Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen kutya legyen? fórum

Milyen kutya legyen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
61. Ivettke85 (válaszként erre: 59. - Cippora)
2010. nov. 23. 14:44

simán:D

érzem a vesztem.mennem kell dolgozni:(

2010. nov. 23. 14:42
Szomorú, hogy sok embernek a kutya egyet jelent azzal a szőrös valamivel, ami kint van a kertben, és aminek vízen meg élelmen kívül másra nincs szüksége, viszont őrzi a házat, és a gazdája kedvére tesz, ha annak éppen úgy van kedve és ideje. :-((
59. Cippora (válaszként erre: 58. - Ivettke85)
2010. nov. 23. 14:39
:D Dinka vagy :D
58. Ivettke85 (válaszként erre: 57. - Cippora)
2010. nov. 23. 14:38

kár beindultam:D

(csak viccelek)

57. Cippora (válaszként erre: 56. - Ivettke85)
2010. nov. 23. 14:36
Áááá,nem kösz,meghagyom másnak :D
56. Ivettke85 (válaszként erre: 46. - Cippora)
2010. nov. 23. 14:33
van gruppen fórum:D
55. Pipőci (válaszként erre: 51. - Beata21bea)
2010. nov. 23. 14:33

Nagyon gondoljátok át, mit szeretnétek. Nálunk a fiúk szeretnének egy szobakutyát, úgy néz ki, egy ismerősömnél születtek, Karácsonyra pont elhozhatom a mienkét haza... a férjem olyan drámai szónoklatot adott le először, hogy az életkedvem is elment, de igaza volt ("a kuya nem egy tárgy, amikor kicsi, minden kutya aranyos, minimum 15 évig gondoskodni kell róla, a család része lesz, nem gondolhatjuk meg magunkat, ez felelősség mindenkinek";és ahogy ezt egy komoly pasi még komolyabban előadja...)

Én nem gondolom, hogy szemétláda vagy... csak mindenki azt látta meg, hogy tulajdonképpen nem nőtt annyira hozzád a kutyus, hogy neki magának keress megoldást nálatok... hanem inkább elajádnékozod és megpróbálod egy kisebbel... ez nem mindenkinek tetszik, de nem is kell úgy lennie. Ne bántódj meg, szerintem érted Te őket, csak másként nézed a dolgokat.

54. db8a6d08b8 (válaszként erre: 46. - Cippora)
2010. nov. 23. 14:30
:DDDDD
53. Ivettke85 (válaszként erre: 51. - Beata21bea)
2010. nov. 23. 14:28
amugy is a vizslának nagy mozgásigénye van de jó családtag:)
52. Ivettke85 (válaszként erre: 48. - Pipőci)
2010. nov. 23. 14:27

ez tök jó.nálunk is igy van a kutya mert mi ikerházban lakunk közös az udvar a szomszédokkal igy elöször gáz volt hogy kutyánk lesz de nem érdekelt semmi.Pedig a szomszédnak még nyulai is vannak az udvaron mégsem bántja öket(egyenlöre:D)

csak hát ugy voltunk vele hogy igy lenne a család teljes igy érkezett meg Dönci hozzánk.na azóta nincs csend és nyugalom:D

51. beata21bea (válaszként erre: 48. - Pipőci)
2010. nov. 23. 14:27

A zárható kennelt mindenképpen megcsináljuk, kutyust mindenképpen szeretnénk, pont a gyerekek is. Nagyon örültek a vizslának, mikor hozzánk került! Sajnos még nincs kennel, de ebben is rejlik a megoldás, tuti.


Merthogy a vizslát -meg egyéb kutyát- megkötni nincs szívem. Ilyen szemétláda vagyok....

50. andi6020 (válaszként erre: 40. - Db8a6d08b8)
2010. nov. 23. 14:26
??
49. Pipőci (válaszként erre: 41. - Cippora)
2010. nov. 23. 14:26
Hihetsz is! :) Tényleg imádtam volna... most jönnek a hosszú téli esték, elnyúlnánk a kanapén együtt... annyira vágyom rá, de nem hozok, mert tudom, hogy nem olyan, amilyennek szeretném és nem lenne jó helye nálunk... egy öreg argentin dog nem tolerál egy izgága kutyát maga körül... úgyhogy ez a jövő zenéje... majd egyszer...
48. Pipőci (válaszként erre: 38. - Beata21bea)
2010. nov. 23. 14:24

Én is majdnem ezt tenném a helyedben... majdnem, egyetlen aprócska dolgot kivéve... a vizslát elajándékoznám jó helyre, mert a gyerekek nekem is fontosabbak, mint a kutya, és nem vennék másik kutyust, amig nem nőnek egy kicsit a lurkók.

Egyébként nekem egy argentin dog van az udvarban, tíz éves, a kisebbik fiam pedig kettő. A kutya nyugodt, nem bántaná, nem lökné fel a gyereket, de olyan nagy, hogy az pánikol tőle. Nekünk van egy zárható kenel, egy része teljesen fedett, benne kutyafekhellyel, hozzá pedig körül van kerítve egy kb. 5x6 méteres rész, ami nyitott, egy fa áll benne. Szépen megcsináltuk, illeszkedik az udvarba, de mégis elkülöníthetők egy jó helyre a kutyák. Amikor a fiúk kint vannak vagy vendégek jönnek, akik félnek a kutyáktól, oda bezárjuk őket és nincsen gond. Amikor "tiszta a levegő", újra övék az udvar. Nálunk annyira fegyelmezettek a kutyák, hogy szólnom sem kell, rámutatok a kenelre és mennek is be. Van ott ennivaló, víz, puha fekhely... Szerintem jó egy ilyen hely a kinti kutyának, mert bármi történhet, ami miatt el kell zárni.

Én a kutyámat nem adnám oda senkinek az égvilágon, szerintem lehet, hogy el is pusztulna, úgy hozzánk van nőve. Vagy mi hozzá... :) Én a pici fiamat fokozatosan szoktatom hozzá, hogy nem bánt, csak nagy a kutyus... már a fejét meg meri simizni, ha ott van valaki vele...

2010. nov. 23. 14:24
bár én még mindig németjuhász párti vagyok igaz sok a gond vele meg etetni is kell nem keveset de se ember se állat nem jön be töle.elég ha ugat:D
46. Cippora (válaszként erre: 44. - Db8a6d08b8)
2010. nov. 23. 14:23

Na nem mondom,mióta a baba bent van a pociban,azóta én is csak a párommal a biztonság kedvéért,de egyébként hármasban sem rossz ;) párom szerint sem :)


(ez most kb.olyan mintha egy gruppen fórumba írtam volna:)

45. beata21bea (válaszként erre: 43. - Ivettke85)
2010. nov. 23. 14:20
Ha szobakutya, akkor nem ő lesz a nyerő! Köszi az infót...
44. db8a6d08b8 (válaszként erre: 42. - Cippora)
2010. nov. 23. 14:19
hát én inkább a kislányommal ,meg a férjemmel bújok össze..de ízlések és pofonok:):)DDDDDD
43. Ivettke85 (válaszként erre: 23. - Beata21bea)
2010. nov. 23. 14:19
nem igazán elég igényes jószág de sokat alszik napközben igazi szobakutya és nem is nő olyan nagyra:)
42. Cippora (válaszként erre: 40. - Db8a6d08b8)
2010. nov. 23. 14:18
Pedig nincs is jobb,mint egy "frissen mosott dög"-gel összebújni.Én imádom a kis szärosomat :D
41. Cippora (válaszként erre: 39. - Pipőci)
2010. nov. 23. 14:16
Én hiszek neked :)
40. db8a6d08b8 (válaszként erre: 38. - Beata21bea)
2010. nov. 23. 14:15
még szép hogy a gyermekeid az elsők! nem a háziállat,ne hallgass a sok ostobára akik a dögeikkel alszanak:):):)
39. Pipőci (válaszként erre: 35. - Cippora)
2010. nov. 23. 14:15
A basset vadászkutya. Én azért tudom mindezeket róla, mert eszméletlenül szerettem volna egyet és lakásba (kertesházba, de a házba bentre). Imádnám nézni, ahogy elnyúlik és egésznap nyugisan pihen... aztán érdeklődtem utána és mindenki azt mondta, hogy bizony nem fekszik el, imád játszani kint, mindene a mozgás, ami nehezen hihető el, de így van. Kint pedig már van nagy kutyánk, úgyhogy felelősségteljesen marad Ő.
2010. nov. 23. 14:13

Na, ez megint jó fórum lett.... Köszönöm azoknak, akik segíteni próbáltak, és még egyszer utoljára: nem érzem ettől rossz embernek magamat!!! Igenis a vizsla jó helyre kerül, a gyerekek meg ki mernek menni a kertbe! Az vesse rám az első követ, aki nem ezt tenné a helyemben!


(Akinek nem inge, nem veszi magára!)


Még egyszer köszönöm azoknak, akik a kérdésemre válaszolva tényleg segíteni próbáltak!

37. db8a6d08b8 (válaszként erre: 34. - Andi6020)
2010. nov. 23. 14:13
hűűű,de gonosz vagy!
36. Pipőci (válaszként erre: 25. - Beata21bea)
2010. nov. 23. 14:12

Egyrészt igazad van, másrészt a többiek nézik jól a dolgokat.

A gyerekek tényleg fontosabbak, de azért, hogy a környék miatt legyen kutyád, ne vegyél... inkább keress egy ötpontos biztonsági zárat, vagy kötess be riasztót. Leírtad, hogy nincsen időd, négy gyerkőc van, velük sok a gond, a tennivaló (pozitívan persze), nem fér bele az idődbe. Akkor meg tényleg minek? A kiskutya is ugrál, hidd el, az is fellöki a gyerkőcöt, ha akarja. A mi foxink anno a nagyfiam összes kabátját kiszakította, úgy ugrált kiskorában.

Szerintem a lányok nem drámázzák túl, de tényleg olyan az íze az egésznek, hogy darabra veszed a kutyát, ami azért ennél több. Mindenkinek fontosabbak normál esetben a gyerekei, mint a kutya, de ha egyszer hibáztunk, akkor tanulni kell belőle. Én biztos vagyok benne, hogy nem kell Nektek kutya... még azt sem írtad, hogy szeretnéd, vagy a gyerekek szeretnék... a környék miatt...

Szerintem várjatok vele. De végülis Te tudod.

2010. nov. 23. 14:11

Nekünk westink van,kertben,és nem fázik fel,pedig alacsony.Nem tudom mennyire igaz,de miért kételkednék,hiszen állatorvos mondta a nagymamámnak (akinek törpetacskója van) hogy egyetlen kutya sem fagy meg télen,kivéve ha beteg vagy baja van.Mondjuk télen mi a westinket beengedjük a zárt teraszra aludni,de hiába elvileg "benti-kutya" amúgy meg nagyon nem :)


Én a bassetoknál nem tapasztaltam se a mozgásigényt,sem a többit,bár igaz,nekem nem is volt még.Még a chau-chau nyugodt kutya elvileg (bár én nem ijednék meg tőle) illetve a berni pásztor,csak győzd élelemmel :D

34. andi6020 (válaszként erre: 27. - Beata21bea)
2010. nov. 23. 14:07

Segíteni? Persze. NE VEGYÉL SEMMILYEN KUTYÁT.

Kérem ezt a kutyák nevében is.

33. Pipőci (válaszként erre: 30. - Beata21bea)
2010. nov. 23. 14:06
A basset csak a képeken nyugodt... Eszméletlenül nagy a mozgásigénye és fut, fut, fut, játszik, a fülei pedig csakúgy lebegnek a szélben... :) Én imádom, nagyon-nagyon szeretnék, de már van kutyusunk, idősebb, úgyhogy most kicsit félreteszem a vágyakat... :)
2010. nov. 23. 14:05
Igen, jól teszed, hogy ismerősnek adod, de ne akarj másikat. Legalábbis amit eddig írtál, abból gondolom. A kutya nem játékszer.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook