800 szal mar)


amugy ha van pl vezetekes telefonja a ferjednek ott ahol lakik akkor ajanlom a 01071-es elöhivoszamot (ezutan a 0036 es telefonszam) szerintem ezzel lehet a legolcsobban hivni magyar szamot. Vezetekest 3 centert, mobilt 16 centert. Ennel olcsobban nem hiszem hogy talalsz. Kinti kartyat valoban könnyen lehet venni, de nem jok a percdijak. Magyarrol telefonalni magyarra sem eppen jo. Vagy mint mar masok is emlitettek a netes lehetösegeket.

Cigarette tuti hogy 200 szal, nem veletlenül. :) Sajna az en ferjem is cigizik, ugyhogy tudom hogy gaz a szitu. Itt 4-6 euro egy doboz, tehat anyagi csöd :S

En nem tudom paran mit ertenek a magyar-osztrak ellenörzes alatt, de mar nincs hatar, szoval meg csak lassitani sem kell. Osztrak-nemet hatar meg mar ezer eve nincs, szoval szinten ugyan ez. Viszont a "csempeszessel" en nem jatszanek, ugyanis lehet szerencsed, de amint atleped a hatart mindenhol ott cirkalnak a vamosok. Sokszor nem is latod, egyszercsak elöjönnek mögötted, követnek egy kicsit aztan elödvagnak es jön a "bitte folgen!" felirat a parkoloig ahol izekre szedik a kocsit es mindent ami benne van. Utasokat megmotozzak es igencsak kibontanak mindent. Sajna tapasztalat. Aztan ha több van valamiböl nalad amiböl nem kene akkor elveszik, kifizeted a büntetest + a NEMET arat!! Szoval nem eri meg. Amugy a külfödi rendszamu autokat elöszeretettel kiszurjak. Föleg a munkasokat, ha többen vannak egy kocsiban, mert tisztaban vannak vele hogy esetleg cigi alkohol lehet az autoban.

En a helyedben nem jatszanek ezzel. Mi egyszer prbaltuk, es nem kiszedetek minket Passau utan?! pedig csalad kutyaval, nemet rendszamu autoval. Pechünk volt :(

A "csempeszest" nem ajanlom

20. moncsicsi83 (válaszként erre: 19. - 223cf40dc0)
2009. jan. 9. 21:47
Mi még sosem találkoztunk ellenőrzéssel, pedig azért évi 4-szer minimum megyünk át az osztrák-magyar határon. Vagy eddig szerencsénk volt?
19. 223cf40dc0 (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2009. jan. 9. 20:49
mert az osztrák-magyar határon még megállítanak kifelé, útlevelet ellenőriznek és pecsételnek, sőt ha úgy tartja kedvük a csomagjaidat is megbontják, akár van, akár nincs különbség :)) tapasztalat!!! ráadásul elég friss :)
18. emagdi (válaszként erre: 12. - 223cf40dc0)
2009. jan. 9. 13:02

??

osztrák-magyar határ és az osztrák-német határ között nincs különbség már jó ideje:))

miért ellenőriznének nagyobb valószínűséggel az előbbinél, mint az utóbbinál?

:))


autóval gyakorlatilag azt visznek amit akarnak, ha tényleg saját használatra viszik, akkor nincs mitől tartani, nagyon kicsi a valószínűsége, hogy bárhol megállítják őket az út folyamán, és megkérdezné bárki is hogy mit visznek vagy mit nem.

(ennek inkább csak elvi jelentősége van, meg hogy ne vigyél értékesítési céllal más országba jövedéki terméket, pl cigarettát, alkoholt)

2009. jan. 9. 12:23
Az a baj,hogy egyenlőre annyira sokba fog kerülni az egész kiút,és a megélhetés fizuig neki kint,nekünk bent,hogy egyenlőre nem tudunk sok mindenre beruházni.A cigi odakint nagyon drága,ezért lenne jó minél többet kivinni.
16. moncsicsi83 (válaszként erre: 11. - JázminBarnuska)
2009. jan. 9. 00:18
A cigiről tudom, hogy volt valami, de nem tudom mennyire maximalizálták. Anno mi német ismerősnek 1 karton cigit vittünk ki, az biztos megengedett volt... De azt hiszem személy/x szál, nem?
15. nyau82
2009. jan. 8. 23:53
laptop,internet kapcsolat,skype vagy msn program.kamerával láthatjátok is egymást,ingyen van,korlátlan.szerintem hosszabb időre megéri beruházni.
2009. jan. 8. 22:55
Németországban már nagyon olcsón lehet venni SIM kártyát és feltöltökártyát,amivel vezetékes számot olcsón lehet írni.Ez olyasmi ,mint itt a Barangoló kártya.Valamint minden városban vannak olyan fülkés internet-kávézók,ahol nagyon olcsón lehet telefonálni bármely országba.
13. 223cf40dc0 (válaszként erre: 11. - JázminBarnuska)
2009. jan. 8. 22:42

:) cigarettát árulnak ott is, így minden ország természetesen a saját bevételeit védi, ezért van az a szabály :)


egyébként érdemes egy kártyafüggetlen telefont és egy kinti kártyát beszerezni!!

a vodafonnak van egy nagyon jó akciója, beletartozik Mo. és Néo. is, csak 15 cent a percdíja és 12 az sms - már ha jól emlékszem, de ennek érdemes jobban utána nézni!!! amúgy, ha telefont akar, akkor ott kell megnéznie, hogy mit ajánlanak, mivel már nagyon jó akciókkal nagyon olcsón és jót lehet kapni! :)

2009. jan. 8. 22:39

az osztrák-magyar határon ellenőrizhetnak, egyébként az osztrák-német határnak ugyanúgy nyitottnak kellene lennie, mint az osztrák-olasznak, vagyis észre sem veszed és már át is mentél rajta :)

likőröket elméletileg fejenként egy üveggel lehet vinni

ciginél volt először, hogy lehet vinni fejenként egy rúddal, majd, hogy csak egy dobozzal - most nem tudom

kávé és elekrtomos dolgok vámolandóak - bár nem fogják az mp3-as lejátszóját megvámolni, de a tv-video egyéb dolgokra rászállhatnak, ha akarnak


bőröndöt nem biztos, hogy megnyittatnak, de a zárt csomagokat biztosan felbontják, aztán ha olyan napot fog ki, akkor lehet, hogy csak legyintenek, hogy menjen :)


repülővel sokkal zűrösebb!!

2009. jan. 8. 22:38

Kocsival mennek egy munkatársával.Leginkább a cigaretta,illetve dohány átvitele érdekel.Az olvastam,hogy 2008.12.31-ig több országba,többek között Ausztria és Német o. is beletartozik 200 szál cigarettát lehet,lehetett kivinni.Frisseb infót nem találtam.6 hetekre mennek ki.6 hét kint,1 hét itthon.Erre az időre nagyon kevés lenne 200szál cigi,főleg hogy erős dohányos.

A telefont megkérdzem a szolgáltatónál,köszönöm. :)

10. emagdi (válaszként erre: 8. - Moncsicsi83)
2009. jan. 8. 22:28

elvileg azt hiszem a jövedéki termékeknél van valami szabályozás (az adó miatt), de annak is csak az a lényege, hogy kereskedelmi mennyiséget nem lehet ezekből csak úgy hurcolászni az országok között.

de persze, ez is csak elméleti dolog, mert gyakorlatilag senki sem nézi (vagy nagyon kicsi az esélye, hogy pont akkor pont ott tartanak valami rutinellenőrzést)

9. moncsicsi83 (válaszként erre: 8. - Moncsicsi83)
2009. jan. 8. 22:19
Persze ha autóval mentek ki :)
2009. jan. 8. 22:18
Úgy tudom azt viszel át amit akarsz, Eu-n belül nincs ellenőrzés, nem foglalkoznak vele. Mi már többször mentünk ki és nem volt semmi ellenőrzés..
7. emagdi (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2009. jan. 8. 22:05
mondjuk repülővel lehet hogy megnézik, de akkor meg úgysem tud annyi ilyen "plusz" dolgot betenni a börödbe, mert akkor nincs annyi hely, mint autóval...
6. emagdi (válaszként erre: 2. - JázminBarnuska)
2009. jan. 8. 22:04
amúgy meg EU-n belül azt viszel amit akarsz gyakorlatilag (cigi, étel stb). lehet, hogy van valami szabályzat rá, de gyakorlatilag mindegy, mivel nincs ellenőrzés sehol. (gondolom Magyarországról indul)
2009. jan. 8. 22:01

persze az lenne a legolcsóbb, ha a férjednek lenne valami internet hozzáférése, és skype-on vagy msn-en ingyen tudnátok beszélni.


ha hosszabb időre megy ki, akkor szerintem vagy ott vesz egy olcsó hálózatfüggetlen telefont és egy feltöltőkártyát, vagy itthon még vesztek egy hálózatfüggetlen telefont (lásd nagyobb műszaki áruházak akcióiban, vagy gsm boltokban esetleg használtan, vaterán, stb)

2009. jan. 8. 21:59

hogy érted, hogy mit lehet átvinni? autóval azt viszel át, amit akarsz (nyilván lőfegyver, robbanékony anyag stb kivéltelével)


telefonilag, meg viheted az itthoni mobilodat, a szolgáltatódnál ellenőriztesd, hogy a "roaming" szolgáltatás be van-e kapcsolva. ha nincs, kapcsoltasd be -->ügyfélszolgálat. de ha mondod nekik, hogy külföldön is szeretnéd használni, tegyék lehetővé, úgy is megértik.


utána már tudsz telefonálni bárhonnan. azt azért indulás előtt az interneten (v szintén az ügyfélszolgálaton) érdemes megkérdezni, hogy az adott országban az egyes szolgáltatók közül melyiknél mennyi a percdíj, mert eléggé eltérőek lehetnek. nyilván érdemes arra ráállni, és azt használni, amelyik a legkedvezőbb.


de ha kiértek, és van hálózatfüggetlen telefonod, ott is tudsz venni egy feltöltőkártyát, és azzal telefonálni. de szerintem ez macerásabb, persze ha hosszabb távon lesztek kint, vagy sokat akartok beszélni, akkor lehet hogy érdemes.

2009. jan. 8. 21:57
lényegében bármit, a kérdés inkább az lenne, hogy te mit akarsz átvinni??
2009. jan. 8. 21:56

Sziasztok!

A férjem valószínűleg Német országban fog dolgozni,és nem tudjuk,mit szabad,mint nem.Találtam egy szabályzatot a dohányról,cigarettáról,de ott azt írták,2008.dec.31-ig ez a helyzet ...

És most?Telefonnal sem tudjuk mi lenne a legjobb?! Állítólag kint érdemes venni kártyát,de mivel vodafonos a telefon,gondolom telefont is. :(

Minden segítségért hálás vagyok.

2009. jan. 8. 21:48
Mit lehet átvinni a Német o.-ba Ausztrián keresztül haladva?Hogy haza lehessen telefonálni, ott érdemes kártyát venni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook