Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindennek van határa! fórum

Mindennek van határa! (beszélgetős fórum)


1 2
24. baa8646580 (válaszként erre: 23. - 3b41f6053f)
2009. okt. 6. 10:53

Utálom a hittérítőket! Megvan mindenkinek a maga hite, vallása, nem kellene emiatt másokat zaklatni!

Hozzám is járt valami keresztény szektától két nő. Nem akartam beengedni őket, de valahogy mindig bejutottak a lépcsőházba. A végén, hogy békénhagyjanak, átvettem néhány prospektust. Bevágtam a kukába, mert azt hittem ezután békénhagynak. Nos: visszajöttek. Közöltem, hogy nem térek át, erre visszakérték a szutykos! prospektusokat. Közöltem velük, hagy sajna kidobtam. Szerintük a pokolra jutok:)

2009. okt. 6. 10:36

Sziasztok!

A vezetékes telefonról le lehet tiltani ezeket a hívásokat?

Bár szerintem mivel benne van a telefonkönyvben,így veszett az ügy:(

Heti 3-4 üdülés,mobilon heti 1 nyelviskola.Vezetékesen víztisztító berendezés.

Igazából már nagyon unom.Már többször gondolkodtam,hogy egyszerűen kinyomom,de az ember nem akar bunkó lenni.


A csúcs!Már hetek óta ide jár egy párocska,hogy vallásossá tegyen minket:)

Idáig a férjem ment ki,azt hittem hülyít:)


Egyik szombaton nem volt itthon,én mentem ki a kapuhoz.


Hiába mondtam,hogy nem vagyunk vallásosak,nem hatotta meg őket.


Azt mondták,ők sem voltak egy ideig.

Alig tudtam őket lerázni.

Miért nem lehet azt megérteni,hogy NEM AKAROM ELOLVASNI A BIBLIÁT??????????

22. kattyus (válaszként erre: 12. - 3c0814215c)
2009. okt. 6. 10:34
Az én számom titkos, mégis hívtak már ilyen ügyekkel kapcsolatban.
2009. okt. 6. 09:51

Nekem titkos a mobil is és a veztékes is. De vannak kalandjaim. Másik fórumon már meséltem, hogy tévedésből egy cukrászda szórólapjára került a mobilszámom elírás miatt... Ez rendeződött.

A másik: új autót vettünk 3 éve. Az én számomat adtuk meg, mert a férjem nem ért rá napközben, hogy értesítsenek, ha megjön az autó. Erre (az autót még javában szerelték össze Mexikóban), hív az értékesítő: hogy nem akarom-e lecserélni a kocsimat?!! Mondom neki, hogy bocs, de még az sem jött meg, amit pár hete rendeltünk:) Ennyire nem figyelnek.

Ami mostanában borít ki: a helyi parfüméria. A férjem vett egy parfümöt és az ártatlan megadta nekik a nevem és e-mail címemet. Ez még nem lenne baj, de egy ismeretlen nőnek címezik a nekem szóló leveleket. Már többször írtam nekik, de hiába. Engem bosszant, el is határoztam, hogy nem fogok többet ott vásárolni.

Az is biztos, semmilyen utcai kérdőívesnek nem adom ki a számom.

Ha biztosítást akarok, vagy befektetni:))), majd én megkeresem azt, aki nekem szimpatikus.

Anyu állandóan külföldi utakat nyer, és még mindig elhiszi:)

2009. okt. 6. 08:45
Hát én mobilra nem szoktam ilyen hívásokat kapni egyáltalán, csak a vezetékes telora..
19. 3c0814215c (válaszként erre: 18. - C1e9612cd3)
2009. okt. 6. 06:22
Én nemigen kapok ilyen hívásokat a mobilomra, pedig több mint 10 éves a szám. Igaz, hogy nem is adom ki alapos ok nélkül senkinek. Ha egyszer az adathalász hálózatba bekerül nincs mit tenni.
18. c1e9612cd3 (válaszként erre: 12. - 3c0814215c)
2009. okt. 5. 22:10

Lásd 10. hozzászólásom. Sajnos nem kell, hogy kiadd a számod! Megtalálnak előbb-utóbb...

Apum titkosíttatta a számukat, anyuét is, és a sajátját is. Már őt is megtalálták...

17. c1e9612cd3 (válaszként erre: 16. - 3697406b65)
2009. okt. 5. 22:08
Ugyan ez is volt már nálam, amit írsz! Ez a felveszem, szünet, majd mintha továbbkapcsolna...
2009. okt. 5. 21:38

Én az ilyen hívásokra határozottan közlöm, h elnézést de nem érdekel, elköszönök és leteszem. Az ilyen telemarketingesek ha éreznek egy kicsi bizonytalanságot is az ember hangján, akkor nem hagyják abba a hívogatást.

Nekem olyan hívásom van mostanában, h rejtett számmal csörög a telefonom, felveszem, van egy kis szünet, majd kicseng, mintha én hívnék valakit. Utána kinyomtam a telefont, ki tudja manapság milyen trükkök vannak. Lehet h kapcsolna valami emelt díjas sz..ságo. de volt, h napi 6-szor csörögtem így.

2009. okt. 5. 21:38

Sajnos a vezetékesen én sem titkosíttattam - még - a számom. Engem is a leghülyébb időpontokban hívogatnak. Nemrég egy csaj felhívott és mondta,hogy nyertünk valamilyen külföldi utat.

Erre én mondtam neki, de jó nekünk,ma már ez a harmadik nyereményutunk.

Elnevette magát és letette.

14. frutty (válaszként erre: 11. - C1e9612cd3)
2009. okt. 5. 21:21
add ell.a telefonodat..
13. frutty (válaszként erre: 11. - C1e9612cd3)
2009. okt. 5. 21:18
válcsál telefont,vagy mond nekik hogy nem vagy..
12. 3c0814215c (válaszként erre: 11. - C1e9612cd3)
2009. okt. 5. 21:11
Nem vigyáztál eléggé a telefonszámodra.
11. c1e9612cd3 (válaszként erre: 4. - Jégvirág81)
2009. okt. 5. 20:59

Eddig én is toleráns voltam, eleinte finoman ráztam le őket, majd, mikor kitapasztaltam, hogy mi a munkaidejük, elkezdtem nem felvenni nekik a telefont, ha láttam, hogy ilyen szám hív. De most az nagyon felidegesített, hogy még este se lehet nyugtom tőlük!

Az, hogy egy bírósági behajtó hívja az embert, megint más, mint az, amikor reklámokkal, meg gagyi vackokkal zaklatnak lassan már minden napszakban! És azt, hogy este ilyen hülyeségekkel hívogatnak, akkor se vagyok hajlandó tolerálni, ha a (szegény) embert nézem a hívás mögött, akinek ez csak munka! Nekem meg ez "csak" pihenő idő... Főleg, amikor éjszakás vagyok, és nappal szeretnék pihenni, aludni. Jól szokott esni, ha véletlenül elfelejtem lenémítani a telefont, és alvás közben kezdik a hívogatást.

10. c1e9612cd3 (válaszként erre: 3. - Any19)
2009. okt. 5. 20:43
Páromat, amikor elkezdték hívogatni, megkérdezte, hogy honnan van meg nekik a száma. A válasz az, volt, hogy számítógép generálja. Aztán, ha kicsöng, pláne, ha fel is veszi nekik az ember legalább egyszer, tehát megbizonyosodnak róla, hogy ez egy élő telefonszám, akkor nincs megállás! Csak záporoznak a hívások!
2009. okt. 5. 20:35
Ezek a hívások nem csak magyarországon vannak mink szlovákiában ugyanígy szenvedunk ezektol a reklánoktól. V annak cégek akik arra beszélik rá az embereket hogy engedjék meg hogy náluk a lakásán tartsanak áru bemutatót , és hívjanak ossze családokat és aztán adnak ajándékot .Már mink is úgy vagyunk hogy nem vesszuk fel atelefont .
8. 319cd6978b (válaszként erre: 5. - 656f03db60)
2009. okt. 5. 20:34
HOgyhogy mondja és mondja? A telefon egyik legjobb tulajdonsága hogy akkor nyomod ki amikor akarod és nem akadályozhat meg a hívó fél. Max kikapcsolod egy fél órára és rájön hogy nem agy rá kíváncsi. Ha utána is hív akkor meg nem tom. Lehet az ilyet zaklatásnak venni? Mármint olyannak amit beljelenthetsz rendőrségen.
2009. okt. 5. 20:32
Szia,engem a céges telefonon zaklatnak hülye broker cég hova fektessem a pénzem. még ha lenne akkorsem biznám rájuk.Elöször azthittem csak nememlékeznek rá hogymár hivtak és elküldtem öket hogy nemérdekel.Aztán elgondolkodtam hogy én egy vidéki kis cég vagyok mitfoglalkoznak annyit vele .Mostmár csak kinyomom a telefont ha bemondja a nevét.
2009. okt. 5. 20:32
De sz@r munka lehet. Meghalnék ha taplóznom kéne valakire és kihajtani belőle valamit. Az új telefonomon van olyan hogy csak egy bizonyos számot tiltok le és akkor se hívást se sms-t nem kapok tőle utólag se. Mintha nem is keresett volna soha. Biztos letiltanám ha ilyen lenne. Mármint ha ilyen hivogatós ajánlattevős. Nem tom mi ez a callcenter amúgy. Azért a pénzbehatjót nem. De ne is tartozzak senkinek inkább.
5. 656f03db60 (válaszként erre: 4. - Jégvirág81)
2009. okt. 5. 20:31

Egyetértek. Ez csak egy munka, legalább van neki. Biztos nem erről álmodott. Igazából ki az, aki erről álmodik?

Nekem - bár szintén nagyon idegesített engem is - nem velük volt bajom. Inkább azzal, amikor egyszerűen lerázhatatlanok! Mondom nem érdekel, de tovább mondja és mondja ...


Azt hiszem be kellene vezetni, hogy maximum délután 5-ig hívhassanak minket.

2009. okt. 5. 20:27

Szia! Nekem van ismerősöm, aki egy bank behajtási osztályán dolgozik, és van olyan, hogy este 9-ig van beosztva. Már számtalanszor elküldték melegebb éjhajlatra, pedig a jogos tartozás miatt kell hívnia az ügyfeleket, de akkor is. Neki is kellemetlen ilyenkor telefonálnia, de nem tehet róla.

Azóta az ilyen hívásokat én is jobban kezelem, mert szegénynek valószínű ez az egyetlen munkalehetősége, biztos nem erről álmodott, és ha így van a munkája beosztva, akkor arról ő sem tehet, még ha reklámokkal is hívogat.

2009. okt. 5. 20:26

Szia!De honnan van meg nekik a számod?Szerintem cseréld le a számodat ha jót akarsz magadnak.

Engem még soha nem hívtak fel ilyennel kapcsolatban...

2009. okt. 5. 20:25
Én már a bejelentkezéskor tudom, kik ezek, és letagadom magam. Néha azt mondom, hogy a bejárónő vagyok, néha az anyós, így aztán gyorsan leteszem. :)
2009. okt. 5. 20:22

Ma este, mint a címen is érezhető, sikerült kicsapnia nálam a biztosítékot a callcentereknek!

Eddig, szinte nem telt el úgy nap, hogy ne hívogattak volna vagy számkijelzés nélkül, vagy idegen számokról! Az idióta reklám ajánlataikkal, meg minden vacakkal zaklattak, ami engem mocskosul nem érdekel (gondolom nem vagyok egyedül)! És nem véletlenül írtam azt, hogy zaklattak! Szerintem az már kimeríti a zaklatás fogalmát, amikor 8-16 óra között naponta van, hogy 6 nem fogadott hívásom van ezektől, mert már fel se veszem nekik. Azonban, ha lenémítom a telefonom a munkahelyemen, akkor meg, ha anyuék, vagy párom hívnának bármi fontos dolog miatt, akkor azt nem venném észre. Így aztán egyesével némítgatom le a telefont, amikor ilyen hívásom van. Már ezzel tele van a tö.... Így megy ez hétről- hétre már 1 éve minimum! EP választás idején ehhez még jött a pártok kampány hívása is, amivel 15(!) percenként hívogattak! Most meg ezek a callcenterek már elkezdték azt, hogy este hívogatnak! Már nem első telefont kapom este 8-kor! Egyikszer magánnyugdíjpénztárat ajánlgatnak, aztán meg utazásokat, stb! Kit érdekel?! Elegem van már abból, hogy nem csinálhatok lassan már semmit nyugodtan, mert ezek hívogatnak a hülyeségeikkel! Elegem van abból, hogy még este se ülhetek le nyugodtan, mert még akkor is ezek hívogatnak! Azért mindennek van határa!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook