Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mire "kell" egy hormonvizsgálat? fórum

Mire "kell" egy hormonvizsgálat? (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 29. 08:14
Köszönöm a válaszaitokat, egyrészt örülök, hogy elküldött, mert laboron 6 éve voltam utoljára, hormonvizsgálaton pedig még sosem, másrészt mivel nem mondta konkrétan, miért küld el, én pedig nem tudtam milyenbetegségek adódhatnak hormonproblémából, így aggódm/tam, hogy mi lehet a gond... Ha van egyáltalán.
2013. okt. 29. 00:39
nem "kell" csakha te kered ezt,vagy az orvosod kuld el,mert olyan tuneteid vannak ami arra utal,hogy a hormonjaiddal van baj.
11. 32fab46f2a (válaszként erre: 9. - Fzsuzsa76)
2013. okt. 28. 15:12

Mivel eddig azon szerencsések közé sorohatom magam, akinek nem volt még nőgyógyászati problémája, ezért tettem fel a kérdést.

Sejtettem, hogy a folyás miatt küldött el, de nem voltam benne biztos, mivel azt mondta, ez teljesen természetes, hogy előfordul.

De köszönöm a válaszotokat, csak megerősítettétek amit én is gondoltam.

10. babszibobó (válaszként erre: 8. - 32fab46f2a)
2013. okt. 28. 14:23

Egyetértek fzsuzsával, saját magad leírod mi a probléma ami miatt el vagy küldve hormonvizsgálatra.

Több ok is van rá a leírtakban.

2013. okt. 28. 12:58
"Viszont volt egy olyan "problémám", hogy egyszer mintha ici pici folyás lett volna a bal mellemből." Na pont ezért küldött el hormonvizsgálatra, mert ez hormonális változásra/problémára utalhat
2013. okt. 28. 09:51

Igazatok van, ennél kicsit konkrétabbis lehettem volna.

Szóval babám még nincs, és egyenlőre nem is tervezem. 26 éves vagyok.

Az ultrahangnál nem mondta, hogy bármit látott volna, cisztagyanúnál gondolom szólna.

Viszont volt egy olyan "problémám", hogy egyszer mintha ici pici folyás lett volna a bal mellemből. Csomót nem érzett, azt mondta általában ezmár szült nőknél fordul elő, de ilyenkor is lehetséges. Azért nem kérdeztem rá, mert egy kis papírkára írta fel, milyen vizsgálatokra küld, másnap kellett elmennem beutalóért, és én azt hittem, ezolyan mint a labor, de aztán rájöttem, hogy teljesen más.

Fogamzásgátlótmár 6 éve szedek, szóval midenképpen jól jön ez a vizsgálat, csak nem igazán értettem mire is való. Így talán kicsit márkonkrétabb voltam:)

2013. okt. 27. 17:57
engem akkor küldött el hormonvizsgálatra amikor már 4 hónapja nem volt menzeszem és minden terhességi teszt negatív lett.
2013. okt. 27. 17:32
vagy babát szeretnél? normális a menstruációd ? 1000 indok lehet
5. zebracsikó (válaszként erre: 1. - 32fab46f2a)
2013. okt. 27. 17:09

mik voltak a panaszaid?


lehet, ultrahanggal cisztát látott

lehet, klimaxolsz

lehet, hogy fogamzásgátlót szedsz és azért kontrollál

lehet, szőrösödést tapasztalt


ezer oka lehet.

Gondos orvosod van, ha elküld egy hormonsorra. Jó azzal tisztában lenni

2013. okt. 27. 16:55
Ott helyben meg kellett volna kérdezni a nőgyógyászt.
3. babszibobó (válaszként erre: 2. - 32fab46f2a)
2013. okt. 27. 16:50

KÉne tudni pl a korodat, mert ha klimax közelben vagy akkor az is lebet a háttérben.

Vagy ha fogamzásgátlót szedsz, akkor kontroll nézés...de ebből, ami leírtál ezer, meg ezer dolgo is lehet, mivel tulajdnoképp semmit nem írtál

2013. okt. 27. 16:48
sütörtökön voltam nőgyógyásznál, sima éves vizsgálat, és elküldött hormonvizsgálatra. Mire kell ez a vizsgálat? Vagy ez csak egy általános dolog?
2013. okt. 27. 16:47
Sziasztok! Mire "jkell" egy hormonvizsgálat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook