Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önkéntes magánnyugdijpénztár: ha a várakozási idő letelte után egyösszegű kifizetés történt akkor az adóbevallásban hogyan jelenik meg? fórum

Önkéntes magánnyugdijpénztár: ha a várakozási idő letelte után egyösszegű kifizetés történt akkor az adóbevallásban hogyan jelenik meg? (tudásbázis kérdés)

10. rtopi
2010. aug. 2. 11:15

Több, mint 10 éves OTP önkéntes m.ny.p-i tagságomat szüntettem meg. Ma utalták is a pénzt, a tőke utáni adóelőleg levonásával. Annyi van a papíron, hogy negyed éven belül az egészségügyi hozzájárulást (27?%) be kell az APEH-nek fizetni.

Kérdésem: Hogyan, milyen módon? Ez minek a 27%_a? A tőkének, az egésznek, vagy annak az összegnek, amit átutaltak?

Előre is köszi a válaszokat!

2010. márc. 18. 12:56
Szia! Én csak a hozamot vettem ki az adómentes és minden harmadik évben ki lehet venni.Ha nagyon kell a pénz lehet igényelni tagi kölcsönt, igaz azt egy összegben egy év múlva kell visszafizetni + valamennyi kamatot.
2010. márc. 17. 23:41
...Szia!! Légyszíves írd meg Nekem hogy vetted fel mert Nekem nem engedték hogy megszüntessem...Előre is köszönöm...
7. 0762a43a94 (válaszként erre: 6. - Angyalka73)
2010. febr. 17. 07:15
de az egészségügyi járulékot is a tőke után ,nem a tényegesen kifizetett jövedelem után fizetted
2010. febr. 16. 20:47

A pénztártól meg kell kapnod minden papírt ami szükséges a bevalláshoz.

Én 2007-ben vettem fel az önkéntesemet,az adót már a pénztár levonta a tőke után,csak nyilatkoznom kellett,hogy melyik adósávval számoljanak/18% ill.36%/és a többit utalta.Az egészségügyi járulékot már nekem kellett befizetnem csekken,majd feltüntetni mindent az adóbevallásomon.Természetesen ez megemelte az éves jövedelmemet,vagyis a jövedelemnél ez mutatkozik és lehet,hogy az adójóváírásnál kevesebbet lehet igénybe venni.Igaz most eléggé megemelték az alsó határt.

5. 0f9ef73f9f (válaszként erre: 4. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 16. 17:19
Szia. Én pl. jövőre azért fogom felvenni, mert tavaly is a dupláját bukta a pénztár annak, mint amit befizettem. A másik, ha én azt a pénzt számlára teszem, akkor is nagyobb kamatot fizet, mint a nyugdíjpénztár és ráadásul én rendelkezem a saját pénzem fölött és nem más.
2010. febr. 16. 17:08
Miért veszi fel valaki 35 évesen a nyugdíját?? Avassatok be légyszíves! Értem én, hogy szükség van pénzre de mi lesz ha idősen jobban rászorulsz arra az összegre??
3. 0762a43a94 (válaszként erre: 2. - *Erika*)
2010. febr. 16. 17:04

tavaly vettem fel

légyszíves ha tudsz segitsél

köszi előre is

2010. febr. 16. 15:31
Tavaly vetted fel? Mert idén mások a szabályok...
2010. febr. 16. 15:23

ha a várakozási idő letelte után egyösszegű kifizetés történt akkor az adóbevallásban a tőke után fizetem meg az adót és a 11% ehot?

és ez az egyösszegű kifizetés egyéb jogcimen kapott jövedelem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook