Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen összegű büntetésre számíthat az, aki nem adta be időben, az adóbevallását? fórum

Milyen összegű büntetésre számíthat az, aki nem adta be időben, az adóbevallását? (tudásbázis kérdés)

1 2
2007. aug. 27. 22:12
nem küldtek felszólítást,gondolom...add be mihamarabb és azért csatold be egy levélben amiket leírtál és azt hogy nem kaptad meg a papirokat...mivel ki kell adniuk,és neked alá kellene irni hogy átvetted...lehet semmi bünti nem lesz belőle...először többnyire felszóltanak,még cég esetében is sokszor,nemhogy nagánszemélyként...volt akinek,mikor igazolást akart kérni hitelhez,vették észre,hogy 2 évben is hiányzik a bevallása...csak pótolta és nem volt bünti...persze ez csak egy eset,de mindenekelőtt pótold gyorsan....
2007. aug. 27. 22:07
a furcsa az, hogy az előző évi bevalláshoz szükséges papírokat mind kiküldték, épp csak a tavalyihoz nem
2007. aug. 27. 22:06

az a helyzet, hogy kb. két hónapja derült ki, hogy a munkáltatóm aki eddig az szja bevallásomat intézte, a 2006 os évit nem adta le, mert állítólag jött egy törvény, hogy a munkáltató nem készítheti többé el a munkavállaló adóbevallását, mindenkinek magának kell elkészíteni!

én gyeden vagyok, és nemhogy értesítőt erről, még a bevalláshoz szükséges papírokat is elfelejtették elküldeni! :((

mit lehet ilyenkor tenni?

az apeh szemében biztosan én leszek a hibás!

Milyen büntetésre kell, hogy számítsak?

2007. aug. 27. 22:05
Milyen bevallás az?Szja vagy egyéb?magánszemély,egyéni vállalkozó vagy cég?változó a mérték és attól is függ volt e "előzmény" tehát első eset vagy sem
2007. aug. 27. 22:02
Milyen összegű büntetésre számíthat az, aki nem adta be időben, az adóbevallását?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook