Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalataitok vannak a leszoktató pelenkával? fórum

Milyen tapasztalataitok vannak a leszoktató pelenkával? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 18. 09:57
Szia!az én lânyom 1,5 éves kora óta nem kakil be 2 éves kora óta be sem pisil.nekem a nyarat nem várta meg síoverálba mondta,hogy bugyit szeretne felvenni.szerintem nincs értelme a leszokató pelusnak.néha pucin kéne hagyni vagy bugyit adni rá és sokat mosni!:)nem hiszem,hogy baj lesz ezzel ha más vigyáz rá!
10. wanita77 (válaszként erre: 9. - Helgácska)
2013. jan. 17. 21:45
Attól függ, mennyire nem beszél, szavakat sem mond egyáltalán? És nappal sem pisil bilibe, sosem? Hogy próbálod rászoktatni?
2013. jan. 17. 18:09
Sziasztok!Tud nekem valaki segiteni.A kisfiam 2 és fél éves de még nem beszél és még nem szobatiszta.Az lenne a kérdésem hogy baj-e ez?
2008. okt. 28. 20:06

Az enyém is 20 hós, és most nyár végén szokott le a pelusról. Mi annyit tettünk érte, hogy nyár elejétől kezdve hetente néhány alkalommal pucér alféllel hagytuk rohangálni a lakásban (se naci, se gatya, se bugyi). Első pisi után visszakapta a pelusát. Egy idő után azt vettük észre, hogy elkezd pisilni, és megfogja, visszatartja a pisit. Aztán augusztus végén egyszercsak megjelent a bilivel, hogy "pisi". Volt 2-3 hét amíg beleszokott, de azóta nagyon ügyes. Neki annyi előnye van, hogy a tesót látja bilizni.


A tesó egyébként 2.5 évesen lett szobatiszta. Ahogy vége lett a bölcsinek júniusban, levettem róla a pelust egy reggel, még délelőtt beletalált a bilibe, aztán nem volt vele különösebb gond. A kicsinél minden sokkal lassabban ment, de egy évvel fiatalabb is volt mikor szobatiszta lett.


Erőltetni szerintem se erőltesd, a bilire szoktató pelus szerintem is csak marketingfogás, lenyúlás. Nem gond, ha csak jövő nyáron lesz szobatiszta, hidd el, gyorsan fog menni.

7. daroki (válaszként erre: 6. - Drnéni)
2008. okt. 25. 18:35

Azt gondolom,hogy akkor ő még nem érett meg a szobatisztaságra.Próbálkozni persze lehet,de ha nagyon nem akar még összejönni,akkor ezt el kell tolni jövőre.

Persze ez megnehezíti a dolgot,hogy el kell menned dolgozni,de sztem tavasszal amikor jön a jó idő és majd többet lehet csak kis bugyiban,akkor könnyebben fog menni a dolog.

6. drnéni (válaszként erre: 3. - Daroki)
2008. okt. 25. 18:12

20 hónapos, és az a gondom, hogy dícsérettel nem nagyon lehet motiválni. Játszik a bilivel, tudja, mire való, de annyira ragaszkodik a "terméshez"! A pelenkát se akarja engedni kicserélni. Azért gondoltam, hogy esetleg a nedvesebb leszoktató pelushoz nem ragaszkodna annyira.

Márciustól vissza kell mennem dolgozni (sajnos), és egy másik anyuka fog rá vigyázni, attól tartok, akkor nehezebb lesz majd a szoktatás, azért szeretném, ha megpróbálná.

5. ági82 (válaszként erre: 4. - Ági82)
2008. okt. 25. 18:02
Szóval a lányaim.
2008. okt. 25. 18:01
Nem is hallottam leszoktató pelenkáról. A saját ritmusuk szerint váltak szobatisztává.
3. daroki (válaszként erre: 2. - Drnéni)
2008. okt. 25. 17:44

Szia!


Gyönyörű a kislányod,gratulálok hozzá:)

Én annak idején vettem egy ilyen doboz leszoktató pelust,bilivel együtt.Hát amennyire visszaemlékszem sok hasznát nem vettük.

Nekem mind3 gyerekem úgy szokott le róla,hogy bejött a jó idő,pelus le,pisi,kaki ment mindenfele,de azért nem hetekig:)Amikor pisiltek és nem oda,ahova én gondoltam(bilivel kezdtük),akkor odavittem őket a bilire,magyaráztam nekik,hogy mit is szeretnék.Aztán ha jöttek időben szólni és belepisiltek,kakiltak,akkor jött a nagy öröm,tapsikolás:)Megdícsértem őket,ők ezt nagyon élvezték,pár héten belül szobatiszták lettek.

Mennyi idős a kislányod?

2008. okt. 25. 17:39
Kislányommal nem nagyon haladunk a szobatisztaság rögös útján. Erőltetni nem szertném. Van tapasztalatototk, hogy esetleg a leszoktató pelenka jó-e valamire?
2008. okt. 25. 17:38
Leszoktató pelenka tapasztalatok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook