Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit használtok a kutya, macska bolha riasztásához? Tapasztalatokat olvasnék fórum

Mit használtok a kutya, macska bolha riasztásához? Tapasztalatokat olvasnék (beszélgetős fórum)


1 2
2019. febr. 19. 16:04

A nyakörvvel nemigen tudok mit kezdeni, a komondor nem igazán alkalmas hozzá. A kicsinek is elég bundája van a nyakán.


Én is várnék tapasztalatokat, de nem nagyon találok.


Használ esetleg valaki ultrahangos kullancsriasztót?

30. Lávli
2019. febr. 19. 15:53

Néhány éve valami bio-izét vettem (nyakörvet), citrussal átitatva, mert azt ígérték, hogy kiváló bolha-és kullancsűző lesz. A Normáfáról 21 kullanccsal tértünk haza.

Az állatorvos javaslatára azóta Kiltix nyakörv van, se bolha, se kullancs azóta sem.

2019. febr. 19. 11:12
Én a kutyát síppal szoktam megriasztani, a macskát a kutyával (vagy ha nincs a közelben, akkor én magam ugatok), a bolhákat pedig F.way cseppekel. :)
2019. jan. 20. 20:35
Advantix csepp.
2018. jún. 3. 02:13
nalunk egy nyakorvet arulnak erre a celra es nagyon jo.otthon miket kapni nem tudom.
2018. máj. 20. 11:29
én azt látom itt is egyre kevesebb ideig ható és egyre drágább dolgokat lehet venni
2018. máj. 16. 05:52
ez a téma örök mig az élősködök vannak lesznek
24. agis
2018. máj. 3. 10:38
Nekunk golden retrieverunk van, hosszu, de nyirt szorrel. Forresto nyakorv es spot on cseppek egyuttesen hasznalva - bolhaval soha nem volt gondunk (benti kutya) azonban iden, heti 2-3 alkalommal szed ossze kullancsot. Sajnos ezen szerek kombinalt hasznalata sem ad teljes vedettseget.
2018. máj. 2. 19:27
Én a Picikének az övet egy Csongrád megyei kis faluban Ruzsán a gazdaboltban vettem 1000 Ft-ért. Elsősorban a halványzöld szine tetszett meg,illik a Picike. zöld szemeihez. A " márkája " Happy Quard,a hatékonysága ? P eddig sem volt bolhás, most em az. Lehett hogy a csodaörvtől !
22. Mézes-Krémes (válaszként erre: 19. - Bjudit55)
2018. máj. 2. 14:03

Igen-igen, én a macskára forestot használok. Hát, húzós az ára, kb. 7 ezer körül mozog, viszont nekünk elég 6-7 hónapig is simán. :) Aztán ha találunk benne kullancsot, vesszük a következőt. Leoldódni egyszer oldódott le róla, igaz, pont akkor vettem frissen a nyakörvet. Nem örültem neki, de inkább vesszen el a nyakörv...


Drágának drága, de szerintem fantasztikusan jó, nem cserélnék másra.

2018. máj. 1. 21:05

Nekünk az advantix cseppentős vált be. Illetve néha ráadjuk az ultrahangos riasztót is a kutyánkra, csak mivel kistestű ezért majdnem a földig ér neki a kütyü, meg zavarja is őt.

Soha nem találtunk még benne kullancsot se, bolhát se. Ja, az advantixot havonta használjuk.

Egyszer a killtix nyakörvet vettük neki, de az marha büdös volt. A kutyát nem zavarta, de minket igen.

2018. máj. 1. 17:23
Otthon a kutyánkon egy szürke kullancsírtós nyakörv van. A neve nem ugrik be.
19. bjudit55 (válaszként erre: 16. - Bnedora)
2018. ápr. 30. 20:17
A Forest leoldódik ha beakad valamibe. Biztonságos, csak előfordulhat már másnap elhagyja valahol a drága nyakörvet. Már nem emlékszem az árára, de húzós azt tudom. persze ha rajta marad hónapokig, megéri.
18. bjudit55 (válaszként erre: 12. - Globus)
2018. ápr. 30. 20:11
Így már értem, köszönöm a kommentárt.
17. simple
2018. ápr. 30. 15:15
Nexgard spectra-t használok, csak kutyám van. Ez egy tabletta, ami egy hónapig védi, bolha, kullancs, bélférgek ellen, de még a szívférgességet is megelőzi. Komplett védelem. Előtte foresto nyakörv volt rajta.
2018. ápr. 30. 14:33
Semmi pénzért nem használnék nyakörvet. Bármikor beleakadhat valamibe, és ott fullad meg szegény állat. De, kinek a pap...
2018. ápr. 30. 13:52
különben nem is a bolhák miatt van nyakörve, hanem ha átmegy a szomszédba, lássák, hogy nem gazdátlan macska. És z öv " öltözteti" is.
2018. ápr. 30. 13:48

nyakörvet, de alapból sem bolhás a Picike, félidőben benti macsek, és a fehér bundáján rögtön kiszúrnám a bolhát.

közel 20 éve tartunk macskákat, de övvel mindig

megelőzhető volt a bolhásság.

Szüleim nagyszüleim meg semmivel nem védekeztek bolha ellen, de nem volt, nemsok macskabolhát láttam életemben

13. andi6020 (válaszként erre: 6. - Bjudit55)
2018. ápr. 30. 13:20

Dehogy nincs.

Amúgy meg csak a repellenes szerek riasztják el a kullancsokat. A többi máshogy működik. Utánaolvastál?

Mondjuk én pont ezért használom a Forestot.

12. globus (válaszként erre: 8. - Bjudit55)
2018. ápr. 30. 13:18
Ha jól értem, azt írta, hogy amit korábban használt, jó volt, de drága. Nem emlékszik a nevére, így mást vásárolt, az pedig nem olyan jó.
2018. ápr. 30. 13:17
azt hittem sokunknak van macskája kutyája és mindenki használ valamit,talán
10. andi6020 (válaszként erre: 1. - Alfoldi13)
2018. ápr. 30. 13:16
Én a kutyáknak Bravecto tablettát, macskáknak Foresto nyakörvet.
2018. ápr. 30. 13:09
nekem cseppek voltak még az elmúlt évben is ,ami ilyenkor megvédte a cicát vagy akár a kutyát,kb egy csepp három hónapig hatot,de amit használtunk nem tettem el a dobozát és idővel a nevét se tudom sajnos,emlékszem nem volt olcsó,amit meg most vettünk az semmit se ér,viszont sokkal olcsobb volt.
8. bjudit55 (válaszként erre: 7. - Alfoldi13)
2018. ápr. 30. 12:58
Sajnos ezt nem értettem meg. :)
2018. ápr. 30. 12:58
Mi amit használtunk az ugyan drága de nem tettem el és olyat nem találtam amit meg vettem semmit se ért
2018. ápr. 30. 12:53

Eddig cseppet használtam. nevét nem tudom, az olcsóbbat. Ez volt 1.200 ft. Semmit nem ér, nem is veszek többet. Mintha nem is használnék semmit, napi szinten több kullancsot is kiszedek a macskából. De tényleg minden nap. Ezt ingyen is megtehetem.

Semmi hatásos szer nincs.


Régen másik macskának vettem azt a drága nyakörvet, de annyira viszketett tőle a nyaka hiába volt nagyon lazán feltéve, le kellett venni. Véresre vakarta magát.

2018. ápr. 30. 12:04

Mindent kipróbáltunk és a Nexgard receptre kapható ehető tabletta a legjobb eddig, mindenféle csepp után.

Állítólag a Bravecto is ilyen, de azt nem próbáltuk.

2018. ápr. 30. 11:24
Az állatorvos a Frontline-t szokta adni, de mi a Fypryst Spot-ot használjuk az utóbbi időben cicáknál.
2018. ápr. 30. 11:20
Mi cseppeket használunk, de hogy mi a neve, azt nem tudom. Nálunk bevált.
2018. ápr. 30. 11:12
macskáink és kutyánk minden évben nagy gondot okoznak a kullancs,bolha elleni védekezés amit egykor vettünk az ma ha van is a kiszerelése más? azt hiszem a csepegtetés eredményesebb bármely nyakörvnél ?Ki mit használ mennyibe kerül?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook