Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit kéne csinálnom? fórum

Mit kéne csinálnom? (beszélgetős fórum)


19. Charlize (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 29. 23:09

A laktóz forralással nem tűnik el a tejből. Egy enzim kell hozzá, ami lebontja, ez hiányzik részben vagy egészben a szervezetből, ha baj van. Genetikai oka is lehet, illetve szerzett is lehet a laktózérzékenység.


Sem orvos nem vagyok, sem érintett. Nem tudok róla semmit kb.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Charlize)
dec. 29. 21:53
Ez mostanság tunt fel hogy 1x-2x túl nagyot is pukizik majd mint egy felnott😀 gondoltam rá h ez rendben lehet vagy normális ez ?! Uzleti tejet meg ki kell forralni vagy csak fellangyositani? Mer amikor az volt adva akkor nem tudott aludni ejjel
dec. 27. 13:28
TSMT torna!
dec. 27. 01:30
majd fog beszelni csak turelemmel varjal!nem minden kisgyerek tanul meg beszelni koran!
15. Charlize (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 20:37

Kisfiamat 2 évesen bölcsibe szoktattam. Semmit nem beszélt. Max. 1 szótagos saját szót pár dologra. Fél év múlva meg már mondatokat mondott.

Ezzel még szerintem nincs baj. Otthon megérteti magát biztos könnyen, majd idegen helyen meg rákényszerül a beszédre.

14. jozsi.38 (válaszként erre: 12. - Jozsi.38)
dec. 26. 20:36
amúgy azóta nagyok az enyémek, de csak a középsőnek nincs hátránya ebből. A másik kettő keményen diszlexiás. Ügyesek, jó tanulók, de visszaveti őket ez a tanulásban
13. Charlize (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 20:33

Nem puffad, pukizik sokat? Nincs hasmenése? Elvileg gyerekdoki kezdeményezhet laktózra kivizsgálást.

Laktóz problémás ismerősöm mondta a fülproblémát amúgy.

dec. 26. 20:33

teszteld a hallását, suttogva mondd a nevét, a háta mögött állva, hogy hallja-e. A saját tapasztalataim alapján 1.gyerek 2,5 évesen kezdett el beszélni egyik napról a másikra folyékonyan, 2. gyerek 3évesen kezdett beszélni ugyanígy, ő mutogatással fejezte ki magát addig, és hisztizett, ha valamit félreértettem. A harmadik gyerek úgy kezdte az óvodát, hogy nem beszélt, nem is volt rá hajlandó, őt abban a korban elvittem a fejlődés és tanulási képességeket vizsgáló bizottság elé vizsgálatra, az ovit már úgy kezdte, hogy SNI papír és logopédus foglalkozott vele már akkor.

Mesélj neki minden este könyvből, nem baj, ha mindig ugyanazt a mesét kéri. Verses könyvek, Weöres Sándor Bóbita című kötete, vagy Tamkó Sirató Károly kötet, nálunk ezeket imádták a kicsik. Nem beszéltek, nem mondták, de végig nevették, tapsikolták, mozogták a verseket

11. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 20:23
2 éves, nincs vele semmi baj, de ha azt szeretnéd, hogy normálisan és szépen beszéljen.akkor ne gügyögjetek vele és szép magyar szavakat használjatok. Ne ilyent, hogy "furcsizunk" SZÖRNYŰ !!!
dec. 26. 08:29
vannak gyerekek akkor keson kezdenek el beszelni!en is hallottam mar ilyesmirol.
dec. 26. 07:39

A lányom elmúlt 3 èves mikor elkezdett beszélni.

Minden másban nagyon ügyes volt,de a beszéd az nem akart megindulni...

Egyébként semmi baja nem volt,csak lusta volt.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Charlize)
dec. 26. 07:19
Ez hogy kapcsolodik össze a fulevel? És milyen orvoshoz kéne vinnem?
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Charlize)
dec. 26. 07:11
Nem jar még jovore tervezem h oviba menjen remélem addigra sok minden jóra fog változik pl hogy fog tudni csak ha egy picit is kommunikálni
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Enissa)
dec. 26. 07:10
Már jobban hall én is probalkozom ilyen aprosagokkal hogy figyel e de többnyire figyel 😊 lassacskán rault a kismotorra amivel pár metert hajtsa magat aztán le is szall
5. Enissa (válaszként erre: 2. - Enissa)
dec. 25. 21:48
Elfelejtettem leírni, hogy ne lássa, hogy te okozod az erős zajt, tedd a háta mögött, de ez biztos természetes is volt a számodra.
4. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 21:47
A sok baj a fülével lehet laktóz intolarencia miatt is, állítólag.
3. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 21:46
Bölcsibe nem jár? Ott a nevelők talán tudnának tanácsot adni. Esetleg a védőnőt kérdezd meg.
2. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 21:45

Két évesen semmi gond nincs még ezzel, egyik gyerek egy évesen már beszél, a másik 3 évesen.

Egy gyerek nem szeret általában telefonon Videochet-en beszélgetni.

Amikor valamin el van gondolkodva, valamivel kelts erős zajt, pl. üss össze 2 fedőt, ha fém akkor természetesen.

Ha összerezzen hall, ha nem reagál, vidd el fülészetre, biztos, ami biztos alapon!

dec. 25. 21:08

Mi a probléma segítsetek?😪

A gyermekem nem rég töltötte be a 2.életévét, de nem beszel 2-3 szót mond a fülevel van probléma akarhanyszor beteg mindig rá megy a fulere a betegség de ezt orvosoljuk is. Ha Mama hívja telefonon videohivas nem akar bele nezni és nem integet vagy nem örül, egyszer volt olyan h a papaval van egy közös jatekuk és q papa eljatszotta videohivasba azt észre vette és nevetett..vagy csak azt akarja meghallani amit ő akar vagy ő akar jatszani? Szereti a gyerkocoket olelgeti puszilgassa ,, a mesebol utanozza a mesefigurakat testreszek mutogatasa azt is úgy ha mesebe eneklik.. erős kisfiu,szeret enni nem vegzi el azokat amiket mondok neki pl csak azt ha megyünk el és szolunk neki hogy megyünk el jön e velünkvagy ha furcsizunk? Azt meg erti. Úgy veszem észre nem tud úgy kommunikálni velünk ha valamit ker és meglat azt mondja adjal..van felni valom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook