Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit gondoltok a muszlim nőkröl? fórum

Mit gondoltok a muszlim nőkröl? (beszélgetős fórum)


73. a0c1361e44 (válaszként erre: 47. - 17aadc1082)
2013. ápr. 14. 08:34
Vagy Jean Sasson-tól Szultána hercegnő életéről írt könyveket.
72. a0c1361e44 (válaszként erre: 45. - Szomorú lány1416)
2013. ápr. 14. 08:32

Már olvastam hol élsz.


A szüleid ezek szerint mindent betartatnak veled? Mármint erre neveltek? És férjed, hogy lesz? Azt is ők választják ki? Vagy lesz beleszólásod?

71. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Szomorú lány1416)
2013. ápr. 14. 08:25

Igen, tudjuk milyen szar az életük, és nem is értem, hogy lehetnek olyan emberek, akik ezt normálisnak tartják.


Most viccesen mondhatnám, hogy már javulgat az életük, hiszen kb. 2 hete bicajozhatnak is. Igaz férfi kísérettel, beöltözve és csak szórakozás céljából.


És te hol vagy muszlim nő?

70. Slyte (válaszként erre: 68. - F758a7200f)
2013. ápr. 14. 08:16

Éppen ezt akartam írni. Vagyis, hogy hány, akár magyar férfi tartja ilyen-olyan terrorban a feleségét.

Szerintem sokkal inkább a habitustól függ, hogy bántalmazza-e a feleséget.

69. f758a7200f (válaszként erre: 61. - 17aadc1082)
2013. ápr. 14. 08:14

Apropo szaudi nok: ok beleszuletnek ebbe de a mai magyar lanyok meg direkt mennek oda, hogy ugyanezt megcsinaljak veluk, penzert, vagy sokkal rosszabbat, mert otthon a felesegukkel nem lehet.


De aztan ezek a magyar modellek buszken mutogatjak a markas taskajukat vagy mennek es azt hiszik, ettol szabadabbak? Sztem csak hulyebbek mert ok valaszthattak volna, mig egy szaudi no nem biztos.

68. f758a7200f (válaszként erre: 59. - D41005143d)
2013. ápr. 14. 08:05

En hiszek neked:)


Vannak eloiteletek.


Ahany topikot latni hogy magyar ember hanyszor veri a gyereket es a feleseget, az sokkal tobb ellenerzest kelt bennem.


A baratnoim csinaljak a ramadam-ot de en semmi kulonoset nem latok ilyenkor, ok meg orulnek is, hogy lemegy az a 2-3 kilo, mintha dietaznanak, soha nem hallottam meg oket sirankozni ezen.

2013. ápr. 14. 07:50

Ismerek szemelyesen tobb muszlim not, egyik sem hord fatylat vagy ilyesmi, visszafogottan de normalisan oltoznek, es persze a mai generaciorol van szo de pl. Mindkettonek elvaltak a szulei mert az ANYA kivagta a ferjet mint macskat carni, egyik hutlenseg, masik ivaszat miatt.


Ezek kozul az egyik az Libiaban tette ezt es senki nem negyelte fel erte. A masik Franciaorszagban tortent, szoval semleges teruleten, de hat akkor is, nekem ezek megdontottek az elnyomasrol valo mitoszt.


Az arab baratnoim mind karakan, eros nok es nagyon sokat tanultam toluk, nem minden arab pasi ilyen zsarnok, sot, meg a hazajukban sem mind. Ennek ellenere nem lehet szemet hunyni, csak 1990-2000 kozott tobb no halt meg eroszak miatt, es rasszizmus miatt, meg vallasos beidegzodesek miatt, mint ahany katona azalatt az ido alatt haboruban...


Azert azt gondolom, hogy ezekben a nokben meg van rengeteg szolidalis erzelem, osszetartas, nem szethuzas es irigyseg, nagyon sokat at lehetne venni, nem a burkarol beszelek, hanem arrol, hogy ok szeretnek tanulni, dolgozni, egymast segiteni, nem pedig tyukpereket csinalni mint az atlag europai no

2013. ápr. 14. 02:35

Aki nem hiszi, hogy a muszlim nők nagy része full elnyomásban él, az egyszerűen csak nem akarja meglátni a valóságot.


persze akik szabad országba gyakorolják a vallás egyes elemeit, azok maguk döntik el, hogy követik, de akik valóban elnyomásban és agresszióban élnek, ők messze nem boldogok. Nem egy film készült már róluk, ahol megláthatod a valóságot és nem az a baj, hogy nekünk idegen a dolog, hanem, hogy sok helyen kegyetlen az elnyomás a nőkkel szemben.


Pár napja mutatták az iraki nők helyzetét. A műsor címe:"On the Spot".


Mert hogy vannak, akik azt próbálják sugalni, hogy ez csak félrevezetés és a média műve és valójában nincs semmi probléma ezzel a vallással.


Aki nem csak néz, hanem lát is, az tudja, hogy bizony sok helyen sok nőnek kegyetlen a sorsa.


Persze akkor még ott van az indiai helyzet, ahol a szülők a saját gyerekeiket a mai napig megölik úgy, hogy autóhoz kötik és addig húzzák, ameddig élnek akkor, ha kaszton kívül esnek szerelembe.


Szóval vannak még nagyon elmaradott és barbár helyek. És vallások is.

65. 36a26f5226 (válaszként erre: 64. - D41005143d)
2013. ápr. 14. 01:29
Melyik latin országban tapasztaltad ezt?
2013. ápr. 14. 01:26
meg vmi a latinoknal/ok ugye mas vallasuak/ sem divat a hazassag elotti sex es mikor latin baratommal eltem es nem voltunk hazasok meg az anyja mindig mindenhova elcipelt magaval mikor fiacskaja melozott,nem bantam hisz igy uj embereket ismerhettem meg.ja es kulon szobaban aludtunk.ezt csak peldabnak irtam es ok mas nemzet.naluk pl az abortusz sincs engedelyezve a mai napig sem.megjegyzem nemreg eltem ott.ok is elmaradottak sok mindenben.mini szoknya,atlatszo bluz........nem latsz ott vagycsak turistan .....mig ott eltem egy csaj bortonben kerul,mert levetkozott/felig csak/ tul prudek a latinok mondta es ezen szeretne valtoztatni,mikor kijott a bortonbol azt mondta ujra megcsinalja,mert utazott mas orszagokban es latta,hogy ott szinte "mindent lehet."
63. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 61. - 17aadc1082)
2013. ápr. 14. 01:22

"Igen, biztos van, akinek teljesen megfelel az, hogy a férje azt csinál vele, amit akar, "


Nem nagyon sokat ismerhetsz, ha ugy gondolod, ok mindent elviselnek. De vegul is nekem mindegy mit gondolsz, maganugyed.

62. d41005143d (válaszként erre: 56. - 17aadc1082)
2013. ápr. 14. 01:20
meg annyit lehagytam a valaszombol ,hogy mert akkor ment el a furdobe mikor hazamentunk a csaladjahoz aki videken elt es en orommel maradtam otthon a csaladjaval hisz imadtak engem.parom sosemn kenyszeritett semmire.mint irtam mellette voltam a legszabadabb.roviden egy europai nonek bekerulni egy muszlim csaladban azert nehez,mert mas vallas,mas kultura,mas szokasaik vannak.egyszeruen ezert,ja es ramadant sem tartottam meg soha,millioszor ettem parom szeme lattara .meg vmi parom nem ivott kavet sose,en meg kave nelkul nem tudok letezni es mivel neki nem volt ideje elkiserni/mert ment melozni/magam mentem es belultem a sok ferfi koze,na az nem szokas naluk,hogy no leuljon kavezni es ha vki leult is csakis kizarolag turista volt.mit mondjak?magamon kivul 2szer lattam ezt csak/es a fovarosban persze/.
61. 17aadc1082 (válaszként erre: 60. - 9b10f3d7ff)
2013. ápr. 14. 01:19

A lázadásról majd egyszer, ha alkalmad lesz, kérdezz meg egy szaudi nőt :(


Igen, biztos van, akinek teljesen megfelel az, hogy a férje azt csinál vele, amit akar, én inkább meghalnék, minthogy úgy éljek, az biztos. Mert az egyszerűen elviselhetetlen.

60. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 54. - 17aadc1082)
2013. ápr. 14. 01:15

Nem eszik olyan forron a kasat. Vannak ismeroseim,es boldogok,jol erzik magukat.

Persze hallottam en is rosszul sikerult hazassagokrol, de oszinten hol nincs ilyen? Aki nem abban a kulturaban el furcsa es erthetetlen szamara. Termeszetesen, ahogy egy kereszteny ember is atterhet valamilyen okbol mas vallasra, ok is lathatjak ugy, ezt a vallast "nem nekik talaltak ki" Gondoljunk bele, egy indiai, elszornyedve nezheti, mi szarvasmarhat eszunk, mi meg azon szornyolkodunk, ha mas kutyat,macskat eszik. :) Ha annyira borzalmas lenne a nok szamara, hidd el lazadnanak,de amint lattad a medencebe feloltozve ment, ha ez szamara szegyen, kellemetlen lett volna, nem viszi a babajat babauszasra.

59. d41005143d (válaszként erre: 56. - 17aadc1082)
2013. ápr. 14. 01:14
en nem pesten eltem arab pasival hanem arab orszagban ahol ez nem normalis,de mint irtam is mar neki volt lakasa,furdoszoba,minden es egyentalan nem voltam erre kivancsi.o is csak hetente egyszer ment el oda,ez nekik talan olyan,mint nekunk osszejonni a baratnokkel vagy csuda tudja,regi hagyomany.mondok meg vmit,eltem magyar pasival is,ferjem az volt es egy latinnal is es az arab mellett voltam a legszabadabb.hihetetlen tudom,de talan az en esetem kivetel egy kicsit hisz a parom foglalkozasanal fogva nagyon muvelt,iskolazott volt,eletem legmuveltebb pasija volt.
58. Adri111 (válaszként erre: 55. - 9b10f3d7ff)
2013. ápr. 14. 01:10
5 éve reménytelenül szerelmes egy fiúba :) szerintem ettől még lehet 16 év körüli (ennyire tippelem egyébként abból, hogy a barátnői már járnak bulizni és fiúnak hívja az illetőt :) )nekem is volt általánosban "nagy szerelmem", akire néha rápillantottam távolról, de csak néha. :P :D
57. d41005143d (válaszként erre: 49. - 17aadc1082)
2013. ápr. 14. 01:08
en is lattam ruhastol furodni oket,es nekem is tok fura volt.igaz elolvastam egy konyvet az orszagrol mielott odakoltoztem ugyhogy tudtam nagyjabol minden szokasukrol,de megis.
56. 17aadc1082 (válaszként erre: 53. - D41005143d)
2013. ápr. 14. 01:07

"de mondta parom mehetek en is ha akarok vkit megker es elkiser" -- nekem ilyet mondana, valszeg pofánvágnám. Van saját lábam, egészséges vagyok, minek a kíséret??


"amugy mig o elvolt en sosem voltam egyedul hanem a csaladjaval" -- isteni!


Számomra ez a nem normális kategória, és teljesen elfogadhatatlan.

55. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 51. - Adri111)
2013. ápr. 14. 01:05
Mar nem lehet annyira kislany, most olvastam vissza a h.szolasait, 6 eve van, volt baratja.
54. 17aadc1082 (válaszként erre: 51. - Adri111)
2013. ápr. 14. 01:04
Ha addig férjhez nem adják...
53. d41005143d (válaszként erre: 47. - 17aadc1082)
2013. ápr. 14. 01:04
en is olvastam ezt a konyvet.teny csaladtol is fugg,hogy mennyire tartjak a vallast,beoltoznek e hosszu ruhaba es a fejuket betakarjak e.....mint kulfoldi naluk en igy lattam a dolgokat ahogy leirtam,ja es arab volt a parom.igaz fura volt nekem,hogy furodni nok,ferfiak kulon jarnak,de mondta parom mehetek en is ha akarok vkit megker es elkiser,ja amugy mig o elvolt en sosem voltam egyedul hanem a csaladjaval.amugy kulon laktunk toluk.amugy mindenhova egyuttmentunk,de ha o dolgozott en mehettem egyedul ahova akartam/o modern gondolkozasu volt/,de tudom nem mindenki az.
52. Slyte (válaszként erre: 50. - 9b10f3d7ff)
2013. ápr. 14. 01:04

Nem lehet olyan fiatal, ha ez alapján kiszámolod (1.hsz):


[link]

2013. ápr. 14. 00:59

Hát nem szeretnék a helyedben lenni, de gondolom megoldá lehet majd 18 évesen egyetemre menni jó messzire, más országba. Ha meg ezt nem támogatják, akkor elmenni dolgozni és kezdeni egy saját életet.


Alkohol meg disznóhús, igazából ezek azért tűnnek annyira vonzónak, mert tiltott gyümölcsök, egyébként semmi olyan nincs bennük, amiről kár volna lemaradnod.


Az én családom egyébként egyáltalán nem vallásos, de (bár én nem voltam bulizós, nekem nem sok igényem volt tiniként sem az ilyesmire) öcsémet is pl sztem 17 (de lehet már majdnem 18) éves kora körül engedték a szüleim először bulizni a haverokkal éjszaka, de még akkor se szívesen... meg is értem őket teljesen. Szóval ha 18 évesen sikerül kiszakadnod, nem kell azt érezned, hogy olyan sok mindenről lemaradtál volna. :)

50. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 45. - Szomorú lány1416)
2013. ápr. 14. 00:51

Hat nekem az az erzesem, nem is erint teged ez a dolog, feluletes amit leirtal.


Minden szulo felti a gyermeket vallastol fuggetlenul. Ki szeretne, ha hulyere inna magat a lanya?

Hany eves vagy?

2013. ápr. 14. 00:50

A fiammal jártunk babaúszásra. Ami ugye normál esetben fürdőruhában történik.

Namost jött egy muszlim nő (magyar volt egyébként) a gyerekével.

Talpig ballonkabátban, kendőben. Először csak néztünk, hogy ok.. de ez így jött be a medencébe. Ami enyhén szólva is furcsa volt.

48. 17aadc1082 (válaszként erre: 46. - Andi6020)
2013. ápr. 14. 00:49
Ja, értem, hogy hogy érted. Tényleg az. Viszont létező dolog. Sajnos nagyon is.
47. 17aadc1082 (válaszként erre: 40. - D41005143d)
2013. ápr. 14. 00:48

Sztem itt a beöltözés a legkisebb gond. Az csak külsőség.


Ami a probléma tud lenni, hogy olyan szinten elnyomják a nőket (családon belül is), hogy mi azt elképzelni sem tudjuk.


De ha valaki olvasott olyan könyveket, mint pl a lányom nélkül soha, akkor kb megtudja, hogy mi is az igazság.


Az is tény, hogy nem mindegyik ilyen, de a többség, a bigott vallásos igen!

46. andi6020 (válaszként erre: 42. - 17aadc1082)
2013. ápr. 14. 00:48
Az egész.
2013. ápr. 14. 00:47
Hat szerintem, azert szulettunk, hogy eljuk az eletunket. Es ebbe az iszlam vallasba nem lehet semmi normalis dolgot csinalni...szoszerint a nok nem elnek. Nem szabad inni alkoholt, diszno hust enni, kendobe kell lenni a noknek, es csak hazassag van nalunk..vagyis leanykeres a szuloknel.
44. andi6020 (válaszként erre: 40. - D41005143d)
2013. ápr. 14. 00:47
Írja, hogy Budapesten él.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook