Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mentős és hasonló dolgozó titokban fotózgat? fórum

Mentős és hasonló dolgozó titokban fotózgat? (beszélgetős fórum)


27. Giba81
2022. nov. 9. 18:47

Az baj,hogy a mai világban a fénykép keszítés pofonegyszerű:telót zsebből kiveszem ,katt és már kesz is.Bárhol,bármit,bármikor fotozhatunk tökéletes felbobtásban és ugyan megvan ennek az előnye is,de a hátránya is.

Ki tudja sajnos a hullaházakban,kórházakban is milyen képeket csinálhatnak...

26. Giba81 (válaszként erre: 25. - Spinneli)
2022. nov. 9. 18:43
Igen,külön engedélyre van szükség.Egy gyilkosságnál pl. szükséges fotójat készíteni,viszont az megint más.
25. spinneli (válaszként erre: 12. - Violet18)
2022. nov. 6. 20:30

Egyáltalán nem normális, és bűncselekmény.

Oktató céllal készítéshez, és használatához külön engedélyek kellenek.

24. Giba81 (válaszként erre: 23. - Horex)
2022. nov. 6. 19:28
Ez valóban igaz lehet,visszatudják hozni a képeket.🤔
23. horex (válaszként erre: 13. - Giba81)
2022. nov. 6. 16:02

Törölt kép könnyen visszanyerhető egy telefonról/számítógépről

Akármilyen szemétség, érthető ha nem akartál belemenni egy rendőrségi eljárásba

22. Giba81
2022. nov. 6. 12:01
Bármilyen a technika is ma már,akkor sem volna szabad ezzel így visszaélni.
21. Giba81
2022. nov. 6. 10:02

Sajnos igen.

Régen nem volt ilyen lehetőség ,de már mindent fotózgatnak és ki tudja még mit,amiről nem tudunk.

2022. nov. 6. 06:23
Hihetetlen, hogy ilyen van.
19. Giba81 (válaszként erre: 6. - Perzsacica)
2022. nov. 6. 00:13
Az a gond,hogy kitörli addigra🤷‍♀️ és úgy falaznak neki.
18. Giba81 (válaszként erre: 8. - Pteri)
2022. nov. 6. 00:11
Én is elitélem,csak az a baj,hogy eltusolkák.
17. Giba81 (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2022. nov. 6. 00:10

Megnéztem,hogy ilyen érzéketlen embrerek tényleg léteznek?

(Mondtam neki)

16. Giba81 (válaszként erre: 12. - Violet18)
2022. nov. 5. 23:41
Igen,nekik ez normális.Viszont akkor sem mutogatom mindenkinek,mosolyogva ,élcezkedve...embertelen.
15. Giba81
2022. nov. 5. 23:40
Számomra ez erkölcs.Sajnos nem mindenki érez így.
14. Giba81
2022. nov. 5. 23:39
Ez nekem taszító,de az a szomorù,hogy mindig valaki lefotózza és mutogatja.Hiába akarom ezt "megállítani",nem tudom.Elsusmokolják.
13. Giba81
2022. nov. 5. 23:37

Én ezt nem támogatom,sőt!

Csak az a baj,ha jelentem addigra kitörlik(elmentik) és nincs bizonyíték.

Igen,megnéztem,hogy valaki tényleg ennyire??

Neki is mondtam és azt volt a válasz,ha nem Ő ,akkor lefotózza más.

Ezt nehéz bizonyítani.

2022. nov. 5. 23:32
Sztem nincs ezzel gond, ez a munkájuk része. Volt tűzoltó ismerősöm, az is sokat fotózott, esettanulmányok, oktatás céljábol, vagy csak azért mert "érdekes" volt az eset. Nekik ez normális dolog amiket látnak, akár a hullaházban dolgozók, nem úgy mint nekünk "civil"embereknek.
2022. nov. 5. 18:10

A 2000-es évek elején osztálykiránduláson voltunk mi tizenegyedikesek. Az úton nem sokkal elöttünk történt egy súlyos baleset. Az egyik kísérő szülő odacammogott a kamerájával és addig videózott amíg a sérültet be nem rakták a mentőhelikopterbe.

Mi 17 évesek annyira felháborodtunk, hogy nem engedtük vissza a buszra amíg le nem törölte.


Mindig lesznek sajnos elmebajos emberek, de te is az vagy ha ezt hagyod. Nem is értem hogy miért ide írsz?!

10. liliom10 (válaszként erre: 1. - Giba81)
2022. nov. 5. 17:11
Mondd meg neki, hogy ilyesmihez nincs joga !!! Ez bűncselekmény !!! Olvassa el, amiket " Perzsacica" idemásolt, aztán soha többé ne tegyen ilyet, az eddigieket pedig törölje ki !
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Giba81)
2022. nov. 5. 16:46

Ki hogyan látja?


Hogy mivel érzed különbnek nála magad, ha ezeket végignézted?

2022. nov. 5. 16:38
Kórházban dolgozom, vannak mentős ismerőseim, ilyet még sosem láttam, szerencsére. Ez egy aberrált barom. És abszolút szabályellenes. Erre van a GDPR adatvédelmi szabályzat, ezt mi aláírjuk, hogy kötelességünk eszerint eljárni. Aki vét ellene büntethető. Amit az ismerősöd tesz, az gusztustalan emberileg és törvény szerint is elítélendő!
7. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Giba81)
2022. nov. 5. 16:01
Nem, nem minden mentős ilyen.
6. perzsacica (válaszként erre: 1. - Giba81)
2022. nov. 5. 15:51

Nem szokásom ilyen szigorúnak lenni de légy szíves jelentsd fel! Ezek nagyon komoly dolgok!

Ha nem akarod nyíltan akkor legalább egy telefon a főnökének vagy az Országos Mentőszolgálat vezetőségének.

Mert ugye tudjuk, hogy vétkesek közt cinkos, aki néma. Ezt találtam: Adatvédelmi tisztviselők elérhetősége:

dr. László Előd

+36 20 923 2057

laszlo.elod@mentok.hu

1055 Budapest, Markó u. 22.

dr. Takács György

adatvedelem@mentok.hu

1055 Budapest, Markó u. 22.

2022. nov. 5. 15:35

Orvosi titoktartás :

Titoktartási kötelezettség

A gyógykezelés és a megelőzés során az adatkezelés egyik legelemibb, legalapvetőbb és egyben legősibb szabálya az orvosi titoktartási kötelezettség betartása. A gyógykezelést végző orvos, az ápolónő, a jelenlévő asszisztensnő, a gyógyszerész, az egészségügyi személyzet köteles a gyógykezelés során tudomására jutott orvosi titkot megtartani. Amint a fentiekből kitűnik, a titoktartási kötelezettség minden adatkezelőt (és adatfeldolgozót) érint annak ellenére, hogy „orvosi titoktartásról” beszélünk (e kifejezést bevett volta és elterjedtsége miatt használja a törvény). Bizonyos esetekben azonban az orvosi titoktartás alól mentesül az arra kötelezett vagy azért, mert maga az érintett beteg adott felmentést és hatalmazta fel az egészségügyi adatok közlésére, vagy a törvény teszi lehetővé, illetve kötelezővé az adatok feltárását.



Az adatkezelési szabályok megsértésének lehetséges következményei


A Polgári Törvénykönyv 1992 óta szabályozza a személyes adatok számítógéppel vagy más módon történő adatkezelését és adatfeldolgozását és kimondja, hogy az személyhez fűződő jogot nem sérthet, továbbá a nyilvántartott adatokról – az érintett személyen kívül – csak az arra jogosult személynek vagy szervnek lehet tájékoztatást adni.


A személyes és az egészségügyi adatok védelmének jelentőségét mutatja, hogy az Alkotmány nemcsak deklarálja ezt a jogot, hanem megsértését büntetni rendeli. A Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvény 1993-ban történt módosítása külön tényállásokként vezette be a jogosulatlan adatkezelést, illetve a különleges személyes adatokkal való visszaélést.


A Büntető Törvénykönyv jogosulatlan adatkezelésre vonatkozó tényállása értelmében, aki személyes adatot jogosulatlanul vagy a céltól eltérően kezel, jogellenesen továbbít, vagy nyilvánosságra hoz, az arra jogosult elől eltitkol, vagy kezelt személyes adatot meghamisít, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntethető.


A különleges adatokkal való visszaélésről pedig úgy rendelkezik a Büntető Törvénykönyv, hogy aki a személyes adatok védelmére vonatkozó jogszabályban meghatározott adatkezelése során tudomására jutott különleges adatot jogellenesen nyilvánosságra hozza, azt jogosulatlanul felhasználja, vagy illetéktelen személy részére hozzáférhetővé teszi, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Aki pedig a különleges adatot maga vagy más részére szerzi meg jogosulatlanul, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

2022. nov. 5. 14:47

Ez itt egy erősen moderált üzenet a mentősnek!


Elsőre addig kéne verni amíg mozog.

Még az is lehet hogy megossza másokkal is a neten. Bár tenné, akkor lehetne jelenteni

3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Giba81)
2022. nov. 5. 14:38
Én úgy, hogy ez bűncselekmény. Ha valaki venné a fáradtságot és feljelentené a fotózgatót, az nagyon megütné a bokáját.
2. globus (válaszként erre: 1. - Giba81)
2022. nov. 5. 14:28
Embere válogatja. Minden munkahelyen vannak gyökerek. Sajnos.
2022. nov. 5. 14:21

Egy mentős ismerősöm mutatott a telefonján képet amin halott és haldokló embereket fotózott le.A mentőben fekvő csövezett betegtől kezdve,a vonat balesetes képektől mindent..


Mondtam is,hogy milyen volna ha a te családtagogat fotózgatnák igy puszta élvezetből és mutogatnák?Nem hatotta meg a dolog!


Elsem merem képzelni,hogy a hullaházban is fotózgatnak meg minden ilyen helyen.

Számomra ez embertelen.Ha muszáj lefotózni mert helyszínelő vagyok az nyílván a munkámból adódóan.Viszont akkor sem mutogatnám másoknak.


Szerintem ezek az emberek teljesen embertelenek és ez elszomorító,így vissza élni a technika fejlődésével.


Ki hogyan látja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook