Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindazok, akik nagyon vágynak már egy babára fórum

Mindazok, akik nagyon vágynak már egy babára (beszélgetős fórum)


14. kisj (válaszként erre: 1. - Kaktusz25)
2015. aug. 22. 17:51

Érdekes, hogy azt nem írtad, hogy a problémáddal nőgyógyászhoz fordultál volna!



Hasonló korban, hasonló problémákkal 3 hónapon belül meg lett oldva a gondom.

13. Moa33
2015. aug. 19. 17:46

A hőgörbevezetést csak ajánlani tudom, semmi bonyolult nincs benne, minden reggel ugyanabban az időben meg kell mérni a hőt. Szájban.

Ja, és ezt mindenféle pisilés, ivás, kitakarózás, beszélgetés, forgolódás előtt. NAgyon sok mindent ki lehet látni az egész görbéből. Pl. hogy elég hosszú-e a luteális fázis, vagy azt is, hogy hol van az ember ovulációja, mert nem mindenkinél van középen. Egy ismerősnek közvetlenül mensi utáni 7-9. napon volt, és a baba is akkor jött össze. Előtte sokáig próbálkoztak a középidővel...mert minden doki ezt szajkózza, de hát az emberek nem tankönyvek, hanem emberek, és mindenki másképp működik. :)

12. Moa33
2015. aug. 19. 17:42

Mi több, mint 2 éve próbálkozunk. Tavaly nyáron 1 év után összejött, de úgy, hogy közben a mensim megjött a szokott időben, majd amikor az ovut vártam épp, a ciklus 10 napján fájni kezdtek a melleim...és amikor már 3. napja fájtak, arra gondoltam, csinálok egy tesztet, hogy ha megyek dokihoz, mondhassam, tutira nem vagyok terhes, valami hormongond lehet. Erre délutáni pisiből pozi lett a teszt. Szépen erősödött is 1 hétig, majd pecsételni kezdtem, kórház, benntartottak, progeszteronpótlás, stb. 5 mm-es petezsákot láttak, majd néhány nap múlva eltűnt. Én meg 12 nap kórház után hazajöttem egyedül.

Csak azért meséltem el, mert nekem akkor rendesen megjött, ahogy szokott...nem volt sem kevesebb, sem színben másabb. Csodálkoztam is rendesen.

Azóta most májusban is volt pozi tesztem, szintén 1 hétig. :(

Most L-thíroxin-t szedek, mert elképzelhető, hogy a pajzsmirigyem a ludas. 2 alá kéne szoríttani a TSH-t, ami nálam mindig 3-hoz közeli értéken mozog, a T4 meg határérték alján. Remélem, most már minden ok lesz és hamarosan összejön és velünk is marad.

11. Kaktusz25 (válaszként erre: 10. - Cessi)
2015. aug. 19. 11:34
Szia. Nem. Nem is igazán értem hogyan kell. :D Arra gondoltam erre a ciklusra veszek tesztet és nézem mikor van ovu.
10. Cessi (válaszként erre: 3. - Kaktusz25)
2015. aug. 18. 19:54
Szia! Hődet méred?
2015. aug. 18. 12:25
Jövőhét keddre kaptam időpontot a dokihoz.
2015. aug. 17. 11:52

Mi lassan 2 éve szeretnénk babât a pàromm. Nekem volt egy jobb oldali petevezeték műtétem (2éve). Ez sem könnyít a helyzeten. Jha és emelett pcos vagyok ☺

Màjusban elkezdtem meddőségi központba jàrni. Júliusban csinàltàk a HSG-t. Azóta sajnos nem jött össze. De reménykedem ☺

7. Kaktusz25 (válaszként erre: 6. - Silen)
2015. aug. 17. 11:47
Mióta próbálkoztok?
2015. aug. 17. 10:13
Kedves Kaktusz! Én is nagyon szeretnék babát, nekem is (sajnos) megjött nemrég, bár 3 nappal korábban, és kevesebb ideig tartott az átlagnál. Jól megviccelt, fájtak a melleim rendesen, menzeszkor nekem nem szokott... De én sem gondolok terhességre, rendes piros volt, erős görcsökkel, ahogy általában. 25 vagyok, próbálkozunk továbbra is. Dokinál még nem voltam, de tervezem. Én DM-es A-Z mama vitamint vettem.
5. Kaktusz25 (válaszként erre: 4. - Jázmin85)
2015. aug. 17. 10:03

De rendes mensese volt? Élénk piros vér görcsök stb? Mert gondolom van közte különbség. Igazából az sem kizárt hogy az ovu utáni 8-9. napon látott vércsepp ami csak egyetlen egy volt lehetett beágyazódás csak most mensikor el is távozott valamiért. Talán nem lett volna egészséges... Nem tudom. Minden esetre fura volt a mensesem... jövőhéten megyek dokihoz majd elmondom neki.

Tesztet nem hiszem hogy veszek feleslegesnek tartom. 5 hetes lennék ha nem jött volna meg.

2015. aug. 17. 09:54
Mamám 5 hónapig mensizett mikor terhes volt.
3. Kaktusz25 (válaszként erre: 2. - Alidus)
2015. aug. 17. 09:41

Ezt nem értem. Meg volt a mensim elég piros volt meg görcsöltem is. De nem tartott addig mint szokott, jó egy napig véreztem aztán inkább barnás volt és jóval kevesebb. Már másnap elég volt egy eü betét szinte egész nap. Mert hiába cseréltem pár óránként nem telt meg, sőt alig alig volt valami.

Tehát megjött ezért nem is gondolok babára. Inkább hormonális dologra.

Mert ha teherbe is estem volna max csak barnázgatok de ennyire nem jött volna meg egy két napra sem. Szerintem.

2015. aug. 17. 09:29
szia. Tesztet csinàltál? A mensi nem jelent semmit. Nekem pl. nem volt egy csepp sem, mégis babás vagyok. Majd írd meg h mi az eredmény.
2015. aug. 17. 08:37

Ide várom mindazokat, akik legalább 1 éve próbálkoznak, eredménytelenül. :(


Az én történetem:


Tegnap volt 1 éve és 4 hónapja hogy rendszerint a megszokott időben nagyobb késések nélkül mindig megjön... Ez a hónap sem telt el másképp. Nászúton voltunk, reménykedtem hogy hátha, de napra pontosan megjött 13-án. Viszont elég fura és ez miatt aggódom is egy kicsit. Előtte való nap barnáztam amit nem szoktam. Megjött rendesen, élénk piros vérrel és görcsökkel, viszont másnap már elég volt egy eü betét. Szinte inkább csak barnázgattam hol több hol kevesebb volt. Egy-két élénkebb piros folttal. Tegnapra pedig mondhatni el is múlt mert együtt is tudtunk lenni a férjemmel. Általában 5-6 napig szokott tartani, és még a 4. napon is bőven vérzem.

A ciklusban együtt voltunk többször a peteérés körüli időben. Augusztus 6-án az ovu utáni 8-9 nap körül egy csepp gombostű fejnyi vércsepp volt a Wc papíron. Nem tulajdonítottam neki nagy ügyet, mert együttlét után volt és arra gondoltam biztos kicsit hevesebbek voltunk a kelleténél.

Most viszont hogy a mensim sem épp a megszokott volt kicsit aggódom... Lehet ez hormonális probléma? Vagy komolyabbra gondoljak?

Jövőhéten megyek nőgyógyászhoz, meg fogorvoshoz is mert olvastam hogy ez is közre játszik és nekem sajnos van rossz fogam :(

Elkezdtem szedni a Femibion-t is.

Nektek mi okozta vagy okozza hogy nem akar összejönni a baba? Szervi dolgok vagy csak inkább a rágörcsölés?

Én már most 26 éves vagyok a legjobb kor véleményem szerint hogy babám lehessen és semmi :( Nem akar jönni :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook