Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Minden elmúlik egyszer? fórum

Minden elmúlik egyszer? (beszélgetős fórum)


1 2 3
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Lávli*)
2021. febr. 19. 12:14
Még semmire.Talán arra, hogy ezt kell keressem egész eletemben, mi az ami tényleg örök , amiben nem ketelkedhetem. Vagy, arra, hogy az egyetlen örök a változás, az, hogy egy folyamat részese vagyok. Vagy hogy az idő maga örök, csak nem számomra.
15. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 19. 12:06
ahogy mondod, egyszer minden elmúlik,az égvilágon minden
2021. febr. 19. 10:09

Egyszer egy király összehívta az udvar bölcseit és így szólt hozzájuk:„Csináltatok egy gyönyörű gyűrűt, a legszebb gyémántokkal ékesítve.Szeretnék egy titkos üzenetet belevésetni, ami majd a legnagyobb elkeseredésemben is segíteni fog nekem. Rövid legyen, hogy elférjen a gyémántok mellett.”

A bölcsek és tanultak, hosszú szövegeket fogalmaztak meg a királynak, de egy sem volt 2-3 szónál rövidebb.

A királynak volt egy öreg szolgálója, aki már a király apját is szolgálta, ezért különlegesen közel állt a király szívéhez.Így szólt az öreg a királyhoz: „én nem vagyok sem bölcs, sem tanult, de én ismerem azt a titkos üzenetet, ami segíthet neked bármilyen nehéz helyzetben leszel. Egyszer apádnál vendégeskedett egy misztikus és amikor elment átnyújtott apádnak egy kis papírt. Azt mondta neki, rakja a gyűrűjébe és csak akkor olvassa el, ha minden veszni látszik és nem lát már kiutat. Az öreg átadta a királynak a gyűrűt. A király nem olvasta el a titkos üzenetet, nem volt rá oka...Aznap éppen óriási tömeg gyűlt össze, hogy a királyt és a királyságot ünnepeljék, az egész város zengett a harsonáktól a zenétől és a tánctól. A király peckesen vonult, mögötte ment az öreg szolgálója, aki odasúgta a királynak: „ez most is egy remek alkalom, hogy elolvasd az üzenetet.”

„Dehát minek? Győztünk a háborúban, erős a királyságom, engem ünnepelnek, nem vagyok elkeseredve egyáltalán.” - mondta örömittasan király.


Ez az üzenet nem csak a rossz időkre van, hanem a jó időkre is. Érvényes akkor is, ha épp nyertes vagy, nemcsak amikor vesztes.” - válaszolt az öreg.A király kinyitotta a gyűrűt és elolvasta az üzenetet:


„Ez is elmúlik”.


Az ünneplő tömeg közepén, hirtelen megszállta őt a nyugalom, elillant a büszkesége, mert rájött minden elmúlik.A király nagyon hálás volt a szolgálónak, hogy segített neki rájönni az igazságra:Minden elmúlik, de én maradok a tanúja mindennek ami történik. A kérdés, hogy én hogyan látom a valóságot?

13. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 19. 08:16

Ahogy a kínai bölcsesség megfogalmazza: az életben semmi sem állandó, csak a változás!!!

Mi az, ami meghatároz, mint ember? Minden pillanatban pontosan az vagy, amelyik oldaladat mutatod mások felé. Mindig pontosan az vagy!

12. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 19. 06:34
Örök az alaptermészeted, amely az átélt évek hatására szintén csiszolódik, de alapjában véve az vagy te. A mostani és a régi "éned" közötti különbség a tapasztalataidból, az átélt élményekből, azok megoldásából vagy megoldatlanságából adódik. Más a rálátásod a dolgokra 45, vagy 20 évesen. Ez természetes. Mind te vagy, csak fejlődsz, tanulsz, tapasztalsz.
2021. febr. 19. 01:04
el
2021. febr. 19. 00:48
Nem minden, de sok minden.
9. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 19. 00:47
Mind Te vagy, különböző időben.
2021. febr. 19. 00:03
Ez a nyamvadt koronás helyzet múljon el végre...
2021. febr. 18. 23:54

Mindegyik éned te vagy. Természetes, hogy változunk, naná, ahogy idősödünk, az lenne nagy baj, ha nem így lenne. A testünk átalakul, és minden, ami életünk során történik, megváltoztat minket. Az élet sokmindent elvesz, de sokat ad is emellett. Minden, amit átéltél, te vagy. Amíg élsz, az emlékek maradnak. Az mind a te életed. Most másként látod esetleg a világot, és újabb tíz év elteltével ismét másként fogsz látni mindent. Változhat az értékrended is. Bölcsebbé válhatsz. Fogadd el a változásokat, és figyeld nyugodtan, némi derűvel, humorral akár. Szerintem érdemes:)

Ha szeretsz elmélkedni, jó szívvel ajánlom Füst Milán Ez mind én voltam egykor c. könyvét. Esetleg Márai Füves könyvét. Naponta egyszer, kis adagokat:)

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 18. 23:37

Az anyagi dolgok mulandóak, míg vannak érzések, amiket életünk végéig magunkban hordozunk. Gyermeki/szülői szeretet, gyász, szerelem. Ezek idővel nem kerülnek már nap, mint nap a felszínre, de ott vannak bennünk.


Igen, mind változunk. Ha megéled a pillanatot, akkor az vagy. 20 évesen is te vagy (hiszen te vagy jelen) és 51 évesen is te vagy. Ezeket a pillanatokat csak te éled meg úgy ahogy. Más másként éli meg.

Ne keress más embert a 10-20 évvel ezelőtti önmagadban! Azonosúlj vele, ne tagadd meg! Vállald fel!

5. shanta1 (válaszként erre: 4. - Shanta1)
2021. febr. 18. 23:34
Basszus...Elmúlik..:)
4. shanta1 (válaszként erre: 3. - Shanta1)
2021. febr. 18. 23:32
"emulik" minden
2021. febr. 18. 23:31

Igen .Emulik minden.

Ahogy nálunk is vége lesz mindennek..

Lehet visszagondolni,lehet előre nézni.

2. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 18. 23:18
És mi az? Mire jutottál?
2021. febr. 18. 22:39

Régebb biztos voltam abban, hogy vannak örökké lévő dolgok az életben, de ahogy telik az idő,minden változik, elmúlik. A rossz érzések is, pl. fájdalom, gyász, de sajnos a jók is, a szerelem, boldogság.

En is annyit változom, vegulis teljesen mas vagyok mint husz éve, akkor melyik voltam igazából én, a mostani, vagy a régi énem?

Mi az ami örök, mi az, ami meghatároz, mint ember? Ezen agyalok már egy ideje.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook