Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindennek van határa! fórum

Mindennek van határa! (beszélgetős fórum)


1 2
54. ac808a6b30 (válaszként erre: 30. - 3c0814215c)
2011. máj. 18. 09:25

Dehogynem! És a beleegyezésed minden esetben az, ha nem titkositod a számod, de azt nem részletezi a kedves szolgáltató, mit is jelent, ha nem titkosittatod!

De én titkosittattam, és mégis kiadják, megkérdeztem pár hivogatót, honnan van a számom. Az a szerencséjük, hogy költözünk, különben kiverném a patáriát, ez pofátlanság!

A mobilon meg azért hivnak, mert lakáshirdetést adtam fel. Ott név szerint engem vagy a kedves páromat keresik, közlöm velük, téves, ez nem az ö telefonja, erre általában elakad a szó.

53. ac808a6b30 (válaszként erre: 5. - 656f03db60)
2011. máj. 18. 09:15

Én amint hallom, hogy ki ö és mit akar (néha levegöt se vesz, nem kérdi, zavarhat -e, csak mondja) egyszerüen kinyomom és kész, amint hallom, hogy ajánlani szeretne valamit.

Engem vezetékesen hivnak, annak ellenére, hogy kifejezetten titkosra kértem a számot elöfizetéskor.

Én nem kérem, hogy hagyjanak békén, meg ne hivjanak többé, az elsö fél mondatból kiderül, és kinyomom.

52. 3da8f53e4a (válaszként erre: 23. - 3b41f6053f)
2009. okt. 9. 19:00
Adrieen:)) Hát a pokolban akarsz elégni?:))) Igaz ott sok lesz az ismerős is:)) De félre a tréfával, a párom elküldte őket kapálni, hogy amíg beszélgetnek addig haladjon a munka is.Erre nem szóltak semmit csak elmentek. Én az "adakozástól kapok hülyét",mert annyira nem szeretem és én érzem magam blamában ha nem veszek tőlük semmit. Egyszer beállított az irodánkba egy süket-néma fiú,én meg azt hittem, hogy egy ügyfél jött. De először észre sem vettem csak amikor megállt az asztalom mellett és elébem tolt egy cetlit, hogy ő süket-néma és vegyek tőle valamit, akkor köpni-nyelni nem bírtam:annyira meglepődtem. Nem szeretem az ilyet mert nekem fix címem van, ahová minden évben "adakozom", biztosan tudom, hogy jó helyre megy a pénz.
2009. okt. 8. 16:16
most 2 napja nem hívogatnak! El sem hiszem, hogy van ilyen is! Hip-hip HURRÁ!
2009. okt. 7. 08:35

Jó reggelt!

Van itt valaki?

49. c1e9612cd3 (válaszként erre: 48. - 85055abb64)
2009. okt. 6. 23:13

Azt vettem észre, hogy nem törlik a számokat, ha nem is vagy kíváncsi a portékájukra! Volt, mikor havonta felhívtak egy komlói nyelviskolából, hogy vmilyen kurzust indítanak! Ez még az első hívások között volt, még nem tudtam, hogy nem szabad felvenni ilyen számoknak a telefont. Aztán, mikor már többedszerre hívott, és nem értette, hogy nem érdekel a kurzusuk, közöltem vele azt is, hogy Budapestről, hagy ne járjak már le Komlóra angolt tanulni! Na, ők ezután hagytak békén!

De olyan rohadt erőszakosak ezek a cégek, szinte levakarhatatlanok már! Engem nem tudtak nappal elérni, hár hívtak este...

Se nappal, se este, se semmikor nem vagyok kíváncsi már ezekre, de nem fogják fel!

2009. okt. 6. 22:55

Én tini koromban dolgoztam egy ilyen helyen, bár én bejövő hívásokat fogadtam, mert érthető okokból sok embernek teli van már a tarisznyája a nem kívánt hívásokból.


De én lepődtem meg a legjobban, amikor láttam, hogy akik telefonálnak ki, mennyi hülyeséget értékesítenek telefonon kersztül, amit az emberek ki is fizetnek késöbb.


(Újság, telefoncsomagok, sorolhatnám még.)


Én végig szoktam hallgatni általában, mert ki ne értené meg őket, ha nem én, aki tiniként dolgozott pénzkeresés miatt ilyen helyen, de bevallom, sokszor én is bemondom, hogy nincs itthon (azt engem keresnek).


Tök jogos a felháborodás, de ameddig veszik az emberek így is a cuccokat, szerintem nem fog megszünni. A telefonszámokat tudtommal nem törlik, ha nem kértél semmit vagy nem hallgattad őket végig, csak kevés esetben.

2009. okt. 6. 22:45
Ha munkát nézek az ilyen telefonos munkát megsem nézem.
2009. okt. 6. 22:43

én a számomat kéztől vettem de szerencse soha nem hívott még senki.

De vezetékesen havi 2-3 hívás van...de én lerázom őkrt.

Azt mondom...nem az enyém a lakás albérlő vagyok és többet ha kérhetem ne hívjanak.

45. 7fb8501abf (válaszként erre: 42. - C1e9612cd3)
2009. okt. 6. 22:41

Volt olyan ügyfél aki mondta titkos a száma honnan tudtam meg a számát?

Sajnos magam sem tudtam..mivel én egy hosszú listáról hívtam az embereket.

ja arról nem beszélve mostmár bárkinek meglehet tudni a számát..hiába van adatvédelmi törvény szerintem nem müködik sehol a világban..

44. c1e9612cd3 (válaszként erre: 43. - 7fb8501abf)
2009. okt. 6. 22:40
Pfff... Fantasztikus! Akkor mire számíthatunk még ezután?
2009. okt. 6. 22:39
És még egy megjegyzés ezek a cégek illegálisan müködnek,ahol én voltam azt a céget minden hónapban megbüntették...de mindig kifizették a büntetést és folyt.köv...szóval...ezek a cégek csak gyarapodnak,gyarapodnak...ez egy külön maffia üzlet szó szerint.
42. c1e9612cd3 (válaszként erre: 39. - 3c0814215c)
2009. okt. 6. 22:38
Íme, a 2. olyan ember, aki dolgozott cc-ként, és azt mondja veszik a tel. számokat. Akkor valami igazság csak van benne, nem?
41. 7fb8501abf (válaszként erre: 39. - 3c0814215c)
2009. okt. 6. 22:36

Hogy adnak listákat általában városokra lebontva...magyarul össze vissza telefonál az ember...és nem tudni ki küld elaz a...ba.

Semmi info nincs csak pofátlanul felhívsz valakit és zavarod a siket szövegekkel,ajánlatokkal.

Én konkrétan üdülési jogot árultam,később weboldalt.

És sajnos nem fizetnek rendesen,meg általában feketén dolgoztatják a jó népet.

De amikor én ezt csináltam naiv voltam nem tudtam, hogy ez nem jó meló.

vidéki vagyok örültem a munkának...

40. c1e9612cd3 (válaszként erre: 38. - 7fb8501abf)
2009. okt. 6. 22:36

Én se a szerencsétlen hívóra haragszom, hisz neki ezért fizetnek, ez a munkája! Erre az egész lehetetlen helyzetre, a cégekre, akik visszaélnek a magántelefonszámainkkal, stb! Csak mindig azon a szerencsétlenen csattan az ostor, aki elvállalta ezt a (inkább nem minősítem, hogy milyen) munkát!

Nem hiszem el, hogy valahol ezt nem lehet szabályozni! Főleg, hogy már tényleg kezdenek rákapni arra is, hogy este hívogatják az embereket. Fogyasztóvédelem, vagy valaki nem tudna vmit kezdeni ezekkel?

2009. okt. 6. 22:32
Mi az a hideg hívás?
38. 7fb8501abf (válaszként erre: 35. - C1e9612cd3)
2009. okt. 6. 22:30

Sajnos dolgoztam ilyen helyen ahol hideg hívásokat kellett végezni...

Ezeket a számokat pénzért veszik meg tehát többen jól járnak egy telefonszámmal...iszonyat..de ez van..szerencse 1 hónapig csináltam..de soha többé...annyian küldtek el az anyámba...de én sokszor elbeszélgettem az ügyfelekkel..és megértem...őket...mondták is nem rám haragszanak..ezért hagytam abba,sőt mikor ott hagytam egy ilyn cc céget telefonon belettem fenyítve.

37. 3c0814215c (válaszként erre: 35. - C1e9612cd3)
2009. okt. 6. 22:26

Ha egyszer kikerül valahogy a "piacra" szám, onnan kezdve adják veszik. Nem hiszem hogy a szolgáltatóktól szerzik meg, hiszen akkor mindenki egyformán esélyes lenne.

Hasonló jelenség az e-mail spam is. Ha egy üzlet beindul...exponenciálisan növekszik a levelek száma. Ott szűrhető a spam, nem tudom telefonnál van-e ilyen lehetőség.

2009. okt. 6. 22:26

Lehet nem ide vág, de mi van az utcán áruló kofákkal?

Autóval járnak emberkék és ordítanak reggel, délbe, este itt a méz édes barack, szőlő stb...

Engem ezektől ráz ki a hideg.

és arról nem beszélve engedélyük sincs, és gondolom pár idős embert át is vágnak...

2009. okt. 6. 22:20
most vonatkoztassunk el, a Mónika showtól. Azt csak írtam, hogy még azok is megtalálják az embert titkosított számon is. De mi van a többivel? A rengeteg reklám hívással, meg a ezt nyertem, azt nyertem hívásokkal? Ők honnan szerzik a számot meg?
34. 3c0814215c (válaszként erre: 33. - C1e9612cd3)
2009. okt. 6. 22:15
Ha a Mónika show-ból hívják akkor nem biztos hogy harmadik fél. Lehet hogy SMSszavazott valamelyik megasztárra (vagy az TV2?), esetleg Vágó István környékezte meg A Legyen Ön is milliomosból.
33. c1e9612cd3 (válaszként erre: 32. - 3c0814215c)
2009. okt. 6. 22:11
csakhogy akkor ez a része se legális a dolognak, mert minden szavazatos dolognál odabiggyesztik, hogy csak saját célra használják a számod, és 3. félnek nem adják ki! Ugye az adatvédelmi dolgok... Akkor most honnan veszik a számainkat?
32. 3c0814215c (válaszként erre: 31. - C1e9612cd3)
2009. okt. 6. 22:06

Azért nem gondolom, hogy ez általános, mert az ismeretségi körömben nem jellemző.

Viszont elég lehet egy leadott SMS szavazat...

2009. okt. 6. 22:01

Páromnak is azt mondták, hogy számítógép generálja a felhívandó számokat. De sniki azt írja, náluk így ment, sajna.

Apámat a titkosított számán a Mónika show-ból is hívták már, hogy nem akar-e szerepelni, vagy nem ismer-e olyat, aki elmenne.

30. 3c0814215c (válaszként erre: 29. - C1e9612cd3)
2009. okt. 6. 21:49
A szolgáltatók nem adhatják, nem is adják ki a beleegyezésed nélkül.
29. c1e9612cd3 (válaszként erre: 28. - 89b99f816e)
2009. okt. 6. 21:43

nem igazán értem a szolgáltatókat se! Milyen jogon adja el/ ki a számomat ilyen célra?! Nem elég neki a havi tel. számla, amit fizetek? Mégegy bőrt le akar húzni az emeberkről? Dupla haszon minden előfizető után?!

Ez már gusztustalan!

Nem irigyellek a cc-s munka miatt! Egy darabig én is tűrtem a hívogatásokat, de már nem bírtam, és szegényt kicsit erélyesebben ráztam le. Gondolom te is kaptál hideget- meleget anno.

2009. okt. 6. 15:19

A telefonszámokat vásárolják...a szolgáltatótól...

Diákként dolgoztam cc-ben, fúj, én is utáltam..

2009. okt. 6. 11:55

Ezek tényleg idegesitőek tudnak lenni, pláne akkor mikor egy cégtől folyamatosan jön a hívás.

Ezek nem értik a NEM szót.

A párom szokta velük eljátszani, hogy végighallgatja öket, mondván nekik megy a számlájuk, és a végén megköszöni és leteszi a telefont.

26. 3c0814215c (válaszként erre: 23. - 3b41f6053f)
2009. okt. 6. 11:01

Lehet hogy nem voltatok elég határozottak az első alkalommal.

Főnököm másik véglet. Amikor hozzá becsöngettek a jehovások jól lecseszte őket, hogy nem szégyellik magukat, menjenek inkább dolgozni.

25. 3c0814215c (válaszként erre: 22. - Kattyus)
2009. okt. 6. 10:54
Attól hogy titkos, még megadhattad valahol, ahol nem kellett volna.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook